Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Még egy adalék, bár nem tudom, hogy lehet-e összefüggés.

 

Még 2013 nyár végén, amikor még ED2-es terület voltunk, előjött egy olyan probléma a modemmel, hogy időnként ledobált T3timeout hibával. Azt mondták a t-sek, hogy ez konkat hibára utal, és amikor összegyűlik egy bizonyos számú hiba, ledob. Igazából a hiba okát soha nem találták meg. Nem sokkal utána ED3-asok lettünk, és jött az ED3-as modem, igazából ez oldotta talán meg.

 

Az egyk ****s tv tulaj mondta, hogy nála akkor rendezgeti a tv a csatornákat, meg akkor ugrál össze-vissza, ha kontakthibás a kábel.

 

Namost ez a kettő egybevághat, de ugye olyan meg nem igazán lehet, hogy egyik frekin kontakthibás, másikon nem. xD

Bár nem tudom, hogy egy hibás erősítő tud-e ilyet produkálni valahol. Meg 2013 azért elég régen volt, azóta 20x lett minden állítgatva.

 

És akkor még mindig ott az EPG kérdése, aminek működnie kellene így is, úgy is.

De kontakthibára ne dobálja már át a csatornákat, szóval FW hiba is van benne.

Na, harmadszorra csak megláttam az idézet gombot.........

 

Helló! Nálam is hasonló jelenség van, (Bp. XVII. ker) 2 db készüléknél is fennáll. Samsung T220HD ez már 4-5 éves, És egy Philips ami fél éves sincs. Én kábel kontakt hibára gyanakszom meg is nézem a csatlakozásokat a padláson. Ha elértél valami eredményt az ügyben, akkor oszd meg velem is. Üdv. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam kizárt a kontakthiba, pedig mások is azt mondták, hogy akkor van ilyen. Legalábbis házon belül kizárt. Mióta megvan a tv-m, az kb 6 év, azóta csinálja, de valamikor 2 éve át lett kábelezve a lakás, a bejövő kábel is le lett rövidítve, mert az osztás át lett helyezve a padlásra, és onnan vadi új kábelen megy minden.

 

Bejelenteni nem engedik, telekomos box ugye még nem jött meg, hogy azzal is kipróbáljam.

Más problémák miatt volt egy vezetői visszahívásom, megpróbáltamneki ezt is említeni, de lerázott egy olyan hazugsággal, hogy azért nem működik, mert ez a szolgáltatás most van kiépítés alatt. :D Nem vitáztam vele, mert fölösleges lett volna. Nem engedett a hazugságaiból.

 

Műszerrel kéne rámérni, mert én valami külső beszűrődő zajra tippelek. De amíg nem jelenthetem be, addig nem tudok vele mit kezdeni sajnos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A tv-n is kell lennie jelerősségnek, azon láthatod hogy minden frekvencián egyenletes-e a jel.

Nekem a 780MHz -es csatornát addig nem vette amig kábelt és csatlakozót nem cseréltem. de a kisebb frekvenciájú csatoknáknál jó volt a jel. A kábelnek és jónak kell lenni és a közben levő elosztónak is tényleg tudnia kell a 800Mhz-et (kinai és a legolcsóbb sajna nem elég),

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jelerősség az van, de nem sokra megyek vele. Nagyjából egyenletes a jel, 80 és 90 között. Eddig minden freki bithibás volt, de 1 hete kicserélték az oszlopon a tap-ot, azóta az megszűnt.

Egyedül a 778-as freki lóg ki a sorból a maga 5-ös jelerősségével, ami annak tudható be, hogy ugyan ezen a frekvencián van a DVB-T C multiplexe, és hát a kábelek olyan hosszúak és olyan jól árnyékolt a hálózat, hogy bezavar. Máshol már említettem, hogy amíg volt analóg földi sugárzás, addig lehetett nézni azokat a csatornákat a kábelen. És nem a lakáson belüli szakasz a gány.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az index fórumon írta valaki:

 

A  tegnapi érdeklődésemre a T-Home közölte: Az ingyenes jelátalakító set top box, kizárólag a díjmentes csatornákat fogja -azt a 26-ot. EZEN kívül kell havidíj ellenében igényelni kártyásat, amiken majd  a 81 csatornából kialakított csomagok foghatóak lesznek. Ezt fő készülékként nem adják, csak másodiknak. Lehetséges, hogy a különböző térségekben más és más beltéri lesz, bár ez nem biztos, állítólag még mindig tesztelnek több tipust.

