Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

A Telekom oldaláról letöltöt használati útmutatón is egyértelműen látszik, hogy nincs rajta hdmi csatlakozó. Nem is nyújtanak rajta HD szolgáltatást, így felesleges is lenne, értelmetlen lenne a használata. Azon keresztül is ugyanazt a felbontácú képet tolná át a kijelzőre mint a scart.

Nem tudom ki mondta neked a téves infókat, de az igazságot, hogy nincs hdmi, bárki ellenőrizheti magán a Telekom oldalán!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Scart csatlakozóval összekötve működnie kell. Ez a TV-den és a Boxon is van!

HDMI csatlakozó nincs a boxon és felesleges is lenne, mert a Telekom dvb-c-n amúgy sem nyújt HD adást, tehát HDMI-vel is ugyan az az eredmény lenne, mint scartos összekapcsolás mellett.

Legjobban jársz ha nem kell a box, ha eladod, vagy kiárulod a piacon. Vehetsz hdmi-s boxot helyette de azzal sem fogsz jobb képminőséget kapni az SD-nél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az én TV-m a kivétel, de bizonyos Samsung készülékekhez sem jó, mint tapasztalta ismerősöm azóta.

Nekem sajna nem volt időm előre tájékozódni, így hittem.

És bármilyen ügyintézőt, műszakist megkérdez az ember a T-Home-nál, akkor azt a választ kapja, hogy HDMI és scart van rajta. Minimum 10 T-Home-ostól hallottam, miután pedig jeleztem, hogy ez nem így van, segítséget kértek, majd elnézést tőlem, hogy igazam van. Az  utolsó ilyen telefonbeszélgetés azonosítója is megvan, chat-et is eltettem.

Egyébként mivel ez 1 nagyobb méretű TV, állítólag a HDMI vinné át rendesen a jelet, ez a Panasonic álláspontja.

Tény az, hogy konkrétan az én tévémhez nem jó a konverter, tehát félretájékoztat a T-Home, mert igenis lehetnek olyan tévék, amihez nem a konverter.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Személyes vásárlás esetén nincs visszavásárlás, csak csere.

A csere konverter ugyanúgy "működött", mint az első: nem kompatibilis a tévémmel.

A kép csíkos, a hang búg, teljesen mindegy, hogy mit csinál az ember, egyszerűen nem kompatibilis a két készülék.

A Panasonic álláspontja szerint a HDMIvel jó lehetne, de ez sem biztos. Én nem értek hozzá...

Lényeg, hogy igenis vannak TV-k, amelyekkel nem kompatibilis a konverter.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, így kéne lennie, ahogy írod, de ő valami csíkozódásról és hangbúgásról beszél, ami biztos hogy valami hibára utal, mert olyan nincs hogy két szabvány port ne lenne kompatibilis.

Készíthetnél erről a hibajlenségről valami videófelvételt is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a válaszokat!

Vonatkoztassunk el a T-Home félretájékoztatásától,HDMI csatitól...

A scartos csatlakoztatás,majd beüzemelés után (használati szerint végeztem) a jelenség a következô volt: keresztirányú csíkok a képen, és hangos búgás,ami elnyomja a hangot. 2 konverter is ezt produkálta.

Mellékesen több telefonos mûszakis is HDMI csatlakozást javasolt a hibára,mire jeleztem,hogy nincs ilyen csatijuk... elnézést kértek ezután,scartot javasoltak,ha az sem jó,cseréljem ki.

Már megszabadultam tôle,de min. 10 emberrel beszéltem elôtte és senki sem tudott segíteni, ellenben felajánlották,hogy kiszállási díj ellenében kijönnek,megoldják valahogy.

Csak azért jeleztem itt,hogyha másnak is gondja lenne,legyen nyoma,hogy nem ô az elsô.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyébként távol álljon tôlem az okoskodás: én csak felhasználó vagyok, nem tudom mindenhez a háttérinfókat, de eddig még beüzemeltem minden ilyesmit, nem volt gond.

