Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

De nekem nincs szükségem felvevős set top boxra, mert már van winchesterrel ellátott DVD felvevőm, amelyre elég sok műsor felvételét tudom ELŐRE beprogramozni (ezeket később szerkeszteni, vágni, összeilleszteni stb.).

 

Miért kell ezekkel a hülye set top box masinákkal lebutítani az egyébként rendkívül korszerű TV készülékeinket?

 

Követeljük az analóg csatornák megtartását (mellette adhat IPTV csatornákat ism azokat úgyis csak ritkán nézem)!!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Régi katód sugár csöves tv-k esetén minden képen kell egy set top boksz nincs mese de az új lapos tv-k amik fel vannak szerelve dvb-c tunerrel velük nincs gond csak be kell hangolni melyhez számos segítség áll rendelkezésedre és élvezhetőbb a szebb részlet gazdagabb filmeket.

Igen és nem tudom vicces de valóságban az előfizetők igényét elégítik ki ezzel és ezért van erre szükség egy analóg csatorna helyén számos digitális csatorna fér el. Elég ha csak meg nézed a föld felszíni csatornákat régen volt 3-4 csatorna ma már nem is tudom hol tart 30-50 ? Csak digitális átálás miatt.

 

Ez tévedés iptv esetén nem így van nézhetsz egy műsört és mellette maximum másik 2 műsort fel is vehetsz.

Ez van ezt kell szeretni attól mert te gyűlölsz valamit had ne szívjon több száz több ezer ember, akiknek igénye van a jobb kép és hang minőségre kényelmi funkciókra és a nagyobb internet sebességre el indult már   a fejlődés nem lehet le állítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Lesz majd beépített ip tv tuneres tv is valamikor, de ez még a jövő.
Az első set top box ingyenes de a szolgáltatás még így is olcsóbb mint régen az analóg kábel volt régen. (Kb 6000 ft, most meg boxokkal együtt 4200 ft körül van)
Nem utazunk vissza az időben. A DVD, Video felvevő a múlt eszközei. A jövő a beépített tuneres médiaeszközöké, amik merevlemezre vesznek fel. Nem megyünk vissza az időben.
Kell a hely az internetnek, szóval az analógnak menni kell. Pár év mulva már nem is lesznek analóg tunerek a tvben. IP TV vevők viszont lesznek.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
"De nekem nincs szükségem felvevős set top boxra, mert már van winchesterrel ellátott DVD felvevőm, amelyre elég sok műsor felvételét tudom ELŐRE beprogramozni (ezeket később szerkeszteni, vágni, összeilleszteni stb.)."

Akkor add el és vegyél helyette olyat, ami a dvb-c tunerrel is rendelkezik.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

 

Követeljük az analóg csatornák megtartását (mellette adhat IPTV csatornákat ism azokat úgyis csak ritkán nézem)!!!

Nagyon sajnálom követelni lehet kérni szebb szó de ez nem fog be következni kell a hely más fontosabb dologra. Világ szerte így tesznek a cégek akik nagy sebességű internet kapcsolatot kívánnak adni. Egyszerűen nincs ennyi hely és borzalmasan pazarló egy közegen 3 szor ki adni ugyan azt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy set top box masinám már most is van, de ezután a lakásban működő összes többi TV készülékhez is kell majd egy-egy újabb set top box marhaságot bérelni - persze jó pénzért - bérelni a cégtől.

 

Ez az egész analóg átállás csupán egy burkolt (sőt egyáltalán nem is annyira burkolt) áremelési akció a T-Home részéről, amit különféle technikai halandzsa szövegekkel akarnak lenyomni a torkunkon.

 

Ha valóban leállítják az analóg szolgáltatást akkor valószínűleg átmegyek a ****hez, ahol csont nélkül működik az analóg.

 

A Nemzeti Média Hatóságnál panasszal kell élnünk ez ellen a durva áremelési akció ellen (miszerint kötelezzék a szolgáltatókat az analóg szolgáltatás megtartására)!!!.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves egészségedre menj át másik céghez ahogy neked jó. Nemzeti Média Hatóságnál pedig borítékolom hogy vesztesz. Telekom dolga mit ad el a saját rendszerén, borzalmasan durva lenne ha köteleznék analóg meg tartására. Tévedésben élsz nem is kicsit nem áremelés. Három betűs kék kft-nél is így megy és sok másik koaxos cégnél. De magyarázhatnám azt is hogy az a cég ahova át akarsz menni mért tartotta meg az analóg adást de nem hiszem hogy lenne értelme.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyszer ezt megkérdeztem a Thome ügyfélszolgálatán, hogy erre nincs igény? Pl. ha egy nagyobb család együtt él, akkor mindenki mást néz a saját szobájában (3-4 tévé) és közben esetleg fel is akarnak venni mást, esetleg nem is egyet? 

 

Azt mondta az ügyintéző, hogy ilyen igénnyel nem találkozott még.

 

Ezek szerint az emberek általában vagy nem élnek annyian együtt, hogy ez probléma legyen, vagy ha igen, akkor nem mindenki néz tévét egyszerre. Pl. a fiatalok inkább már neten néznek filmeket, sorozatokat, mert ott nem kell várni rá, és reklámszünet sincs.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már hogyne lenne áremelés, amikor az eddigi egy set top box masina bérleti díja helyett ezután annyiszor kell fizetni, ahány TV készülék van a lakásban!!!

