Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Analógról állíják át digitális kábelre. Ha jól tudom a kódolatlan csatornák SD-k lesznek, úgyhogy a HD nem szempont.

 

Nem hiszem, hogy tömeges igény lenne külső HDD-re, inkáb gondolom, hogy a belső tárolók teljesen megfelelnek a userek többségének, és a kisebbség akar csak külső tárolóval szórakozni.

 

Az IPTV opció lenne, de van egy másik tévé is a lakásban, ami szintén előfordul, hogy néznek valamit, és ott is van egy felvevő, vagyis van olyan, hogy 4 "stream" meg egyszerre. Ezzel az analógon semi gond nem volt, de az IPTV tudtommal csak 3 streamet tud elvinni egyszerre, szóval az mindenképpen visszalépés lenne az eddigiekhez képest.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
kerdezo írta:

 

Nem hiszem, hogy tömeges igény lenne külső HDD-re, inkáb gondolom, hogy a belső tárolók teljesen megfelelnek a userek többségének, és a kisebbség akar csak külső tárolóval szórakozni.

 

 Hát evvel a kijelentéseddel nem értek egyett. 

Én már nem is ismerek olyan valakit aki belső vincsis boxot használ. nekem is van 2 db sony asztali felvevős DVD egységem és már vagy 4 éve nem használom őket főleg mióza blu ray lejátszót vettem. Igaz engem kielégit az IPTV lehetősége. nagyon ritkán találkozok ütközéssel a sok felvétel közt.18 féle felvétel van most is a vincsin.

"külső tárolóval szórakozni."- Hát azért egy letőltött agy kapott film másolása külső vincsir és megnézése azért nem egy semmire való szórakozás.

Marad a magyorországon kapható dual tuneres készülék és az már majdnem mindent tud, késöbb is hasznát lehet venni.

Az árról ami kb 25 k ha azt mondod, hogy 5 évig használják ez az összeg már havi 416 Ft ami nem nagy befektetés.

Ennél sokkat többe kerül a T-H-tól kölcsönözni egy készüléket.

Kompromisszumot kell kötnötök.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, valószínű marad az a nálunk is kapható duel tuneres, ami tud magyarul. Az 26900 vagyis lényegében 27, meg még egy tizes mondjuk hozzá egy 160 gigás külső HD. Nem olcsó. Jobban jártam volna, ha marad az analóg.

Ezt ajánlom mindenképp.

 

Gyártó: Seagate
Modell: 320GB 8MB 5400rpm SATA ST320LM001


Leírás:

Az 320GB-os Seagate Momentus 5400.6 a notebook merevlemezek közül a teljesítmény, a kapacitás, a mobilitás, és a tartósság legjobb kombinációját nyújtja, hogy megfeleljen a mai multimédiás használati modellek igényes elvárásainak. Rendkívül megbízható 2,5 hüvelykes meghajtó.
Képes ellenállni akár 1000G ütésnek, így ez a rendkívül megbízható meghajtó tökéletes notebook-hoz, vagy külső tárolási alkalmazásokhoz.
A Seagate, új Momentus névre keresztelt merevlemez típusa tovább öregbíti a cég hírnevét, hiszen csendesebb, és hűvösebb, mint elődei, valamint nem elhanyagolható tényező kompakt mérete sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet, hogy ez lesz.

 

Egyébként opcióként még az is ott van, hogy ezek között a német cuccok között lehet, hogy van többnyelvű, ami a magyart is tudja. Lejjebb az egyik fórumtárs írta, hogy megkérdezett egy eladót. Érdekes lesz, hogy mit válaszol. Jó esetben tud magyart is, és akkor mégis egy ilyen olcsó német cucc lesz a legjobb megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet, hogy ez lesz.

 

Egyébként opcióként még az is ott van, hogy ezek között a német cuccok között lehet, hogy van többnyelvű, ami a magyart is tudja. Lejjebb az egyik fórumtárs írta, hogy megkérdezett egy eladót. Érdekes lesz, hogy mit válaszol. Jó esetben tud magyart is, és akkor mégis egy ilyen olcsó német cucc lesz a legjobb megoldás.

Hát erre a válaszra én is kiváncsi vagyok de ne számits rá mivel én is rendeltem pár éve egy DVB-T bokszot és ez sem tud magyarul.  Mivel nálunk sosom forgalmazták hivatalosan ezeket a márkákat, ebből ifolyólag 99%, hogy nem lesz Magyar nyelv benne. Ezt ne hasonlisd az Androidhoz, habár ott is csak az újabb szériában van Magyar nyelv meg amit hivatalosan is forgalmaztak a régebbi verzió számmal.

Különbem ha be tutdod nekik állítani már akkor nem lesz olyan nehéz a csatorna váltás meg a felvétel-lejátszás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet, hogy nem lesz benne magyar, de egy kérdést midenképpen megér.

