Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Egy, a törvény által köteletően előírt közszolgálati csatorna esetében nem lehet hivatkozni semmilyen nézettségi mutatókra sem. Kötelező adni és kész, vita nem lehet!

 

Ráadásul ezek a nézettségi mutatók csak a kábel TV társaságok által manipulált adatok, amelyeknek semmi közük sincs a valós adatokhoz (Churchill is csak annak a statisztikának hitt, amelyet saját maga hamisított). Ha rajtuk állna akkor minden kötelező közszolgálati csatornáról hamisítanának alacsony nézettségi statisztikákat és csak a jelentős reklámbevételeket hozó gagyi kereskedelmi csatornákat nyomnák le a torkunkon.

 

Továbbá az sem igaz, hogy a Duna World csak egy ismétlő csatorna lenne. Az elmúlt napokban ment a Kossuth-díjas Sára Sándornak egy olyan fantasztikus dokumentumfilm sorozata, amelyet talán 10 évvel ezelőtt adtak csak utoljára. Mindig lehet találni olyan fontos közszolgálati adásokat itt, amelyeket máshoöl soha nem lehet megtalálni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Miért a déli régióban megengedett dolog a törvénysértés?

 

De ha sohasem volt kihasználva az S38 és S39 csatorna, akkor ez azt jelenti, hogy ennek így is kell maradnia az idők végezetéig? Akkor miért adják ezeken heti 7 X 24 órában a monoszkópokat, miért nem lehet ezeket értelmesen hasznosítani? Miért nem lehetett ezek valamelyikére feltelepíteni ezt az új MTV4 csatornát?

 

Akkor megmaradhatott volna a Duna World is és a média törvényt sem kellett volna megsérteni!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hagyjátok rá,direkt csinálja a feszkot. Nem kell hozzászólni és majd lekopik. A troll-t sose etetjük...

Ha nem érti meg,hogy nem kell elosztani analógon a Duna World csatornát az már az ő baja. Digitális platformon továbbra is elérhető...

 

S 37 (594 MHz) és S 38 (602MHz) frekvenciákon Dél-Keleti régióban mivel ő is onnan van, sose volt semmi.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ugyan nem szándékoztam, de akkor kénytelen vagyok alapvető jogi dolgokat is a helyükre tenni.

 

Eszerint egy magasabb szintű jogszabályt (jelen esetben egy törvényt) egy alacsonyabb szintű jogszabály (médiatanács határozata) sohasem írhat felül. Törvényt csak törvény módosíthat és kész!

 

A Médiatanács ráfirkálhat akármit egy papírlapra, de mivel a négy közszolgálati csatorna továbbítását a média törvény kötelező jelleggel előírta, ezért a Mádiatanács határozata csupán egy sajtpapír a törvénnyel szemben.

 

Radásul semmilyen technikai akadálya sincs a törvény betartásának, hiszen az S38 és S39 évek óta olyan kihasználatlan csatornák, ahol heti 7 X 24 órában csak monoszkópot adnak, ide akár az MTV4 is bekerülhetne és akkor nem kellene megszüntetni a kötelező Duna Worldöt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Olvasom a digitális leszek faq-t:

 

Hogy fog működni más eszközökkel? Hogy lehet összekapcsolni majd őket ?

A falból kijövő kábelt be kell dugni egy RF osztóba egy antenna konverterrel, az RF osztóból pedig az egyik kimenő kábelt a médiakonverterbe, a másikat a TV készülékbe kell dugni. Ezen kívül a médiakonvertert egy scart kábellel kell össze kötni a tévével. És legvégül a médiakonverter hálózati kábelét az elektromos csatlakozóajzattal kell összekapcsolni.

 

MIért írja azt, hogy az antenna elosztóból az egyik kábelt a konverterbe, a másikat a tévébe kell dugni? Utána meg írja a scart-ot is a tévéhez a konverterből? Nem elég, ha a médiakonverterből megy csak a tévébe a jel? Miért kell előtte még elosztani, és azt is bedugni a tévébe?

 

Ez a kérdés nem több tévéről szól, hanem a konverter elvi működéséről, ezért nem értem, hogy miért kell a leírás szerint két kábelnek is menni a tévébe.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azért, hogy továbbra is megmaradjon az analóg vétele az előfizetőnek, ugyanis pl a helyi csatornák továbbra is analógon fognak jönni.

