Ugrás a tartalomhoz
  • 0

iPhone szavatosság


Kornel0810

Kérdés

Üdv!

Másfél éve vásároltam egy iPhone 5S készüléket, aminek a garanciája valamikor pár hónappal ezelőtt lejárt.

Szeretnék érdeklődni, hogy ilyen esetben javítást csak saját költségre, vagy esetleg érvényesíthető a 2 évig tartó szavatossági idő?

Ha igen, milyen teendőim vannak ezzel kapcsolatban, milyen dokumentumok szükségesek ehhez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Hello @vacuumbloose, mi romlott el benne? azért kérdezem, mert jogilag nem lehetetlen, de nem egyszerű, mert a szavatossági igény esetén neked kell bizonyítanod, hogy "a hiba oka már a vásárláskor megvolt a termékben, és a hibát nem a vevői rendeltetésellenes használat okozta". na most ezt hogyan? :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Igen, a garancia ideje 1 év, viszont ezen felül van meghatározott szavatossági idő tán..

Fogyasztók magyarországi vásárlásaira jogszabályon alapuló kötelező jótállás vonatkozik, időtartama a garanciális igény esetén a garanciális időszak a leszállítás időpontjától számított 1 év, a Polgári Törvénykönyv alapján pedig szavatossági igény érvényesíthető, amelynek időtartama a leszállítás időpontjától számított 2 év.

Ez alapján kérdezem

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia @teherwagon!

Igen tudom, hogy több a macera vele, mint a garancia igénynél, azért kérdeztem, hogy valaki sikerrel járt-e ezzel a dologgal.

Szerencsére nem egy egetrengető probléma van vele, mert használható, csak a kijelző jobb széle mozog, pár perc utánajárással meg arra jutottam, hogy nem az én egyedi hibám ennél a modellnél :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...