Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

"A közszolgálati csatornák vételét viszont ingyenesen biztosítani kell a média törvény értelmében, ezt pedig csak az analóg közvetítés tudja biztosítani."

Biztosítják. Szobaantennával fogható. Igaz ott is már csak dvb-t vel. Azaz digitálisan. És majd ha jön a digitális átálás 2, akkor mindenki vehet magának külön tunert a dvb-t tévéjéhez a dvb-t2 miatt, mert előbbutóbb az is eljön. Ezért vagxok azon a párton hogy jobb ha a TV csak megjelenítő, egyfajta monitor legyen. Olcsóbb is lesz ezáltal, a boxot (tunert) ki lehet alatta cserélni. A samsungnak voltak efféle TV lélek cserélős ötletei (egy cserélhető mini boxot lehetett rögzíteni a hátulján). Ezáltal a TV "központja" egy félig beépített box lett volna. Ezáltal a kor elvárásainak megfelelően cserélhető lett volna. Nem tudom mi lett ezzel az ötlettel.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
"Lehet csökkenteni az analóg csatornák számát, de azt ne a kötelezően sugárzandó közszolgálati csatornák terhére tegyék!"

Szerinted földi terjesztésün mit csináltak? Ugyan úgx beszüntették az analógot. Lett is egy jó kis digitális frekvencia hozadék, amiből beindították a nagy lefedetségű 4G LTE internetet. Vajon az M1 analógnak örülnek többen vagy az elméleti 150megabit/s alacsony válaszidejű netelérésnek?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Ha ezt az analógos dolgot valóban meg merik lépni az lesz autolsó szög a T-Home koporsójába és valóban átmegyek a ****hez, ahol nem csesztetik az ügyfelet ezekkel a set top box marhasággal."

Amennyiben jó neked a régi TV és nem akarsz tőle megválni semmi pénzért, és a **** szolgáltat nálad, akkor tényleg a legjobb szolgáltatót váltani. Nem tudom hogy náluk kivezetik e valaha az analógot, valószínűsítem hogy mivel a netet optikán adják ezért nem zavarja az analóg adás a netezést, így nem kell annxira sietni vele. De valószínűsítem hogy az ilyen kábeladós mizériaságok miatt ahol valamelyik szolgáltatónak van koaxa is és optikája is, ott előbbutóbb költséghatékonyság végett a koax lehullik a fáról és akkor ott is lőtek az analógnak egycsapásra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az általános igényeknek tökéletesen megfelel az is. Ez a HD dolog is csak az áremelés érdekében kitalált áltudományos halandzsa, amely sokszorosan túl van lihegve a szükségesnél.

 

akkor még nem láttál rendes HD adást HD televízión.

 

Mondjuk elméleted szerint térjünk vissza a kurblis telefonra mert az is minőség.

Végre kidobálják az analóg dolgokat, kétlem hogy pár éven belül lesz szolgáltató akinél még lesz.

 

A 3db CRT tv éves fogyasztásából vehetsz egy rendes TV-t is ami nem avult el már a múlt század végén is.

 

 

 

 

ui: kedvenc adó ECHO tv... már mindent értek, nincs több kérdés :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem az MTV1 analógnak örülnek többen!

 

De a tisztelt fizetett T-Home-os szakértők, a set top box maffia ügynökei azt árulják már el nekem, hogy ha ennyire csodaszép HD világban élünk, akkor a TV gyártó cégek miért szerelik be a csoda HD készülékeikbe továbbra is a tuner egyslégeket, amelyekkel több tucat csatornát egyedileg lehet behangolni és tárolni?

 

Ha a csoda set top box ****ságok ezt a gondot megoldják, akkor miért lehet a TV-ken önállóan is hangolni a tunereket a csatornák rögzítése érdekében?

 

Sokkal inkább arról van szó most is, hogy a set top box maffia kitalált egy egyébként nagyrészt felesleges kütyüt és jó pénzért partnert találtak maguk mellé a kábel TV maffiáknál és együttes erővel így akarnak piacot találni maguknak, erővel lenyomni a torkunkon az egyébként nem spk jóra használható terméküket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2



 

Be lehet fejezni a trollkodást,hangulat keltést.

Ha nem tetszik valami el lehet ballagni másik szolgáltatóhoz,******* *** ******* a **********.

Mellesleg nem tudom hol olvastad azt,hogy a Telekom nem fogja továbbítani analóg formában a közszolgálati csatornákat,amit egyébként a kutya se néz.
Másik,olvasd már el a fórum szabályzatát,amit több ponton is megszegtél már,így hamarosan kint rekedsz...

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha az analóg csatornákat valóban megszüntetik akkor ugyan miként továbbítaná a T-Home a közszolgálati csatornákat továbbra is analóg módon?

 

Nem emlékszem, hogy a fórum szabályzatában szerepelt volna olyan kitétel, hogy nem lehet bírálni a T-Home tisztességtelen üzleti magatartását!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ha az analóg csatornákat valóban megszüntetik akkor ugyan miként továbbítaná a T-Home a közszolgálati csatornákat továbbra is analóg módon?

