Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2



 

Már a Júniusi számlán szerepelt hogy a Központi fejállomásról ellátott területeken a családi csomag megszűnik, illetve Dél-Keleti régióba az alap csomag kerül megszüntetésre. Augusztus 1.-től érvényes analóg csatorna kiosztásban is jelölve van hogy Október 31-ig megszűnik XY csomag.


Ebben a hónapban már küldtek postai úton tájékoztatót!


A kódolás levételét már Májusban megejtették.


Az átállás időpontja a tájékoztató levél alapján Július közepétől a Digitális Leszek oldalon lesz feltüntetve, mondjuk Július közepe van de még nincs felrakva :D

 

Ez tényleg díjmentes, vagy valahogy beépül a havidíjba?

 

Díjmentes,a szolgáltatás havi díja változatlan marad.

 

Annak mi értelme van,hogy a közszolgálati csatornák maradnak analógban is?

 

Tudtommal egy ideig még el kell osztani!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2



 

bár a Telekom weboldalon nincs fent a város..

 

Erre az oldalra gondoltál? Ez szerintem folyamatosan bővülni frissülni fog,nem hiszem hogy csak ennyi települést érint a fejlesztés. Pl egyik ismerősőm Sarkad településen lakik és az ottani újságban már megjelent hogy optikát fog a Telekom kihuzni.

 

Ezért lesz érdekes, hogy a Telekomnál későbbiekben IPTV-n második eszközön lehetséges lesz-e kártyát használni.

 

IPTV-hez kártya? Ahhoz nem kell kártya. :)

 

A még mostani hárombetűs szolgáltatómnál i erre van mód, bár nem feltétlenül szükséges, mert kb  20 db. dgfitálisan kódolatlan csatorna van. Ez a szám Telekomnál jelenleg mennyi?

 

Csináltam két listát a kódolatlan csatornákról, a második linket anonymus segitségével. :D

 

Link

 

Link 2

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Van pl. arra valami ajánlás, hogy milyen kábeleket érdemes használni a tévékig (pl. sima hagyományos antennakábel vagy valami komolyabb koax kábel?), illetve, hogy az elosztóból, ami kétfelé ágaztatja a kábelt, milyet érdemes választani.

Szóval tehcnikai tanácsok érdekelnének, hogy milyen fajta/típusó kábelt/elosztót érdemes használni, hogy minél kevésbé csökkentse lakáson belül a jelet.

Kábelből RG6 3x árnyékolású 75ohm.

Osztóból ha csak két fele lesz osztva (1 a tv és 1 a netnek) akkor elég egy kettes osztó 3-4dB csillapítású (Frekvencia tartomány: 5 - 1000 MHz ).

HPF-85A szűrő az osztó egyik ágára amin a kábel tv lóg.

Jó minőségű F csatlakozó sem árt, lehetőleg ne a tekerős fajtából.

Most milyen osztó van berakva? A jelszintekről is dobj képet,amit a kábelmodem admin felületén megtalálható.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Milyen kábelmodem? Eddig analóg user voltam, nem volt plusz doboz a tévé és drót között. Vagy arra gondolsz, amit a dvb-c tuner kiír?

Nem. Úgy gondoltam,hogy az internet is a Telekomtól van és akkor van hozzá egy HGW amit sokan csak kábel modemnek neveznek,na annak a felületén lehet látni a jelszinteket. Amit a tv mutat azzal kb semmire nem megyünk. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Attól függ melyik típus van nálad.

Cisco-nál alapértelmezetten nincs felhasználó név és jelszó beállítva.

D-Link DCM704B

User Name: admin

Password: password

Technicolor TC7200.20

User Name: ide semmit nem kell írni

Password: admin

A modemek felületét vagy a 192.168.0.1 vagy a 192.168.100.1 ip címen éred el és a Downstream Channel és Upstream Channel értékek kellenének.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Köszi, majd megnézem, ha ott leszek.

Egyébként most ilyen fajta antennakábellel vannak összekötve az eszközök (pl. a splittertől a tévéig):

http://p2.vatera.hu/photos/44/25/14e7_3_big.jpg

Az analógon ez elment, de ezek szerint ennél a digitálishoz jobb kellene? Nem értek hozzá, ezért ránézésre nem tudom, hogy ez teljesíti-e a feltételt, ami fent írtál ("Kábelből RG6 3x árnyékolású 75ohm"), de gyanítom, hogy nem. :)

Ami a képen van azt nem erőltetném. :D

Nálam így van kialakítva a kábelezés egy kettes osztón.

Link

Bal oldali a kábel tv-s ág, van rajta egy HPF85-A szűrő. Jobb oldali ágon meg a net+iptv+kábel telo lóg.

TV-be meg így csatlakozik be a kábel tv-s ág.

Link

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@kerdezo

Egyébként ha, akadozik szét esik a kép,akkor lehet jobban jársz ha bejelented és aki kijön tag megcsinálja normálisan a kábelezést,vagy ha már eleve gyenge a beérkező jel akkor állít az erősítőn.

