Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Érdekes módon egy tegnapi hozzászólásom eltűnt (csak nem cenzúráznak itt is), ezért most iscsoráz...

 

Nos nem tudom, hogy ezzek a set top box marhasággal miért kell a jó TV-k kiváló tuner berendezéseit kidobásra (vagy legalábbis használaton kívülire) ítélni? Miért kell a TV készülékeket legalább 50 évvel technikailag visszabutítani és az egykori Kékes TV-k színvonalára lezülleszteni?

 

- Eddig megszokott kényelmi szolgáltatás volt, hogy az egyik csatorna felvétele mellett, egy másik csatorna műsorát is lehessen nézni. Ez már legalább 30 évvel ezelőtti is általános technikai szolgáltatás volt (a berendezéseket napokra, hetekre, sőt akár hónapokra előre is be lehetett programozni a felvétel céljából), ami most a set top boxok kötelező közbeiktatása után megszűnik. Kezdődik ismét a Kékes TV-k színvonala, egy készülék=egy csatorna!

 

A felvétel megkezdése előtt most kötelezően át kell majd állítani a set top boxot a felvenni kívánt csatornára és közben szigorúan tilos lesz akárcsak egy pillanatra is átkapcsolni egyetlen más csatornára is.

 

Mi értelme van ennek a 30 éves technikai zuhantatásnak, miért ne lehetne használni továbbra is a készülékek kiváló tuner egységeit (ha már beszerelték őket gyárilag)?

 

- Nagyon sok TV-n létezik az ún. PIP (Picture In Picture) szolgáltatás, ami most a set boxok miatt szintén használhatatalanná válik, hiszen a set top box csak egy csatorna egyidejú nézélsét teszi lehetővé

 

A set top box marhaságok miatt miért kell visszavinni minklet a televíziós technikai hőskorába. Tudom, hogy mostanság nagy divat a retro, de ezt ne a televíziós technikában akarja megcsináltatni velünk a T-Home!!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
lj510126 írta:A set top box marhaságok miatt miért kell visszavinni minklet a televíziós technikai hőskorába. Tudom, hogy mostanság nagy divat a retro, de ezt ne a televíziós technikában akarja megcsináltatni velünk a T-Home!!!

A digitális átállásra amúgy törvény is van, ugye a földi sugárzású műsorokat sem lehet már analóg nézni, azokhoz is kell set top box, vagyis nem arról van szó, hogy a thome ötlete a dolog, mert földi adásokat ugyanúgy átállították, illetve az egész világon megy a digitális átállás, nem helyi találmány ez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

miért kell a jó TV-k kiváló tuner berendezéseit kidobásra (vagy legalábbis használaton kívülire) ítélni?

 

mert kihalt a szallagos magnó, vhs,  kazettás magnó, gyakorlatilag a dvd is ezen az úton van

Ezek a remek tunerek is.... szerencsére.

ahogy a környezetszennyező, ENERGIAZABÁLÓ crt készülékek is a végüket járják.

 

minden problémádra a dual tuner a megoldás, ahogy volt ez pip esetén is.

keress dvb-c dual tuneres eszközt, ezzel felvehetsz merevlemezre is.

Mondjuk a legtöbb 5- éves tv tartalmaz dvb-c tunert és ci slotot is.

 

Tedd helyre magadba, hogy bizony a készülékeid a vázoltak alapján elavultak, legalább 4-5 éve már. Haladni kell a korral.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már hogyne lenne kötelező a set top box, ha a T-Home az egyik kötelező közszolgálati csatornát (Duna World), törvénysértő módon csak az IPTV-n keresztül hajlandó továbbítani? Ráadásul a hírek arról szólnak, hogy rövidesen az összes tuneres csatornát meg aklarja szüntetni a T-Home és csak a set top boxos marhaságot akarja alkalmazni. (Egyébként IPTV-m most is van, de a kényelmetlensége miatt csak akkor használom ha nagyon muszály.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Emberek mindenkit egy új játékra buzdítok úgy hívják hogy nem válaszolunk egy bizonyos fórum társunk írásai mert nincs értelme

és unalmas már, nem fogja meg érteni mért jó csak a saját hülyeségével terhel mindenkit és trollkodik. Lassan hetek óta ugyan az a lemez megy aki velem tart likoolja ezt a bejegyzést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

-Home az egyik kötelező közszolgálati csatornát (Duna World), törvénysértő módon csak az IPTV-n keresztül hajlandó továbbítani?

