Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

Ez egy jó indok pl egy két kérdésre , Déli országrész több okból vérzik kezdjük ott hogy 600 as a hálózat és nem 800 as és még több egyéb hiba is. Ott sokkal égetőbb volt ki pakolni mindent, de még így se kapták meg a 24 ds csatis történetet!

Azt lesheted :DD  Ilyen bevételi forrást melyik cég engedne el szerinted ? Tv go ha nem akarsz boxot bérelni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor meg én fogom elengedni a T-t. :) Sajnos szüleim még mindig a megmaradt 4 (?) analógot nézik, mert nem tudják kezelni a boxot, bonyolult nekik, hogy két távirányító van, és hogy mikor mit kell kapcsolgatni. Amióta megvan, nem is használták soha. IPTV boxal ugyan így nem boldogulnának, és nem hiszem, hogy ők az egyetlenek.

Eredetileg DVB-C is így indult, hogy kötelező a szolgáltatói box, aztán rájöttek, hogy ezzel több előfizetőt veszítenek, mint amennyi a plusz bevétel, és láss csodát, ma már saját eszközzel is használhatod. Amint ezt egy szolgáltató meglépi, az összes többi követni fogja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ ha dvb-c előfzető vagy akkor kapsz egy boxot kártyát és ha azzal használod jó jár neked hiba elhárítás de ha ki derül hogy nem azzal használod akkor azonnal nem jár hibaelhárítás. 

Megnyitották a dvb-c kódolást ez kicsit más tészta gondolom azért mert nincs elég iptv box.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 órája, fgabor87 írta:

... amikor nem lesz kötelező STB-ot bérelni ...

Kötelező? Nálam (Solymár) az az alap az IPTV (nem is lehetne befizetni digitálisra). Egyszerűen vettem egy DVB-C boxot (nem a T-től), és jön az összes csatorna. Pedig nem fizetek érte semmit, csak az IPTV-t. Ott van a koax kábelen minden, egyben.
Akkor ez meg hogy van? Valakinek nincs igaza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van egy régebbi (B sorozatú) Samsung LCD tévém, és most, hogy át lettek variálva a DVB-C csatornák, a 250 MHz-en levő csatikat nem tudom beállítani. Sem az automata, sem a kézi hangolással nem talál ott csatornát, pedig az összes többit megtalálja. A kábel tuti jó, a set-top-box 97-98%-os jelerősséget mutat.
Tapasztalt valaki ilyesmit?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, fgabor87 írta:

IPTV-re mondtam, hogy ha majd nem lesz kötelező a szolgáltatói IPTV boxot használni... digitálisnál már elég régóta nem írják elő.
 

Lássunk akkor tisztán:

A kódolatlan DKTV-nél a nevéből is adódóan nem kötelező a box, technikailag akár minden DVBC-s eszközzel nézhető az adás. Viszont a kódolt DVBC-s adásoknál  kell a T-s  box. Mármint leszámlázzák a  bérleti díját, de mivel nincs párosítva a "kódkártya", simán működik STB nélkül akár a tv-ben is egy conax modullal.

Csak, hogy pontosítsunk...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Telekom ED3 koax területen igen biztos vagyok benne hogy hivatalosan csak iptv-re lehet előfizetni. Mint új szerződő se analóg se sat se dvb-c. 

A leány vállalat területeit ne vegyük ide ahol pl csak dvb-c vagy dvb-c és iptv, mert ezek a területek nagy valószínűséggel nem az MT hez tartoznak hanem egyik leányához.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
10 perce, prisz írta:

biztos vagy te ebben...?  :)))

Nem lehet új előfizetést kötni Digitális Kábel TV-re.

Dél-Keleti régióban a héten eltakarították a kódoltakat, maradt az a 24 kódolatlan, következő lépés lesz Budapest és környéke, onnan is szépen eltakarítják, aztán jön a kódolatlan DKTV éltakarítása is! Ennyi... Fölösleges DKTV mellet kampányolni ez a téma már rég eldőlt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tisztelt Mindeki!

