Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

De ha én jelenleg Duna HD-t akarok, akkor kell fizetnem még plusz havi X ft-ot. Külön fizetős csomagban van. Azért ennyire nem kell kiforgatni egy törvény szövegét, ennyi erővel mindent bele lehetne látni. Akkor a sima Duna SD is mehetne csak a családi csomagba, ha a Te logikádat követjük. Sőt, akár minicsomagba is egyből nem?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem vitatkozok veled tovább.

A tövrény szövege úgy szól ha egymás mögé rakod a hivatkozott részeket, hogy a szolgáltatók kötelesek az MTVA közszolgálati csatornáit HD minőségben ingyen továbbítani.

Az MTVA szerint sincs rendben a júliusi kiosztás, majd pár hét múlva meglátjuk, mi lesz a vége.

Én bízom benne, hogy kódolatlan lesz a HD, nem is csak a törvény miatt, hanem mert a XXI. században elég ciki HD tartalomért külön díjat kérni. Mégha csak párszáz Ft, akkor is. Még kisebb szolgáltatók is (pl **-*******) is tolnak kódolatlanul HD csatornákat, hogy a hülye előfizető lássa, mit veszít vele, ha nem fizet elő.

Más szolgáltatóknál meg benne vannak a normál csomagokban.

Csak sajnos a Telekom szándékosan keresi azokat a helyeket, ahol egyeduralkodóként léphet fel versenytársak nélkül, és kihasználhatja a pozícióját.

Ahol versenyhelyzet van, ott meg eltérő árképzést használ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értem én, hogy az AH-nál nem tudtád kiharcolni, hogy venni tud a mindiget, most futsz itt is egy kört.
Ha minden szolgáltató egyforma lenne, annak meg mi értelme lenne?
Szerintem nem láttad te még a 3 betűs árát, Elárulom a 4 betűs alatt van.

Törvény értelmezése:
- Analóg esetében 4 csatorna
- Digitális esetében 4+2 csatorna
- Amelyik csomagban van elérhető HD csatorna ott a közszolgálatiaknak is benne kell lennie HD-ban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jelenleg nekem azért nem adnak HD csomagot, mert visszautasítottam a HD boxot [annak bérleti díját]. Ez a hivatalos oldal, most kértem egy felülvizsgálatot, majd egy vezető dönt az ügyben. Persze csak egy gyenge megérzés, de mintha gonolkodásbeli változások álltak volna be a döntési gépezetben. Nagyon meg akarják szüntetni a DVB-C-t, erre most az analógot arra migrálják kódolatlan DVB-C-re. Minden versenytárs nyújt már STB mentes DVB-x szolgáltatást és ahogy az ügyfélszolgálat nyilatkozott, nem kevesen verik az asztalt a túlbonyolított infrastruktúra miatt. Lehetséges, hogy gazdaságilag jobb veszíteni néhány csatornát DVB-C szolgáltatás biztosítására, mint elbukni kitudja mennyi embert, aki nem hajlandó/képtelen a STBos őrületben részt venni.

 

Magam részéről nincs problémám akár IPTV megoldással sem, de amíg képtelenek HDMI-CEC képes boxot kiadni, vagy SMART TVre IPTV alkalmazást, addíg a versenytársak el fognak húzni mellettük a 'használat egyszerűsége" paraméterben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köze nincs a ******tv-hez. És ott nem magam miatt harcolok, mert nekem működik (két éve csak azt használom), hanem a településen lakó másik 1000 emberért, akik közül sokan használnák azt.

De azzal sem én foglalkozok már, hanem az önkormányzat.

 

Törvényt máshogy értelmezem, de ahogy nézem a szolgáltatók is. Ahány szolgáltató, annyi értelmezés. Amennyiben a tiéd a helyes, úgy a törvénynek semmi értelme, mert a szolgáltatók 99%-ánál ez eddig is megvolt. De meglátjuk pár héten belül.

