Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • -1

Ha kötöttél egy alap IPTV-t, akkor amellé csak analóg alap csomagot fogsz kapni, feltéve ha kijön a szerelő, és felteszi a szűrőt. Szép is lenne, ha mindenki kötne egy alap IPTV-t, és mellette digitálisban nézné a családit. :)
Úgyhogy boxon is csak az alap csomag csatornáival foglalkozz. De az sok helyen analógon is fentmaradt még.

Direkt megkérdeztem. Az volt a válasz, hogy megmarad a digitális családi csomag is a média konverterrel. Másképp meg sem kötöttem volna.... Analógra nem adnak hűségidős kedvezményt. Még média konverterrel sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Ez egy 6 éves "buta" tv, ha nincs jel, hangyafocizik, lenémítja magát, és kiírja, hogy nincs jel.

De ma nagyon szombat hangulatom volt, így rosszul írtam, nem vasárnap jön a szerelő, hanem hétfőn. Felvettem videóra a jelenséget, valószínűleg csak azt fogom tudni megmutatni neki, mivel teljesen véletlenszerűen jön elő.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Közben megtudtam, hogy nálunk marad a helyi tv analógon, ezek digitalizálását a Telekom fogja elvégezni majd valamikor. IPTV-re meg nem férnek fel, nincs több hely.

Érdekes lesz, hogy akinek IPTV előfizetése van, és majd analógról lekerül a helyi, amennyiben azt nézni szeretné, csak azért az egy csatornáért vásárolnia kell majd DVB-C boxot. :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Ha megszűnik a kódolt digitális, akkor át kell rendezni a kódolatlant. Mivel most van olyan multiplex, ahol csak 1-2 kódolatlan van. Ha figyelembe vesszük, hogy nincs HD adás, akkor 3-4 multiplexen elfér a kódolatlan digitális, azaz max 4*8 MHz kell csak, a többi mehet netre, és iptv-re, szerintem elfér simán.
(szerintem 3 is elég)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
7 órája, fgabor87 írta:

Kivárjuk. Déli országrész lesz a kísérleti alany. :D
Analóg alap lekapcsolás után ugyanis kéne vennem még egy digitális boxot, ezért nagyon nem mindegy, hogy mi lesz a kódolatlannal. Ha mondjuk most délen azt is lekapcsolják, akkor kb 1 éven belül elér ez északra is, annyi időre meg nem érdemes boxot venni.

Mindenképpen eltűnik, és nem is olyan távoli jövőben. A kérdés csak a "mikoron van". Ez a sávszélesség növelés/terjesztés egyben az IPTV jövője is (ami 2018-ra lett igérve), vagyis 2018-2020 körül országszerte búcsút mondhatunk a digitális kódolatlan adásnak...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
15 órája, acel írta:

Pedig érdekes  hozzáállás hogy  T önként feladja a az általa lefedett koax területeken az előnyét a többiekkel szemben. Kicsit olyan levágom a fél lábamat a verseny előtt hozzáállás.

Miért vágná le? A T csak kényszerből alkalmaz Digitális adást, már rég nem értékesít, és azon van, hogy eltüntesse az összeset, de amíg van Digitális adás, addig meghagyja maximum a jelenlegit kódolatlan adáson.

De ha elterjed az IPTV, akkor minek a búnak tartanának fent még egy külön sávszélt a Digitális kódolatlanra, amiből amúgy se jön nekik lóvé, hiszen ha optikai területre mintázunk, újonnan területen IPTV van csak 3 box-al maximum - különdíjon.

Míg egy kódolatlan Digitális adás -> nincs különdíjon. De mivel még nincs szükség arra, hogy egyből megszűnjön a kódolatlan Digitális adás, így néhol ott hagyják. Ezt hívják platformegyesítésnek. A T célja hogy mindenhol ugyanúgy IPTV legyen és ugyanazok az internetcsomagok mint máshol és egyben az is, hogy ne legyen egyik területen olyan + ami nincs a másikon, hiszen akkor már lőttek az egységesítésnek.