 

Leírtuk, nem törvénysértő, sőt a törvény szerint jár el, az hogy sokszor leírod a hülyeséged, még nem lesz igaz.

 

a T-Home és csak a set top boxos marhaságot akarja alkalmazni. 

 

Nem nem akarja alakalmazni, magad döntesz, hogy ilyen eszközt használsz, a hozzáférés biztosítására...

 

MEgfog lepni de normális készüléken nincs szükség boxra.

 

 

Csak azért kellene kidobnom bármelyik kiváló készülékemet is, mert a set top box maffia kapzsiséga ezt kívánja?

 

A kjészülékeid elavult szarok, ne szennyezd a környezetet velük tovább. Ennyi, zártam, írj tovább marhaságokat.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csak példa volt, hogy máshol is megy az átállás, ott is kötelező a set top box, az egész világon megy az átállás. Én sem örülök neki, jobban örültem volna, ha marad minden így, de ez tényleg olyan, mint pl. amikor valaki, akinek nagy videókazetta gyűjteménye van, tiltakozott, hogy már nem adják már ki az új filmeket kazettán. Lehet kapálózni ellene, de több értelme van azon gondolkozni, hogyan lehet alkalmazkodni a változáshoz. Nem ez az utolsó technikai változás az életükben, lesz még jó pár minden területen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Moderátor

Kedves !

 

A tegnapi posztjaidat (2015. július 19. 0:47, 11:08) nem tüntettük el, nem cenzúráztuk és nem is moderáltuk. Ha egy-egy posztot moderálunk, arról privát üzenetben értesítést küldünk a szerzőnek.

Amennyiben a fenti két posztodon kívül más bejegyzésedet hiányolod, kérlek, jelezz vissza nekem privát üzenetben.

 

Együttműködésed köszönöm!

 

Üdv:

ahammer

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönjük a Kékes TV-ket 2015-ben "kedves" T-Home!

 

A médiatörvény az egy törvény, a médiatanács az meg csak egy végrehajtó költségvetési szerv, tehát nekik nincs joguk felülírni egy törvényt, önkényesen értelmezve, hogy mit kell beleérteni a 4 közszolgálati csatornába és mit nem. Ha visszaemlékszük, akkor a médiatörvény 2011-es hatályba lépésekor is hasonlóképpen próbáltak kibújni a törvényi kötelezettségeik betartása alól a kábelszolgáltatók. Ráadásul akkor is a Duna World volt az elsőszámú ellenségük. Aztán csak meghajoltak a törvényi kötelezettségeik előtt akkor is, most sem fognak tudnak mást tenni.

 

Egyébként tudom, hogy már beadvány is készült a média törvény olyan értelmű módosítására, hogy az eddigi 4 lieánáris csatorna olyan értelemben módosuljon, hogy "MTVA csatornák". Akkor végleg meg fog szűnni a törvénynek minden félre magyarázása.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem nem a két távirányítóval van az elsődlegesen gondom.

Most is van egy set top box marhaságom, de azt csak egy szükséges rossznak tartom, mert már most is van néhány olyan TV csatorna, amelyet csak az IPTV-n keresztül tudok fogni (igaz csak nagyon kevés).

 

Az viszont már nagyon nem tetszik, hogy a sok csatornás tuner egységgel rendelkező kiváló TV-inket a T-Home vissza akarja butítani az 60 évvel ezelőtti Kékes TV-k technikai színvonalára.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szevasztok!!

 Melyik állítás az igaz?? Nekem IPTV-van,anyukámnak analógba nyomatom. Kapok egy kütyüt ingyen?? Set top box,vagy csak egy Digitális > analóg jelátalakító kell?? VAN_E OLYAN KÜTYÜ?MELY AZ  IPTV > HAGYOMÁNYOS  KÁBELTV ELÁGAZÁSÁHOZ CSATLAKOZTATHATÓ ÉS AKKOR AZ ÖSSZES RÉGI  KATÓDSUGÁRCSÖVES TV-N LEHET NÉZNI A MŰSOROKAT ???? VAGY MINDEN RÉGI TV ELÉ KÜLÖN KÜTYÜ KELL????

