Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Megértem, hogy abban a székben ülve, azt a mezt viselve a set top box maffia érdekeit képviselitek. Ha én is a T-Home-tól kapnám a fizetésemet akkor talán én is így tennék, de most a függetlenség még szabaddá tesz, így nem akadályoz meg az igazság meglátásában sem.

A fogyasztók 99 %-át pedig egyáltalán nem érdekli ez a HD féle áltudományos hablaty, ők egyszerűen csak tévézni akarnak. Nem feltétlenül HD minőségben, csak hogy a háztartásukban, a különböző helységekben (konyha, dolgozószoba, műhely stb.) működjön egy TV készülék, amely a munka közbeni háttér televíziózáshoz szükséges.

Ezeken a háttér TV-ken nincs szükségük HD minőségre, de még csak 120 csatorna vételére se. Az emberek ugyanis lrgfeljebb 10, max. 15 csatorna adását szokták rendszeresen figyelemmel kísérni, a többi egyáltalán nem érdekli őket. Ezek a rendszeres csatornák az egyébként is kötelező közszolgálati adók (MTV1, MTV2, MTV3, MTV4, Duna, Duna World), illetve néhány főbb kereskedelmi (HírTV, Echo, ATV, TV2, RTL Klub, illetve ezen két utóbbi kisebb-nagyobb mutánsai, mint pl. TV2S, RTLK+, Film+). Ha mindent összevetünk akkor egy max. 20 csatornás kínálat nagy mértékben lefedi a hazai mindennapos háttér tévézési szokásokat, amelyeket analóg módon továbbra is elérhetővé kellene tenni.

Az ezen túlmenő extra igények kiszolgálása érdekében nyomulhatna az IPTV, illetve a velük szövetségben dolgozó set top box maffia, amely a háztartás fő készülékére lehetne telepíteni.

Amíg ezt az általános tévézési szokásokat a T-Home nem tudja, óhajtani megérteni, kielégíteni addig a fogyasztók a lábukkal fognak szavazni és átpártolni ahhoz a szolgáltatóhoz, amely jobban igyekszik kiszolgálni a fogyasztók igényeit,

Tévedésben élsz barátom! Nagyon sokan szeretik az IPTV-t én is, és nem szeretjük az analógot mert X év és már sehol se lesz Magyarországon (lásd, a földfelszini analóg tornyot már lekapcsolták, csakis boxal érheted el tovább (vagy arra képes TV-vel) a digitális földfelszíni adásokat.

Nem hiába kapcsolták le őket, hiszen EU-s elvárás volt az analóg kivezetése pont azért mert brutális erőforrásigényei vannak, nem korszerű. Ugyanezen elven változtat majd az összes szolgáltató Magyarországon, és szünteti meg az analóg TV-t. Kiváncsi leszek hova fogsz "lelépni" a lábaddal :) Konkurens szolgáltatóknál sincs más csak Digitális+esetleg még analóg a Digitális mellett... de ott se lesz sokáig! Ezt felejted el.

Csak hogy mondjam példának azt akinél most vagyok, már csak egy csomag van és 28 csatorna analógon. Ők is tervezik ennek kivezetését.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Húha.

1. Nem a Telekomtól kapom a fizetésem, ráadásul mivel gondolom nem láttad a többi hozzászólásom, leírom ide is, hogy utálom őket, de nagyon. Ennek ellenére ezt a dolgot magasan támogatom, és egyetértek velük.

2. Nem tudom hányszor és hányan írták már le eddig, én most megpróbálom még egyszer utoljára: NEM KELL SET-TOP-BOX  A DIGITÁLIS KÁBELTV VÉTELHEZ.

Ennyi erővel az összes tv szolgáltatót, így a T-t is a tv maffia hozta létre, hogy minél több tv-t adjanak el. Várj. Éhes is csak azért vagy, mert az élelmiszer maffia mindenféle adalékot tesz az ételbe, hogy éhesnek érezd magad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Húha.

1. Nem a Telekomtól kapom a fizetésem, ráadásul mivel gondolom nem láttad a többi hozzászólásom, leírom ide is, hogy utálom őket, de nagyon. Ennek ellenére ezt a dolgot magasan támogatom, és egyetértek velük.

2. Nem tudom hányszor és hányan írták már le eddig, én most megpróbálom még egyszer utoljára: NEM KELL SET-TOP-BOX  A DIGITÁLIS KÁBELTV VÉTELHEZ.