Nem fogok sírni, ha nem lesz kódolatlan HD, mert itt a telekom hálózata annyira megbízhatatlan, hogy igazából teljesen mindegy. Már most látom, hogy a héten lesz hibabejelentésem, mert a modem 51-es US powerrel van fent éjjel is. A héten 30 fokban szakadni fog, mióta Telekom van, nem bírják megcsinálni. Szánalmas banda.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyébként ne hasonlítsuk a 3 betűs szolgáltatót a Telekomhoz.

Se árba, se semmi másba. Egyrészről tőlük havi 2.800 Ft-ért kapom a 30/3-as netet hűsígidő nélkül, míg a telekomtól a 20/1-eset két év hűséggel, amit folyamatosan hosszabbítgatni kell, havi 4.400.

Másrészt a hárombetűsnél a digitális kábelen kódolatlanok az MTVA közszolgálati HD-k.

Ennyit erről.

Vette volna meg inkább a hárombetűs szolgáltató a szolgáltatási területet, mikor eladta a helyi vállalat, mint ez a majdnem mondtam milyen Telekom, akik lassan 10 éve nem képesek normálisan üzemeltetni. Évente minimum 5 hibajegy garantált.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
A Dégéí egy alacsony profittal dolgozó szolgáltató. Azzal tud tarolni, hogy alacsony profittal dolgozik, olyan helyeken, ahol előzetes kalkuláció szerint biztosan lesz valamennyi profitja a dologból. Azt is el tudom hinni hogy a márka megismertetésig tök veszteségesek voltak, gyorsan kellett a kezdőtőkéből berobbanni az olcsósággal a köztudatba, különben vége lett volna a bulinak.
Ha pedig a Telekom szerepét veték volna fel, akkor kb ugyanolyan helyzetbe lenne mint a T.

Szerk: Ja bocs. A 3 betűs :D Ők is az mint a 4 betűs csak kicsit magasabb profittal, merészebb árakkal, nagyobb területtel. Amúgy a hárombetűs is vett magának körzetet. Meg is lehet nézni. Úgy hívják 29-es körzet. Most várják a Telekomot mint a megváltóatyaistent! Tényleg ezt kívántad volna az egész országnak?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hallottam már hírét a 29-es körzetnek. De pontosan nem tudom, mi zajlik ott.

 

Nálunk kb 2 éve vezették be az ED3-et, addig 2-esek voltunk, és a modem negyed vagy fél óránként T3 timeout-tal levágott a hálózatról. Ezt több évig nem siekrült kijavítaniuk. Gyanítom a probléma most is fennáll, csak az ED3 modemek lekezelik a több csatorna miatt.

 

Aztán még mesélhetnék, hogy nincs ingyenes tv vételi lehetőség (korábban volt, megszűnt), fél éve még heti rendszerességű volt az áramszünet (azóta megoldották, gyorsan lekopogom), ha mobilozni akarsz, az ablakba kell állni, ha mászkálsz a szobában, recseg a rádió. Mindez a XXI. században, budapesttől légvonalba kb 40 km-re. Szomorú.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kaptam értesítést, hogy analógról átállítanak digitálisra, és ezt írják:

 

Abban az esetben, ha EUROscart vagy RCA csatlakozóval ellátott (hagyományos képcsöves) TV-készüléked van, további jelátalakító, más néven médiakonverter beszerzésére van szükséged, amelyet a készülékedhez kell csatlakoztatnod.

 

http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/tv/digitalis-leszek

 

 

Ez alatt a médiakonverter alatt mit kell érteni? Valami egyszerű bigyót, amit rá kell dugni a kábelre vagy set top boxot? A szöveg kifejezetten nem set top boxot ír, ezért kérdezem.

 

Szimpla konverter bigyó ugye azért lenne jobb, mert akkor a hagyományos tévén továbbra is lehetne kapcsolgatni a csatornákat, és nem a set top boxon kellene kapcsolgatni. Szóval mire utal a szöveg? Valami szimpla konverter bigyóra, vagy set top boxra?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi, azért furcsa, mert ugyanezen a linken a set top box kifejezést is használják mással kapcsolatban, szóval akkor nem világos, hogy miért nem azt írják itt is, miért médiakonvertereznek.