 

Mi a különbség,a Telekom mondatai közt,KÉREM ÉRTELMEZZE NEKEM VALAKI. KÖSÖNÖM SZÉPEN :)

 

Egy darab ilyen digitális jelátalakító eszközt díjmentesen biztosítunk, melyet 2015. július végétől szeptember végéig postai úton küldünk el számodra.(1) Ha több hagyományos képcsöves TV-készüléked van, akkor mindegyikhez rendelned kell egy-egy médiakonvertert.(2)

alul pedig

"1) A jelátalakítót 2015. júliusától díjmentesen, futárral küldjük ki a számlázási címedre. A kiszállítás pontos időpontjával kapcsolatban a Magyar Posta munkatársa fogja veled felvenni a kapcsolatot. A médiakonvertert szakember segítsége nélkül, csak a TV készülékedhez kell csatlakoztatni a csomagolásban található útmutató alapján.

2) Jelátalakító rendelési igényedet augusztustól a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1412-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon adhatod le vagy üzleteinkben, weboldalunkon megvásárolhatod."

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mivel szerintük már van egy kedvezémyes boxod az iptvhez, minden további készülékhez dvb-c vevőt, kell bérelned a thometól vagy venned. A vételt javaslom, A dbc-vevőkről van másik topic. Némelyiken vlehet antenna- kimenet is .arra több tv-t is köthetsz amelyek ugyanazt a beallitott csatornát fogják adni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm kedves Roli82!

 Akkor azt hiszem,vagy teszek a padlásra egy antennát (nekem van),vagy a meglévő jelét elosztom,akkor viszont kell egy ****** ** beltéri anyukámnak (91 éves) Minél egyszerűbbet szeretnék neki,hogy tudja kezelni. Az újabb televízióra nem tudom rábeszélni. Nekem  mindenhol van tv a lakásba,de már egyiket sem nézem,nincs mit :( ,ezért engem nem érint a dolog.Azt hittem kapok egy ilyen beltérit ingyen én is.Lehet átnyergelek a *******-hez,ott működik az analóg,így anyukámnak sem kell ennyi idősen nyomorgatni össze vissza a távirányítót.Majd meglátom. Már itt van az utcában a *******. Érdekes,azóta nincs minden napos hiba :) a Tkomnál. 

Nem tudod lehet bérelni a Tkomtól set top boxot???

Olyan megoldás nincs,a bejövő digitális jelet átalakítani,majd a régi tv-k hez továbbítani és így  a tv-n váltogatni a csatornákat???

Tehát úgy mint most??? 

Válaszotokat várva,köszönettel: nagymaki

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia acel! Köszi a válaszodat!

Különben nem lenne IPTV-m,ha nem adtak volna vele egy beltérit. Épp eleget fizetek így is.Nem vagyok elégedett az IPTV-vel,valamint a Telekommal sem. A kijáró szerelőkkel elégedett vagyok,de itt kint soha nem volt hiba. A káosz mindig a központban volt. 

Különben méltánytalannak tartom (nem azért a 8-10 000 Ft.-ért),hogy nem adnak ingyen legalább egy set top boxot az analóg tv-hez. (jó marketing fogás lenne,hisz nemsokára-miután öregeink meghalnak- már nem lesz szükség ilyesmire- jó én is 63 múltam,de a számítógépen "nőttem" fel,amikor fiamat tanítottam a Commodore-ra :)  ) Nem nagyvonalú a Telekom,pedig ráférne egy kis imázs javítás (50' várakozás a hibabejelentésnél -törvény szerint az élőszavas elérhetőséget 5 percen belül biztosítani kell,stb ) Nem azért írok,hogy szapuljam a telekomot,megteszi más,tény rengeteg gondom bajom volt velük,de a kezdetek óta előfizetőjük vagyok,platinakártyás,most aranykártyás (csökkentek az árak). Modernebb IPTV beltériket tudnék elképzelni. El tudnék képzelni egy IPv6 kapcsolatot, gyors internetet, olyan ügyfélszolgálatot,ahol felveszik a telefont a törvényes előírás idején belül, olyan hibaelhárítást,amelynem tart 72 óráig (ez sosem tartott eddig,kivéve a telefont)

 Köszönöm még egyszer az infot. Szia. nagymaki

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha a számlán IPTV előfizető vagy, akkor a Telekom szerimtem szóba sem fog állni Veled, ha DVB-C boxot igényelsz, mivel arra a szolgáltatásra elő sem fizetsz. Az, hogy eléred fizikailag, az egy másik dolog, de az 'adatlapodon' biztos nem fog megjelenni egyetlen ügyintézőnek sem semmiféle DVB-C lehetőség.

 

1. verzió: Kérsz +1 IPTV boxot

2. verzió: Szerzel valamilyen DVB-C boxot, akár használtan

3. verzió: Használsz MindígTVt, de mivel ahoz is kell box, igy a 2. verzió olcsóbb lesz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...