Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Egyébként távol álljon tôlem az okoskodás: én csak felhasználó vagyok, nem tudom mindenhez a háttérinfókat, de eddig még beüzemeltem minden ilyesmit, nem volt gond.

És tény,hogy érdemi segítséget nem kaptam, viszont mindenki szerint a másik volt a *****, de végül mindenki felsült: a konverterekkel mindig a fenti "eredményt"  értük el.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Személyes vásárlás esetén nincs visszavásárlás, csak csere.

A csere konverter ugyanúgy "működött", mint az első: nem kompatibilis a tévémmel.

A kép csíkos, a hang búg, teljesen mindegy, hogy mit csinál az ember, egyszerűen nem kompatibilis a két készülék.

A Panasonic álláspontja szerint a HDMIvel jó lehetne, de ez sem biztos. Én nem értek hozzá...

Lényeg, hogy igenis vannak TV-k, amelyekkel nem kompatibilis a konverter.

Földhuroknak tűnik. Ki kellett volna hívni egy szerelőt, hogy tegyen be a bejövő koaxra egy földhurok leválasztót próbaként. Elvileg ez a jelenség HDMI kábellel is létrejön.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Kb. két-három hete vezette be nálunk a digitális adást a T-Home (Kódolatlan Digitális KTV Családi), úgyhogy a régi videó felvevőt már nem tudtam használni. Vettem egy újat, ami a DVB-C-t tudja kezelni. A típusa LG HR925C. Sajnos, nem igazán működik. Mikor megkerestetem vele az adókat, meg is találja mind a 137-et. Ebből 37 kódolatlan, összekeverve a kódoltakkal. Végig tudom lapozni az összeset, tudok sorrendet változtatni, látszólag minden szép és jó. De ha KI és BE kapcsolom a készüléket, az adók egy részét egyszerűen elfelejti és marad pl. 55 adó. Ha újra kerestetem vele, akkor megint megtalálja mind a 137-et. Ám KI/BE kapcsolás után megint elfelejt párat és marad pl. 72. Próbáltam auto és manuális keresést, mindig megvan a 137 adó, de csak addig, amíg ki nem kapcsolom a készüléket. Már két készüléket kipróbáltam, mindkettő ezt a jelenséget mutatta.

Amit visszavittem, azt a boltban kipróbálták, ott megjegyezte az összes adót, viszont náluk nem T-Home, hanem MindigTV szolgáltató van. A boltban azt mondták, hogy a T-Home szolgáltatással van a baj.

Találkozott már valaki hasonlóval?

Előre is köszönöm a választ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem cseréltesd ki egy hasonló árkategóriájú mástipusú vevőre.

A DVB-C tuner részét kéne kipróbálni, a MindigTV az DVB-T. Tehát DVB-C szolgáltatással lenne illő letesztelni a készüléket,

Szerintem cseréltesd ki egy hasonló árkategóriájú mástipusú vevőre.

A DVB-C tuner részét kéne kipróbálni, a MindigTV az DVB-T. Tehát DVB-C szolgáltatással lenne illő letesztelni a készüléket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz. Ma vettük át a postán a Humax-ot. TV-vel összekötve (Samsung) a kép csíkos vízszintesen és függőlegesen is, a képminőség szörnyű, a hang búg. A használhatatlan szintet súrolja, rosszabb a képminőség, mint az analóg adásoké.

Mivel nem csak nálam van ilyen gond, úgy látszik, ez konstrukciós hiba.

Ötletek? nem fogok beltérit venni, csak ha küldhetem a számlát a telekomnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz. Ma vettük át a postán a Humax-ot. TV-vel összekötve (Samsung) a kép csíkos vízszintesen és függőlegesen is, a képminőség szörnyű, a hang búg. A használhatatlan szintet súrolja, rosszabb a képminőség, mint az analóg adásoké.

Mivel nem csak nálam van ilyen gond, úgy látszik, ez konstrukciós hiba.

Ötletek? nem fogok beltérit venni, csak ha küldhetem a számlát a telekomnak.

Küldhetem a számlát :D egy jó napot okoznál T kollégának. Amúgy galvanikus leválasztót próbáltál ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs összekötve koaxal a tv és a box. Jön a falból a koax, az megy a boxba, box meg SCART-al a tv-re. Ennyi.

De amúgy is elég érdekes ez a kis box. Világít zölden a led. Nyomok egy kikapcsolást, a kép elmegy, de a led továbbra is zölden világít. Majd úgy 5 perc múlva átvált pirosra. Teljesen logikátlan. Ezt egy firmware frissítéssel remélem lehet majd orvosolni.

Gyors mozgásoknál nem kifejezés, hogy pixelesedik a kép, hanem... össze-vissza világos és sötét pixelek jelennek meg, amik aztán több másodpercig is ott maradnak. Szörnyű. Nézhetetlen.