Az meg hogy most megmaradt még a kódolatlan Digitális adás, az csak ennek köszönhető, hogy nincs még szükség lekapcsolni - ha csak nem ez lesz áprilisban - , ez egyedül csak egy "ajándék" ami természetesen nem végleges, csak ideiglenes.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
4 perce, géza22 írta:

egyet értek veled 

"DOCSIS 3.1 modems are designed to co-exist with older versions enabling incremental deployment based on market demand. " Ez eléggé kizárja ezt az esetet. 

A T legnagyobb baja a technológiával a mediaroom, ezét nincsenek olcsó konverterek régi tvkhez, ezét nincs az új tv-kben natív támogatás az iptv-hez.  Ezért kell a stb mindenképp.  

A T ajándéknak íja a plusz csatornákat, de az nem ajándék a hatóságok szerint (ld 50% ingyen reklámok). Tehát a koaxon többet kap  a felhasználó ugyanazon pénzért, és ha ezt a többletet elvesz a T akkor eléőőb utób felhasználót vesz. A koaxos területeken most azért vesznek sokan T-t és nem más iptv-t mert olcsóbb több tv esetén, mint a versenytárs iptv-je ami elérhető de kell hozzá több stb. Mihelyt a  T-hez is  hozzáadódik a tvkénti plusz költség miatt (nevezzük bárminek, az csak a szolgáltatás árát növeli, nem pedig stb bérleti díj. egyáltalán sztem nem is lehetne bérleti díjnak hivni). Onnantól nincs ingyen 50%, és ezzel a lépéssel (igynen csatornák megszüntetése)  átadja a felhasználóit más szolgáltatónak önként.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Nem beszélve azokról (bár biztos aránytalanul kevesen vagyunk), akiknek szükségük van arra, hogy az otthoni modemük publikus IP címet kapjon. És ha egy HGW-re kötöm, akkor az már nem publikus, hanem a HGV által kiosztott.

Csak nálunk nincs szolgáltatóváltási lehetőség, max sat, de akkor ugye nincs tripla kedvezmény (bár gondolom ha telekomos a sat, akkor van).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Egy példa hogy megértsd. Full HD 4k. Most épp azt magyarázod mennyire jó a Full HD. Pedig "már" gyakorlatban is ott a 4k is, mégsem használják szinte hanem marad a Full HD - az igények miatt. De ezt mindenki tudja aki kicsit utánajárt a témában hogy az IPTV a jövő a Digitális kábelTV pedig csak egy átmeneti "eszköz" jelenleg.

Egyébként pedig milyen 80%? A magyar háztartások felében még le merem fogadni ott a nagy katódcsöves TV.

Ha azt gondolod hogy a Telekom visszavezeti a Digitális TV-t akkor nagyon tévedsz. Az IPTV egy fejlettebb technológia egy ilyen innovatív vállalat nem fog deupgradelni. Nem kellenek előfizetői igények mert változnak az idők. Hidd el, lesz amikor majd sírva menekülnek a Digitálisról IPTV-re - én már most is így tennék.

Full HD 4K? Ugye viccelsz? A Telekom kb. már 2010-ben is 10-15 3d-s tv csatornát jósolt. És mennyi valósult meg? És mennyi a konkurenciánál? Akkor segítek. Kb. 0. Azaz nulla. A 4K már a megjelenés pillanatában totális bukta volt, arra azért jó, hogy el lehessen adni a méregdrága tv-ket, (aki ilyet vett, az meg is érdemli) és a több évvel ezelőtti bevezetés ellenére szinte tartalom az semmi. Sem TV adás, sem 4K-s korongot nem nagyon láttam. Mert nem ebbe az irányba megy a technológia. Inkább a vituális valóság a a jövő (pl. Oculus Rift)

De visszatérve az eredeti kérdéshez, a katódcsöves tv-t még megértem, de a 80%-ot nem. Mivel katód csövessel is rengetegen nézik most már a DVBT,DVBC-t boxal úgyhogy értelmezhetetlen az általad közölt adat. Végsőként pedig elmondom, hogy senki sem fog sírva menekülni az IPTV-re, mert jelenleg is összesítésben a magyar háztartások jó többsége (Telekom, *.*.*, *.*.*.*, ****** T.V.) a Digitális kábeltv-t használja nagy megelégedéssel. (DVBT,DVBC)
 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
más távközlési szolgáltató említése a posztban
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Ugyan miért lenne tilos dolog egy háztartásban több TV készüléket is használni?