Ennyi erővel az összes tv szolgáltatót, így a T-t is a tv maffia hozta létre, hogy minél több tv-t adjanak el. Várj. Éhes is csak azért vagy, mert az élelmiszer maffia mindenféle adalékot tesz az ételbe, hogy éhesnek érezd magad.

Box nem kell, de nem úgy megy mint analógnál hogy fogom a dugot oszt rákötöm a TV-re. Neki az a problémája hogy vagy kell box vagy olyan készülék kell ami támogatja a szabványt.

Nos ahol sok TV van (meg ahol nincs is sok ott is) jelentős részben még régi TV-k vannak így oda mindenképp kell box.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ugyan miért lenne tilos dolog egy háztartásban több TV készüléket is használni?

Persze a T-Home azt szeretné ha mindegyik készülékhez egy-egy külön set top boxot bérelnénk, vásárolnánk tőlük, persze jó pénzért, hogy 40 évvel butítsuk vissza a készülékeinket.

Mindig keveritek a Gizikét a gőzekével, azaz a fölfelszíni analóg adást, a szolgáltatók által a saját kábeleiken analóg módon továbbított adásokkal.

Mivel földfelszíni analóg TV szolgáltatás már évek óta nem létezik Magyarországon, ezért azt egyáltalán nem hiányolhatom.

Amit én hiányolok a T-Home-nál, hogy az általa kiépített kábelrendszereken miért nem akarják továbbra is analóg módon nyújtani az analóg csatornákat? A válasz végtelenül egyszerű! Nekik üzletileg az a megfelelő dolog, ha a háztartásban mindegyik készülékhez bérelnek tőlük egy-egy set top box masinát, mert szükségük van erre az extra profitra.

Ez az egyetlen oka a set top box készülékek erőltetésének, az összes többi (korszerűbb, jobb, tökéletesebb stb.) csak ócska *****der szöveg.

DVB-C vétel esetén nem fontos tőlük venni, veheted a kínai piacon is a boxot, vagy az arra alkalmas TV-t is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ugyan miért lenne tilos dolog egy háztartásban több TV készüléket is használni?

Persze a T-Home azt szeretné ha mindegyik készülékhez egy-egy külön set top boxot bérelnénk, vásárolnánk tőlük, persze jó pénzért, hogy 40 évvel butítsuk vissza a készülékeinket.

Mindig keveritek a Gizikét a gőzekével, azaz a fölfelszíni analóg adást, a szolgáltatók által a saját kábeleiken analóg módon továbbított adásokkal.

Mivel földfelszíni analóg TV szolgáltatás már évek óta nem létezik Magyarországon, ezért azt egyáltalán nem hiányolhatom.

Amit én hiányolok a T-Home-nál, hogy az általa kiépített kábelrendszereken miért nem akarják továbbra is analóg módon nyújtani az analóg csatornákat? A válasz végtelenül egyszerű! Nekik üzletileg az a megfelelő dolog, ha a háztartásban mindegyik készülékhez bérelnek tőlük egy-egy set top box masinát, mert szükségük van erre az extra profitra.

Ez az egyetlen oka a set top box készülékek erőltetésének, az összes többi (korszerűbb, jobb, tökéletesebb stb.) csak ócska *****der szöveg.

Nem tudsz olyan szolgáltatót mondani aki 2020-ig kb. nem vezetné ki az analóg adást. Ahogy ti mondjátok lehet 3 vagy 4 betűs szolgáltató is, ott sem lesz analóg hosszútávon. És ott is olyan lesz, hogyha akarsz +1 TV-re adást, bérelsz boxot, vagy veszel kártyát, ami szintúgy lóvé. (azaz hiába van TV-d kártya is kell ott bele, ha kódolt az adás)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ugyan miért lenne tilos dolog egy háztartásban több TV készüléket is használni?

Persze a T-Home azt szeretné ha mindegyik készülékhez egy-egy külön set top boxot bérelnénk, vásárolnánk tőlük, persze jó pénzért, hogy 40 évvel butítsuk vissza a készülékeinket.

Mindig keveritek a Gizikét a gőzekével, azaz a fölfelszíni analóg adást, a szolgáltatók által a saját kábeleiken analóg módon továbbított adásokkal.

Mivel földfelszíni analóg TV szolgáltatás már évek óta nem létezik Magyarországon, ezért azt egyáltalán nem hiányolhatom.

Amit én hiányolok a T-Home-nál, hogy az általa kiépített kábelrendszereken miért nem akarják továbbra is analóg módon nyújtani az analóg csatornákat? A válasz végtelenül egyszerű! Nekik üzletileg az a megfelelő dolog, ha a háztartásban mindegyik készülékhez bérelnek tőlük egy-egy set top box masinát, mert szükségük van erre az extra profitra.