Egyébként csak LCD TV-n ilyen a kép, bár hozzátartozik, hogy a CRT-k annyira gyatra felbontással dolgoznak, hogy ott ez fel sem tűnik.

De lehet, hogy az idegeskedés helyett fogom az egészet, és lemondom a tv szolgáltatást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz. Ma vettük át a postán a Humax-ot. TV-vel összekötve (Samsung) a kép csíkos vízszintesen és függőlegesen is, a képminőség szörnyű, a hang búg. A használhatatlan szintet súrolja, rosszabb a képminőség, mint az analóg adásoké.

Mivel nem csak nálam van ilyen gond, úgy látszik, ez konstrukciós hiba.

Ötletek? nem fogok beltérit venni, csak ha küldhetem a számlát a telekomnak.

Annyiban "örülök", hogy más is tapasztalta a gondot, mert végre nem néztek teljesen *****nek...

Egyébként szerencse, hogy nem vetted, mert a pénzt visszaszerezni enyhén szólva sem volt egyszerű: senkinek nem kívánom azt a tortúrát, amit velem művelt a tékom, de ez már egy külön sztori lenne... végül sikerült, ez a lényeg visszakapnom!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kivizsgáltam a dolgot. A zúgás és a csíkozódás a gagyi hozzá adott SCART kábel miatt van. Egy másik, normális minőségű kábellel ez nem jelentkezik. De a képminőség továbbra is pocsék, mindenhol pixelesedik a kép. Érdemes a feliratok és a sávok széleire koncentrálni.

https://youtu.be/S4JJJ6pxqQA

Továbbá az eszköz erősen szoftverhibás. A kikapcsolás gomb megnyomása után az eszköz nem kapcsol ki! A kép eltűnik, viszont a jelet továbbra is küldi a TV-nek, így az továbbra is AV üzemmódban marad. A box csak 5 perc elteltével kapcsol ki, ekkor a led pirosra vált, és a TV is visszakapcsol TV üzemmódba. Ez így nem jó! Ezt be kell jelenteni, vagy mi legyen vele?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor a Gézának is elég lett volna egy kábel csere. Néha ilyen kis dolgokon bukik meg a dolog.

Eza pixelesedés lehet hogy abból adódik hogy nem túl jó a jelrősség/minőség? Meg lehet rajta nézni valahogy? Esetleg ez is a bétateszt szintű szoftvernek köszönhető esetleg hardwerileg nem túl izmos a készülék.

Én nem tudom hogy ki tehei meg, ki nem, de aki megteheti, annak dvb-c képes tv vételét javaslom, azokkal már eleve az összekötési probléma kilőve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs köze a jelerősséghez, múltkor lemérte a szerelő, 60 dBmV. Érdekes módon a box szerint csak 60-as a jelerősség. Ez utalhat a benne lévő tuner sz...r minőségére. De az ebből adódó pixelesedés máshogy néz ki. Ennek egyszerűen mosott a képe, mintha kicsi lenne a bitráta. Valószínűleg gagyi és gyenge a box hardvere, és ennyire képes. Elfogadhatatlan, mert rosszabb a minőség, mint az analógé.

Nem merünk tv-t venni, mert ez is egy DVB-C képes TV, és nem működik rajta a telekom digitális kábel. De csak a telekomos, összes többi szolgáltatóé működik. Viszont mivel saját készülék, nincs hozzá support. Mivel a műszerek nem mutatnak hibát, nem tesznek semmit. Meg amúgy is nem fogok évente tv-t cserélni, mert a szolgáltató kitalál valamit.

Továbbiak a box-ról: hibásan adja ki a scart-on a kapcsolójelet, egyes tv-ket csak "félig" kapcsol át (analóg tuner hangja jön, box képe pedig hibásan), vagy egyáltalán nem. Ez kábeltől függetlenül hibás.

Magyarul most kiküldtek az előfizetőknek egy használhatatlan valamit 1 héttel a lekapcsolás előtt. Nagyszerű.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintetek egy két tuneres dvb-c (tud egyszerre felvenni egy csatornát, miközben mást nézhetsz közben) vevő az gyengébb jelet jelent? Vagyis ez olyan, mintha egy osztóval előtte kétfelé szedném a jelet? Vagy ezt valahogy optimálisabban oldják meg eszközön belül, és nem gyengíti le a jelet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát, egyelőre annyi lett a dologból, hogy a SCART kábelből kikötöttem a kapcsolójelet, így nem hülyíti meg a TV-t. Persze manuálisan kell mindig átkapcsolni, hogy analóg tv-t, vagy a box képét akarom nézni. De így nem zavar be az 5 perces kikapcsolás késleltetés sem.

Ha más box is ezt csinálja, akkor végképp nem értem mi benne a logika. Legalább a SCART kapcsolójelet szüntetné meg.

CRT TV-n elfogadható a képminőség, de LCD-re senkinek nem ajánlom! Egyelőre még nem tudom, hogy ami nekem van LCD, azzal mi lesz analóg lekapcsolás után.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...