Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Miért adnám el őket, amikor tökéletesek!

 

Inkább a ******* T-Home-ot kell rászorítani az NMHH segítségével, hogy tartsák tiszteletben a média törvény közszolgálati csatornákra vonatkozó ingyenességi elvét.

 

Vagy tömegesen átvonulni a ****hez, ahol nem ilyen pofátlan mértékben emelik az árakat és kényszerítenek át a set top box maffia karmaiba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A közszolgálati csatornákkal az a törvény, hogy az adott technikai platformon továbbítani kell őket. De ha lekapcsolják az analógot, akkor az a platform megszűnik, ezért arra már nem vonatkozik. Olyan nincs a törvényben, hogy kötelező az analóg adást fenntartani.

 

Sőt, éppen hogy a digitális átállásról van törvény.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"A közszolgálati csatornák vételét viszont ingyenesen biztosítani kell a média törvény értelmében, ezt pedig csak az analóg közvetítés tudja biztosítani."

Biztosítják. Szobaantennával fogható. Igaz ott is már csak dvb-t vel. Azaz digitálisan. És majd ha jön a digitális átálás 2, akkor mindenki vehet magának külön tunert a dvb-t tévéjéhez a dvb-t2 miatt, mert előbbutóbb az is eljön. Ezért vagxok azon a párton hogy jobb ha a TV csak megjelenítő, egyfajta monitor legyen. Olcsóbb is lesz ezáltal, a boxot (tunert) ki lehet alatta cserélni. A samsungnak voltak efféle TV lélek cserélős ötletei (egy cserélhető mini boxot lehetett rögzíteni a hátulján). Ezáltal a TV "központja" egy félig beépített box lett volna. Ezáltal a kor elvárásainak megfelelően cserélhető lett volna. Nem tudom mi lett ezzel az ötlettel.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
"Lehet csökkenteni az analóg csatornák számát, de azt ne a kötelezően sugárzandó közszolgálati csatornák terhére tegyék!"

Szerinted földi terjesztésün mit csináltak? Ugyan úgx beszüntették az analógot. Lett is egy jó kis digitális frekvencia hozadék, amiből beindították a nagy lefedetségű 4G LTE internetet. Vajon az M1 analógnak örülnek többen vagy az elméleti 150megabit/s alacsony válaszidejű netelérésnek?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Ha ezt az analógos dolgot valóban meg merik lépni az lesz autolsó szög a T-Home koporsójába és valóban átmegyek a ****hez, ahol nem csesztetik az ügyfelet ezekkel a set top box marhasággal."

Amennyiben jó neked a régi TV és nem akarsz tőle megválni semmi pénzért, és a **** szolgáltat nálad, akkor tényleg a legjobb szolgáltatót váltani. Nem tudom hogy náluk kivezetik e valaha az analógot, valószínűsítem hogy mivel a netet optikán adják ezért nem zavarja az analóg adás a netezést, így nem kell annxira sietni vele. De valószínűsítem hogy az ilyen kábeladós mizériaságok miatt ahol valamelyik szolgáltatónak van koaxa is és optikája is, ott előbbutóbb költséghatékonyság végett a koax lehullik a fáról és akkor ott is lőtek az analógnak egycsapásra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az általános igényeknek tökéletesen megfelel az is. Ez a HD dolog is csak az áremelés érdekében kitalált áltudományos halandzsa, amely sokszorosan túl van lihegve a szükségesnél.

 

akkor még nem láttál rendes HD adást HD televízión.

 

Mondjuk elméleted szerint térjünk vissza a kurblis telefonra mert az is minőség.

Végre kidobálják az analóg dolgokat, kétlem hogy pár éven belül lesz szolgáltató akinél még lesz.

 

A 3db CRT tv éves fogyasztásából vehetsz egy rendes TV-t is ami nem avult el már a múlt század végén is.

 

 

 

 

ui: kedvenc adó ECHO tv... már mindent értek, nincs több kérdés :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem az MTV1 analógnak örülnek többen!

 

De a tisztelt fizetett T-Home-os szakértők, a set top box maffia ügynökei azt árulják már el nekem, hogy ha ennyire csodaszép HD világban élünk, akkor a TV gyártó cégek miért szerelik be a csoda HD készülékeikbe továbbra is a tuner egyslégeket, amelyekkel több tucat csatornát egyedileg lehet behangolni és tárolni?

 

Ha a csoda set top box ****ságok ezt a gondot megoldják, akkor miért lehet a TV-ken önállóan is hangolni a tunereket a csatornák rögzítése érdekében?

 

Sokkal inkább arról van szó most is, hogy a set top box maffia kitalált egy egyébként nagyrészt felesleges kütyüt és jó pénzért partnert találtak maguk mellé a kábel TV maffiáknál és együttes erővel így akarnak piacot találni maguknak, erővel lenyomni a torkunkon az egyébként nem spk jóra használható terméküket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha az analóg csatornákat valóban megszüntetik akkor ugyan miként továbbítaná a T-Home a közszolgálati csatornákat továbbra is analóg módon?

 

Nem emlékszem, hogy a fórum szabályzatában szerepelt volna olyan kitétel, hogy nem lehet bírálni a T-Home tisztességtelen üzleti magatartását!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt nem értem, mit nem lehet ezen megérteni. A boltokban nem lehet kapny 1.44floppyt sem, mégsem szekálja senki az eladókat, hogy na neki most azonnal ez kell. A két betűs DVB-T szolgáltató is már megszüntette az egész országot lefedő analóg sugárzást teljesen érthető okokból. Minden tiszteletem a hagyományőrző embereknek és a kérdésemben semmi másod jellegű jelentés nincs, de Te esetleg lóval jársz dolgozni? Ugye hogy nem... Pedig régen csak az volt és elvitt a-ból b-be, de a technika fejlődött és most nincs ló a parkolóban, max munkavégzési, szórakozási céllal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem az MTV1 analógnak örülnek többen!