Ez az egyetlen oka a set top box készülékek erőltetésének, az összes többi (korszerűbb, jobb, tökéletesebb stb.) csak ócska *****der szöveg.

Nagyon egyszerű. Mert annyira előtérbe került az internet, illetve az igény az interaktív tv szolgáltatás felé, hogy nincs hely a kábelhálózaton. Mivel az analóg adás foglalja a legtöbb helyet, csatornánként 8 MHz-et, ezért azt szüntetik meg, és nem a digitálisat, ami csatornánként kb 1 MHz-et foglal. Belátható, hogy analóg megszüntetéssel nyerhető a legtöbb hely úgy, hogy a legkevesebb csatornát veszik el. Ennyi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha te ennyire tudod, hogy mi fog történni 2020-ig, akkor lottózzál, totózzál, tipp-mixeljél stb. szorgalmasan!

Ez egyértelmű! Egy elavult inaktív drágán fenntartható szolgáltatásról beszélünk. Az hogy te neked nincs fogalmad arról hogy ez milyen "technológia" az nem az én hibám. Ezt mindenhol ölik. Olyan mint az ADSL. Azt is kivezetik belátható időn belül, mivel már tárcsázós net sincs. Az analóg is egy ilyen régi elavult dolog.

Ez nem a Telekom egyedi dolga. A földfelszíni analógot már lelőtték talán 2 éve. A Telekom is és a 3 betűs szolgáltató is nyilatkozott már, hogy nincs jövője az analógnak. A másik szolgáltató is hasonlóan vélekedik, hiszen ebből lehet + sávszélt nyerni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor ugyan az a hibánk, mivel nekem is teljesen belassul a tv, a menüben alig lehet lépkedni. Nagyon örülök, hogy leírtad, mert most már ketten tudunk nyomozni, mi okozhatja. Ha esetleg ugyan azoknál a csatornáknál jelentkezik, akkor az már csak hab a tortán. Részemről ment levél NMHH-nak és a fogyasztóvédelemnek is, de nem sokra számítok.

Elvileg jelerősség/minőséggel semmi gond. Valami olyan beállítás lehet a fejállomáson, amit egyes készülékek képtelenek rendesen kezelni. Kb a multiplexek felére igaz. Moduláció és szimbólumsebességgel nem találtam összefüggést. Mármint olyan értelmeben, hogy van két multiplex QAM 64, 6875 Kbps, egyik rossz, másik jó.

Az AXN és a Cool (csak így hirtelen) gyakorlatilag nincs. 5-10 mp-enként dropout. (Nagyjából ezen a sávon minden adó ugyanígy viselkedik.) A többi csak vérnyomás-növelésre jó, mert ott is pár percenként jön a dropout. Tehát az is élvezhetetlen, és az ember 10 perc után belevágná a vázát a tévébe. (Komolyan mondom, ennél még a hangyaháborús analóg adások is jobbak voltak!)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kicsit árnyaltabb a kép:

A következő frekvenciákon "jó" a jelminőség:

170.000
418.000
426.000
434.000
442.000
450.000
Ettől persze még ezeken a frekiken is folyamatos a dropout, 1-2 percenként.

Viszont az alábbiakon semmilyen beállítással nem lesz más, csak "gyenge":

774.000
782.000

Siralmas.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Bendi64
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Rosszul keres a tv-d. Budapesti fejállomáson nincs se 774 se 782. Ezeket valahogy rosszul lövi be. 778-on és 786-on van, próbálj meg valahogy ezekre hagolni.

Megpróbálok írni majd a Telekomnak erről egy levelet, mert úgy látszik, hogy nem csak 1-2 modell érintett ebben, és most, hogy sokaknak kell áttérni digitálisra, valószínűleg sok lesz a panaszos. Vonalhiba nincs, valami beállítás okozhatja a fejállomáson. Bár az az érdekes, hogy nálad szinte minden csatorna csinálja, nálam meg vannak tökéletesek is. Kb 50-50% arányban. Pl nálam a 170, 426, 442, 450, 778 frekikkel semmi baj, nem dobálja a tv, nem is lassul be tőle. Jelerősség/minőségben nincs eltérés a jó és rossz csatik között.