 

 

A csatornaváltás meg a felvétel lejátszás valóban nem probléma, a probléma inkább akkor van, ha kiír valami hibaüzenetet a doboz németül vagy angolul ("megtelt a merevlemez",  "átfedő felvételek nem engedélyezettek", ilyesmi), amit nem tud értelmezni, és nem tudja, hogy mit csinál rosszul. Ez a problémás, mert a mostani HDD felvevőjükön is gyakran van, hogy kiír valami problémát a gép, de mivel magyarul van, azt nem probléma értelmezni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

tudja valaki hogy analóg előfizetéssel rendelkezők akik most kódolatlan digitális kábeltévét nézhetnek.... szóval hogy nekik milyen "dekódolót" ad majd a T? van olyan verzó ami pvr képes esetleg?

válaszokat előre is köszi

Üdv!

 

Szerintem nem vásároltak újakat, várhatólag marad(t) a régi DVB-C-hez adott box - ez   az Intek C30CX. Nem PVR-s, tudtommal ilyen képességgel rendelkező boxot DVB-C-hez (ezidáig legalábbis) sose adtak, ez a funkció IPTV-n elérhető.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mostanában (a nagy melegben?) nagyon pixelesedik a Comedy Centrál , az Paptika tv , AMC és a többi csatorna a 778 és 786 Mghz-en. Másnál is van ilyen hiba?

Néha olyan is van, hogy nem jelenik meg semmi csak a fekete képernyő és a felirat, hogy gyenge a vétel ellenőrizzem a kábelt.

XVI. kerület.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most én vagyok ennyire gyökér, de sehol nem találtam új üzenet lehetőséget, csak a Válasz gombot (szóval sorry előre is, nem válasz akar lenni, hanem új üzenet).

Egy kis segítség kellene nekem. IPTV-m van, de az egyik TV-n simán analóg kábelt használok, ami át fog állni ugye kódolatlan digitálisra. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez milyen DVB-C vevőt ajánlotok, mert sajna a TV-ben nincsen.

Sokat keresgéltem, és igazából ami szimpatikus, a Synaps CHD-3100M CX, ill. az AMIKO Mini T2/C.

Nem kell semmi sallang, felvétel opció, wifi stb. Csak HDMI csatlakozó, magyar menü, meg HD opció. Habár itt lentebb olvasgatva a hozzászólásokat, úgy látom, HD-nak a kódolatlan digitálisnál nem sok jelentősége van, mert nem tényleges HD-ban jön!? Amiket még esetleg nézegettem: Opticum C200, Thomson THC300, Amiko Mini HD (ezt nem tudom, hogy ugyanaz-e, mint a Mini T2/C). Azt sem tudom, ezek működnek-e Telekommal, mert mindenhol csak a Digit írják leírásokban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha az összes adást bepakolja az analógba, akkor ez kétségtelenül egy olyan baráti megoldás lenne, aminek örülnének az eddigi analóg userek, mert megkönnyítené nekik az átállást. (pl. egy idős embernek, aki eddig a tévéjén kapcsolgatott, nem kell megtanulnia egy új doboz+távirányító kezelését, stb.).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek szerint még az sem biztos, hogy saját boxot lehet használni!?

Ezt akkor tudjuk meg ha valaki szerez boxot és nyilatkozik,hogy minden pöpecül megy. :)

Én már saját dvb-c boxomat beüzemeltem amit a 4 betüs szolgáltatónál használtam és minden analóg adás fogható rajta nagyon jó minőségben, tehát müködik nincs leodólva.

---------------------------------------------------------------

Ezek szerint még az sem biztos, hogy saját boxot lehet használni!?- e szerint lehet.

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most én vagyok ennyire gyökér, de sehol nem találtam új üzenet lehetőséget, csak a Válasz gombot (szóval sorry előre is, nem válasz akar lenni, hanem új üzenet).

Egy kis segítség kellene nekem. IPTV-m van, de az egyik TV-n simán analóg kábelt használok, ami át fog állni ugye kódolatlan digitálisra. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez milyen DVB-C vevőt ajánlotok, mert sajna a TV-ben nincsen.

Sokat keresgéltem, és igazából ami szimpatikus, a Synaps CHD-3100M CX, ill. az AMIKO Mini T2/C.

Nem kell semmi sallang, felvétel opció, wifi stb. Csak HDMI csatlakozó, magyar menü, meg HD opció. Habár itt lentebb olvasgatva a hozzászólásokat, úgy látom, HD-nak a kódolatlan digitálisnál nem sok jelentősége van, mert nem tényleges HD-ban jön!? Amiket még esetleg nézegettem: Opticum C200, Thomson THC300, Amiko Mini HD (ezt nem tudom, hogy ugyanaz-e, mint a Mini T2/C). Azt sem tudom, ezek működnek-e Telekommal, mert mindenhol csak a Digit írják leírásokban.

Talán ez elég volna néked: http://koscso.blog.hu/2015/05/29/kendo_dvb-c_tuner_hd_1920x1080_set_top_box

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...