Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

A két tuneres cuccok nincsenek fefltétlenül 20 felett, mert ahogy lejjebb volt linkelve az ebay-ről 12-ért szállítással együtt már lehet rendelni 2 tunerest, felvevőst, beépített 160 gigás merevlemezzel.

Hát átnéztem az ajánlatot: HUMAX DVB-C TWIN FESTPLATTEN VEVŐ incl. 160 GB-os, iPDR9800 C für Kabel....

Kétségeim támadta a két tuner végett: nem tisztázott, hogy egy fajta kábel vagy műhol esetén valósul meg a dual mód. valóságban még nem volt dolgon dual tuneres cucc a kezem alatt és így nem tudom.

De mint most olvasom tüzetesebben a kép a képben funkció végett szerintem dual tuner és akkor a műholdas is az.

Mint ha magyar menü kellene a szülőknek?

És felújjítot készülékről van szó. 

De még reklám kivágási funció is van benne. nem rossz. Azt nem tudni, hogy ki menthető-e a felvett film.

Az USB számitógép kapcsolathoz ez mit takar? 

Szerintem egy próbát megér aztán ha nem jön be akkor ennyi pénzért itthon is el lehet adni.

dual kábel.JPG

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A két tuneres cuccok nincsenek fefltétlenül 20 felett, mert ahogy lejjebb volt linkelve az ebay-ről 12-ért szállítással együtt már lehet rendelni 2 tunerest, felvevőst, beépített 160 gigás merevlemezzel.

Hát átnéztem az ajánlatot: HUMAX DVB-C TWIN FESTPLATTEN VEVŐ incl. 160 GB-os, iPDR9800 C für Kabel....

Kétségeim támadta a két tuner végett: nem tisztázott, hogy egy fajta kábel vagy műhol esetén valósul meg a dual mód. valóságban még nem volt dolgon dual tuneres cucc a kezem alatt és így nem tudom.

De mint most olvasom tüzetesebben a kép a képben funkció végett szerintem dual tuner és akkor a műholdas is az.

Mint ha magyar menü kellene a szülőknek?

És felújjítot készülékről van szó. 

De még reklám kivágási funció is van benne. nem rossz. Azt nem tudni, hogy ki menthető-e a felvett film.

Az USB számitógép kapcsolathoz ez mit takar? 

Szerintem egy próbát megér aztán ha nem jön be akkor ennyi pénzért itthon is el lehet adni.

dual kábel.JPG

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát átnéztem az ajánlatot: HUMAX DVB-C TWIN FESTPLATTEN VEVŐ incl. 160 GB-os, iPDR9800 C für Kabel....
Kétségeim támadta a két tuner végett: nem tisztázott, hogy egy fajta kábel vagy műhol esetén valósul meg a dual mód. valóságban még nem volt dolgon dual tuneres cucc a kezem alatt és így nem tudom.
De mint most olvasom tüzetesebben a kép a képben funkció végett szerintem dual tuner és akkor a műholdas is az.
Mint ha magyar menü kellene a szülőknek?
És felújjítot készülékről van szó.
De még reklám kivágási funció is van benne. nem rossz. Azt nem tudni, hogy ki menthető-e a felvett film.
Az USB számitógép kapcsolathoz ez mit takar?

Szerintem egy próbát megér aztán ha nem jön be akkor ennyi pénzért itthon is el lehet adni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A magyar menü az esetleges gyenge pontja, de lejjebb írta a kolléga, hogy megkérdezett egy eladót, hogy milyen nyelvet tud, úgyhogy a válasz érdekes lesz. Nekem jó lenne a német/angol menü is, de idősebb usernek könnyebbség a magyar.

 

A magyar menü okán az itthoni kínálat is érdekes, mert abban biztosan van magyar menü. Itt van pl. egy itthoni példány, ahol a dual tunerre kifejezetten írják, hogy párhuzamos felvételre való:

 

Az egy bemeneti csatlakozó mögött két kábeltuner foglal helyet. Ezzel lehetséges egy csatornát felvenni, miközben egy másikat nézni egymástól teljesen különböző frekvenciákon is !