Köszi, ezt jó tudni. Bár nem tudom, ez milyen távra szól, mert a szöveg közben ír az analóg fokozatos lekapcsolásáról is. Ha az analógot kikapcsolják, akkor azok a csatornák sem lesznek már gondolom, szóval ez az elosztós megoldás sem sokáig fog élni a gyakorlatban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én úgy tudom, a helyi csatornék maradnak analógon.

Legalábbis elvileg azok must carry csatornák a törvény értelmében, és pl nálunk a pici helyi csatorna nem tud átállni digitálisra. De ahol a helyi át tud állni, ott valószínűleg az is lekerül, bár ki tudja.

Lehet, hogy rosszul tudom, nekem a helyi csatorna vezérigazgatója mondta, hogy törvény írja elő a továbbítási kötelezettséget a Telekomnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Uraim, 

Nem csak a helyi csatorna hiánya okozhat gondokat és főleg elégetlenséget a "modernizálás" miatt, hanem az, hogy sok idős nem tudja kezelni a + dobozt. Nem érti minek használjon 2 távirányítót. Persze be lehet gondolom programozni a TV irányítására, de akkor is ott van + gomb, hogy mit vezéreljen?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Régi tévét nemigen fog irányítani a set top box távirányítója, úgyhogy valóban plusz kényelmetlenség lesz elmagyarázni, hogy a tévé távirányítóját csak hangosításra és ki/be kapcsolásra használd. Egyébként mindig hagyd ugyanazon a csatornán a tévét, és a műsorokat a set top box távirányítójával váltsd.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálunk nézhető a helyi, sokmindenről tájékoztatják az embereket.

 

 

Ez a plusz doboz bizonyára sokaknak fog fejtörést okozni, de ezt sokan elszenvedték a földi digitális átállásnál is. Főleg a idősebb korosztály nézett földi analógot. Szerintem ez most kevesebb idős embert fog érinteni.

A másik, hogy az én környezetemben mindig az idősek imádnak átállni az újdonságokra, vagy hagyják magukat rátukmálni. Mindig náluk találkozok először IPTV-vel meg Digitális kábeltv-vel, MinDigTV-vel. És amikor valami nem megy, és áthívnak segíteni, én is csak állok ott, mert nem láttam még olyat. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A 2 távirányítós megoldásra a nagyon régi TVk esetében azt a megoldást találtam, hogy SCART-al kell bekötni a TVbe a BOXot... Ebben az esetben a TV ki-bekapcsolását és csatornaváltást a BOX vezérli. Tapasztalataim szerint így nincs szükség a TV távirányítóra (ha csak nem kell a TV belső analóg tunerét használni). Ugyanezt a célt szolgálná a HDMI-CEC, amit persze az IPTV boxok nem támogatnak, S-Videon és kompoziton pedig értelemszerűen nem működik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A 2 távirányítós megoldásra a nagyon régi TVk esetében azt a megoldást találtam, hogy SCART-al kell bekötni a TVbe a BOXot... Ebben az esetben a TV ki-bekapcsolását és csatornaváltást a BOX vezérli. Tapasztalataim szerint így nincs szükség a TV távirányítóra

És a hangosítással mi a helyzet? Az is elég gyakori funkció. Az is átmegy scart-on?

 

Egyébként az, hogy a tévét irányítja az eszköz leginkább azonos márkájú eszközöknél szokott menni, illetve újabbaknál, ha vaalami szabványt megvalósítanak.

 

Ez éppen egy régi tévénél nem biztos, hogy teljesül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mivel a BOXon is tudsz hangerőt szabályozni, így igen, a SCARTon áthaladó analóg hangerőt is tudod szabályozni.

 

A SCART annyira 'egyszerű', hogy szerintem itt aligha lesz kompatibilitási probléma. Próbáltam Telekomos DVB-C boxot Samsung TVvel és Videoton Precision2000 TVt DVB-T BOXal, mindkettőn problémamentes volt ez a funkció.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

OK, majd kiderül. Egyelőre azonban még híre-hamva sincs a doboznak, pedig a kiküldött levélben azt írták, hogy aug 1-ig lehetőleg állítsuk be. Lassan időszerű lenne, hogy megérkezzen, bár nem tudom ez az aug 1. mennyire mérföldkő, talán akkor még nem fognak egyből lekapcsolni mindent.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most látom, hogy ezt írják:

 

Egy darab ilyen digitális jelátalakító eszközt díjmentesen biztosítunk, melyet 2015 augusztusától végétől szeptember végéig postai úton küldünk el számodra.

 

 

Az "augusztusától végétől" kitétel nem teljesen egyértelmű, de ezek szerint csak valamikor augusztustól várhatók a dobozok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...