És tény,hogy érdemi segítséget nem kaptam, viszont mindenki szerint a másik volt a *****, de végül mindenki felsült: a konverterekkel mindig a fenti "eredményt"  értük el.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Személyes vásárlás esetén nincs visszavásárlás, csak csere.

A csere konverter ugyanúgy "működött", mint az első: nem kompatibilis a tévémmel.

A kép csíkos, a hang búg, teljesen mindegy, hogy mit csinál az ember, egyszerűen nem kompatibilis a két készülék.

A Panasonic álláspontja szerint a HDMIvel jó lehetne, de ez sem biztos. Én nem értek hozzá...

Lényeg, hogy igenis vannak TV-k, amelyekkel nem kompatibilis a konverter.

Földhuroknak tűnik. Ki kellett volna hívni egy szerelőt, hogy tegyen be a bejövő koaxra egy földhurok leválasztót próbaként. Elvileg ez a jelenség HDMI kábellel is létrejön.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Kb. két-három hete vezette be nálunk a digitális adást a T-Home (Kódolatlan Digitális KTV Családi), úgyhogy a régi videó felvevőt már nem tudtam használni. Vettem egy újat, ami a DVB-C-t tudja kezelni. A típusa LG HR925C. Sajnos, nem igazán működik. Mikor megkerestetem vele az adókat, meg is találja mind a 137-et. Ebből 37 kódolatlan, összekeverve a kódoltakkal. Végig tudom lapozni az összeset, tudok sorrendet változtatni, látszólag minden szép és jó. De ha KI és BE kapcsolom a készüléket, az adók egy részét egyszerűen elfelejti és marad pl. 55 adó. Ha újra kerestetem vele, akkor megint megtalálja mind a 137-et. Ám KI/BE kapcsolás után megint elfelejt párat és marad pl. 72. Próbáltam auto és manuális keresést, mindig megvan a 137 adó, de csak addig, amíg ki nem kapcsolom a készüléket. Már két készüléket kipróbáltam, mindkettő ezt a jelenséget mutatta.

Amit visszavittem, azt a boltban kipróbálták, ott megjegyezte az összes adót, viszont náluk nem T-Home, hanem MindigTV szolgáltató van. A boltban azt mondták, hogy a T-Home szolgáltatással van a baj.

Találkozott már valaki hasonlóval?

Előre is köszönöm a választ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem cseréltesd ki egy hasonló árkategóriájú mástipusú vevőre.

A DVB-C tuner részét kéne kipróbálni, a MindigTV az DVB-T. Tehát DVB-C szolgáltatással lenne illő letesztelni a készüléket,

Szerintem cseréltesd ki egy hasonló árkategóriájú mástipusú vevőre.

A DVB-C tuner részét kéne kipróbálni, a MindigTV az DVB-T. Tehát DVB-C szolgáltatással lenne illő letesztelni a készüléket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz. Ma vettük át a postán a Humax-ot. TV-vel összekötve (Samsung) a kép csíkos vízszintesen és függőlegesen is, a képminőség szörnyű, a hang búg. A használhatatlan szintet súrolja, rosszabb a képminőség, mint az analóg adásoké.

Mivel nem csak nálam van ilyen gond, úgy látszik, ez konstrukciós hiba.

Ötletek? nem fogok beltérit venni, csak ha küldhetem a számlát a telekomnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz. Ma vettük át a postán a Humax-ot. TV-vel összekötve (Samsung) a kép csíkos vízszintesen és függőlegesen is, a képminőség szörnyű, a hang búg. A használhatatlan szintet súrolja, rosszabb a képminőség, mint az analóg adásoké.

Mivel nem csak nálam van ilyen gond, úgy látszik, ez konstrukciós hiba.

Ötletek? nem fogok beltérit venni, csak ha küldhetem a számlát a telekomnak.

Küldhetem a számlát :D egy jó napot okoznál T kollégának. Amúgy galvanikus leválasztót próbáltál ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...