 

http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html

 

 

Ez 26, szóval kicsit borsos. Van vajon olcsóbb is? Aki talál itthon kapható dual tuneres vevőt olcsóbban, az írja be ide, legyen szíves.  Biztos van olcsóbban is ennél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mostanában én is nézegettem a kéttuneres, felvevős DVB-C boxokat. Perstze fontos, hogy valóban tudjon rögzíteni egy csatornán levű műsort, mialatt egy másikat lehet nézni. Fontos a timeshift is. Egyilyen STB például ez. Ezek általában külső USB-n csatlakoztatható HDD-re tudnak felvenni. http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html Szerintetek az miért van, hogy nálunk nem forgalmaznak beépített HDD-vel rendelkező DVR boxokat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt én sem tudom, pedig igény lenne rá. Annak, aki csak visszanézésre akar műsorokat felvenni, és aztán törli őket, nem akarja őket archiválni, vagy lemezre írni, teljesen jó a beépített HD-s cucc.

 

Láttál más nálunk kapható két tuneres boxot ezen kívül? Ennél olcsóbbakra gondolok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez igaz, attól függ hogyan használod, heti egyszeri felvételre elég egy sd, napi 10-nél hamar tönkremehet. Hdd-k más beállításokkal műköknek , hibatűrésre, error szektorok számára,  garanciális irások/olvasások számára nézve.
Pl a streamerek szánt hdd-n megengedik a hibás olvasást, otthoni tárolónak baállitott hdd-n nem.

Szerver hdd sokkal többe kerül de tovább garanciális.. Gondolom más a hibás blokkok pótlására szánt adat mennyisége is.

De mind ugyanott készül ugyanakkor, csak mások a beállításaik, és a drágábbakat jobban szűrik.
10000 felvétel alatt szerintem az sd kártya is elmegy, meg az otthoni tárolónak szányt vinyó is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Próbaképpen megnéztem az amazon.de-t is, íme egy a lentihez hasonlóan szintén HuMAX, 160 gigás, 2 DVB-C tuneres, felvevős cucc 8 ezerért:

 

http://www.amazon.de/Humax-DVR-9900-Festplatte-zertifiziert-Deutschland/dp/B00YCK7YTE/ref=sr_1_1?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1436456670&sr=1-1&keywords=dvb-c+twin

 

Azt nem látom, hogy használt lenne, lehet, hogy új, de az is lehet, hogy csak a német nem az erősségem.

 

Ráadásul a szállítást ingyenesnek írják, bár nem tudom, hogy az amazon.de-n ez nem csak Németországot jelenti-e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felteszem az Mpeg-2 is jó lesz egy pár évig még.

 

Egyébként van olyan is, amit 10(+2 szállítás)-ért újonnan is meg lehet venni:

 

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B000BFLBAC/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all&sr=1-2&qid=1436464188

Az új az már 43 eu és még mindig nem Hd készülék amit nem szabad már megvenni.

 

Ezt már igen

 

http://www.amazon.de/Xoro-HRK-7560-Digitaler-Kabel-Receiver/dp/B00HVS9TZG/ref=pd_cp_23_1?ie=UTF8&refRID=1E2MN3A8ESAG38TY2X0V

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Próbaképpen megnéztem az amazon.de-t is, íme egy a lentihez hasonlóan szintén HuMAX, 160 gigás, 2 DVB-C tuneres, felvevős cucc 8 ezerért:

 

http://www.amazon.de/Humax-DVR-9900-Festplatte-zertifiziert-Deutschland/dp/B00YCK7YTE/ref=sr_1_1?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1436456670&sr=1-1&keywords=dvb-c+twin

 

Azt nem látom, hogy használt lenne, lehet, hogy új, de az is lehet, hogy csak a német nem az erősségem.

 

Ráadásul a szállítást ingyenesnek írják, bár nem tudom, hogy az amazon.de-n ez nem csak Németországot jelenti-e.

Azt semmi mépen sd.  Ez HD: http://www.amazon.de/Xoro-HRK-7560-Digitaler-Kabel-Receiver/dp/B00HVS9TZG/ref=pd_cp_23_1?ie=UTF8&refRID=1E2MN3A8ESAG38TY2X0V

 

Ha chrome böngészöt használj mert fordit. De én tudok németül ingyen jön mid2

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A HD-t nem tartanám kötelezőnek ha csak a T nem kódolt adásainak vétele a cél.

