Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Meg ha nekem analóg csomag van akkor ingyen kapok dvb-c boxot ? Ha meg dvb-c vagy iptv csomagom van akkor meg fizetni kell a további dvb-c boxért ?

Hát igen... Na és vajon meddig "tartják életben" a digitális kábeltévét....? Hiszen az sejthető elég régóta, hogy a végcél feltehetőleg az "IPTV-t mindenkinek" elérése lesz/lenne a jövőben. Ennek fényében különösen érdekes olvasni ezt a közleményt.

Abba nem is gondolok bele, amit említettél, hogy valaki most ezen felbozdulva vásárol egy DVB-C tuneres tévét arra gondolva, hogy ha már ekkora váltás jön, inkább lecseréli régi készülékét, arra számítva, hogy így majd tkp. mint az analóg korszakban minden segédeszköz és box nélkül az egy szál koaxot rádugva a tévére veheti a műsort. (Ez különösen az idősebb korosztály esetében lehet fontos szempont, hiszen számukra ez azt jelentené, hogy csak egy új tévé távkapcsolójának kezelését kell(ene) megtanulni, egy külön set-top boxét nem.) Így aztán finoman szólva nem lenne kellmes meglepetés, ha hirtelen csak az IPTV maradna. Márpedig a jelek nagyon erre utalnak, legalábbis ezt erősíti az a tény is, hogy ha jól tudom új előfizetést digitális kábeltévére már nem is lehet kötni...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Árak is kérdessek mert ha pont ugyan annyiért kapok iptv mellé egy szakadt dvb-c boxot mint amennyiért iptv boxot akkor iptv-t választom mert pl felvétel opció és társai, de erről sincs semmi info  Meg valahogy iptv kábelezés is ki marad, mert az nagyon megy hogy iptv inkább stb de az hogy ahhoz utp kábel kéne az mindig ki marad. Ha gonosz akarok lenni jó üzleti fogás nem ki rakom a dvb-c meg analógot holnap és csak iptv hanem mondjuk még 1-2 évig hagyom dvb-c meg nyitom és el adok pár boxot meg szedek egy kis bérleti díjat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Én ezt úgy értelmeztem, hogy aki szerződés szerint analóg előfizető, az júliusban kap 1 db beltérit ingyen. Akinek ennél több kell, az augusztus 1 után rendelhet.

De érdekes, hogy miért nem lehet előbb? Na mindegy, nekünk elég lesz egyelőre az az egy darab. Ha továbbra sem fog működni a TV-men, és nem tudnak vele semmit csinálni, akkor marad a 23 alapcsomag analóg csatorna. Amennyit én tv-zek...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

analog kabeltvm van, de mar digitalisan is jonnek a csatornak kodolatlanul. 81-et talal az lg tvm. alap csomagom csatornait tudom nezni. box nelkul meg lehet talalni a csaladi HD csomag csatornait, vagy azokat miert nem talalja a tvm?van rá esély hogy az analóg (nemsokára már csak digitálissá váló) kábeltévén is adják a HD közszolgálatikat? ha igen mikor ? és a TV hogy fogja megtalálni a csatornákat, mert ha jól értem akkor SD-ben és HD-ben is lennie kéne majd a közszolgálatiknak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem 180 körül talál a Samsung TV, de annak a fele működésképtelen. Elvileg azoknak kell kódolatlannak lenniük, amik most az analóg családi csomagban vannak. Az 36 csatorna ha jól rémlik.

Elviekben a közszolgálati HD-nek is kódolatlannak kéne lennie, de a július 1-től érvényes ÁSZF szerint kódolt marad. Szóval akkor lesz kódolatlan, ha megkapják a kis büntetőcsomagjukat az NMHH-tól.

 

Egyébként az a 81 elég kevésnak tűnik. Próbáld meg más régióbeállítással (Németország, Finnország). Nekem mindegy melyikre állítom, ugyan annyit talál, de ugyan úgy rossz a fele.

EPG-t neked betölti?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

analog kabeltvm van, de mar digitalisan is jonnek a csatornak kodolatlanul. 81-et talal az lg tvm. alap csomagom csatornait tudom nezni. box nelkul meg lehet talalni a csaladi HD csomag csatornait, vagy azokat miert nem talalja a tvm?van rá esély hogy az analóg (nemsokára már csak digitálissá váló) kábeltévén is adják a HD közszolgálatikat? ha igen mikor ? és a TV hogy fogja megtalálni a csatornákat, mert ha jól értem akkor SD-ben és HD-ben is lennie kéne majd a közszolgálatiknak.

Ha Dél-Keleti régióban vagy,akkor 81 csatornát talál,kb 23 csatornának kellene mennie kódolatlanul!

