Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 2

Szevasztok!!

 Melyik állítás az igaz?? Nekem IPTV-van,anyukámnak analógba nyomatom. Kapok egy kütyüt ingyen?? Set top box,vagy csak egy Digitális > analóg jelátalakító kell?? VAN_E OLYAN KÜTYÜ?MELY AZ  IPTV > HAGYOMÁNYOS  KÁBELTV ELÁGAZÁSÁHOZ CSATLAKOZTATHATÓ ÉS AKKOR AZ ÖSSZES RÉGI  KATÓDSUGÁRCSÖVES TV-N LEHET NÉZNI A MŰSOROKAT ???? VAGY MINDEN RÉGI TV ELÉ KÜLÖN KÜTYÜ KELL????

 

Mi a különbség,a Telekom mondatai közt,KÉREM ÉRTELMEZZE NEKEM VALAKI. KÖSÖNÖM SZÉPEN :)

 

Egy darab ilyen digitális jelátalakító eszközt díjmentesen biztosítunk, melyet 2015. július végétől szeptember végéig postai úton küldünk el számodra.(1) Ha több hagyományos képcsöves TV-készüléked van, akkor mindegyikhez rendelned kell egy-egy médiakonvertert.(2)

alul pedig

"1) A jelátalakítót 2015. júliusától díjmentesen, futárral küldjük ki a számlázási címedre. A kiszállítás pontos időpontjával kapcsolatban a Magyar Posta munkatársa fogja veled felvenni a kapcsolatot. A médiakonvertert szakember segítsége nélkül, csak a TV készülékedhez kell csatlakoztatni a csomagolásban található útmutató alapján.

2) Jelátalakító rendelési igényedet augusztustól a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1412-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon adhatod le vagy üzleteinkben, weboldalunkon megvásárolhatod."

Pontosítanám,mert ez változott

 

"1,A jelátalakítót 2015 augusztusától díjmentesen, futárral küldjük ki a számlázási címedre. A kiszállítás pontos időpontjával kapcsolatban a Magyar Posta munkatársa fogja veled felvenni a kapcsolatot. A médiakonvertert szakember segítsége nélkül, csak a TV készülékedhez kell csatlakoztatni a csomagolásban található útmutató alapján.

2,Jelátalakító rendelési igényedet szeptembertől a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1412-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon adhatod le vagy üzleteinkben, weboldalunkon megvásárolhatod."

 

A többit lényegiben GDav leírta. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Digitális jelátalakító (médiakonverter)

 

A digitális jelátalakítót kizárólag Telekom TV szolgáltatást előfizetők vásárolhatják meg szeptember 1-jétől. Egy előfizető maximálisan kettő darab digitális jelátalakító megvásárlására jogosult. A digitális jelátalakító ára: 8 990 Ft lesz. Jelátalakító rendelési igényedet szeptembertől a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1412-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon adhatod le vagy üzleteinkben, weboldalunkon megvásárolhatod.

Használati útmutató

 

 

Az átállás tervezett menetrendje:


2015. szeptember 1.: Biatorbágy, Budaörs, Diósd, Érd, Pusztazámor, Sóskút


2015. szeptember 8.: Budakalász, Budapest (III., IV., XIII. kerületek), Üröm


2015. szeptember 15.: Ajka, Apátfalva, Csanádpalota, Deszk, Ferencszállás, Kislőd, Kiszombor, Klárafalva, Kübekháza, Magyarcsanád, Magyarpolány, Makó, Noszlop, Szeged, Szeged-Baktó, Szeged-Gyálarét, Szeged-Szentmihály, Szeged-Szőreg, Szeged-Tápé, Tiszasziget, Újszentiván


2015. szeptember 22.: Almáskamarás, Ásotthalom, Balástya, Békéscsaba, Budapest (VIII., IX., XI., XX., XXI., XXII., XXIII. kerületek), Doboz, Domaszék, Dombiratos, Gyula, Hódmezővásárhely, Kevermes, Kistelek, Kunágota, Magyarbánhegyes, Mártély, Mezőhegyes, Mezőkovácsháza, Mindszent, Mórahalom, Nagybánhegyes, Nagykamarás, Öttömös, Pusztamérges, Pusztaszer, Ruzsa, Szegvár, Telekgerendás, Üllés, Zákányszék


2015. szeptember 29.: Aszód, Budapest (II., V., VI., VII., X., XII., XIV., XV., XVI. kerületek), Csömör, Domony, Dunakeszi, Esztergom, Fót, Göd, Iklad, Isaszeg, Nagykovácsi, Perbál, Piliscsaba, Pomáz, Remeteszőlős, Solymár, Sződ, Tinnye, Tura,Veresegyház


2015. október 6.: Budapest (XVII., XVIII. kerületek), Dunabogdány, Ecser, Gyál, Gyömrő, Kisoroszi, Mende, Pócsmegyer, Szigetmonostor, Tahitótfalu, Üllő, Vecsés, Visegrád


2015. október 13.: Bernecebaráti, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kóspallag, Letkés, Márianosztra, Nagybörzsöny, Nagyszénás, Orosháza, Perőcsény, Pusztaföldvár, Székkutas, Szob, Szokolya, Tésa, Vámosmikola, Verőce, Zebegény