Arra is gondoltam, hogy túl erős jel miatt túlvezérel, de 3 dB-s csillapítót betéve semmi nem változott. Bejövő jel műszer szerint tv-nél 60-63 dB, nem tudom, hogy ez amúgy lehet-e sok neki, vagy sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ásd el magad ezzel nem lesz analóg adás digitális is megy a levesbe csak iptv marad vagy meg szokod vagy fel mondasz.  Ha meg társszolgáltatós körzetben laksz akkor váltsál olyanra amelyik tetszik. De a csavar ott van hogy téged csak az értelmetlen viták szítása és a trolkodás hajt semmi más. Értelmes ember rég fel mondta volna ha ennyire nem tetszik neki és használ mást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ásd el magad ezzel nem lesz analóg adás digitális is megy a levesbe csak iptv marad vagy meg szokod vagy fel mondasz.  Ha meg társszolgáltatós körzetben laksz akkor váltsál olyanra amelyik tetszik. De a csavar ott van hogy téged csak az értelmetlen viták szítása és a trolkodás hajt semmi más. Értelmes ember rég fel mondta volna ha ennyire nem tetszik neki és használ mást.

Még szerencse, hogy a tervezett jogszabályi módosítások nem a T-Home munkatársainak az igényei szerint alakulnak!

http://www.vg.hu/vallalatok/reklam-es-media/johet-a-rezsicsokkentes-a-mediaban-459278

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az hpgy a felháborodott ügyfelek tömegesen mondják fel a T-Home szerződéseiket nem azt jelenti, hoy egy a százezerből.

A hatalmas bevételkiesés láttán a T-Home-nál is észbe fognak kapni és rájönnek, hogy túllőttek a célon. Ezt az észheztérést még a tervezett jogszabályi változások is meggyorsítják náluk!

Milyen jogszabályi változások? A csatornamennyiség marad, csupán nem lesz már elérhető Analógon! Hanem csak Digitálisan tudod majd őket fogni. Tömegesen felm***** ügyfelek esetén sem hozná vissza a Telekom az analógot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt, hogy ez "analóg módon továbbított kábeltv jelről" szól-e, vagy sem talán tárgyald meg a saját képviselőddel, hogy szerinted melyiket kellene megszavaznia majd.

Sejtésem szerint az NMHH is beláta már, hogy hiba volt az analóg módon kötelezően továbbításra kerülő közszolgálati csatornák számát 4-ben konkrétan meghatározni és most ezt a hibát fogják korrigálni az ésszerűség mértékére.

De amúgy lezárom a témát egy jó példával. Van otthon egy háztartásod. Kicsit irrevaláns lesz a példa azért hogy megértsd. Van egy 800W-os hűtőd. Elég régi. Sokat fogyaszt. Nem akarsz venni egy újat ami csak 250W-ot fogyasztana. Most konkrétan egyébként ezt magyarázod itt nekünk. Hogy jobban jár - szerinted mindenki - hogyha a nagyobb helyet foglaló dolgot használjuk, azaz szerinted az jobb, ha nem lesz több internetes sávszélemelés, mert szerinted mondjuk bőven elég a mostani T-s paletta és nincs szükség sávszélesség emelésre. Mert ugye a kettő valamilyen szinten egyhúron van, ha lesz Digitális platform felszabadul a kapacitás és lehet sávszélesség emelés, de úgy gondolom erre neked nincs szükséged.

Az analóg megszünik. Ez EU-s elvárás volt földfelszínin pont azért mert sokat fogyaszt. Sok helyet esz meg. A szolgáltatók is utálják az analógot, mert rossz minőség + nagy teher. Lehet hogy te ragaszkodsz a 800W fogyasztású régi hűtődhöz, de egy olyan család aki tud vesz egy újat és inkább az újhoz ragaszkodik mert - gazdaságosabb.

Szóval egy a lényeg, negatív vélemény is vélemény, de nem számít, hiszen a döntő többség támogatja az analóg kivezetését, én perpill nézni sem bírom, olyan rossz a képminőség a Digitálishoz képest.

Az ingyenesen fogható Digitális TV-hez pedig nincs szükség másra, csak egy normális, kompatibilis TV-re, úgy pedig nincs szükség Set-Top-Box-ra. Viszont mivel gyakorlatilag ma már minden TV támogatja, ezért normális is hogy az analógot kivezetjük, hiszen a régi kocka TV-k ha még vannak is, hamarosan mind tönkremennek/cserélésre szorulnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Menthetetlen vagy....