Viszont a Dél-Keleti régióban nincs HD,soha nem is volt,így kérdőjeles,hogy a közmédia HD csatornáival mi lesz...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nekem 180 körül talál a Samsung TV, de annak a fele működésképtelen. Elvileg azoknak kell kódolatlannak lenniük, amik most az analóg családi csomagban vannak. Az 36 csatorna ha jól rémlik.

Elviekben a közszolgálati HD-nek is kódolatlannak kéne lennie, de a július 1-től érvényes ÁSZF szerint kódolt marad. Szóval akkor lesz kódolatlan, ha megkapják a kis büntetőcsomagjukat az NMHH-tól.

 

Egyébként az a 81 elég kevésnak tűnik. Próbáld meg más régióbeállítással (Németország, Finnország). Nekem mindegy melyikre állítom, ugyan annyit talál, de ugyan úgy rossz a fele.

EPG-t neked betölti?

Te a központi fejállomásról ellátott területen vagy nálad teljesen más a csatorna kiosztás is!

 

Fehér a kódolatlan,rózsaszín a kódolt!

 

Ne kezeljünk olyat tényként,amiről semmit sem tudunk... Egyáltalán nem biztos az a büntetés!

 

Csatorna sorrendváltozás Kedden várható!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ok, nem kezelem tényként, de a törvény totál egyértelműen fogalmaz. Olvasd végig, kb 5 bekezdés az egész.

 

Eddig volt, hogy az MTVA csatornákat továbbítani kell, méghozzá szociális csomag részeként. Ehhez a bekezdéshez hozzácsaptak pár újat, ami arról szól, hogy mindenzt HD minőségben.

 

Mivel a meglévő paragrafusok kiegészítése a mostani, nem pedig egy teljesen új, így szerintem egyértelmű... Ne csak a benyújtott módosítót olvasd, hanem az egész törvényt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én az utobbi 1 hétben futottam pár kört digitális és HD ügyekben. Érden családi csomagban Samsung TVvel látszik a hálózaton minden, Conax kártyával pedig tudom nézni a 62 csatornát vagy mennyit. Eredetileg IPTVt tukmáltak rám, de 1 heti balhé után visszakaptam a DTVt. Ugyancsak Érden alap csomagban csak az alapcsomaghoz tartozó csatik látszanak, kódolatlanul jönnek. 

 

A csatornalista alapján az ALAP/Családi közötti szürő olyan 500MHz körül szűrhet és a közszolgálati HD csatornák is 500 alatt vannak, tehát szerintem TECHNIKAI akadálya nincs annak, hogy a jogosultságot felszabadítsák és már mehet is. Én inkább üzletpolitikai megfontolást látok benne. Ha kódolatlanul bejön a HD csatorna, ráadásul BOX nélkül, hogy fogja eladni 1500Ft áron a HD boxot?

 

A múlt héten kértem, családi HDt, azt mondták +250Ft. A létesítéskor derült ki, hogy +HD box bérleti plussz költség. Szóval közöltem az ÜFSZal, hogy vagy megoldják HD box nélkül, vagy nem kell a HD. Most 30 napig ülnek rajta. Júliustól lesz érdekes a helyzet, ha HDben kell adniuk, esetleg menni fog box nélkül, nekem pedig továbbra is plusszt kell fizetnem az SD helyett HD boxért...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

[...] egy adott átviteli rendszeren HD minőségben is továbbít audiovizuális médiaszolgáltatást, köteles azon az átviteli rendszeren a közszolgálati médiaszolgáltató (1) és az (1a) bekezdés szerinti audiovizuális médiaszolgáltatásait, az (1) bekezdésben meghatározott feltételekkel, HD minőségben továbbítani.

 

Első bekezdés:

(1)[...]A közszolgálati médiaszolgáltató összesen négy lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását és három lineáris rádiós médiaszolgáltatását a műsorterjesztő - a műsorszórással megvalósított műsorterjesztés kivételével - díjmentesen köteles továbbítani.

 

Az 1-es bekezdés kimondja, hogy díjmentesen kell továbbítani az MTVA csatornákat, az 1b bekezdés pedig kimondja, hogy a HD csatornákat az 1-es bekezdés szerint kell továbbítani. De ezeket már egyszer leírtam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Technikai akadály ott van, ha a szociálisba is bele kell tenniük, mert az ha jól láttam, a 170 MHz-en van.

Márpedig a törvény amikor leírja a kötelező HD továbbítást, hivatkozik arra a pontra, ami eddig volt érvényben. Tehát ha szigorúan nézem, akkor benne kell lennie a szociális csomagban is.

Arról már nem szól a törvény, hogy kötelező HD boxot biztosítani, csak továbbítaniuk kell.

