Ugrás a tartalomhoz
  • 5

Roli82

Kérdés

Domino adategyeztetés

Jogszabályváltozás1 miatt 2017. január 1-jétől az alábbiak szerint módosulnak a Domino vásárlás feltételei:

  • A Domino vásárlását (szerződés megkötését) megelőzően a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány (személyi igazolvány, jogosítvány, útlevél) érvényessége ellenőrzésre kerül, az érvényesség a szerződéskötés feltétele.
  • A jogszabály korlátozza, hogy egy szolgáltatónál legfeljebb hány darab előre fizetett, aktív, hangszolgáltatásra vonatkozó szerződéssel lehet rendelkezni.
  • Ez a korlát lakossági előfizetőre vonatkozóan legfeljebb 10 db, üzleti előfizetőre vonatkozóan 50 db lehet (a korlátba az előfizetőként és felhasználóként egy néven lévő csomagok is beleszámítanak).2
  • Korlát feletti számú előfizetés esetén, 2017. június 30-ig nyilatkozni kell arról, hogy mely előfizetések maradjanak aktívak; azok a szerződések, amelyekkel kapcsolatban nincs nyilatkozat 2017. július 1-jével a jogszabály erejénél fogva megszűnnek.
  • A Domino SIM-kártya nem értékesíthető tovább.
  • A Domino SIM-kártyát az előfizető harmadik személy (kivéve közeli hozzátartozó) részére csak abban az esetben adhatja át, ha az átadást megelőzően a szolgáltatót tájékoztatta, és a harmadik személy  (azaz akinek a SIM-kártya átadásra kerül) adatait a szolgáltató a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolványok nyilvántartásában ellenőrizte, és az ellenőrzés sikeres volt. Ennek elmaradása esetén a szerződést 5 napos határidővel felmondjuk.
  • A jelenleg használt Domino SIM-kártya kapcsán 2017. június 30-ig adategyeztetés lesz szükséges, melynek részleteiről SMS-ben fogjuk értesíteni előfizetőinket. Az első adategyeztetést követően évenkénti adategyeztetés  történik, melynek esedékességét megelőzően szintén értesítést fogunk küldeni két alkalommal. Az adategyeztetésre online is lesz lehetőség, az online regisztrációs felület hamarosan elérhető lesz ezen weboldalunkon.
  • 1Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény, valamint az elektronikus hírközlési-előfizetői szerződések részletes szabályairól szóló 2/2015. (III.30). NMHH rendelet változása.

    2A MOL mobile és Blue mobile esetében is a Magyar Telekom a szolgáltató, így MOL mobile vagy Blue mobile előfizetés esetén, azok is beleszámítanak a jogszabály által előírt korlátba. 

    Forrás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 93
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Szeretném megkérdezni a véleményeteket az adategyeztetés során felmerült alábbi érdekes helyzettel kapcsolatban:

2017.05.14-én (vasárnap) az online felületen minden családi feltöltős kártyát egyeztettünk, mindenki a saját nevére, a saját adataival. Az online felület szerint az adatok megegyeztek a hatósági nyilvántartással.

2017.05.19-én megérkezett SMS csak a korlátlan, belföldi díjmentes hétvégi beszélgetés kedvezmény aktiválásáról tájékoztatott. Egy szóval sem hivatkozik az adategyeztetés sikerességére.

A mai napig sem SMS-ben, sem pedig az egyeztetés során megadott e-mail címre nem érkezett egyéb visszaigazolás.

Valami hiba történhetett vagy a május 19-én kapott SMS jelentette az egyeztetés sikerességét?

Próbaképpen az egyik számra 2017.06.02 napján ismételten elindítottam az egyeztetést az online felületen. A 3. visszaigazolás pontban ezúttal a felület arról tájékoztatott, hogy az adatok rögzítésre kerültek és sikeres adategyeztetésről SMS-t küldenek vagy adategyeztetés céljából felhívnak. A mai napig erről sem érkezett semmilyen visszajelzés, sem megerősítés, sem elutasítás.

Lehetséges, hogy ennyire elhúzódik a dömping miatt az adategyeztetés?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 10. at 15:06, btz írta:

@Caligin

Sikeres lehetett már az első körben, mivel a "hétvége" a sikeres adategyeztetés után jár

Igen, de mivel 2017.06.22-ig egyik számhoz kapcsolódóan sem jött sms és e-mail visszaigazolás sem, így már kezdtem aggódni. Csak a felület írta ki, hogy sikeres adategyeztetés, s a "hétvégi" opció is aktiválódott.

Telefonálni vagy személyesen egyeztetni nem volt kedvem, így a biztonság kedvéért harmadjára is egyeztettem a számomat 2017.06.22-én a felületen. Elküldést követően ismét kiírta, hogy az adatok megegyeznek a hatósági nyilvántartással és azonnal meg is érkezett az sms, valamint az e-mail is. 2017.06.23-án a másik két számra is megismételtük, azoknál is egyből  megérkezett a visszaigazolás.

Azért így már megnyugtatóbb, hogy egy sms és egy e-mail is megerősítette a sikeres adategyeztetést, nem csak a honlap és a "hétvége" aktiválása. Bár látom, hogy időközben az elveszett számok "visszaszerzésére" is lesz majd megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello @Roli82, szerintem a Dominót is meg lehet szüntetni (legalábbis annak idején Té üzletben lehetett). csak ahogyan írtad, semmi értelme vesződni vele, mert a lejárás vagy a nem adategyeztetés megoldja :D

@ntamas, eltűnés vagy lopás miatt írtad? mert az más tészta, ha kell a szám, vagy van rajta egyenleg, akkor kártyapótlással megmarad mindkettő (pár ezer Ft a díja talán)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs ellopva, saját kártya és nem kell a szám, 5 Ft van rajta.

Akkor még kellett, amikor nem voltak normálisabb tarifák, most már nem kell, mert van két másik kártyám meg a Telekomos árakkal abszolút nem vagyok kibékülve. Magyarul: drágább, mint amit használok. (szintén prepaid but other service provider)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia! 

Adategyeztetésnél arra kell figyelni, hogy mindent pontosan úgy írj be, ahogy az az érvényes igazolványaidon szerepel. Pl. a nevek írásmódjánál figyelni kell a kis és nagybetűkre, az esetleges kötőjelekre és szóközökre, második keresztnév beírására ha van ilyen stb.

Amennyiben minden adatot pontosan úgy adsz meg, ahogy az egyeztetéshez használt érvényes igazolványodban szerepel, akkor el kell fogadnia azt oldalunknak. Amennyiben ennek ellenére látsz hibaüzenetet, kérjük vedd fel a kapcsolatot chat-es kollégáinkkal, akikkel szintén elvégezhető az egyeztetés. ^Dániel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...