Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nincs összekötve koaxal a tv és a box. Jön a falból a koax, az megy a boxba, box meg SCART-al a tv-re. Ennyi.

De amúgy is elég érdekes ez a kis box. Világít zölden a led. Nyomok egy kikapcsolást, a kép elmegy, de a led továbbra is zölden világít. Majd úgy 5 perc múlva átvált pirosra. Teljesen logikátlan. Ezt egy firmware frissítéssel remélem lehet majd orvosolni.

Gyors mozgásoknál nem kifejezés, hogy pixelesedik a kép, hanem... össze-vissza világos és sötét pixelek jelennek meg, amik aztán több másodpercig is ott maradnak. Szörnyű. Nézhetetlen.

Egyébként csak LCD TV-n ilyen a kép, bár hozzátartozik, hogy a CRT-k annyira gyatra felbontással dolgoznak, hogy ott ez fel sem tűnik.

De lehet, hogy az idegeskedés helyett fogom az egészet, és lemondom a tv szolgáltatást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz. Ma vettük át a postán a Humax-ot. TV-vel összekötve (Samsung) a kép csíkos vízszintesen és függőlegesen is, a képminőség szörnyű, a hang búg. A használhatatlan szintet súrolja, rosszabb a képminőség, mint az analóg adásoké.

Mivel nem csak nálam van ilyen gond, úgy látszik, ez konstrukciós hiba.

Ötletek? nem fogok beltérit venni, csak ha küldhetem a számlát a telekomnak.

Annyiban "örülök", hogy más is tapasztalta a gondot, mert végre nem néztek teljesen *****nek...

Egyébként szerencse, hogy nem vetted, mert a pénzt visszaszerezni enyhén szólva sem volt egyszerű: senkinek nem kívánom azt a tortúrát, amit velem művelt a tékom, de ez már egy külön sztori lenne... végül sikerült, ez a lényeg visszakapnom!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kivizsgáltam a dolgot. A zúgás és a csíkozódás a gagyi hozzá adott SCART kábel miatt van. Egy másik, normális minőségű kábellel ez nem jelentkezik. De a képminőség továbbra is pocsék, mindenhol pixelesedik a kép. Érdemes a feliratok és a sávok széleire koncentrálni.

https://youtu.be/S4JJJ6pxqQA

Továbbá az eszköz erősen szoftverhibás. A kikapcsolás gomb megnyomása után az eszköz nem kapcsol ki! A kép eltűnik, viszont a jelet továbbra is küldi a TV-nek, így az továbbra is AV üzemmódban marad. A box csak 5 perc elteltével kapcsol ki, ekkor a led pirosra vált, és a TV is visszakapcsol TV üzemmódba. Ez így nem jó! Ezt be kell jelenteni, vagy mi legyen vele?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor a Gézának is elég lett volna egy kábel csere. Néha ilyen kis dolgokon bukik meg a dolog.

Eza pixelesedés lehet hogy abból adódik hogy nem túl jó a jelrősség/minőség? Meg lehet rajta nézni valahogy? Esetleg ez is a bétateszt szintű szoftvernek köszönhető esetleg hardwerileg nem túl izmos a készülék.

Én nem tudom hogy ki tehei meg, ki nem, de aki megteheti, annak dvb-c képes tv vételét javaslom, azokkal már eleve az összekötési probléma kilőve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs köze a jelerősséghez, múltkor lemérte a szerelő, 60 dBmV. Érdekes módon a box szerint csak 60-as a jelerősség. Ez utalhat a benne lévő tuner sz...r minőségére. De az ebből adódó pixelesedés máshogy néz ki. Ennek egyszerűen mosott a képe, mintha kicsi lenne a bitráta. Valószínűleg gagyi és gyenge a box hardvere, és ennyire képes. Elfogadhatatlan, mert rosszabb a minőség, mint az analógé.

Nem merünk tv-t venni, mert ez is egy DVB-C képes TV, és nem működik rajta a telekom digitális kábel. De csak a telekomos, összes többi szolgáltatóé működik. Viszont mivel saját készülék, nincs hozzá support. Mivel a műszerek nem mutatnak hibát, nem tesznek semmit. Meg amúgy is nem fogok évente tv-t cserélni, mert a szolgáltató kitalál valamit.

Továbbiak a box-ról: hibásan adja ki a scart-on a kapcsolójelet, egyes tv-ket csak "félig" kapcsol át (analóg tuner hangja jön, box képe pedig hibásan), vagy egyáltalán nem. Ez kábeltől függetlenül hibás.

Magyarul most kiküldtek az előfizetőknek egy használhatatlan valamit 1 héttel a lekapcsolás előtt. Nagyszerű.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintetek egy két tuneres dvb-c (tud egyszerre felvenni egy csatornát, miközben mást nézhetsz közben) vevő az gyengébb jelet jelent? Vagyis ez olyan, mintha egy osztóval előtte kétfelé szedném a jelet? Vagy ezt valahogy optimálisabban oldják meg eszközön belül, és nem gyengíti le a jelet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát, egyelőre annyi lett a dologból, hogy a SCART kábelből kikötöttem a kapcsolójelet, így nem hülyíti meg a TV-t. Persze manuálisan kell mindig átkapcsolni, hogy analóg tv-t, vagy a box képét akarom nézni. De így nem zavar be az 5 perces kikapcsolás késleltetés sem.

Ha más box is ezt csinálja, akkor végképp nem értem mi benne a logika. Legalább a SCART kapcsolójelet szüntetné meg.