Szerintem a következők miatt használják a kétféle elnevezést:

 

Set-top boxnak írja a Telekom azt a készüléket, ami csak az általa adott kártyával használható, és így nézhetők a fizetős (és ezért kódolt) csatornák

 

Médiakonverternek (digitális jelátalakítónak) hívja azt az eszközt, ami a nem kódolt digitális csatornákat alakítja át a hagyományos (analóg) tévén nézhetővé. Ebben nincs, vagy legalábbis nem kell hogy legyen kártyafogadó hely.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt írja a telekom, hogy:

 

2015. augusztus1-jétől október 31-ig meghatározott településenként az analóg kábeltelevízió szolgáltatás helyett áttérünk a kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatás nyújtására

 

Ez azt jelenti, hogy október 31-ig biztosan lesz analóg?

 

A kérdés azért érdekes, mert ha most analógon nézek több tévét, akkor elvben nem kell több STB-t bérelnem addig, ha továbbra is jön az analóg a falból. Szerintetek lehet alapozni arra, hogy egyszerre kapcsolják le mindenhol, tehát okt 31-ig biztosan lesz? Esetleg tovább is, csak már support nélkül?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Itt a menetrend, én nem mernék arra alapozni, hogy utolsó napban lesz még analóg.

 

  1. Műszaki okok miatt 2015. október 31-énmegszüntetjük egyes analóg díjcsomagjainkat, s ezzel a változással összefüggésben új technológián biztosítjuk a továbbiakban a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A módosítás a következő szolgáltatási területek és programcsomagok elõfizetõit érinti:
    Központi fejállomásról ellátott területek (kivéve: Csépa, Perkáta, Siófok, Szelevény, Tiszakürt,Tiszasas, Tiszaug)- Családi csomag;
    Békéscsaba és környéke, Hódmezővásárhely és környéke, Szeged és környéke - Alap csomag,
    Mindszent - Start csomag.A technológiaváltásra 2015. augusztus1-jétõl október 31-ig kerül sor, így az analóg kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra.
    A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett elõfizetõket közvetlenül értesítjük a változásról. (ÁSZF Törzsrész 2.3.3., 3.1., 3.3., 4.3., 5.2., 7.1.1.3. pont, 2, 3, 5/A, 6/C
    Melléklet)

3, Megszüntetjük az analóg kábeltelevízió szolgáltatás értékesítését. A meglévő– a 2. pontban nem érintett - elõfizetõk részére a továbbiakban is biztosítjuk a szolgáltatás igénybevételét. (ÁSZF Törzsrész 3.1. pont, 2, 3, 5/A, 6/C Melléklet.)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez mit jelent a valóságban?

 

Hogy a kereskedelmben kapható összes TV készülékbe gyárilag beépített tuner egységet el kell felejteni?

Akkor a gyárakban miért építették be ezeket?

 

A valóságban ez az analóg leállítás csupán a multinacionális kábel TV társaságok szabadrablását szolgálják, hogy borsos bérleti díjak felszámításával eladhassák a hülye set top boxokat.

 

Ezzel együtt ráadásul legalább 30-40 évvel visszazuhanunk a technikában is, hiszen a video-, DVD felvevőinket nem lehet majd napokra, hetekre előre beprogramozni a felvételekre, mert minden egyes felvétel előtt a set top boxokat kézzel át kell állítani a felvételre kiszemelt csatornára, közben szigorúan tilos lesz csatarnát váltani akár csak egy pillanatra is.

 

Ezáltal megszűnik az a lehetőség, hogy pl, egy nyári vakációról hazatérve visszanézzük, bepótoljuk az elmaradt TV műsorokat.

 

Gyűlölöm a set top boxokat, követelem az analóg csatornák megtartását!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felvételeket be lehet előre állítani, csak ahhoz ip tv kell, felvevős boxszal.

 

De egyetértek a panasszal. Nekem is egy olyan idős usert kell majd átállítanom valahogy, aki megszokta, hogy fel tud venni műsorokat a DVD felvevőjén, elmagyarázni neki a set top boxot, stb. pedig nagyon jól elvolt eddig az analóggal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...