Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nehogy sírás legyen a végén veszel most 40 ért boxot és T úgy dönt hogy 2016 valamikor dvb-c is meg szünteti. 

Hát már 10 E lehet super boxot venni csak rá kell kereni.

http://www.jofogas.hu/budapest/uj_Kendo_Techwood_HD_1920x1080_DVB_C_tuner_set_top_box_31257761.htm?first=1

Én tavaj vettem ALMA box 2 usb felvevő, idő lejátszás, meg állítás visssza tekerés persze Külsó vincsi. ell hozzá.20 E Ft

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felnéztem az ebay-re, és egy keresés kidobta ezt:

 

http://www.ebay.com/itm/KAON-DVB-C-HD-TV-Kabel-Receiver-Dolby-Digital-5-1-Tuner-EPG-Scart-HDMI-LAN-USB-/231545156227?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item35e92ab283

 

 

Ez alkalmas a célra? A DVB-C-n kívül kell még mást teljesítenie a telekomos kódolatlan csatornák vételéhez, vagy ennyi elég, ha ezt tudja? Ez szállítással együtt 12e körül van, és ugyan refurbished-nek írják, de olcsó megoldásnak egy régi tévéhez jó lehet, ezért érdekelne, hogy ez pl. megfelelő-e a célra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Annyiban érdekes, hogy lesz-e felvevős lehetőség is. Sokan vannak, akiket analógról állítanak át digitális kábelre, és eddig DVD felvevőt használtak, nekik könnyítés lenne, ha lenne felvevős doboz, ami kiváltja a DVD-t. Bár azt nem tudom, hogy a felvevős dobozokban tipikusan  két tuner van-e, vagyis lehet-e egyvalamit nézni  a tévén, miközben mást veszel fel, mert a DVD felvevők ugye így működnek. Az kevésbé hasznos, ha egy tuner van, és csak azt tudod felvenni, csúsztatni, amit éppen nézel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Közben megnéztem az ebay-en, hogy 2 tuneres cucc mennyiért van, és pl. kiadta ezt:

 

http://www.ebay.com/itm/HUMAX-PDR-9700-C-PVR-Digital-Kabel-Receiver-Twin-DVB-C-80GB-Festplatte-RG-/261901274180?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3cfa884c44

 

10e (+ valamennyi szállítás), beépített 80 gigás merevlemez, 2 DVB-C tunerrel, vagyis lehet egyvalamit nézni rajta, és mást felvenni közben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igaz, eleflejtettem úgy rákeresni, hogy twin dvb-c.

 

Az ebay-es találatokkal csak az a gond, hogy nem biztos, hogy van magyar nyelvű menü. Nekem egy idős usernek kell találnom megoldást, aki nem tud nyelveket, ezért angol/német menüs cucc nem jön szóba, viszont neki kell a 2 tuneres verzió, mert most HD-DVD felvevővel vesz fel dolgokat, miközben mást néz a tévén, szóval neki alap, hogy tudnia kel a két párhuzamos adást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos magyar cuccokra nincs ebay-szerű kereső, az árgépnek meg a többinek jóval gyengébb a keresője, ezért nem tudom hogyan lehet 2 tuneres cuccokra keresni. A "2 dvb-c tuner" és " twin dvb-c tuner" keresés nemigen adott eredményt. Ha valaki tud erre valami jó keresést, amivel ki lehet szűrni a 2 tuneres dolgokat, akkor írja meg itt, legyen szíves.

 

Illetve a pvr kulcsszót látom több helyen, de nem tudom, hogy ebbe általában beleértik a két tunert, vagy ez simán lehet olyan eszköz is, ahol csak egy tuner van, és csak a nézett adást tudja felvenni. (Ez utóbbi jóval kevésbé hasznos.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felnéztem az ebay-re, és egy keresés kidobta ezt:

 

http://www.ebay.com/itm/KAON-DVB-C-HD-TV-Kabel-Receiver-Dolby-Digital-5-1-Tuner-EPG-Scart-HDMI-LAN-USB-/231545156227?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item35e92ab283

 

 

Ez alkalmas a célra? A DVB-C-n kívül kell még mást teljesítenie a telekomos kódolatlan csatornák vételéhez, vagy ennyi elég, ha ezt tudja? Ez szállítással együtt 12e körül van, és ugyan refurbished-nek írják, de olcsó megoldásnak egy régi tévéhez jó lehet, ezért érdekelne, hogy ez pl. megfelelő-e a célra.

Vigyázet ennek az USB bemenete mincs aktiválva--11 képmagyarázat. Én fentebb említettem itthoni kereskedőtől 10 k-ért felvevős 6 hó garis terméket.

http://www.jofogas.hu/budapest/uj_Kendo_Techwood_HD_1920x1080_DVB_C_tuner_set_top_box_31257761.htm?first=1

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Eladó Magyar MenÜs és PVR-es Kendo ugyan az mint a Techwood HDMI 1920x1080 felbontás dvb-c tuner set top box azaz digitális kábel tuner ,Alkalmas a kábel tv-n fogható Digitális adások vételére, van ci+ conax modul fogadója a codolt adások hoz,usb:media lejátszó,lan:dnla hálózatba köthető interneten keresztül,optikai kimenet házi mozi erősítőhöz,digi kábelhez kiváló de jó más szolgáltatókhoz is .Cégünk 6 hónap garanciát vállal a termékre (mindig délután Hétfőtől-péntekig 14-18 óra között ! továbbá : led tv-k rendelhetők.Átadó pont: Budapest 22.Ker. (budafok) Hosszúhegy u 8. Z és Zs Műszaki . Csere és alku nem érdekel! postával 10.000 + 3.000 Ft

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

2 DVB-C tuner van benne vagy egy? Ez itt a kérdés. Mert az egy tuneressel a felvétel nem túl hasznos, ha csak azt tudod felvenni, amit nézel. Egy analóg HD-felvevő kiváltására két tuneres kell.

Hát ezt az eladótól kell megkérdezni.

Nekem van egy egytuneres boxom ezt használtam a 4 betűs szolgáltatónál és felvételkor csa az abba a sávba tartozó csatornára engedett átváltani, ami elég csekély lehetőség volt. E miatt nem váltottam le az IPTV mert ott akár kettő csatit is tudok felvenni és átkapcsolka a kábelre és nézek amit akarok, vagy veszek fel egy újabb adást (persze az említett behatárolás melett)

T-Homnál még nem próbáltam de majd megnézem.

A két tuneres cuccok már 20 felett vannak . Ha új tv vesz akkor is fenn állnak ezek a tényezők. :smileysad:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...