CRT TV-n elfogadható a képminőség, de LCD-re senkinek nem ajánlom! Egyelőre még nem tudom, hogy ami nekem van LCD, azzal mi lesz analóg lekapcsolás után.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A jelgyengülés úgy értem, hogy ketté kell osztani a jelet belül, nem? Mert mindkét tunernek kell bejövő jel egyidőben. Hasonlóképpen ha két dobozzal oldanám meg, akkor el kellene osztani a jelet, hogy kétfelé ágazzon, és az elosztás mindig levesz a jelerősségből, mert az osztó is tompít rajta.

Ezt kérdezem, hogy hasonló jeltompulás akkor is fellép-e, ha az osztás nem kívül, hanem bent a dobozban történik meg. Gondolom igen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A set top dobozoknál a PVR azt jelenti, hogy az eszköz programozható felvételre? Vagyis hogy be lehet állítani, hogy 5-6-ig ezt vegye fel, 7-9-ig amazt, stb. ?

Azért kérdezem, mert egyes helyeken olyat láttam, hogy "PVR, élő adás felvétele", és ezért érdekelne, hogy a PVR mindig fedi-e a fentit, mert olyan dobozt vennék, ami előre programozható is, nem csak az éppen futó adást tudja felvenni, ezért a kérdés, hogy a PVR erre garancia-e.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pl. itt:

  • PVR támogatás (Felvehető élő adás USB-s merevlemezre, pendrive-ra)
  • Time Shift (megállítás, visszatekerés)

http://bolt.sat.hu/televiziozas_tv_vetel_230/belteri_egyseg_set_top_box_237/kabeltv_vevo/globo-hd-xc2-kabelvevo-2605

 

Ilyenből nekem nem egyértelmű, hogy előre lehet-e programozni. Lejjebb ír EPG-t is, de csak úgy önmagában, nem említ felvételt mellette. DVD felvevő kiváltására keresek dobozt, ami gyakran van használva előreprogramozásra. A fenti csak példa, mert több dobozt nézek, de az a gond, hogy általában nincs explicit megemlítve a programozhatóság, és ilyenkor nem tudom, hogy nem tudja, vagy csak nem említik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

És hozzátenném, hogy 21 ezerbe kerül ez a doboz, vagyis nem a legolcsóbbak közé tartozik. Ennyiért már elvárható, hogy lehessen előre programozni felvételeket, amit lehet, hogy tud is, de ennyiért jó lenne biztosnak is lenni ebben.

A gyártó honlapján lévő leírásban nem szerepel az élő adás kifejezés, csak annyi hogy felvétel külső eszközre. Sajnos részletes kezelési utasítás nincs sehol, csak Quick Start, amiből ez nem derülhet ki. Szerintem ki kell kötni a vásárláskor, hogy csak akkor érvényes, ha van programozott felvételi lehetőség. Lehet hogy az üzletben hajlandók megmutatni a (remélhetőleg magyar nyelvű) kezelési útmutatót, abból egészen biztosan kiderül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A gyártó honlapján lévő leírásban nem szerepel az élő adás kifejezés, csak annyi hogy felvétel külső eszközre. Sajnos részletes kezelési utasítás nincs sehol, csak Quick Start, amiből ez nem derülhet ki. Szerintem ki kell kötni a vásárláskor, hogy csak akkor érvényes, ha van programozott felvételi lehetőség. Lehet hogy az üzletben hajlandók megmutatni a (remélhetőleg magyar nyelvű) kezelési útmutatót, abból egészen biztosan kiderül.

Köszi, én sem találtam konkrét infót sajnos.

Az igazi kérdés számomra az, hogy ha nem tizenezres olcsó dobozt vesz az ember, hanem 20 felett, akkor nem alap az, hogy előre lehessen programozni felvételeket? Árulnak manapság olyan komolyabb dobozt, ami felvevős, de ezt nem tudja? Számomra ez alapvető elvárás egy felvevős doboztól, de nem tudom, a gyártók hogyan gondolkodnak erről.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi, én sem találtam konkrét infót sajnos.

Az igazi kérdés számomra az, hogy ha nem tizenezres olcsó dobozt vesz az ember, hanem 20 felett, akkor nem alap az, hogy előre lehessen programozni felvételeket? Árulnak manapság olyan komolyabb dobozt, ami felvevős, de ezt nem tudja? Számomra ez alapvető elvárás egy felvevős doboztól, de nem tudom, a gyártók hogyan gondolkodnak erről.

Szerintem is alap. Ha jól meggondolom, akkor a három éve vett 7000 forintos DVB-T boxom is tudja ezt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pl. itt:

  • PVR támogatás (Felvehető élő adás USB-s merevlemezre, pendrive-ra)
  • Time Shift (megállítás, visszatekerés)

http://bolt.sat.hu/televiziozas_tv_vetel_230/belteri_egyseg_set_top_box_237/kabeltv_vevo/globo-hd-xc2-kabelvevo-2605

 

Ilyenből nekem nem egyértelmű, hogy előre lehet-e programozni. Lejjebb ír EPG-t is, de csak úgy önmagában, nem említ felvételt mellette. DVD felvevő kiváltására keresek dobozt, ami gyakran van használva előreprogramozásra. A fenti csak példa, mert több dobozt nézek, de az a gond, hogy általában nincs explicit megemlítve a programozhatóság, és ilyenkor nem tudom, hogy nem tudja, vagy csak nem említik.

Ennél a tipusnál azt sem látom hogy dual tuneres lenne

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem is alap. Ha jól meggondolom, akkor a három éve vett 7000 forintos DVB-T boxom is tudja ezt.

A másik funkció, ami eszembe jutott, hogy kellene, hogy tudja a felvevős doboz, hogy vesz fel valamit, és közben lejátszik egy korábbi felvételt. Ez is alapnak számít? Ennek a funkciónak van valami neve?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...