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Csúnya á*****ás volt a Tkom részéről hogy ki vezette analóg családi csomagot erről időben értesített minden ANALÓG KTV előfizetőt adott nekik egy boxot ingyen és digitális formában nézhetik ugyan úgy az előfizetők. Köszönöm volt nálam a média konverter ismerem :) Mivel IPTV előfizetésed van panasszal semmilyen formában nem élhetsz se analóg se a digitális ktv fele ezek az iptv előfizetőknek ajándék amit bármikor no tv szűrővel el tüntethetnek! 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Legelőször egy hármasosztón keresztül az analóg jel volt osztva (TV-nként egy kábelen a sattal, multiplexerekkel). Ezután egy kis átalakítással egy DVB-T vevő és egy scart-rf modulátor lett az osztó elé szerelve, mert több volt a crt tv. Most már a DVB-T vevő kikerült mert mindegyik TV-t lecseréltem. Na nem kp-san, hanem ebben is a Telekom által kínált lehetőségeket igénybe véve.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@géza22

Légy szíves tanulj már meg helyesen írni és értelmesen fogalmazni... és használni a szerkesztés gombot is. >:(

A közszolgálati csatornákat kötelező továbbítani, azért van még fenn analógon is, a többit meg nem.

Nem kívánság műsor van, nem az előfizető dönti el,hogy melyik technológia marad meg és melyik megy a levesbe, szóval felesleges itt a sírás rívás meg a hiszti. Akinek meg nem tetszik, hogy IPTV-re lesz átrakva, az fizesse ki a kötbért és mennyen ahova akar. 

Az Eurosport 2 meg nem kerül vissza a kínálatba, emiatt is felesleges verni az asztalt, akinek annyira ténylegesen fontos az fizessen elő a Nagyvilágra és nem, nem érdekel,hogy van ott még 20 csatorna amit állítólag sose nézne hát persze én meg majd elhiszem... Így állapodtak meg a csatornával és kész, el kell fogadni ennyi, minden évben megy a hiszti totál feleslegesen mert kikerült vagy átkerült ez az. Aztán azzal se kell jönni,hogy a másik szolgáltatónál benn van? És? Honnan tudjuk előre hogy nem kerül -e onnan is ki? Minden szolgáltató más időpontban, más feltételekkel köti meg a szerződést egy adott csatornával... sokszor a csatorna mondja meg melyik csomagban engedi a csatornáját stb. Ennyi. :/

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

" Műszaki okok (technológiaváltás) miatt megszüntetjük egyes szolgáltatási területeken az analóg műsor terjesztési szolgáltatásokat, és ezzel a változással összefüggésben új technológián biztosítjuk a továbbiakban a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A módosítás a következő szolgáltatási területek és programcsomagok előfizetőit érinti: Marcali és környéke, Abasár és környéke Start és Alap csomag, illetve Csépa, Perkáta, Siófok, Szelevény, Tiszakürt, Tiszasas, Tiszaug települések Családi és Alap csomag. A technológiaváltásra 2017. március1-jétől március 31-ig kerül sor, így az analóg kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra.
A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül értesítjük a változásról. "

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Az analóg kábeltelevízió szolgáltatás várható megszűnésének időpontja településenként:
2017. március 21.: Abasár, Gyöngyös-Mátrafüred, Pálosvörösmart, Csépa, Szelevény, Tiszakürt, Tiszasas, Tiszaug, Gyöngyöshalász, Gyöngyöspata, Szűcsi, Marcali, Gadány, Hollád,Kelevíz, Libickozma, Nagyszakácsi, Nemeskisfalud, Szenyér, Tikos, Nagyréde, Perkáta, Recsk, Parád, Parádsasvár, Tiszanána, Kisköre, Kömlő, Vámosgyörk
2017. március 28.: Jéke, Eperjeske, Mezőladány, Nyírlövő, Szabolcsbáka, Szabolcsveresmart, Tiszamogyorós, Újkenéz, Nagyhalász, Beszterec, Tiszarád, Tiszatelek, Újdombrád, Vasmegyer, Nyírpilis, Bátorliget, Nyírbértek, Nyírderzs, Nyírmihálydi, Nyírvasvári, Ömböly, Penyige, Csegöld, Hermánszeg, Jánkmajtis, Kisszekeres, Mánd, Nagyszekeres, Szamossályi, Szatmárcseke, Zsarolyán

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Már folyik az átállás, minden hónapban lekapcsolják néhány területen, talán októberben a központi fejállomást is lecsapják. Kódolatlan dvb-c lesz helyette (tehát bolti boxokkal is lehet majd használni, ha régi tvje van valakinek). Győr környékén átveszi a vidanet. Át lehet állni iptvre is, de ha valaki ragaszkodik az analóghoz, akkor felmondhatja szerintem kötbér mentesen. Tehát jó ez, mert haladás, csak az idősebbek lesznek problémában. De én kíváncsian várom, hogy kezd e valamit a telekom a felszabadult frekvencia tartománnyal. 