Persze a T-Home azt szeretné ha mindegyik készülékhez egy-egy külön set top boxot bérelnénk, vásárolnánk tőlük, persze jó pénzért, hogy 40 évvel butítsuk vissza a készülékeinket.

Mindig keveritek a Gizikét a gőzekével, azaz a fölfelszíni analóg adást, a szolgáltatók által a saját kábeleiken analóg módon továbbított adásokkal.

Mivel földfelszíni analóg TV szolgáltatás már évek óta nem létezik Magyarországon, ezért azt egyáltalán nem hiányolhatom.

Amit én hiányolok a T-Home-nál, hogy az általa kiépített kábelrendszereken miért nem akarják továbbra is analóg módon nyújtani az analóg csatornákat? A válasz végtelenül egyszerű! Nekik üzletileg az a megfelelő dolog, ha a háztartásban mindegyik készülékhez bérelnek tőlük egy-egy set top box masinát, mert szükségük van erre az extra profitra.

Ez az egyetlen oka a set top box készülékek erőltetésének, az összes többi (korszerűbb, jobb, tökéletesebb stb.) csak ócska *****der szöveg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Ez egyértelmű! Egy elavult inaktív drágán fenntartható szolgáltatásról beszélünk. Az hogy te neked nincs fogalmad arról hogy ez milyen "technológia" az nem az én hibám. Ezt mindenhol ölik. Olyan mint az ADSL. Azt is kivezetik belátható időn belül, mivel már tárcsázós net sincs. Az analóg is egy ilyen régi elavult dolog.

Ez nem a Telekom egyedi dolga. A földfelszíni analógot már lelőtték talán 2 éve. A Telekom is és a 3 betűs szolgáltató is nyilatkozott már, hogy nincs jövője az analógnak. A másik szolgáltató is hasonlóan vélekedik, hiszen ebből lehet + sávszélt nyerni.

Ki a fenét érdekli a sávszélesség?

Eddig jóval nagyobb analóg módon továbbított csatornaszám esetén is képesek voltak szolgáltatni, mostantól miért nem?

Nem kell 120 analóg csatornát szolgáltatni, hiszen a hazai háttér televíziózási szokások ismeretében max. 20 csatorna bőven elegendő. Ennyi csatorna analóg módon történő továbbítása egyáltalán nem terheli a sávszélességet olyan mértékben. hogy az egyéb szolgáltatásokat hátrányosan érintse.

Egyébként éppen most készül egy jogszabály, amely kissé ügyfélbarátibb módon nyesi vissza a szolgáltatók mérhetetlen profitéhségét:

http://index.hu/kultur/media/2015/10/15/media_antenna_hungaria_koztete/

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Még is ki válogassa össze azt a 20 csatornát ? Neked nem kell az neki meg az kell stb. Feladó oldalon meg borzalmas pazarlás egyik eszközünk be *****ik akkor lehet javítgatni nincs új. Hogy ki a fenét érdekel a sávszél ? Rajtad kívül mindenkit, ez az ára 500 mbit meg a nagyobb netcsomagoknak, ha meg kérdezzük embereket előbb fognak internet mellet voksolni mint a analóg ktv mellet. 

Nem olyan nehéz azt a 20 csatornát összeválogatni.

