Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

Rossz hírem van a sok lelkes "tudós" fórumtárs számára, ugyanis az ügyfelek tömeges elpártolása miatt ebben az évben elmarad az évvégi bónusz kifizetés, sőt nagyfokú elbocsátásokra is lehet számítani a T-Home-nál. Ezek után sok "tudós" tagtársnak megszűnik a T-Home-os munkahelye, alvállalkozói szerződése és kénytelenek lesznek átmenni valamelyik kevesebb betűs konkurens szolgáltató céghez dolgozni.

Ott viszont már kénytelenek lesznek alkalmazkodni a munkaadójuk által elvárt követelményekhez, azaz immár kevésbé lehet agitálni az analóg módon továbbított kábeltévés csatornák ellen.

Én csak szeretnék dolgozni a T-nek, nem vagyok Telekomos :) Mellesleg ha az is lennék és elmennék egy másik szolgáltatóhoz dolgozni, ott is az analóg kivezetésének terveit hallgatnám - mivel az egy GLOBÁLIS probléma.

Az alvállalkozók meg köszönik, hogy rengeteg munkát kaptak most a T felől, a globális hálózati kiépítési program miatt. (telekom.hu/hálozatfejlesztés vagy éppen majd a pályázati ciklusban kiírt pályázatok.) Ők 1-2 évre előre megkapták a munkájukat, úgyhogy tudják hogy nem lesznek munkanélküliek addig.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt most nem teljesen értem. Kötöttél egy alap IPTV szerződést. Mellette van Családi analóg szerződésed? Mert analógon, a továbbiakban digitálison tudtommal ugyan olyan csomag jár, mint IPTV-n. Tehát csak alap.

Én még csak próbaképpen használtam a kapott médiakonvertert, tény, hogy nem egy kiforrott darab, de ilyen jellegű hibákat még nem tapasztaltam. Bár eddig összesen 5 percet ment amióta megkaptuk. Lényegében azért, mert az a pár csatorna, amit most levettek, nem hiányzik szüleimnek annyira, hogy 2 távirányítóval kelljen vitézkedni. :) A TV meg nem ismeri sajnos a DVB-C-t.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt most nem teljesen értem. Kötöttél egy alap IPTV szerződést. Mellette van Családi analóg szerződésed? Mert analógon, a továbbiakban digitálison tudtommal ugyan olyan csomag jár, mint IPTV-n. Tehát csak alap.

Én még csak próbaképpen használtam a kapott médiakonvertert, tény, hogy nem egy kiforrott darab, de ilyen jellegű hibákat még nem tapasztaltam. Bár eddig összesen 5 percet ment amióta megkaptuk. Lényegében azért, mert az a pár csatorna, amit most levettek, nem hiányzik szüleimnek annyira, hogy 2 távirányítóval kelljen vitézkedni. :) A TV meg nem ismeri sajnos a DVB-C-t.

Hagyd a búsba...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

774 és 782-n nekem semmit nem talál a tv manuális kereséssel. Hálózati is teljes keresésen is 778 illetve 786.
A 778 MHz-es multiplex egyébként működik is, jó a jelerősség és a jelminőség is.

Közben újabb típusú TV került elő (Samsung le32b530), amelyen nem megy a telekom digitális kábeltv, teljesen ugyan ilyen csatornadobálós hibával. Viszont a tulaj szerint ezen korábban még ment, és egyik napról a másikra lett rossz, ami azt bizonyítja, hogy a telekom valamit állított a fejállomáson, melyet egyes készülékek nem képesek kezelni. Úgy néz ki, hogy a régebbi modellekről van szó.
Jó lenne, ha legalább a nyílt csatornákat olyan módon továbbítanák, amik a régebbi készülékeknek is megfelelnek, hogy ne kelljen mindenhol boxozni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nos, én is idekeveredtem, mert tegnap lekapcsolták az analóg szolgáltatást. Vagyis pontosabban maradt 8 db, a közszolgálatiak+ pár helyi. Családi digitális előfizetésem van és azon kívül, hogy a konyhában a CRT TV-n ezennel megszűnt a tévézés nem is okozott gondot. Csak annyi hogy az átállási Ütemterveben nem találtam a települést ahol lakok. Ez pedig Győr. Gondolom a Vidanettel kapcsolatos. Tud valaki infot erről a "házasságról"? Épp ezért nem találok csatornakiosztást sem a Telekom oldalán. Szóval hogy is van ez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Direkt megkérdeztem. Az volt a válasz, hogy megmarad a digitális családi csomag is a média konverterrel. Másképp meg sem kötöttem volna.... Analógra nem adnak hűségidős kedvezményt. Még média konverterrel sem.