És igen, az iptv lesz a vége. A telekom a saját koax hálózatán mindenhol tudja nyújtani, dvb-c re sem tudsz már előfizetni, én azt hittem, hogy az hamarabb lesz lekapcsolva, mint az analóg. Én 2 évet adok a dvb-cnek is. Eddig is veszteséges volt 3 technológiát fenntarrani egy hálózaton. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Értem, köszönöm.

Azért lesz érdekes, mert nekem DVB-C-s tv-m van, és azt tapasztalom, hogy egyes multiplexeken, jellemzően amik alacsony frekvencián vannak, valami külső zavar szűrődik be a hálózatba. Néhány esetében ez csak rossz jelminőséget eredményez, de van olyan is, ahol a multiplex azonosítója torzul, és folyamatosan változik. Namost ez az én tv-met teljesen összezavarja, és ezeket a multiplexeket vagy törli, vagy a hibás jelek miatt az egész csatornalistát átrendezi.

Úgy tudom, saját készülékekhez nem nyújt technikai támogatást a telekom, tehát ha ilyen jellegű hibát bejelentek náluk, valószínűleg vegyen beltérit a telekomtól lesz a válasz. Mondjuk akkor majd jelezzük a Médiahatóságnak.

 

A teljes IP TV átállás meg... a törvény által kötelezően biztosítandó "szociális csomag" ugyan ott is előfizethető, de 45.000 ft bekötési díjat kérnek. Előre látom a kisnyugdíjasokat mennyire fognak neki örülni.

Mert pl nálunk nincs földfelszíni tv, tehát csak telekom vagy műhold.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szerintem nem tudsz majd boxot venni a telekomtól. Ugyanúgy felveszik hibára, mint az analóg tv-t, hiszen nem biztos a tv hiba. 

Egyébként nincs estetleg háromnál több végpont? Nem maradt bent valahol egy jelerősítő vagy splitter a hálózatodban? Ha van neted nézd meg szerintem az első elágazás splitterét, hogy milyen frekiket vág le, lehet, hogy még korábbról maradt és túl közel van a dvb-c elejéhez. Vagy lehet, hogy egy másik régebbi tvből csorog vissza valami. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az a gond vele, hogy nem fogható. :) Analóg vétel volt, de az azt szolgáltató átjátszó nem lett üzembe helyezve digitális szórásra, így nincs lefedve a település. Volt, nincs.

A műholdvétel is elég gyenge, nagy tányérral is elmegy a vétel, ha jön az eső.

Tehát marad a T kábele.

 

Volt már nálam EPC 3925-ös modem, DMZ-be az enyémmel, de semmit nem ért. Folyamatos szívás volt az egész. Tudom, most már D-Linket hoznak, de félek már attól is, és nem akarok újabb napokat/heteket szívni vele. Most így hirtelen nem is tudom, hogy elérném-e távolról a cuccaim ezzel a megoldással.

Ha meg egyszer elviszik a fél év alatt kisírt EPC 3212-met, akkor azt már soha vissza nem kapom. :(

 

Addig lesz T kábel, amíg IPTV nélkül el lehet lenni, utána felmondom.

 

Kíváncsi leszek, hogy fogja bírni az itteni hálózat, ha mindenki IPTV-re vált, mert hétvégén a 20 megás netből 2-3 mega marad a terhelés miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az itt is van rendszeresen.. 2-3 havonta, mert elmegy a net. Ezért is félek az IPTV-től, mert akkor már tv sem lesz, nemc sak net meg telefon.

De meglátjuk, hátha csinálnak majd fejlesztéseket, és minden ok lesz.

Bár sajnos nem igen teszi ezt lehetővé a hálózat kialakítás. Optika 5 km-t jön oszlopokon keresztül az erdőn. Fa kidől, vadász átlövi puskával stb. Mondjuk ilyenkor analóg tv is halott.

Koax és erősítők a villanyoszlopokon, 15-20 fokos hőmérséklet változásnál annyit mozog a jelerősség, hogy leszakadnak a modemek. Ilyenkor legalább analóg tv van.

Tavaly foci VB napján ment el a teljes szolgáltatás, mindenki nagyon boldog volt. :)

 

De mondom, analóg tényleg a multé, csak azt sajnálom, hogy a digitális is megy majd a kukába. Szolgáltató szemszögéből makszimális mértékben megértem, de ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek.

Ilyenkor szokták mondani, hogy lehet szolgáltatót váltani... már ahol van másik. :(

És ezt most nem T ellen mondom, nem őket akarom szapulni, mondom, megértem őket, logikus lépés az ő oldalukról. Csak nem minden fogyasztó fog örülni annak, hogy havi 2000 ft-al nő a számlája.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Már most kódolatlan a digitális, de a 3/4-e nem működik.

5-ös jelerősség a 100-ból, és 7 bithiba a 10-ből.

De akkor mostantól tudom hibára bejelenteni, Kíváncsi vagyok mit csinálnak vele, mert 1-2 mux jön csak, a többi kuka.

Pl Duna TV 5 másodperc se hang se kép, 1 másodperc kép és hang. jelerősség 100, minden csatornaazonosító össze-vissza ugrál, TV meghülyül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...