 

Nem emlékszem, hogy a fórum szabályzatában szerepelt volna olyan kitétel, hogy nem lehet bírálni a T-Home tisztességtelen üzleti magatartását!

Az analóg kábel tv nem teljesen szűnik meg!

 

Békéscsaba és környéke Alap csomag szűnik meg és marad a Start csomag!

Hódmezővásárhely és környéke Alap csomag szűnik meg és marad a Start csomag!

Szeged és környéke Alap csomag szűnik meg és marad a Start csomag!
Mindszent - Start csomag szűnik meg!

Központi fejállomásról ellátott területek (Kivétel: Csépa, Perkáta, Siófok, Szelevény, Tiszakürt ,Tiszasas, Tiszaug) Családi csomag szűnik meg és marad a Start és Alap csomag!

 

Mivel a Start csomagban vannak a közszolgálati csatornák,így pont hogy nem tűnik el analógról...

 

Analóg kábel tv csatornakiosztása: Link

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt nem értem, mit nem lehet ezen megérteni. A boltokban nem lehet kapny 1.44floppyt sem, mégsem szekálja senki az eladókat, hogy na neki most azonnal ez kell. A két betűs DVB-T szolgáltató is már megszüntette az egész országot lefedő analóg sugárzást teljesen érthető okokból. Minden tiszteletem a hagyományőrző embereknek és a kérdésemben semmi másod jellegű jelentés nincs, de Te esetleg lóval jársz dolgozni? Ugye hogy nem... Pedig régen csak az volt és elvitt a-ból b-be, de a technika fejlődött és most nincs ló a parkolóban, max munkavégzési, szórakozási céllal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem az MTV1 analógnak örülnek többen!

 

De a tisztelt fizetett T-Home-os szakértők, a set top box maffia ügynökei azt árulják már el nekem, hogy ha ennyire csodaszép HD világban élünk, akkor a TV gyártó cégek miért szerelik be a csoda HD készülékeikbe továbbra is a tuner egyslégeket, amelyekkel több tucat csatornát egyedileg lehet behangolni és tárolni?

 

Ha a csoda set top box sz@rságok ezt a gondot megoldják, akkor miért lehet a TV-ken önállóan is hangolni a tunereket a csatornák rögzítése érdekében?

 

Sokkal inkább arról van szó most is, hogy a set top box maffia kitalált egy egyébként nagyrészt felesleges kütyüt és jó pénzért partnert találtak maguk mellé a kábel TV maffiáknál és együttes erővel így akarnak piacot találni maguknak, erővel lenyomni a torkunkon az egyébként nem spk jóra használható terméküket.

Ez szűk látó körűségre vall, be kel ismerni hogy egy bizonyos tv méret alatt oly mindegy de egy 32 colos tv-n  hatalmas különbségek vannak.

 

Nagyon sajnálom de nem fizet minket a Telekom set top box maffia se dolgozik itt.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek szerint te T.Home alkalmazott vagy, aki az ügyfelek kifosztásában vagy érdekelt?

Hidd el nekem nem kenyerünk ki fosztani az elő fizetőket, sokkal inkább a segítésük fontos nekünk amennyiben az lehetséges.  De ez nem lehetséges ha a kérdező elrugaszkodik a valóságtól és sajátjával helyettesíti azt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

No akkor tegyük helyre a Gizikét meg a gőzekét, mert úgy látom, hogy nagy zavar van a fejekben.

 

Nekem alapvetően IPTV előfizetésem van amelyet a set top box masina (EUROSCART csatlakozóval) vezet be a TV készülékbe. A lakásba bejövő kábelt ugyanakkor egy hagyományos koax csatlakozóval is rákötöm ugyanarra a TV készülékre (meg még két másikra is, természetesen a megfelelő elosztó csatlakozót használva). Ezáltal egyazon TV készüléken mód nyílik a csatornák módon történő kiválasztására, nézésére, továbbá a set top box marhaság bekapcsolásával át lehet váltani IPTV üzemmódra is. Az esetek 99 %-ban ezt az analóg üzemmódot használom, mert ez jóval egyszerűbb, a DVD felvevőmet is ez alapján állítottam be, hogy napokra, előre beprogramozhassam a felvételre kijelölt műsort. Az IPZV csatornákat csak abban az esetben nézem, ha olyan adóról van szó, amely az analóg csatornákon nem elérhetőek. Mindez tökéletesen működik, ettől a kényelmes megoldástól nem akarok megválni.

 

Ugyanakkor ez a lakásba bejövő T-Home kábel (kábel TV-s társaságról lévén szó) már nem földfelszíni analóg TV jelet tartalmaz,(ezek már teljesen meg is szűntek Magyarországon tudtommal), hanem a T-Home által már digitálisra átalakított jeleket. A T-Home terminológia hibásan nevezi ezeket analóg továbbításnak, hiszen ez csupán a kábelen érkező jelek továbbítási, szétválasztási módját jelenti, semmi mást.