 

 

Ez a kártyás érdekes, mert azt hittem, hogy a digitális csak ennyi lesz, mint most az analóg. A THome oldalán eleve csak az IP TV-t látom már, a digitális kábelt már nem is mutatják/ajánlják. Ezek szerint lesznek új digitális csomagok, amiket értékesíteni fognak az előfizetőknek? Azt hittem a digitálist már csak legacy tehcnológiának tekintik, ezért nem mutatják az oldalukon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@kerdezo

 

Tehát nem lesznek új csomagok értelme se lenne mert kivezetésre kerül szerintem egy bő 1 év múlva.

Az 1 év múlva kivezetést azért kétlem, mert az átállás kapcsán a digitális leszek oldal említi, hogy a telekomtól vásárolni is lehet átalakítót. Ez arra utal, hogy néhány évig még lesz digitális kábel, mert különben elég sok dühös ügyfél lenne, aki nem kevés pénzért megveszi az átalakítót, és aztán dobhatja ki egy év múlva, mert nem jó az iptv-hez.

 

Ha 1 év múlva terveznék a kivezetést, akkor csak a bérleti opciót ajánlanák fel, mert az 1 éves bérlés kevesebbre jön ki, mint az átalakító megvétele, ha a set top boxok bolti árából indulunk ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már 3-4 éve hallani az analóg kivezetésről, most jutottak el oda, és mint látjuk, csak részben. Mert sok helyen csak a családit szedik ki. Szóval még mostantól számítva is lesz minimum 1 év, mire csak magát az analógot kivezetik.

Digitálisra még terv sincs, szerintem 4-5 évig még biztosan maradni fog, max a csatornaszámot fogják csökkenteni. Lesz rajta 36-40 csatorna.

Addigra meg sok víz lefolyik majd a Dunán, lesz már földi DVB-T2-es platform reményeink szerint, ami talán már használhatóbb lesz, mint a mostani, és akkor lesz olcsó alternativa az IPTV-vel szemben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én se kaptam választ sajnos ...

Nem is fogtok érdemben választ kapni, mert akkor semmi esély nem marad, hogy netán vesztek belőle.

Már megírtam, hogy nem tud Magyar nyelven. Kint Némethonban a fiam dolgozik és megkérdezte egy kolágáját és nemleges választ kapott. Ez pontosan olyan mint a régi android rendszer abban sem volt magyar nyelv, késöbb valaki csinált egy fordítás félét. De ez itt nem működik. Elfekvő darabok és minnél előbb meg akarnak szabadulni tőlük. Szomoru tény de ez van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Hát nem kontakthiba... A szomszéd samsungja (más típus) tökéletesen megy nálam, van epg nem dobálja a csatornákat.. Az én tévém nála is rosszul működik. Úgy látom a Samsung T220HD tv-vel van a gáz, és csak a DVB-C résszel, mert a DVB-T tökéletes... Nincs valami szoft frissítés, mert a Samsung oldalán nincs...
ksasa67 írta:

Még egy adalék, bár nem tudom, hogy lehet-e összefüggés.

 

Még 2013 nyár végén, amikor még ED2-es terület voltunk, előjött egy olyan probléma a modemmel, hogy időnként ledobált T3timeout hibával. Azt mondták a t-sek, hogy ez konkat hibára utal, és amikor összegyűlik egy bizonyos számú hiba, ledob. Igazából a hiba okát soha nem találták meg. Nem sokkal utána ED3-asok lettünk, és jött az ED3-as modem, igazából ez oldotta talán meg.

 

Az egyk ****s tv tulaj mondta, hogy nála akkor rendezgeti a tv a csatornákat, meg akkor ugrál össze-vissza, ha kontakthibás a kábel.

 

Namost ez a kettő egybevághat, de ugye olyan meg nem igazán lehet, hogy egyik frekin kontakthibás, másikon nem. xD

Bár nem tudom, hogy egy hibás erősítő tud-e ilyet produkálni valahol. Meg 2013 azért elég régen volt, azóta 20x lett minden állítgatva.

 

És akkor még mindig ott az EPG kérdése, aminek működnie kellene így is, úgy is.

De kontakthibára ne dobálja már át a csatornákat, szóval FW hiba is van benne.

Na, harmadszorra csak megláttam az idézet gombot.........