Egyrészről adottak a közszolgálati csatornák, amelyek továbbítása egyébként is kötelező:

- MTV1

- MTV2

- MTV3

. MTV4

- Duna

- Duna World

Aztán néhány olyan kereskedelmi csatorna csatorna, amelyek részben közszolgálati feladatot is ellátnak:

- HírTV

- ECHO

- ATV

- TV2

- RTL Klub

Ez eddig 11 csatorna, a maradék 9 kiválogatása már nem jelenthet túl nagy nehézséget. Ebbe az irányba mutat a tervezett jogszabály  módosítási indítvány is, amely után már egyébként sem lesz választási alternatívájuk a szolgáltatóknak. Kötelező lesz és kész!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Az csak hagyján, de ha számolsz 20x8 vagy 20x1 azért egész más eredmény a digitális javára. Mellesleg csatornád nem szűnik meg, hiszen ugyanúgy elérhető Digitális formában.

Egyébként a Digitális TV jóval jobb képminőséget is nyújt mint az analóg barátja. (vagy legalábbis kellene). Az hogy te nem akarsz fejlődni az nem a mi hibánk, ettől még nem fog egy innovatív vállalat (bármelyik a 3 nagy szolgáltató közül) deupgradelni azaz visszafelé fejleszteni a szolgáltatásait.

Akinél most vagyok, náluk tavaly vagy tavalyelőttig két csomag volt, most már csak 1 és ott is lesz csatorna létszám csökkentés. Ez mint írtam nem csak a T "egyedisége" ez egy általános dolog, hogy nyírjuk ki az analógot. Az más kérdés hogy X évvel ezelőtt meg kellett volna ezt tenni... de jobb később mint soha.

Minél kevesebb set top box masinát látok, annál nagyobb kedvvel nézek TV-t!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

De amúgy lezárom a témát egy jó példával. Van otthon egy háztartásod. Kicsit irrevaláns lesz a példa azért hogy megértsd. Van egy 800W-os hűtőd. Elég régi. Sokat fogyaszt. Nem akarsz venni egy újat ami csak 250W-ot fogyasztana. Most konkrétan egyébként ezt magyarázod itt nekünk. Hogy jobban jár - szerinted mindenki - hogyha a nagyobb helyet foglaló dolgot használjuk, azaz szerinted az jobb, ha nem lesz több internetes sávszélemelés, mert szerinted mondjuk bőven elég a mostani T-s paletta és nincs szükség sávszélesség emelésre. Mert ugye a kettő valamilyen szinten egyhúron van, ha lesz Digitális platform felszabadul a kapacitás és lehet sávszélesség emelés, de úgy gondolom erre neked nincs szükséged.

Az analóg megszünik. Ez EU-s elvárás volt földfelszínin pont azért mert sokat fogyaszt. Sok helyet esz meg. A szolgáltatók is utálják az analógot, mert rossz minőség + nagy teher. Lehet hogy te ragaszkodsz a 800W fogyasztású régi hűtődhöz, de egy olyan család aki tud vesz egy újat és inkább az újhoz ragaszkodik mert - gazdaságosabb.

Szóval egy a lényeg, negatív vélemény is vélemény, de nem számít, hiszen a döntő többség támogatja az analóg kivezetését, én perpill nézni sem bírom, olyan rossz a képminőség a Digitálishoz képest.

Az ingyenesen fogható Digitális TV-hez pedig nincs szükség másra, csak egy normális, kompatibilis TV-re, úgy pedig nincs szükség Set-Top-Box-ra. Viszont mivel gyakorlatilag ma már minden TV támogatja, ezért normális is hogy az analógot kivezetjük, hiszen a régi kocka TV-k ha még vannak is, hamarosan mind tönkremennek/cserélésre szorulnak.

Ilyen az amikor a set top box maffia és a ***** maffia egymás kezére játszanak, egymásnak adják az ügyfeleket, az új boltot.