 

Ezentúl minden kábel TV céget kötelezi a törvény a közszolgálati csatornák ingyenes sugárzására. Ha ez ezentúl csupán set top box marhaságon keresztül történik az már nem ingyenes, tehát törvénysértő!

 

Sőt a parlamenti majd 2/3 remélhetőleg módosítani fogja a média törvényt oly módon, hogy legalább a kötelező közszolgálati csatornák analóg módon is megtörténjenek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bár én sem vagyok elájulva a Telekom ügyfelekhez való hozzáállásától, azt jegyezzük, az analóg csatornák számának a csökkentése/megszüntetése hosszú távon valóban nem kerülhető el. A technika fejlődik, az igények változnak, a cégeknek pedig a többség igényét kell kiszolgálnia és ezt a jelenlegi technikai adottságok között így lehet csak gazdaságosan megoldani. Sok olyan ipar van, ahol gazdaságossági okokból le kellett cserélni a korábbi technikát, mégis az emberek jelentős része elfogadta.

 

A másik oldalról viszont szerintem ha már a Telekom ilyen 'drasztikus' lépésre szánja el magát, a lehetséges alternatívákhoz való hozzájutást meg kellene könnyíteni, úgymint csak Conax kártya kiadás maximum mondjuk 5 dbos tételben felár nélkül stb. Az, hogy ilyen mértékben IPTVre próbálja az embereket terelni, valóban egy elég 'kellemetlen' húzás...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem igen értem a problémát. Analóg helyett lesz digitális. Pont ugyan azokkal a csatornákkal kódolatlanul. Miért kellene conax kártya ehhez, ráadásul ingyen? Ugyan azt megkapod most is. STB bérlés sem kell, hiszen vagy a TV-d vagy veszel olyan stb-t ami kell.

 

Átlagban még 2 TV-t sincs háztartásonként. 3 stb felett kezdenek az emberek ügyeskedni, hogy 1 előfizetéssel van el kettő család. Most is elég érdekes hálózatok vannak tömb házakban.
Nekem sat tv-m van 3 stb-vel mégis 5 TV-t tudok használni. (TVGO).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igaz, az analóg kínálat valóban kódolatlan, sajnos a saját esetemből indultam ki a Conax témánál. Jelenleg a HD adások csak Conaxal érhetőek el és mondjuk marketing szempontjából sem lenne utolsó azt mondani, oké, megszüntettük az analógot, de mindenféle STB szivatás nélkül mutatunk olyat, amire az elégedetlen hangok is azt mondják, oké, ha már kellett egy új TV, akkor legalább príma a kép ls van több csatorna is... Jelenleg ez most nincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem pl. nincs egy "lapos" TV sem és nem is igen szándékozok vásárolni a közeljővóben egyet sem. TV-m viszont 3 is működik és azokat sem szándékozom kidobni még jó sokáig (ami még működik azt nem szabad kidobni sohasem).

 

Set top box marhaságom csak egy van, az is csak azért mert néhány általam kedvelt TV csatornát (pl. Echo) nem adnak analóg módon, egyébként nagyon utálom azt az egyet is. A többi TV-t nem is szándékozom set top box hülyeséggel lebutítani (ugyan mi a fenének szerelték be gyárilag a tuner egységet, ha azt később nem lehet használni???).

 

A közszolgálati csatornák vételét viszont ingyenesen biztosítani kell a média törvény értelmében, ezt pedig csak az analóg közvetítés tudja biztosítani.

 

Tehát az NMHH-t ezen indokkal kell megbombázni, hogy a vérszívó kábelesek legalább a közszolgálati csatornák esetében folytassák az analóg továbbítást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az általános igényeknek tökéletesen megfelel az is. Ez a HD dolog is csak az áremelés érdekében kitalált áltudományos halandzsa, amely sokszorosan túl van lihegve a szükségesnél.

 

A lényeg, hogy a legfontosabb csatornák - MTV1, MTV2, MTV3, MTV4, Duna, Duna World,(együttesen kötelező közszolgálati csatornák), HírTV, Echo TV, ATV (hírcsatornák), TV2, RTL Klub (elsődlegs kereskedelmi csatornák) - analóg módon is továbbításra kerüljenek.

 

Ezeket persze lehet IPTV-n keresztül is továbbítani, meg akármennyi egyebet is, amelyekre igény mutatkozik, de ez már valóban csak a HD ínyencek számára.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
lj510126

Be kell látnod hogy az analóg tévéid elavultak.
2 dolgot tehetsz.
Eladod az analóg tuneres tv-d és veszel modern dvbc tuneres tévéket. Nem kell semilyen havidíjat fizetni.
Veszel a meglévő analóg tévédhez dvbc boxokat, akár dual tunereset is vehetsz és nem kell azt nézned, amit épp felveszel. Használtan is kapni felvevőset is. Szintén nem kell havidíjat fizetni a telekomnak.

Ez most a kábeles digitális átálás. A főldi terjesztésű sugárzásnál már régebb óta átáltak digitálisra, a sávszél pazarló analógot pedig megszüntették.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...