Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Ez nálunk is probléma.

Egyfelől mi a digitális átállással is megjártuk, mert azóta a településen nincs szabadon fogható tv. A T örülhet, mert aki tévézni akar, elő kell, hogy fizessen náluk, esetleg műholdas szolgáltatónál.

Aztán most jön a T-nél is a digitális átállás majd. Rengeteg analóg előfizető van még itt, aminek az a fő oka, hogy családi házakban 2-3-4 TV is van. Nálunk is 3 van, de nem fogunk még 1600-at fizetni IPTV beltérire. Meg addig nekem nem kell IPTV, amíg kötelező a T routerét használni. Nem akarok kettőt egymás után kötni, szolgáltatóét meg nem fogok fő routerként használni több ok miatt sem. Van nekem saját, az is tudja az IPTV-t osztani. Majd egyszer talán engedik a saját eszközt, legalább router fronton.

Meg ugye ahogy írtad, a helyi tv, ami nálunk nemhogy IPTV-n, de ahogy néztem digitálison sincs fent. Nem tudom mi lesz vele. Elég apró csatorna, nagyon pici költségvetéssel.

 

Igazából én örülök, hogy megszűnik az analóg, mert idejemúlt, sőt, már régebben meg kellett volna hozni ezeket a lépéseket. A kódolatlan DVB-C nagyon jó, gondolom úgy lesz megoldva, hogy analóg csatornák frekvenciájára lesz átszervezve, és akkor ugyan úgy egy oszlopra helyezett szűrővel tudják a csomagokat megbontani. Kár, hogy ezt is ki akarja vezetni a T.

IPTV-t meg már fentebb leírtam, hogy miért nem kedvelem. Sok ott még a korlátozás, plusszköltség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mi a gond a digitális földfelszíni adással ? 6-7 csatorna kb ingyen nézhető.

Ez a nem fogok +x forintot fizetni dologgal csak magadat szívatod hosszú távon vagy fizetsz majd vagy felmondod és tányéros. Pedig marad kötelező a T router használat ez van max annyit tehetsz hogy T eszközön dmz be rakod saját routered címét.

 

Szerintem nem így lesz megoldva, mert csak a ki kerülő csatornákat pótolják vissza digitálissal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tv számlájára inkább olyanokat lehet fogni hogy karakter hibás az epg stb de ezt egy régió átalítás pl németre megoldja.  Nem akarok találgatni meg reményeket kelteni de hátha ha a neted jól megy akkor iptv is jó lesz. Lakásban amúgy minden rendben van ?  Amúgy is sz*r jelet nem rontja lakáson belül egy sérült kábel osztó stb ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Iptv kb úgy működik hogy de nézel valamit az egy stream ha valaki közelben oda kapcsol akkor be kapcsolódik abba a stream folyamba. Minden csatorna váltást egy d szerver nek nevezett vas kezel ha tőle függ hogy milyen gyorsan történik meg a váltás. Ezek mellet vannak csoportok még pl a népszerű csatornákra hamarabb történik meg csatorna váltás mint pl egy alig nézet csatornára. Maga iptv folyam prioritásban internet felett van, szóval ha interned alól el fogy sávszél iptv még akkor is megy egy jó darabig.  0-24 ben nincs mind a nem tudom hány csatorna a hálózaton mindig csak azok amiket éppen néz valaki azon a részen. Össze beszél a településetek hogy mindenki nézze iptv-n a tv2-öt akkor egy darab pár megás stream lesz csak kint míg analóg ktv és dvb-c esetén 0-24  ben kint van minden adás. Szerintem működni fog, én esélyesnek látom helyi tv bekerülését is idővel iptvre.

Ha koaxot meg akarod minden áron tartani akkor több lehetősed is attól függ milyen mély a tárcád power line 230 as hálózaton meg át a jel, sima wifi, vagy ruckus.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek szerint marad az alapcsomag analógon (nálunk legalábbis).

Már csak az nem derül ki belőle, hogy mikorra várható az átállás, mert az augusztus 1 és október 31 elég tág intervallum.