Van egy T-Home-os Családi IPTV csomagom HD csomaggal. Nem akarok rögzítős beltérit rendelni, viszont az asszony kitalálta, hogy néha ezt-azt újra nézne, rögzíteni kellene. Ha vennék egy fent említett tunert, azzal rögzíthetném-e a műsort?

ezt írják róla:  

  • Kábeltelevíziós vevőkészülék, digitális szabad hozzáférésű adások vételéhez

ez azt jelenti, hogy azokat a csatornákat, melyeket a TV-m tunere be tud "fogni", /tudom, hogy nem azonos az IPTV csatorna kínálatával, hanem jóval "szűkebb"/  azokat ezzel a tunerrel tudom majd rögzíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Lajos

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
40 perce, Roli82 írta:

Fölösleges DKTV mellet kampányolni ez a téma már rég eldőlt.

Senki sem kampányol semmi mellett. Egyértelműen idővel meg fog szűnni. De ne mondjuk, hogy nem. Ahol technikailag akár előfizetői, akár szolgáltatói oldalról kivitelezhetetlen az iptv, ott egyedi elbírálással engedélyezik a DKTV előfizetést...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azért a kódolt digitális rendszeren jóval több csatorna jön, mint a kódolatlanon. Ezért vannak még ott is előfizetők.

Én úgy tudtam, hogy t-nél is lehetett csak kódkártyát kérni set-top-box nélkül. Ha nem, akkor elnézést, rosszul tudtam. Ezek szerint Magyarországon ők az egyedüli ilyen vaskalapos szolgáltató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

IPTV-re mondtam, hogy ha majd nem lesz kötelező a szolgáltatói IPTV boxot használni... digitálisnál már elég régóta nem írják elő.
 

Hát az entertain tv nem ilyen, ahogy nézem a jelenlegi német szolgáltatásait  még a tvgo is meghaladja. És nagyot csalódnék a Tben, ha jelenlegi okostv alkalmazásokkal kompatibilis lenne az iptv-je egyből, Set top box-(tudom nem lehet set-top boxnak nevezni  csak hálózati eszköz tv kimenettel) nélkül. (remélem csalódni fogok, de a remény hal meg utoljára)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Örömmel tapasztaltam, hogy május 4-el bekerült a Sportklub helyére a Kódolatlan digitális kábeltelevízió kínálatában a VH1 Europe csatorna. Az örömbe viszont egy kis üröm is került, mert a családban lévő 3 készülék közül csak 1-en lehet fogni és ennek szerintem egy műszaki hiba az oka, pontosabban el lett rontva.
 
A csatornák újrahangolásakor az egyik televízió megtalálta a VH1-t és nézhető is de a másik kettő nem. Egyszerűen nem tudtunk rájönni mi a gond, mire a tv szerelőnk tudta megmondani rá a megoldást. A VH1 csatorna behelyezésekor a csatornát nem nevezték el a szegedi fejállomáson. Csatoltam két képet, amin látható, hogy a csatornáknak a neveit tartalmazza a Digitális Kábeltévé szolgáltatás, mint a csatornák azonosítóit. A csatolt képeken a példa az M2 és a Viasat 3... ugyanez a VH1nál nincs, hiányzik, nincs megadva a csatorna neve/azonosítója, így az olyan készülékeknél, ahol a csatornák letárolását az azonosítók alapján teszi meg. Jelen esetben ezek szerint több készülék is érintett, mert a 3 tv-nk közül 2 nem találja emiatt a csatornát, nyilván ez más ügyfeleknél is gondot okoz. A szegedi fejállomáson 27 csatornát talál így a tv... egy pillanatra az egyik Samsungon felugrik 28ra (ami gondolom a kimaradt VH1), de gyorsan visszapattan emiatt 27re.
 
Azoknál a tvknél amelyek nem ez alapján tárolnak, ott megjelenik a csatorna, ellenben nincs neve, tehát míg a kínálat többi eleménél ott a csatorna azonosítója a VH1 helyén "ismeretlen"-t ír.

Az ügyfélszolgálatnak fogalma sincs hogy mit kezdjen a dologgal. Nyitottak hibajegyet kétszer is, le is zárták mind a kétszer, hogy nincs hiba a hálózatban és a végpnton és sehol.... ami igaz is, mert a többi csatorna korrektül meg is jelenik... de a VH1 nincs elnevezve továbbra se... valahogy elfelejtették vagy nem is érdekelte őket... na ilyenkor mi van? Kihez lehet fordul, hogy ezt a látszólag banális hibát orvosoljuk már, mert az ügyfélszolgálat hozzáértése vagy felfogása finoman szólva hagy némi kívánnivalót maga után. 

IMG_6121.JPG

IMG_6123.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...