Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Igen, az jellemző a Telekomra, hogy mindenkit értesítenek, ha kell ha nem. :)

Ez pont így jó. Az értetés azért szükséges, mert sok IPTV efi is használta az analóg hozzáférést is és így nem éri váratlanul a dolog.

Persze, bár így a nem koaxos, hanem rezes vagy optikás területen levő IPTV előfizető is értesül róla, függetlenül attól, hogy őt nem érinti ez a változás. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Aha. Végülis az nem volt világos, hogy ha timeshift-et tud, akkor ebből következik-e, hogy van belső HD-je, akkor is ha nincs ráírva, de látom van olyan is, ahol írják, hogy time shift van, de csak külső eszközre.

Igen, csak a külső eszközök azért valljuk be nincsenek felkészítve napi többszöri felvételi igénybevételre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bármikor lehetnek például transzfer problémák, amit onnan lehet észrevenni, hogy a felvétel nézés közben például belassul. Ez belső merevlemez-nél kevésbé fordulhat elő.

Persze, a belső merevlemezes az ideális, de lejjebb elhangzott, hogy ilyeneket nálunk sajnos nemigen árulnak. Kintről lehet rendelni, de az meg nem tud magyarul, ezért idősebb családtagoknak, akik nem tudnak nyelveket, nem igazán alkalmas.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bármikor lehetnek például transzfer problémák, amit onnan lehet észrevenni, hogy a felvétel nézés közben például belassul. Ez belső merevlemez-nél kevésbé fordulhat elő.

Hét külső USB merevlemeznél  sem látok túl alacsony irási sebességeket, SD kártyából az igaz csak a class10, vagy u1, u2, u3, jelölésőek ajénlatosak igaz. Ezek min 10Mb/sec irással futnak minimum. de class-4, és class2 már semmire sem jó mp3 lejátszáson kívül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Egyébként megkérdeztem a gyártót, hogy az iker tuner pontosan mit jelent ebben http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/globo-hd-xc3-cx-twin-kabeltuneres-vevo.html a boxban. Kiderült, hogy az IPTV STB-nél adott minimum két SD stream kezelésétől eltérően egyidőben nem képes két csatornmáról mondjuk készenlétben felvenni.

Az egy dolog, viszont tud felvenni egyvalamit élőben, amíg egy másik csatornát néze szintén élőben. Vagys tudja azt, amit a standard HDD felvevők analógon alapból tudnak.

Az egy DVB-C tuneressel csak az tudod felvenni, amit éppen nézel, ami nem igazán hasznos, ha egyidőben más is van.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálatok nem szokott olyan igény lenni, hogy egyvalamit néztek, és egy másikat párhuzamosan felvesztek? Pl. nincs olyan, hogy megy egy beprogramozott felvétel, és közben kapcsolgatnátok a tévén? Ezért furcsállom a felvevős tévéket is, mert ha vesz fel valamit, akkor nem lehet mást nézni rajta, ha jól értem, az pedig jóval kevésbé hasznos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam, gyakran előfordul ez az igány, hogy felvétel közben nézzek egy másik műsort. Ezért gondoltam IPTV-re, ahol  már ADSL2+-on is két SD stream adható. Ráadásull a szolgáltatók által forgalmazott boxok erre vannak kitalálva, hogy masszív napi használatot bírják, míg a csak külső tárolóra rögzító STB-k működése felvételkor bizonytalanabb, két tuneres jó kábelvevőt nálunk nem is leghet találni.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam, gyakran előfordul ez az igány, hogy felvétel közben nézzek egy másik műsort. Ezért gondoltam IPTV-re, ahol  már ADSL2+-on is két SD stream adható. Ráadásull a szolgáltatók által forgalmazott boxok erre vannak kitalálva, hogy masszív napi használatot bírják, míg a csak külső tárolóra rögzító STB-k működése felvételkor bizonytalanabb, két tuneres jó kábelvevőt nálunk nem is leghet találni.  

Nekem is IPTV elő fizetésem van igaz, hogy koaxon kapom, de ott egy felvétel melett bármit nézhetek és a másik felvétel is megy de azt már nézni kell, vagy átkapcsolok esetleg másik kimenetre.

Ha dvb-c tuneres a tv akkor a koaxkábelt elosztva az antennára dugom és ott most már kodólatlanul jön kb 38 csatorna és azt tudom nézni. Külaő  dvb-c tunerem is van azt  is behangoltam a régi analóg csatorna helyett és ott jön 38 csatorna. Namármost mivel a digitális csatornán több adás is jön egyszerre a külső box felvételnél csak abban a sávban jövő pár db csatorna nézhető.

Ezt a tv nél még nem tudtam elérni. Kéretik vissza olvasni már töbszőr leírtam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az ebay-en árult német DVB-C boxokkal lehet valami technikai probléma (a nyelven kívül, hogy nem tudnak magyarul)? Tehát olyami, hogy más frekvenciatartományt ismernek, vagy hasonló, és emiatt nem találnának meg nálunk valami csatornát? Vagy ilyen nincs, a DVB-C support önmagában elég, és ezek teljesen jól mennének nálunk is?

 

Más fórumon olvastam olyat, hogy valaki bolgár hálózatra tervezett dobozt vett, és nem tudott frekvenciát váltani rajta, ezért kérdezem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez sajnos ugyanúgy előfordulhat, mont a modemek esetén. Lásd Annex A és Annex B szabvány.

Az ebay-en árult német DVB-C boxokkal lehet valami technikai probléma (a nyelven kívül, hogy nem tudnak magyarul)? Tehát olyami, hogy más frekvenciatartományt ismernek, vagy hasonló, és emiatt nem találnának meg nálunk valami csatornát? Vagy ilyen nincs, a DVB-C support önmagában elég, és ezek teljesen jól mennének nálunk is?

 

Más fórumon olvastam olyat, hogy valaki bolgár hálózatra tervezett dobozt vett, és nem tudott frekvenciát váltani rajta, ezért kérdezem.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez sajnos ugyanúgy előfordulhat, mont a modemek esetén. Lásd Annex A és Annex B szabvány.

Akkor kérdés, hogy van-e olyan szabvány, ami egyértelműen jelzi, hogy alkalmas magyar hálózatra, mert akkor csak annak kellene utánanézni, hogy a box tudja-e azt. Létezik ilyen szám vagy azonosító, amit fel szoktak sorolni a specifikációban?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az ebay-en árult német DVB-C boxokkal lehet valami technikai probléma (a nyelven kívül, hogy nem tudnak magyarul)? Tehát olyami, hogy más frekvenciatartományt ismernek, vagy hasonló, és emiatt nem találnának meg nálunk valami csatornát? Vagy ilyen nincs, a DVB-C support önmagában elég, és ezek teljesen jól mennének nálunk is?

 

Más fórumon olvastam olyat, hogy valaki bolgár hálózatra tervezett dobozt vett, és nem tudott frekvenciát váltani rajta, ezért kérdezem.

Elméletileg elég a DVB-C tudás, de az ebay-on is árulnak szolgáltatóspecifikus sw-vel rendelkező stb-ket, ne ezek azok amiket nem tudsz itthon használni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Helló! Nálam is hasonló jelenség van, (Bp. XVII. ker) 2 db készüléknél is fennáll. Samsung T220HD ez már 4-5 éves, És egy Philips ami fél éves sincs. Én kábel kontakt hibára gyanakszom meg is nézem a csatlakozásokat a padláson. Ha elértél valami eredményt az ügyben, akkor oszd meg velem is. Üdv. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...