Nem derül ki belőle, hogy lehet-e a szolgáltatótól igényelni STB-ot, bérlés, vásárlás mennyibe kerül. Lehet-e használni sajátot, van-e bármi feltétel ilyenkor. Milyen beltériket ajánlanak saját vásárlásra.

Szóval én még így is hiányosnak érzem a tájékoztatást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Meg ha nekem analóg csomag van akkor ingyen kapok dvb-c boxot ? Ha meg dvb-c vagy iptv csomagom van akkor meg fizetni kell a további dvb-c boxért ?

Hát igen... Na és vajon meddig "tartják életben" a digitális kábeltévét....? Hiszen az sejthető elég régóta, hogy a végcél feltehetőleg az "IPTV-t mindenkinek" elérése lesz/lenne a jövőben. Ennek fényében különösen érdekes olvasni ezt a közleményt.

Abba nem is gondolok bele, amit említettél, hogy valaki most ezen felbozdulva vásárol egy DVB-C tuneres tévét arra gondolva, hogy ha már ekkora váltás jön, inkább lecseréli régi készülékét, arra számítva, hogy így majd tkp. mint az analóg korszakban minden segédeszköz és box nélkül az egy szál koaxot rádugva a tévére veheti a műsort. (Ez különösen az idősebb korosztály esetében lehet fontos szempont, hiszen számukra ez azt jelentené, hogy csak egy új tévé távkapcsolójának kezelését kell(ene) megtanulni, egy külön set-top boxét nem.) Így aztán finoman szólva nem lenne kellmes meglepetés, ha hirtelen csak az IPTV maradna. Márpedig a jelek nagyon erre utalnak, legalábbis ezt erősíti az a tény is, hogy ha jól tudom új előfizetést digitális kábeltévére már nem is lehet kötni...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Árak is kérdessek mert ha pont ugyan annyiért kapok iptv mellé egy szakadt dvb-c boxot mint amennyiért iptv boxot akkor iptv-t választom mert pl felvétel opció és társai, de erről sincs semmi info  Meg valahogy iptv kábelezés is ki marad, mert az nagyon megy hogy iptv inkább stb de az hogy ahhoz utp kábel kéne az mindig ki marad. Ha gonosz akarok lenni jó üzleti fogás nem ki rakom a dvb-c meg analógot holnap és csak iptv hanem mondjuk még 1-2 évig hagyom dvb-c meg nyitom és el adok pár boxot meg szedek egy kis bérleti díjat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

analog kabeltvm van, de mar digitalisan is jonnek a csatornak kodolatlanul. 81-et talal az lg tvm. alap csomagom csatornait tudom nezni. box nelkul meg lehet talalni a csaladi HD csomag csatornait, vagy azokat miert nem talalja a tvm?van rá esély hogy az analóg (nemsokára már csak digitálissá váló) kábeltévén is adják a HD közszolgálatikat? ha igen mikor ? és a TV hogy fogja megtalálni a csatornákat, mert ha jól értem akkor SD-ben és HD-ben is lennie kéne majd a közszolgálatiknak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem 180 körül talál a Samsung TV, de annak a fele működésképtelen. Elvileg azoknak kell kódolatlannak lenniük, amik most az analóg családi csomagban vannak. Az 36 csatorna ha jól rémlik.

Elviekben a közszolgálati HD-nek is kódolatlannak kéne lennie, de a július 1-től érvényes ÁSZF szerint kódolt marad. Szóval akkor lesz kódolatlan, ha megkapják a kis büntetőcsomagjukat az NMHH-tól.

 

Egyébként az a 81 elég kevésnak tűnik. Próbáld meg más régióbeállítással (Németország, Finnország). Nekem mindegy melyikre állítom, ugyan annyit talál, de ugyan úgy rossz a fele.

EPG-t neked betölti?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ok, nem kezelem tényként, de a törvény totál egyértelműen fogalmaz. Olvasd végig, kb 5 bekezdés az egész.