 

Ezektől az analóg kábel jelektől nem szeretnék megválni, mert akkor nem programozhatnám előre a DVD felvevő programjait, továbbá a set top box hülyeséggel nem rendelkező TV készülékek használata válna lehetetlenné.

 

Mivel az IPTV-n belül a legnagyobb (úgy emlékszem most extra fantázia nevű) csomag előfizetésével rendelkezem, ezért a különböző csomagváltások sem érdekelnek különösebben.

 

Ha ez így marad a jövőben is akkor az még egy tűrhető állapot.

 

Ami a napokban viszont feldühített, hogy a kb. 2 hét múlva induló új közszolgálati csatornát - MTV4 sport - az eddigi Duna World (C 09 csatorna) helyée kívánják tenni. Ennek kezeti jele, hogy ja Duna World csatorna megszűnt, helyette az MTV4 monoszkópja látható 24 órában.

 

A magam részéről én nem vagyok sportrajongó, soha nem nézek egyetlen sportcsatornát se, de megértem az erre irányuló nézői igényeket.

 

Azt viszont nagyon nem értem meg, hogy miért pont a közszolgálati Duna World csatorna (C 09) helyére kell betenni az MTV4-et, továbbá miért kell megszűntetni a Duna Worldöt? A bejövő kábel analóg módon történő továbbító rendszerén (vagy nem tudom pontosan miként nevezzem ezt) megtalálható még számos reklámgyárat üzemeltető gagyi csatorna, amelynek a terhére be lehetne illeszteni ezt az MTV4-et, akkor miért éppen egy másik özszolgálati csatornát (amelyet pedig kötelező továbbítani) kellett kilőni miatta?

 

Tehát jelenleg ezt a régi Duna World - C 09 csatorna kiosztást kellene visszaállítani a fejállámáson, hogy ne egy hülye monoszkópot kelljen nézni napi 24 órában. Aztán kijelölni azt a kereskedelmi, alacsony nézettségű kereskedelmi csatornát (pl. AXN), amelynek a helyére be lehet állítani az MTV4-et.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem akkor tegyük valóban helyre ezt a helyzetet. Az, hogy Te nem vagy hajlandó olyan berendezést alkalmazni, ami képes a felkínált alternatív vételi módokat kezelni, az szíved joga. Elmondtuk lentebb többször is, hogy az előfizetők 99% ának az az igénye és érdeke, hogy a hálózaton nagyobb adatátviteli kapacitás álljon rendelkezésre és a Telekom ennek megfelelően dönt a hálózat fejlesztéséről. Nem fogja érdekelni nagyon helyesen, hogy Te nem vagy hajlandó olyan végberendezést cserélni, aminek több mint 10 éve van STB MENTES alternatívája.

 

Van ki nem szeret civilizációban lakni, ezért kiköltözik az erdőbe. De utánna nem veri a fák oldalát, hogy márpedig neki járjon oda ki busz, mert az kell!

 

A részemről a témát lezártam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Teljesen igazad van!

 

Sőt szerintem a hétfői műsorszünetet is vissza kéne állítani....

 

jóember ne viccelj már, ez nem egy jótékonysági szervezet, ez egy kereskedelmi cég. (attól tekintsünk el hogy hogyan miként került ilyen monopolhelyzetbe, blabla)

 

Bízom benne ezt a kérdést az állam szolgáltatónak is felteszed, hogy miért szüntették meg az analóg sugárzást...

 

mondjuk szerintem meg az echo tv és társait kéne megszüntetni az AXN helyett...

 

Válts szolgáltatót ha nem felel meg, ennyi a történet..

 

 

 

(a boxmaffiához pedig annyit, hogy szerintem senki nem lelkesedik érte, de jelenleg ezt tudja nyújtani a telekom, az efik meg felfogták hogy a fillérbaszás nem nyerő, és örülnek a nagyobb net kapacítás lehetőségnek, azzal hogy az analóg megszűnik, ezzel teret biztosítva a kábel jobb kihasználására)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megint a szomszéd tehene dögöljön meg neked nem kell sport de kell duna world, de a többi ember igénye nem érdekel. Lehet hogy nem szeretnél meg válni a mostani terminológiától de meg fogsz válni nincs választás marad egy start csomag és helyenként egy alap csomag aztán T megint be indul és kukázza ezt is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

szerintem ne állapítsd meg te, hogy melyik csatorna alacsony nézettségű. én pl. a te kedvenc csatorndat nem nézem (sőt az ismeretségi köröm sem nagyon). de az AXN-t meg nézem, és az ismerőseim is. mégsem modom azt, hogy az echo tv-t dobják ki a kukába.

a nézettség megállapítására több, komolyabb mérés létezik, biztos vagyok benne, hogy a csatornaváltozásoknál ezt figyelmbe veszi minden tv szolgáltató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...