Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nekem az a véleményem, hogy az analóg kivezetésével a Telekom nak ingyenesenk ell biztosítania boxokat  a digitális adás nézhetősége miatt, mert a közszolgálati csatornálat kötelező továbbítani, de külön díjért nyilván felvevőset is fognak majd tudni adni. Rövid- közép- és hosszútávon pedig az ED3-as  DVBC-t le akarják váltani IPTV-vel. Szerintem ez a stratégiai cél. Mivel a hálózatok építésénél  előtérbe kerül a VDSL2+ optika, az IPTv szolgáltatásnak van létjogosultsága.  Ezzel beismeri a cég, hogy 2000-es évek elején elhibázott lépés volt saját magának konkurrenciát teremteni a T-Kábel koax hálózatok indításával, amikor időközben piacra lépett a műholdas tévével is, ami az első pár évnen szép felfutást ért el. Mellette pedig elindult a réz alapú IPTV,ill etve négy éve  már optikai hálózaton is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De arra ott iptv első dobz ingyenes.

Csak avval az a baj, hogy mihelyst rendelsz egy felvételi opciós dobozt akkor az lép első számu stb-nek és már a simáért fizetni kell. Most vivtan velük közelharcot amikor hosszabítottam és váltottam HD csomagra, nem voltak hajlandók elfogadni a fenti érveket. Igy vankalapja meg nincs efektus lépett elő. :smileylol:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zoli62

 

1 darabot eszközt díjmentesen biztosit analóg kábel tv előfizetőknek!

Analógon a közszolgálati csatornák továbbra is elérhetőek lesznek. Nem az egész analóg kábel tv szűnik meg :) .
Nem lesz felvevős DVB-C box,ezt pár sorral lejjebb már leírtam!

 

Telekom ezek szerint a volt T-Kábel területeken már elkezdte értesíteni a kábeltévé előfizetőit, hogy ingyenesen kapnak konvertert/médiaboxot az anológból fokozatosan átkerülő digitálisan kódolatlan csatornák nézéséhez, vagy mindenkinek külön kell jelentkezni? Nyilván ez a régi típusú CRT készülékkel rendelkezőknek fontos, a DVB-C tunerrel rendelkező tévéknél nincs szükség külön eszközre.Ez tényleg díjmentes, vagy valahogy beépül a havidíjba? A hárombetűsnél a kódolatlan digitális csatornák megjelenése már áprilisban megkezdődött, de ezzel párhuzamosan nem csökkent jelentősen az analóg csatornák száma. Mive lez náluk csak egy lehetőség, ezért tömegesn nem biztosítanak külön boxokat, legalábbis úgy tudom. Annak mi értelme van,hogy a közszolgálati csatornák maradnak analógban is? Így nem lesz teljes digitális átállás sosem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Telekom ezek szerint a volt T-Kábel területeken már elkezdte értesíteni a kábeltévé előfizetőit, hogy ingyenesen kapnak konvertert/médiaboxot az anológból fokozatosan átkerülő digitálisan kódolatlan csatornák nézéséhez, vagy mindenkinek külön kell jelentkezni?

http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/tv/digitalis-leszek

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Telekom ezek szerint a volt T-Kábel területeken már elkezdte értesíteni a kábeltévé előfizetőit, hogy ingyenesen kapnak konvertert/médiaboxot az anológból fokozatosan átkerülő digitálisan kódolatlan csatornák nézéséhez, vagy mindenkinek külön kell jelentkezni?

http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/tv/digitalis-leszek

 

Kiment minden koaxos efinek egy levél meg ha van le adva mail cím oda is, 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zoli62

 

Már a Júniusi számlán szerepelt hogy a Központi fejállomásról ellátott területeken a családi csomag megszűnik, illetve Dél-Keleti régióba az alap csomag kerül megszüntetésre. Augusztus 1.-től érvényes analóg csatorna kiosztásban is jelölve van hogy Október 31-ig megszűnik XY csomag.


Ebben a hónapban már küldtek postai úton tájékoztatót!


A kódolás levételét már Májusban megejtették.


Az átállás időpontja a tájékoztató levél alapján Július közepétől a Digitális Leszek oldalon lesz feltüntetve, mondjuk Július közepe van de még nincs felrakva :D

 

Ez tényleg díjmentes, vagy valahogy beépül a havidíjba?

 

Díjmentes,a szolgáltatás havi díja változatlan marad.

 

Annak mi értelme van,hogy a közszolgálati csatornák maradnak analógban is?

 

Tudtommal egy ideig még el kell osztani!

Ezek szerint ez a digitális kódolatlan csatornák bevezetése a két cégnél nagyjából egyidőben történt. Ez lehetett véletlen, de történhetgett valamilyen hatóság által előírt dátum miatt is..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na akkor korrektül értesít minden érintettet a Telekom, ez örömteli, nem mindig  volt a jellemző a cégre. :) Gondolom akkor  már mindenkit megkeresnek, nem csak a kimondottan analóg kábeltévé előfizetőket, bár azokból egyre kevesebb van.