Egyik oldalról az egyik résztvevő áltudományos hablatyokkal kijelenti, hogy az egyébként még kiválóan üzemelő eszköze már „korszerűtlen”, azt gyorsan ki kell dobni a szemétbe. Teszi mindezt főleg azért, mert annak megfelelő szolgáltatással történő kiszolgálása számára gazdaságilag nem túlságosan kifizetődő (az ügyfél oldaláról nézve ki a fenét érdekli a szolgáltató korlátlan profitéhsége?).

Aztán a legközelebbi lomtalanítás alkalmával az így kidobásra ítélt készülékeket a lomizó *****ok összeszedik és jó pénzekért eladják.

Ezáltal összenő az, ami összetartozik.

Nos remélhetőleg ennek a maffia összefonódásnak és pofátlan pénzlenyúlásnak részben véget fog vetni a megalkotásra kerülő új törvény.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Igen alap IPTV-m van a hűségidő miatt. Eddig analóg családi volt.(De szép idők...:-) ). Nem nem vagyok klónreg. Csak utálom ha át....... nak. A médiakonvertert próbáld meg huzamosabb időn keresztül használni majd meglátod a hibát.

Am. 20 évig TV szervizes voltam nem kell bemutatni miről van szó. Nem győztem kijárni ilyen hibák miatt. (más szolgáltató esetében is...) Lakótelepi lakásban itt a felvázolt alternatívád nem megoldható. A földfelszíni pedig még rosszabb.  Pláne a helyi adottságok miatt. Hiába reklámozták, hogy egy darab dróttal jönni fognak a műsorok.... Sokan bedőltek neki.

Csak érdekes, hogy a másik szolgáltatót nem engedik be a területre.....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Hárombetűsnél talán 60 vagy 40 centis volt, azt mondtátok ők 60-ast adnak, szóval akkor olyan. Azért néha volt vele gond.
Viszont egyelőre nem aktuális a dolog, ahogy néztem SatTV-nél is megvan a 3 tv-s korlát (bár mintha láttam volna 4 fejes telekomos antennát, majd meglesem közelebbről). Vagy az 1+3 akarna lenni? 1 alap, és 3 plusz havi 800-ért = 4?
De a kiegészítő beltérik bérleti költsége itt elég drága más szolgáltatókhoz képest.

De erre csak akkor kerül sor, ha csak ITPV marad, és nem lesz más megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Értem, köszi.

Most beszéltem viszont T-vel telefonon, és azt mondták, hogy a digitális lekapcsolás nem érinti azokat az ügyfeleket, akiknek papíron analóg, gyakorlatban már kódolatlan digitális ktv-jük van, csak azokat, akik papíron a kódolt digitális csomagokra fizetnek elő.
Ez egybeesik egy másik fórumon egy tag által közzétett információkkal.
Tehát nagyon úgy tűnik, hogy a kódolatlan digitális marad.

Nyilván a picit félreérthető kommunikáció szándékos, hogy így is próbáljanak minél több ügyfelet átnyomni IPTV-re. Amíg marad a kódolatlan digitális, addig vidámság van. :) IPTV-seknek is jó, mert esetleg nem kell minden tv-re box.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Kivárjuk. Déli országrész lesz a kísérleti alany. :D
Analóg alap lekapcsolás után ugyanis kéne vennem még egy digitális boxot, ezért nagyon nem mindegy, hogy mi lesz a kódolatlannal. Ha mondjuk most délen azt is lekapcsolják, akkor kb 1 éven belül elér ez északra is, annyi időre meg nem érdemes boxot venni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2
30 perce, Deino írta:

Mindenképpen eltűnik, és nem is olyan távoli jövőben. A kérdés csak a "mikoron van". Ez a sávszélesség növelés/terjesztés egyben az IPTV jövője is (ami 2018-ra lett igérve), vagyis 2018-2020 körül országszerte búcsút mondhatunk a digitális kódolatlan adásnak...

Pedig érdekes  hozzáállás hogy  T önként feladja a az általa lefedett koax területeken az előnyét a többiekkel szemben. Kicsit olyan levágom a fél lábamat a verseny előtt hozzáállás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...