 

De a tisztelt fizetett T-Home-os szakértők, a set top box maffia ügynökei azt árulják már el nekem, hogy ha ennyire csodaszép HD világban élünk, akkor a TV gyártó cégek miért szerelik be a csoda HD készülékeikbe továbbra is a tuner egyslégeket, amelyekkel több tucat csatornát egyedileg lehet behangolni és tárolni?

 

Ha a csoda set top box sz@rságok ezt a gondot megoldják, akkor miért lehet a TV-ken önállóan is hangolni a tunereket a csatornák rögzítése érdekében?

 

Sokkal inkább arról van szó most is, hogy a set top box maffia kitalált egy egyébként nagyrészt felesleges kütyüt és jó pénzért partnert találtak maguk mellé a kábel TV maffiáknál és együttes erővel így akarnak piacot találni maguknak, erővel lenyomni a torkunkon az egyébként nem spk jóra használható terméküket.

Ez szűk látó körűségre vall, be kel ismerni hogy egy bizonyos tv méret alatt oly mindegy de egy 32 colos tv-n  hatalmas különbségek vannak.

 

Nagyon sajnálom de nem fizet minket a Telekom set top box maffia se dolgozik itt.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek szerint te T.Home alkalmazott vagy, aki az ügyfelek kifosztásában vagy érdekelt?

Hidd el nekem nem kenyerünk ki fosztani az elő fizetőket, sokkal inkább a segítésük fontos nekünk amennyiben az lehetséges.  De ez nem lehetséges ha a kérdező elrugaszkodik a valóságtól és sajátjával helyettesíti azt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

No akkor tegyük helyre a Gizikét meg a gőzekét, mert úgy látom, hogy nagy zavar van a fejekben.

 

Nekem alapvetően IPTV előfizetésem van amelyet a set top box masina (EUROSCART csatlakozóval) vezet be a TV készülékbe. A lakásba bejövő kábelt ugyanakkor egy hagyományos koax csatlakozóval is rákötöm ugyanarra a TV készülékre (meg még két másikra is, természetesen a megfelelő elosztó csatlakozót használva). Ezáltal egyazon TV készüléken mód nyílik a csatornák módon történő kiválasztására, nézésére, továbbá a set top box marhaság bekapcsolásával át lehet váltani IPTV üzemmódra is. Az esetek 99 %-ban ezt az analóg üzemmódot használom, mert ez jóval egyszerűbb, a DVD felvevőmet is ez alapján állítottam be, hogy napokra, előre beprogramozhassam a felvételre kijelölt műsort. Az IPZV csatornákat csak abban az esetben nézem, ha olyan adóról van szó, amely az analóg csatornákon nem elérhetőek. Mindez tökéletesen működik, ettől a kényelmes megoldástól nem akarok megválni.

 

Ugyanakkor ez a lakásba bejövő T-Home kábel (kábel TV-s társaságról lévén szó) már nem földfelszíni analóg TV jelet tartalmaz,(ezek már teljesen meg is szűntek Magyarországon tudtommal), hanem a T-Home által már digitálisra átalakított jeleket. A T-Home terminológia hibásan nevezi ezeket analóg továbbításnak, hiszen ez csupán a kábelen érkező jelek továbbítási, szétválasztási módját jelenti, semmi mást.

 

Ezektől az analóg kábel jelektől nem szeretnék megválni, mert akkor nem programozhatnám előre a DVD felvevő programjait, továbbá a set top box hülyeséggel nem rendelkező TV készülékek használata válna lehetetlenné.

 

Mivel az IPTV-n belül a legnagyobb (úgy emlékszem most extra fantázia nevű) csomag előfizetésével rendelkezem, ezért a különböző csomagváltások sem érdekelnek különösebben.

 

Ha ez így marad a jövőben is akkor az még egy tűrhető állapot.

 

Ami a napokban viszont feldühített, hogy a kb. 2 hét múlva induló új közszolgálati csatornát - MTV4 sport - az eddigi Duna World (C 09 csatorna) helyée kívánják tenni. Ennek kezeti jele, hogy ja Duna World csatorna megszűnt, helyette az MTV4 monoszkópja látható 24 órában.

 

A magam részéről én nem vagyok sportrajongó, soha nem nézek egyetlen sportcsatornát se, de megértem az erre irányuló nézői igényeket.

 

Azt viszont nagyon nem értem meg, hogy miért pont a közszolgálati Duna World csatorna (C 09) helyére kell betenni az MTV4-et, továbbá miért kell megszűntetni a Duna Worldöt? A bejövő kábel analóg módon történő továbbító rendszerén (vagy nem tudom pontosan miként nevezzem ezt) megtalálható még számos reklámgyárat üzemeltető gagyi csatorna, amelynek a terhére be lehetne illeszteni ezt az MTV4-et, akkor miért éppen egy másik özszolgálati csatornát (amelyet pedig kötelező továbbítani) kellett kilőni miatta?

 

Tehát jelenleg ezt a régi Duna World - C 09 csatorna kiosztást kellene visszaállítani a fejállámáson, hogy ne egy hülye monoszkópot kelljen nézni napi 24 órában. Aztán kijelölni azt a kereskedelmi, alacsony nézettségű kereskedelmi csatornát (pl. AXN), amelynek a helyére be lehet állítani az MTV4-et.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...