Valahol jó is iptv efi-k is meg kapják hátha vesznek/ bérelelnek egy dobozt. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zoli62

 

Hát én IPTV előfizető vagyok,de nekem is küldtek egy sablon levelet. :D

 

Amúgy most frissült az oldal Gyakori kérdésekkel

 

Link

Igen, az jellemző a Telekomra, hogy mindenkit értesítenek, ha kell ha nem. :) Egyébként ez mostanában egy elég képlékeny terület még, mikor lesz a teljes analóg lekapcsolás, illetve melyik szolgáltatónál milyen eszközre lesz szükség a továbbiakban. A saját box használatának engedélyezésére,illetve a kódolt adások vételéhez  esetleg alternatív  költség- és energiaahatékony médiakártyák későbbi bevezetésére kíváncsi leszek. Nálam úgy tűnik, kétesélyes a váltás, menne a SAT TV mellett  menne az IPTV is,  igaz, hogy egyelőre ADSL2+-on.Múlt héten voltam egy T-Pontban, és kiderült, hogy a mérnökség szerint a központig a hurokhossz  a központig rövidebblett, mert tettek valahova egy elosztót, igaz az elérhető sávszélesség maradt annyi, ami volt, max 12 Mbs. Viszont itt is lesz  optikai fejlesztés, a telefonos ügyfélszolgálaton az IVR-ben az MT azonosítóval való bejelentkezés után bemondja, kb 10 hónapon belül, úgyhogy majd át lehet állni rézről, bár a Telekom weboldalon nincs fent a város.. Emiatt inkáb a vezetékes tv felé hajlok. Ezért lesz érdekes, hogy a Telekomnál későbbiekben IPTV-n második eszközön lehetséges lesz-e kártyát használni. A még mostani hárombetűs szolgáltatómnál i erre van mód, bár nem feltétlenül szükséges, mert kb  20 db. dgfitálisan kódolatlan csatorna van. Ez a szám Telekomnál jelenleg mennyi?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na akkor korrektül értesít minden érintettet a Telekom, ez örömteli, nem mindig  volt a jellemző a cégre. :) Gondolom akkor  már mindenkit megkeresnek, nem csak a kimondottan analóg kábeltévé előfizetőket, bár azokból egyre kevesebb van.

Valahol jó is iptv efi-k is meg kapják hátha vesznek/ bérelelnek egy dobozt. 

IPTV előfizetőknek nincs lehetőségük analóg vételre a nem koax területeken. Ők is kapnak vajon ingyenes egy boxot? Mert így már egy másofik vételi helyen is ingyen nézjetnék az adást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amennyiben egy a fő vételi helytől eltérő másik helyen akarod nézni az IPTV adást, akkor a kódolt csatornákat, csak valamilyen dekódolóval tudod nétni, nem? :) Erre írtam, hogy remélhetőleg a későbbiekben  stb mellett médikártyával is lehetséges lesz majd ez. Bár ahogy a második listát elnézem, erre nem biztos,  hogy nagy szükség lesz a koaxos területeken DVB-C tuneres tévék használata esetén, mert a Telekom központi fejállomásáról már most sokkal több a kódolatlan digitális adás, mint a három betűs szolgáltatónál. Viszont  IPTV még mindig sokkal jobban elterjedt, olyan készülékek viszont még nincsenek, amelyek ennek vételére alkalmas beépített modullal rendelkeznek, marad az STB, de az plusz energiát fogyaszt, ezért lenne jó, és meggondalandó a médiakártya használata .Tudom, itt meg az az ellenvetés, hogy különböző szabványű kódolások vannak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha egy set top boxra time shifting van írva, akkor az azt jelenti, hogy felvenni is tud belső HD-re, vagy a time shifting jelenthet csak valami limitált időtartamot is, amihez valami kis kapacitású beépített tároló van?

 

Azért kérdezem, mert láttam olyan boxot, aminek a dobozára rá volt írva, hogy time shiftinget tud, az viszont nem volt ráírva, hogy tud felvenni belső  HD-re, márpedig a shiftelés alatt is rögzíteni kell valahova az adást gondolom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha egy set top boxra time shifting van írva, akkor az azt jelenti, hogy felvenni is tud belső HD-re, vagy a time shifting jelenthet csak valami limitált időtartamot is, amihez valami kis kapacitású beépített tároló van?

 

Azért kérdezem, mert láttam olyan boxot, aminek a dobozára rá volt írva, hogy time shiftinget tud, az viszont nem volt ráírva, hogy tud felvenni belső  HD-re, márpedig a shiftelés alatt is rögzíteni kell valahova az adást gondolom.

Nekem például time shift funkciós Panasonic DVD felvevőm van. Ez azt jelenti, hogy ha valamilyen műsort rögzítek, tudok ezzel párhuzamosan egy másik felvételét nézni. Médiaboxokon is hasonlóan kellene ennek működnie. Amikor rögzítünk egy adott csatornárókl egy műsort, ezzel egyidőben egy másikat, illetve egy felvételt tudunk nézni. Az élő adást a winchester egy speciális helyén tárolja a rendszer, ezért lehet azt megállítani, és visszatekerni. Egyébként megkérdeztem a gyártót, hogy az iker tuner pontosan mit jelent ebben http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html a boxban. Kiderült, hogy az IPTV STB-nél adott minimum két SD stream kezelésétől eltérően egyidőben nem képes két csatornmáról mondjuk készenlétben felvenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...