 

Kicsi összefoglaló a stb-k tulajdonságairól:

  • felvétel, timeshift, pc kompatibilis formátumú felvétel
  • dual tuner (felvétel, és másik csatona nézése egy időben)
  • hdmi, scart kimenet
  • HD opció (******* kódolatlanul nem ad HD-t)
  • dvb.t -vagy dvb--s combo ha van másik antenna vagy mindig vétele is a cél
  • magyar menü
  • Feliratok, teletext feliratok támogatása
  • beépitett merevlemez
  • változtatható csatorna sorrend. kedvencek
  • mpeg-4 -ha jövö kompatibilis kell
  • média /dlna lejátszás ha van otthoni hálózzat
  • NAS ftp vagy  media server - ha pont erről az eszközről ekarsz felvett műsort megosztani hálózaton
  • játékok, böngésző stb...
  • telekom magyaroszág beállítás támogatása
  • gyermekzár (minimax, nickeloden zárolására)
  • egyedi adás, és sorozat felvételi lehetőség
  • alacsony standby fogyasztás 
  • rf kimenet tényleg régi tvkhez
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
 

Ezt már igen

 

http://www.amazon.de/Xoro-HRK-7560-Digitaler-Kabel-Receiver/dp/B00HVS9TZG/ref=pd_cp_23_1?ie=UTF8&refRID=1E2MN3A8ESAG38TY2X0V

Ez se drága. Nekem a fő szempont a magyar menü lenne, mert idősebb usernek kellene, aki azzal jobban elboldogulna.

Mostanra már elvesztettema fonal elejét. ha egy tuneres készülék is jó lesz akkor itthon magyar menüvel 6 hó garanciával ujjonan 10k + szállítás Budafokon van. Már linkeltem be az elérhetőségét. Ha jó akkor keress vissza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy olyan idős usernek kell, aki rendszeresen vesz fel (napi gyakorisággal) műsorokat a HDD felvevőjével, és közben a tévén néz mást is. Szóval neki a két tuneres lenne jó (a külön box a felvevőnek nem az igazi, mert akkor csak egyfajta műsort lehet előre beállítani, mert a felvevő nem tud csatornát váltani a boxon), és olyan, ami magyar nyelvű, mert a mostani felvevőjének is teljesen magyar a felülete.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyébként, amit belinkeltél, azzal az is baj, hogy nincsen belső merevlemeze, ha jól látom. Mindenképpen olyat szeretnék, hogy ne kelljen még külső esközöket rádugni, hanem egy komplett doboz legyen. Ahogy az idős user mostani HDD felvevője is egy komplett doboz, belső merevlemezze, és kiválóan el van vele.

 

Számomra érthetetlen, hogy ha a németeknél újonnan lehet 10 körül venni egy ilyen eszközt (igaz, hogy SD , de az analóg usereknek, akik eddig SD-t néztek az is jó lehet, pláne, hogy nem is biztos, hogy van HD tévéjük, ahogy az én esetemben sincs a usernek) , dual tunnerrel, és beépített HD-vel, akkor nálunk miért nem árulnak ilyet hasonlóan olcsón magyar menüvel. Bizonyosan lenne rá kereslet ennyiért.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyébként, amit belinkeltél, azzal az is baj, hogy nincsen belső merevlemeze, ha jól látom. Mindenképpen olyat szeretnék, hogy ne kelljen még külső esközöket rádugni, hanem egy komplett doboz legyen. Ahogy az idős user mostani HDD felvevője is egy komplett doboz, belső merevlemezze, és kiválóan el van vele.

 

Számomra érthetetlen, hogy ha a németeknél újonnan lehet 10 körül venni egy ilyen eszközt (igaz, hogy SD , de az analóg usereknek, akik eddig SD-t néztek az is jó lehet, pláne, hogy nem is biztos, hogy van HD tévéjük, ahogy az én esetemben sincs a usernek) , dual tunnerrel, és beépített HD-vel, akkor nálunk miért nem árulnak ilyet hasonlóan olcsón magyar menüvel. Bizonyosan lenne rá kereslet ennyiért.

Ezeket az eszközöket már régen nem gyártják, mind elfekvő vagy felújított készülékek. Ha vissza emlékezel b. 6 éve szüntették be a vincseszteres TV gyártását-árulását. Mivel a tendebcia a HD-s adások és a jobban felhasználható külsős vincseszterek felé fordúl. ezért nem fejlesztették tovább ezeket a bokszokat. Az az érzésem, hogy olcsón nem fogjátok megúszni ha a magyar nyelv szükségeltetik. Szerintem SD nem szabad már venni mert bármi történhet és venni kell egy új tv-t és akkor már valószinü HD tv lesz és ott áltok meglőve. Pl most néztem egy 56 cm fullhd tv smart meg miegymás 40 k, Igaz ebbe már van c tuner is.de mindkettőt felhasználva több felvételi lehetőség.

Megkérdezhetem, hogy kitől és milyen előfizetése van az illetőnek?

Mert egy IPTV előfizetés ebből a szempontból nagyon megfelelne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...