Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Most találtam egy felhasználói véleményt erről a tv-ről, neki ****s dvb-c van ha jól vettem ki a szavaiból, és tökéletesen működik.

Illetve PH-n találtam olyat, akinek egy másik modell, de ugyan ezt játsza. Vagyis ő csak annyit írt, hogy magától pakolgatja a csatornákat, de enyém is szokott ilyet.  Most felkeresem mind a kettőt, hátha jutok valamire.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

köszi a pontosítást, és a hasznos infót, most már ezt is tudjuk.

 fgabor87 ha analógosoknak is van akkor ez egy jó hír Neked, szerintem egy próbát mindenképp megér a TVGO.

Most már nekem is megnyílt a link, egy cache ürítés megoldotta a gondot - ez egyébként a TVGO esetenkénti akadozásait is meg szokta sokszor oldani tapasztalataim szerint.

Még egy fontos dolog, amit nem írtam tegnap: a használathoz szükség van egy plugin-re, de ezt első alkalommal fel is ajánlja telepítésre az oldal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszi. Ez hasznos. Már csak az az info kellene, hogy hány set top boxot lehet digitális kábelhez bérelni. Az iptv-nél van valami limit (talán 3), aminek technikai okai vannak. Jól gondolom, hogy a digitális kábelnél nincs ilyen limit, mert a jel úgyis megy, nem fogy el a sávszél mint az iptv-nél?

 

 

Digitális kábel tv-nél is 3 a limit, de ha nem bérled hanem meg veszed akkor ez nem érvényes rád.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy az analóg eltüntetése miatti szabadon fogható digitális adásról beszélünk, vagy egy már meglévő digitális kábeltévé előfizetésről.

 

Az első esetben egy DVB-C tunerrel rendelkező tévékészüléken (a legtöbb "lapostévé" már ilyen) csak a használati útmutató szerint be kell hangolni a digitális csatornákat, és ennyi. Ez akárhány ilyen tévét is jelenthet, csak elegendő jelerősség (meg koax aljzat) kell hozzá.

 

A DVB-C tuner nélküli (régebbi) tévékhez kell médiakonverter (akár set-top boxnak is hívhatják), amit szerintem a Telekom nem ad, hanem boltban meg kell venni, mint a MindigTV vételéhez. Kártya nélküli jó, hiszen ezeket a csatornákat a Telekom nem kódolja.

 

Az előfizetett digitális kábeltévéhez a Telekom adja a saját, kártyás STB-jét, az ilyen további box ára biztosan benne van az ÁSzF-ben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ha bérelném akkor többé kerülne. És ezzel lenne részleges felvevőm is. Tehát havi 2ezret kérne a T ugyanezért. Bár lehet inkább tvt cserélek, mert a néha csattanó 14 éves crt hamarabb meghal mint a T megszünteti a dvb-ct . Annak már minden nap áldás.

 

Ahogy szeretnéd mondjuk ha új tv-t veszel több dologra kell odafigyelni mint egy új dvb-c boxnál.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...