Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Én pl. mindig és kitzárólag csak "analóg" módon nézem a Duna World-öt

 

Akkor szokj hozzá hogy az analóg technológia már a mult században elavult.

1 évig reklámozták közpénzből a digitális átállás, ez van, nem tájékozódttál. Szokj hozzá hogy elavúlt technológia.

 

én pl az adómból nem szeretném finanszírozni azon honfitársaim nemtörödömségét akinek 10 év nem volt elég hogy váltson.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pedig a napi 24 órás monoszkóppal még rosszabbat tett most a T-Home, mint a hétfői adásszünet!

 

Mert ott hétfő után jött a kedd, aztán a szerda és így tovább. De itt most a hétfő után kedden is a hétfői monoszkópot lehet látni, sőt szerdán stb. is!

 

De ismét csak azt mondon, hogy méia törvény és hogy közszolgálati csatorna!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

szerinted mit kellene tennie ha előírják hogy 07.01 től adni kell adott helyen, és a csatorna 18.án kezd működni addig monoszkóp van.

 

Gyártson műsort a telekom? vagy szegje meg hogy elsejétől ott kell lennie?

 

mondjuk azt illene tisztázni hogy a telekom nem műsorgyártó, ő csak továbbítja amit kap és az jelenleg monoszkóp.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha valaki szereti a bonyolultabb dolgokat, az egyszerűbb helyett az az ő dolga. Nekem is van IPTV-m, meg set top box marhaságom is, de csak akkor használom, amikor szükségem van rá.

 

A médiatörvény viszont előírja a közszolgálati csatornák kötelező továbbítását, amely előírást most nem teljesíti a T-Home!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

lehet ragozni bárhogy. haladni kell ennyi a történet.

Máshonnan megközelítve: az energiazabáló multszázadi eszközöket ki kell szórni, ez van, ez a normális.

 

Nem gyártanak már trabantot sem... nem kapsz már jó ideje crt tv-t sem. Szóltak jelezték időben, az hogy nagyívben tettél rá az a Te hibád.

Amiért tüntetsz most , az tulajdonképpen az, hogy az internet sebesség igényét ne teljesítség. Elhiheted ez nem a többség érdeke.

 

dobd ki a crt tvid, vegyél energiatakarékos normális eszközt, volt rá 10 éved. Bár akinek a crt képviseli a minőséget, ott az energiafogyasztás sem számít....

 

részemről ennyi volt, nem akarod megérteni, hogy a többség igényével mész szembe. ezért is az önzők országa magyarország....

 

hozzáteszem: apám 74éves sat tv van nála, lcd tv, simán megszokta szereti, ugyanúgy 1 távírányítóval kezeli. az eddigi 130-140W körüli fogyasztás olyan 60W lett...lehet számolni megéri vagy sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

jelenleg vagy elmaradva 10-15 évvel, a technikától. fordítva ülsz a lovon az a gond :)

 

ne vedd rossz néven, de pl műsorújságot még boltban veszed vagy teletext?

Azt gondolom mi is rossz megközelítést használtunk feléd, jól tippelek, hogy az idősebb korosztályt képviseled?

Talán át kéne foglamaznunk a dolgokat, rövid technológiai áttekintéssel.

Jelztni akartam, hogya box nem gátol semmiben, nálam is 1 táv van a tv távja, nem is használom a boxét, azzal váltok csatornát és bármit. Van lehetőség ilyenre. Konkrétan én nem is látom a boxot, felszerelve a tv hátoldalára.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha a magam 29 évével idpsnek számítok, akkor idős vagyok.

 

A műsorújságot nem a boltban veszem, hanem járatom, a postás házhoz hozza.

De miért baj az, hogy én tudok és szeretek is olvasni (irigyled tőlem?). Miért lenne hátrány ha a heti műsorújságot átlapozva könnyebben tudom áttekinteni a heti kínálatot, bejelölve a felvételre kiszemelt adásokat (a teletexten a képernyőn kellene filctollal megjelölni az egyes adásokat?).

 

A set top box hogyne gátolna a műsorok élvezetében, hiszen feleslegessé teszi a TV-kbe, DVD felvevőkbe gyárilag beszerelt önálló tuner egységeket. Ha ennyire "korszerűtlenek" lennének ezek a készülékek, akkor gyárilag miért szerelik be ezeket a tunereket, miért nem hagyják ki őket?

 

Én sokkal fontosabbnak tartom, hogy a magyar nemzet érdekeit, a nemzeti közszolgáltató TV csatornák érdekeit tartsam inkább szem előtt, mint a ******* külföldi kereskedelmi szennycsatornák, a vérünket folyamatosan szívó multinacionális kábel TV cégek hülyeségeit támogassam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mindig keveritek a Gizikét a gőzekével, a földfelszíni analógot, a kábelcégtől kábelen érkező TV jelekkel (amelyet a TV készülék analóg csatornáin is be lehet állítani). Az ilyen utóbbi módon érkező kábeles jelek a valóságban már digitális jelek, csak helytelenül azokat is analóg adáspknak nevezik.

 

Az Általad hivatkozott NMHH link a földfelszíni analóg adásokról szól (ezek tudtommal már évekkel eelőtt megszűntek nálunk is) és nem a kábelen érkező "analóg" jelekről.

 

Tehát az NMHH illetékessége megáll a közszolgálati csatornák kötelező továbbítása szempontjából.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
"Ha ennyire "korszerűtlenek" lennének ezek a készülékek, akkor gyárilag miért szerelik be ezeket a tunereket, miért nem hagyják ki őket?"

Hamarosan ki fogják hagyni. Szerintem 5 év múlva nem lesz analóg tuner sem a dvd felvevőben, sem merevlemezes felvevőben. Azért van még benne az analóg tuner mert még vannak analóg adások, még a T-nél sem szűnik meg egyenlőre teljesen.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
"Mindig keveritek a Gizikét a gőzekével, a földfelszíni analógot, a kábelcégtől kábelen érkező TV jelekkel (amelyet a TV készülék analóg csatornáin is be lehet állítani). Az ilyen utóbbi módon érkező kábeles jelek a valóságban már digitális jelek, csak helytelenül azokat is analóg adáspknak nevezik."

Azok mért lennének digitális jelek, azok analóg jelek. Magyarázd el hogy szerinted miért digitális az a jel?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A helyzet viszont az, hogy a TV készülékeket gyártó cégek nem "szerinted" fejlesztik, gyártják a termékeikeket, hiszen ők egyáltalán nem szándékoznak kivonni az új hiper-szuper készülékeikből se a tuner egységeket, mert azokra továbbra is szükség van, nagy fantáziát látnak bennük.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...