Így nem kellene pénzt költened normális kábelre és egyéb kiegészítőkre. B|

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Neked mlyen minőséget írnak ki a vételre a DVB-C eszközeid? (Feltéve, hogy digitális kábeled van.) Közelíti a kiírt minőség a 100%-ot?

IPTV előfizetésem van,de megy az analóg (még) és a kódolatlan digitális kábel tv is.

LG 42LB650V TV-n nézve:

Jelerősség 97% Jelminőség 100%

Link

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A tévét rákötöttem a padlásról lejövő kábelre, és ott jó volt a jel, minőség 100%. Néhány próbáva megállapítottam, hogy az osztó után romlik le jel, onnan csak 35% lesz a minőség.

Most ez az osztó van rákötve, ami a csatolt képen van: http://kepfeltoltes.hu/view/150912/spliiter_-_Copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 A csillapítást, amit írtál, nem látom rajta, viszont csak 900 Mhz-ig visz. Az lenne kevés?

 

Ahogy @anonymus is írta kukába vele. Gyorsan szabadulj meg tőle,le adod hibára az akadozó digitális kábel tv-t,kijön a szaki megmutatod neki,meglátja biztos lecseréli és a kábelezést is megoldja. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Vissza fele szólok hozzá bekezdésekhez mert így viccesebb :D

 

Kérdés hogy kinek oszlopán megy a T optika mert ha Elmű oszlopokon keresztül megy az is és Elmű azt elbontja akkor megy a T is a föld alá. Hallottam ilyen pletykákat hogy Elmű mostanság már új földkábeleknél optikát is húz be  szóval én még nem jegelném ezt annyira. Főleg ha konkrétan szennyvíz csatorna hálózatban is megy optika ma már mert más hogy nem lehetett akkor biztos van ott is megoldás ha akar fele foglalkozni a T. 

 

Itt jobb lenne ketté szedni ezt a össze foglalót hol van hiba mert ha felhordó hálózaton van a hiba akkor nagy eséllyel analóg / digitális ktv szolgáltatás se lesz. Pl nálunk esetek 99% van ha nem volt internet akkor tv se volt vagy fordítva. Szerencsére sokkal magasabb prioritással kezelik iptv hibákat.   

 

Pedig át lesz tolva minden ip alapra, főleg hogy depp fiber to előre haladásánál amikor közelebb hozzák optikát lakásokhoz hogy csak utolsó 100- méterek legyenek koax akkor már nagyon csak ip vel számol a cég legalább is ez derül ki eddigi folyamatokból 

 

Nálam be van időzítve szerver éjjel szépen el kocog havi 500Ft eszik mellette ki szolgál x más dolgot nekem ennyit megér.

+1 Nyár közepe óta csak hgw vel bajom de azt nem lehet T számlájára írni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Duplázás miatt.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Látom nem csak nekem duplázza meg a fórum a hozzászólások szövegét. :)

Elvileg ELMŰ oszlopon jön, de elbontásról nem tudok, olyasmit hallottam, hogy két irányból fogjuk kapni mostantól az áramot. Aztán lehet lesz belőle elbontás, ki tudja. Ha most ELMŰ fektetett optikát, akkor jó, ha nem, akkor annak lőttek, mert végig a kerékpárút alatt jön, csak ezért fel lett bontva az egész, és újra lett aszfaltozva 2x is, nem fogják újra feltörni. Úgyhogy reméljük, lapul ott optika is. :D

Itt nálunk a legtöbbször csak a net és telefon megy el, valószínűleg akkor itt ilyen jellegű hiba szokott lenni sűrűbben.

Hát nem örülök a teljes IPTV-re való áttérésnek, de nem aggódom, mert mire ez végbemegy, remélhetőleg már lesz DVB-T2, és akkor tv terén lehet szolgáltatót váltani. Ja, és remélhetőleg nem marad ki a lefedettségből a falu, mint ahogy a DVB-T-ből kimaradtunk.

Amúgy azt figyeltem meg, hogy nálunk azoknál a családoknál, ahol nincs net, inkább SAT tv van, általában telekomos. Feltételezem, hogy az alacsonyabb havidíj miatt. Meg hát egyszerűbb is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Dupláz ez a *****
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

"Március 1.-től hatályos ÁSZF

Digitális Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016 Április 30.-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke,Hódmezővásárhely és környéke,Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó településeken,s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30.-ig kerül sor,s a digitális kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016 Január 29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán."

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Digitális Kábel Tv-vel kapcsolatban megerősítem az itt korábban felvetett információt miszerint a kódolatlan DVB-C megmarad egy darabig,tehát akinek rendes DVB-C előfizetése van azokat fogják átrakni IPTV-re.

Digitális Kábel Tv-vel kapcsolatban megerősítem az itt korábban felvetett információt miszerint a kódolatlan DVB-C megmarad egy darabig,tehát akinek rendes DVB-C előfizetése van azokat fogják átrakni IPTV-re.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...