 

De azt nem értem, hogy minek a HD box. Kötelező igénybe venni a HD előfizetéshez? Nem mondhatod, hogy saját eszközöd van, ami tudja a HD-t? :O

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az általad idézett részek szerinted melyike nem teljesül? Ha az ingyenes részre gondolsz az attól még teljesül azért mert egy csomagba van bele téve. A csomagban 0.-Ft-tal van benne.

 

Az 1-es bekezdés csak arról rendelkezik, hogy díjmentesen. Arról, itt szó sincs, hogy mindegyik csomagban benne kellene lennie. Ráadásul ha így lenne áremelés is lehetne hiszen a közvetítés költségét rád terhelheti. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De ha én jelenleg Duna HD-t akarok, akkor kell fizetnem még plusz havi X ft-ot. Külön fizetős csomagban van. Azért ennyire nem kell kiforgatni egy törvény szövegét, ennyi erővel mindent bele lehetne látni. Akkor a sima Duna SD is mehetne csak a családi csomagba, ha a Te logikádat követjük. Sőt, akár minicsomagba is egyből nem?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem vitatkozok veled tovább.

A tövrény szövege úgy szól ha egymás mögé rakod a hivatkozott részeket, hogy a szolgáltatók kötelesek az MTVA közszolgálati csatornáit HD minőségben ingyen továbbítani.

Az MTVA szerint sincs rendben a júliusi kiosztás, majd pár hét múlva meglátjuk, mi lesz a vége.

Én bízom benne, hogy kódolatlan lesz a HD, nem is csak a törvény miatt, hanem mert a XXI. században elég ciki HD tartalomért külön díjat kérni. Mégha csak párszáz Ft, akkor is. Még kisebb szolgáltatók is (pl **-*******) is tolnak kódolatlanul HD csatornákat, hogy a hülye előfizető lássa, mit veszít vele, ha nem fizet elő.

Más szolgáltatóknál meg benne vannak a normál csomagokban.

Csak sajnos a Telekom szándékosan keresi azokat a helyeket, ahol egyeduralkodóként léphet fel versenytársak nélkül, és kihasználhatja a pozícióját.

Ahol versenyhelyzet van, ott meg eltérő árképzést használ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értem én, hogy az AH-nál nem tudtád kiharcolni, hogy venni tud a mindiget, most futsz itt is egy kört.
Ha minden szolgáltató egyforma lenne, annak meg mi értelme lenne?
Szerintem nem láttad te még a 3 betűs árát, Elárulom a 4 betűs alatt van.

Törvény értelmezése:
- Analóg esetében 4 csatorna
- Digitális esetében 4+2 csatorna
- Amelyik csomagban van elérhető HD csatorna ott a közszolgálatiaknak is benne kell lennie HD-ban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jelenleg nekem azért nem adnak HD csomagot, mert visszautasítottam a HD boxot [annak bérleti díját]. Ez a hivatalos oldal, most kértem egy felülvizsgálatot, majd egy vezető dönt az ügyben. Persze csak egy gyenge megérzés, de mintha gonolkodásbeli változások álltak volna be a döntési gépezetben. Nagyon meg akarják szüntetni a DVB-C-t, erre most az analógot arra migrálják kódolatlan DVB-C-re. Minden versenytárs nyújt már STB mentes DVB-x szolgáltatást és ahogy az ügyfélszolgálat nyilatkozott, nem kevesen verik az asztalt a túlbonyolított infrastruktúra miatt. Lehetséges, hogy gazdaságilag jobb veszíteni néhány csatornát DVB-C szolgáltatás biztosítására, mint elbukni kitudja mennyi embert, aki nem hajlandó/képtelen a STBos őrületben részt venni.

 

Magam részéről nincs problémám akár IPTV megoldással sem, de amíg képtelenek HDMI-CEC képes boxot kiadni, vagy SMART TVre IPTV alkalmazást, addíg a versenytársak el fognak húzni mellettük a 'használat egyszerűsége" paraméterben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köze nincs a ******tv-hez. És ott nem magam miatt harcolok, mert nekem működik (két éve csak azt használom), hanem a településen lakó másik 1000 emberért, akik közül sokan használnák azt.

De azzal sem én foglalkozok már, hanem az önkormányzat.

 

Törvényt máshogy értelmezem, de ahogy nézem a szolgáltatók is. Ahány szolgáltató, annyi értelmezés. Amennyiben a tiéd a helyes, úgy a törvénynek semmi értelme, mert a szolgáltatók 99%-ánál ez eddig is megvolt. De meglátjuk pár héten belül.

Nem fogok sírni, ha nem lesz kódolatlan HD, mert itt a telekom hálózata annyira megbízhatatlan, hogy igazából teljesen mindegy. Már most látom, hogy a héten lesz hibabejelentésem, mert a modem 51-es US powerrel van fent éjjel is. A héten 30 fokban szakadni fog, mióta Telekom van, nem bírják megcsinálni. Szánalmas banda.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...