 

Eddig volt, hogy az MTVA csatornákat továbbítani kell, méghozzá szociális csomag részeként. Ehhez a bekezdéshez hozzácsaptak pár újat, ami arról szól, hogy mindenzt HD minőségben.

 

Mivel a meglévő paragrafusok kiegészítése a mostani, nem pedig egy teljesen új, így szerintem egyértelmű... Ne csak a benyújtott módosítót olvasd, hanem az egész törvényt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én az utobbi 1 hétben futottam pár kört digitális és HD ügyekben. Érden családi csomagban Samsung TVvel látszik a hálózaton minden, Conax kártyával pedig tudom nézni a 62 csatornát vagy mennyit. Eredetileg IPTVt tukmáltak rám, de 1 heti balhé után visszakaptam a DTVt. Ugyancsak Érden alap csomagban csak az alapcsomaghoz tartozó csatik látszanak, kódolatlanul jönnek. 

 

A csatornalista alapján az ALAP/Családi közötti szürő olyan 500MHz körül szűrhet és a közszolgálati HD csatornák is 500 alatt vannak, tehát szerintem TECHNIKAI akadálya nincs annak, hogy a jogosultságot felszabadítsák és már mehet is. Én inkább üzletpolitikai megfontolást látok benne. Ha kódolatlanul bejön a HD csatorna, ráadásul BOX nélkül, hogy fogja eladni 1500Ft áron a HD boxot?

 

A múlt héten kértem, családi HDt, azt mondták +250Ft. A létesítéskor derült ki, hogy +HD box bérleti plussz költség. Szóval közöltem az ÜFSZal, hogy vagy megoldják HD box nélkül, vagy nem kell a HD. Most 30 napig ülnek rajta. Júliustól lesz érdekes a helyzet, ha HDben kell adniuk, esetleg menni fog box nélkül, nekem pedig továbbra is plusszt kell fizetnem az SD helyett HD boxért...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

[...] egy adott átviteli rendszeren HD minőségben is továbbít audiovizuális médiaszolgáltatást, köteles azon az átviteli rendszeren a közszolgálati médiaszolgáltató (1) és az (1a) bekezdés szerinti audiovizuális médiaszolgáltatásait, az (1) bekezdésben meghatározott feltételekkel, HD minőségben továbbítani.

 

Első bekezdés:

(1)[...]A közszolgálati médiaszolgáltató összesen négy lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását és három lineáris rádiós médiaszolgáltatását a műsorterjesztő - a műsorszórással megvalósított műsorterjesztés kivételével - díjmentesen köteles továbbítani.

 

Az 1-es bekezdés kimondja, hogy díjmentesen kell továbbítani az MTVA csatornákat, az 1b bekezdés pedig kimondja, hogy a HD csatornákat az 1-es bekezdés szerint kell továbbítani. De ezeket már egyszer leírtam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Technikai akadály ott van, ha a szociálisba is bele kell tenniük, mert az ha jól láttam, a 170 MHz-en van.

Márpedig a törvény amikor leírja a kötelező HD továbbítást, hivatkozik arra a pontra, ami eddig volt érvényben. Tehát ha szigorúan nézem, akkor benne kell lennie a szociális csomagban is.

Arról már nem szól a törvény, hogy kötelező HD boxot biztosítani, csak továbbítaniuk kell.

 

De azt nem értem, hogy minek a HD box. Kötelező igénybe venni a HD előfizetéshez? Nem mondhatod, hogy saját eszközöd van, ami tudja a HD-t? :O

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az általad idézett részek szerinted melyike nem teljesül? Ha az ingyenes részre gondolsz az attól még teljesül azért mert egy csomagba van bele téve. A csomagban 0.-Ft-tal van benne.

 

Az 1-es bekezdés csak arról rendelkezik, hogy díjmentesen. Arról, itt szó sincs, hogy mindegyik csomagban benne kellene lennie. Ráadásul ha így lenne áremelés is lehetne hiszen a közvetítés költségét rád terhelheti. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...