 

Helló! Nálam is hasonló jelenség van, (Bp. XVII. ker) 2 db készüléknél is fennáll. Samsung T220HD ez már 4-5 éves, És egy Philips ami fél éves sincs. Én kábel kontakt hibára gyanakszom meg is nézem a csatlakozásokat a padláson. Ha elértél valami eredményt az ügyben, akkor oszd meg velem is. Üdv. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Hát nem kontakthiba... A szomszéd samsungja (más típus) tökéletesen megy nálam, van epg nem dobálja a csatornákat.. Az én tévém nála is rosszul működik. Úgy látom a Samsung T220HD tv-vel van a gáz, és csak a DVB-C résszel, mert a DVB-T tökéletes... Nincs valami szoft frissítés, mert a Samsung oldalán nincs...

 

Próbáltátok már úgy, hogy a régió kódot megváltoztatjátok? pl: Finn vagy Németre?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Én próbáltam, Német beállítással van EPG, jó a csatorna sorrend, viszont ha odakapcsolok, akkor kiírja, hogy a csatorna nem létezik, eltávolítom a listából? Közben megy az adás, látható a kép. Vicces egy tv...És ezt minden csatornával eljátsza, amire odakapcsolok. Lehet körbenézek a service menüben, hátha valami opció állítással megjavul (tuner tipus, stb) , vagy elba..odik teljesen :-)
Attila70 írta:
Hát nem kontakthiba... A szomszéd samsungja (más típus) tökéletesen megy nálam, van epg nem dobálja a csatornákat.. Az én tévém nála is rosszul működik. Úgy látom a Samsung T220HD tv-vel van a gáz, és csak a DVB-C résszel, mert a DVB-T tökéletes... Nincs valami szoft frissítés, mert a Samsung oldalán nincs...

 

Próbáltátok már úgy, hogy a régió kódot megváltoztatjátok? pl: Finn vagy Németre?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0



 

Köszi az infókat, ez erősíti a szoftverhiba tényét. Sajnos nincs semmi új szoftver, a Samsung 1 hónapot ült rajta, mire azt bökték ki, hogy vegyek egy beltérit. Nyilván szándékosan vettem DVB-T/C képes televíziót, nem azért, hogy még egy beltérivel is vacakoljak.

Ettől függetlenül az adással is lehet valami gáz, mert nekem csak pár multiplexen műveli. Persze kérdés, hogy ennek a hibának lesz-e látható jele a telekomos beltérin, mert ha nem, akkor semmit nem fognak csinálni sajnos.

De számomra egyszerű a képlet, nem lesz digitális kábeltv azon a tv-n. :D Nem fogok sírni miatta.

 

És egyébként arra jutottam, hogy soha többet samsung TV. :) Más gondok is voltak vele. Legközelebb LG-vel próbálkozok, de megvárom amíg lesznek DVB-T2-esek, mert addig fölösleges venni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

1.130 csatornat talal a DVB-C (MPEG4) tuner-es TV, de ebbol csak 37 kodolatlan, amik az analogon is elerhetoek.Beszeltem, az ugyfelszolgalattal, hogy legalabb a kozszolgalati adasokat adnak HD-ben, hogy egy fokkal jobb legyen a kep., plane, hogy Csaladi+HD csomagja van anyameknak.Vagy kodolatlanul kene adjak vagy adjanak kartyat (CAM) amit a TV-be be lehet rakni, de egyelore nem tudott ilyenrol, hogy terveznenek.

2.A kozsozlgalati adasok alapbol csak HD-ben elerhetok, nem premium hanem alap adas, ezert nem is ertem, hogy miert nem kotelezi a telekomot a hatosag, hogy a kozszolgalati adasokat belepiszkalas/felar nelkul adja tovabb a halozatan.

3.Ennek a szerencsetlen telekomnak elegge osszevissza van technikailag megoldva a halozata, szanalmas.Ott van az en szolgaltatom a *******. 3000 FT-ert DVB-C-n, 130 csatornat ad amibol 25 HD adas, akar hany TV keszuleken nezhetem, buta STB nelkul.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia! Anonymus,hogy van neked madárkád. Nálam a képfeltöltés sem működik,viszont már az oldalamon látom az előfizetéseket. A televízió után érdeklődtem,szerencsére,mert ledöglött a futárcég felé az értesítés. Miért is ez működne?:( Most értesítették,nekem meg szerdán érdeklődnöm kell Szóval szerettem volna egy avatart feltölteni,állítólag lehet,de mégsem. Tudod mi a helyzet vele. köszike szia :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...