Ezt akkor nem teljesen értem. Ezek szerint most fizetek az analóg családiért 4000 akermennyit. Betelefonálok, kérem az iptv alap csomagot 2550-ért, és ugyan úgy meglesz az analóg (most már digitális) családi fele annyiért?
A szerelőt meg nem engedem be modemcserére, mert HGW-vel nem tudok mit kezdeni, a boxot meg vagy átveszem és a szekrénybe pihen, vagy át sem veszem...

Ez most komoly? :o Elég furi.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Bejelentettem, hogy analóg M2-n néha elmegy a kép, és monoszkóp jön be, ismerőseim más szolgáltatónál ugyan abban az időpontban nézve nem jelentkezik, erre felhívtak, hogy kiküldenek valakit. Mert biztos a TV-m, vagy a kábel, vagy valamelyik erősítő rak be időnként monoszkópot... nehogymár a fejállomás környékén keresgéljenek. :D
Szegény szerelő padlót fog fogni mikor vasárnap délután kijön, és közlöm vele, hogy tök feleslegesen jött, max beszélgetni tudunk egy jót. :D

Szaktudás megvan a telefonos ügyintézőknél. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Március 1.-től hatályos

Analóg Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016. Április30.-án megszüntetjük az Analóg Alap díjcsomag igénybevételi lehetőségét a központi fejállomásról ellátott területeken (Csépa,Perkáta,Siófok,Szelevény,Tiszakürt,Tiszasas,Tiszaug települések kivételével) illetőleg Marcali környéke fejállomáshoz tartozó településeken és a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30-ig kerül sor,s az analóg kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016.január29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt az aktuális havi számlán olvastam.

Mûszaki okok miatt 2016. április 30-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke, Hódmezõvásárhely és környéke, Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó
településeken, s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A technológiaváltásra 2016. március 1-jétõl április 30-ig kerül sor, s a digitális kábeltelevízió
szolgáltatásról ezen idõtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi elõfizetési díját. Az érintett elõfizetõket közvetlenül is értesítjük a változásról. (2/D, 3/D, 5/D (értékesíthetõ és lezárt) Mellékletek).

 

Lassan felesleges lesz vitatkozni a digitális tv-ről is, mivel azt is megszüntetik. Marad az IPTV.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, foxylady írta:

@btz
egyetértek veled, bár hozzátenném, hogy egyik szolgáltató sem szeretetszolgálat és nem adnak semmit sem ingyen, ami pénzbe kerül (ezt hívják piacgazdaságnak, kapitalizmusnak kinek-mi tetszik)
ja és nálunk is használják az iptv-t idősebb családtagok, annyit kellett csak tennünk, hogy meg kellet mutatnunk és el kellett magyaráznunk a használatát

Ez is csak addig igaz, amíg el nem kell végezni egy teljes eszközpark áramtalanítást az IPTV eltűnése miatt. A megfelelő sorrendben való áram alá helyezés, az eszközök viselkedésének figyelése a korai visszakapcsolás elkerülésére >:(

Ezt nem mondanám olyannak, amit az analógon, de még akár kábeltévén szocializálódtak egyszerűen kiráznak a kabátujjukból.

Ez nálam az utóbbi negyedévben négyszer fordult elő, ebből az egyiket ráadásul csak központi frissítéssel tudtak megoldani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia!