Hagyjad. :D Anélkül is van ott baj bőven, hogy mi macerálnánk. :) Szerintem ha 25X nem írtuk le, hogy nem kell set-top-box, akkor egyszer sem, de még mindig azzal jön. Vagy direkt csinálja, vagy el sem olvassa, vagy elolvassa, de nincs meg a megfelelő képessége, hogy meg is értse. :)

Nálunk ott okoz káoszt egyébként a dolog, hogy 3 TV-nk van. Kaptunk ugye 1 boxot, az már be is van kötve. Van egy újabb LCD TV, ami tudja a DVB-C-t, de nem megy rajta a telekomos. Más szolgáltatóé megy. Namost ezen is kipróbáltam a boxot, de a scart-al rosszabb képet ad, mint az analóg tv képe. És van egy TV tuner is, amire egyáltalán nem tudok boxot kötni. Ezek várnak megoldásra.
ebay-en lehet kapni 6e ft körül USB-s DVB-C sticket, amiről mindenhol jókat írnak. Valaki próbálta már?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Közben újabb kísérleteket tettem analóg lekapcsolás utáni saját tv-s digitális vételre. Ha kézzel kerestetem le az adott multiplexet, akkor egy pillanatra felvillan a csatorna képe, és hangja, majd el is tűnik, és kiírja a tv, hogy pl Az RTL Klub nem létezik. Kívánja törölni? Jelerősség 100 és 95 között ugrál, jelminőség kiváló. Kézi keresés esetén nem váltakoznak a multiplex azonosítók, csak egyszerűen nem érzékeli, hogy ott csatorna van. Próbáltam szimbólumsebességgel mászkálni picit, de nem lett tőle jó.
Nem értem, ha kódolatlanná teszik a csatornákat, és engedik a saját eszköz használatát, miért nem adják a dolgokat szabvány módon? Fejállomáson tuti valami ***** beállítást használnak. Ezt bizonyítja az is, hogy más szolgáltatók hálózatán a tv hiba nélkül működik.

Komolyan mondom, nem értem miért jó az, hogy mindenből valami egyedi, kiforratlan technológiát használnak, amivel aztán annyi baj van. Kinek jó ez? Túl egyszerű lenne az élet, ha a jól működő, bevált dolgokat használnák? Agyréééém.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv. mindenkinek!

Ugye a nagy T betűs szolgáltató rákényszerítette az embert, hogy váltson. Azért, hogy a nézhető csatornák megmaradjanak (Nat.geo., Discovery, Spektrum stb.) küldtek egy ilyen médiakonvertert. Hűségidőt analóg szolgáltatással már nem lehet kötni. Na most ez a "kütyü"

egy rakás sz..... (már bocsánat a kifejezésért). Ez lefagy kockásodik a kép stb. És nem egy darab van a lakásban belőle.....  A hűségidős kedvezmények miatt kötöttem egy IPTV-s szerződést alap csomaggal. De ebben ugye ezek a csatornák nincsenek benne, csak a drágábbik csomagban. Egy nagy átverés az egész. A szolgáltató egyoldalúan módosíthat szerződést. Sajna felénk monopol helyzetben vannak. Megkerestem a másik szolgáltatót a város végén, de sajna mifelénk nem engedik (nem tud?) terjeszkedni. Simán váltottam volna (adnak analógban 56! csatornát, alapból 32M-s netet és olcsóbban mint a T). 

Éljen az analóg TV!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen alap IPTV-m van a hűségidő miatt. Eddig analóg családi volt.(De szép idők...:-) ). Nem nem vagyok klónreg. Csak utálom ha át....... nak. A médiakonvertert próbáld meg huzamosabb időn keresztül használni majd meglátod a hibát.

Am. 20 évig TV szervizes voltam nem kell bemutatni miről van szó. Nem győztem kijárni ilyen hibák miatt. (más szolgáltató esetében is...) Lakótelepi lakásban itt a felvázolt alternatívád nem megoldható. A földfelszíni pedig még rosszabb.  Pláne a helyi adottságok miatt. Hiába reklámozták, hogy egy darab dróttal jönni fognak a műsorok.... Sokan bedőltek neki.

Csak érdekes, hogy a másik szolgáltatót nem engedik be a területre.....

Ha kötöttél egy alap IPTV-t, akkor amellé csak analóg alap csomagot fogsz kapni, feltéve ha kijön a szerelő, és felteszi a szűrőt. Szép is lenne, ha mindenki kötne egy alap IPTV-t, és mellette digitálisban nézné a családit. :)
Úgyhogy boxon is csak az alap csomag csatornáival foglalkozz. De az sok helyen analógon is fentmaradt még.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...