Minicsomag nem kizárólag IPTV-hez köthető, ugyanúgy kérheted DigitálisTV és SatTV mellé is, de analóg KTV mellé sajnos nem.

(Nem mellesleg a szolgáltatás minősége is jobb lesz, ha analóg TV-ről váltasz valamely másik csomagra.)

Mivel minicsomagokat ugye úgy is lehet kérni (pl. IPTV esetében), hogy a boxon keresztül megrendeled, ezért (is) van az, hogy csak azokon az előfizetéseken elérhető, ahol box van, mivel ott távolról indítható/leállítható egy-egy kiegészítő szolgáltatás, és nem kell hozzá telekom szakértő kollégát kiküldeni.

Üdv, N.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet-e tudni valamit, hogy a Telekom meddig működteti még az analóg kábeltv-t, mikor mondja azt, hogy mostantól nem lesz, és az analóg ktv-s ügyfelek vagy átállnak IPTV-re, vagy viszlát?
Évek óta látni és hallani, hogy erre készülnek. Folyamatosan csökken a csatornaszám, új előfizetők már nem fizethetnek elő analógra tudtommal, illetve a meglévőknek is korlátozzák a hűségidő hosszabbítást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a rengeteg választ. :)

A hiba nem nálam van, mert osztás előtt, közvetlenül a bejövő kábelre csatlakozva is ugyan ez a helyzet.

Például a 434-es Mhz-en
szolg.azon: e000 vagy 0037 vagy 0004
multiplex: TSID0032 ONID0032 vagy TSID0008 ONID ffff
hálózat: IDe000 vagy ID0064 

Tehet ezek mind össze-vissza ugrálnak, és meghülyül a tv. De akkor alig várom, hogy akár csak egy digitális csatornát is megnyissanak, ahol van ilyen hiba, és egyből jelentem is be.

 

Egyébként a 432-438MHz-en van amatőr és ipari svá, úgyhogy itt a levegőben szaladgálnak a cuccosok.

De más frekikkel is van gond.

Itt nem a telekom építette ki a hálózatot, úgyhogy nem ismert a kábelek minősége/árnyékolása. Viszont mióta a telekom átvette, nagyon nem törődnek vele, hiányoznak a leágazókból a véglezáró ellenállások, helyenként üres szűrők lógnak belőlük, vagy sima csavaros F csatlakozóvan van bekötve egy fogyasztó. Niányoznak a szugorcsövek ar RG11-es illesztésekről.

 

Modem jelszint rettenetesen ingadozik, down power este -2 és -4, napközben -7 és -9 között van. Upstream power stabilabb, este 49,5, napközben 51. SNR átlag 38. De ez csak azóta van, hogy egy optikai hibánál egy kedves szerelő felmászott itt az oszlopra, és az akkori stabil 0-s down power szépen elvitte -4.be. :( Optikai hibánál miért kellett hozzányúlni a koax erősítőhöz, a mai napig nem tiszta.

A digitális ktv meg mindig is ilyen volt, stabil jelértékeknél is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos itt ez a megszokott. Nyáron minden évben előfordul, hogy 55 körülre felmegy napközben, és megszakad. Mióta telekom van, jelen van a probléma, és nem tudják megoldani. Erősítőn állítanak, akkor lemegy 54-re, de ez a max, amit ki tudnak hozni belőle. :(

Lehet, hogy a digitális kábeltv-vel is ez lesz. nem fogják megtalálni a hibát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ja igen. Visszatérve az analóg lekapcsolásra, nincs valahol valami tájékoztató, hogy melyik régióban mikor lesz lekapcsolás?

 

Édesapám mai napon keresték valami jövőre lejáró szerződés miatt, csak aztán megszakadt a vonal. Csak az analóg ktv jár le jövőre, elképzelhető, hogy már azért keresték, mert már nem lehet majd hosszabbítani?

Bár érdekes, mert nem apukám nevén van az előfizetés, és az ő telefonszáma meg sincs adva sehol. :O

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...