Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • -2

Szerintem azért nem ennyire egyszerű ez a dolog.  Vannak azok, akiknek azért van (lesz) T-s DVB-C-jük, mert az analóg előfizetés helyett kapják (kapták), és vannak akiknek eleve ilyen előfizetésük volt.

Ebből a halmazból az előfizetéses DVB-C megszüntetésekor kénytelen lesz az IPTV-t bevállalni az a rész akinek - bármilyen okból - nincs más alternatívája. Ez biztosan nem veszteség a T-nek. Elképzelhető még egy rész, akiknek vonzóak lehetnek az IPTV által nyújtott speciális szolgáltatások. Bár ezek már eddig is válthattak volna, de esetleg műszaki okok miatt nem lehetett. Ez a 30 Mbps programmal valószínűleg megoldódik. Ez sem veszteség.

Viszont lehet egy olyan rész is, amelyiknek van alternatívája, tájékozódik és megismeri az IPTV (nem kevés) hátrányát, és elmegy valamelyik konkurenciához. Ez viszont veszteség (akár még jelentős is) a T számára. Itt pedig fel lesz adva a lecke a T-nek, hogyan tegye igazán vonzóvá az IPTV-t más kábeltévés ajánlattal szemben. Természetesen én nem ismerhetem a nagyságrendeket, a különböző szolgáltatói lefedettségeket, a T által elfogadhatónak ítélt előfizető csökkenést stb.

Írtam mindezt úgy hogy IPTV (plusz net és telefon) előfizetésem van, és bizonyos hátrányok nálam alapból nem jelentkeznek.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2
5 perce, géza22 írta:

szeritem iptv kelene meszüntetni  és digitális kábeltv   kel megmaradni  mert ot 3 tv tud  használini 1 digitális kábelen  meglene sporolni iptv áramszámlán  és nem kelene terhelni iptv  sok idős ember nem tudja kezelni iptv box 

Szerintem meg nem kelene megmaradni, korszerűbb szolgáltásoknak kel helymaradni, ezt tuni Telekom is, az időskori boxhasználat pedig nem kifogás, igaz nekünk sat box van, de 70+-os anyámnak semmi problémája a használattal, nem kor kérdése.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

érdekes akor  mért kelet kiveni 22 csatornát  továb fentkel tartani analőgót tisztelt telekom  kodolatlan digitális tv otvan 5 kőzszolgáltati mert telekom  aszt irta 2015 hogy aszért kel megszüntetni analogot  hogy áttérnek korszerrü  DBC amit nagyon üdvőzlőm telekom válalatnak  mit olvasok megakarják szüntetni áprilistol aki régen digitális kábel elővizetők   amit hejtelen telekom részéről  amit korzerú DBC szolgáltatás és eszt használja migdigtv is redszert  és tőkéletes kép és hang  és nem kelene telekomnak rákényszeriteni  iptv re  lene lehetőségém akor digitális kábeltv választanám  én nagyon megvagyok elégedve és anyukám is 80 éves  szeretném hogy maradna digitális kábelt lehetne előviszetni 62+22HD  KŐSZŐNŐM 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -3

Nem tudsz olyan szolgáltatót mondani aki 2020-ig kb. nem vezetné ki az analóg adást. Ahogy ti mondjátok lehet 3 vagy 4 betűs szolgáltató is, ott sem lesz analóg hosszútávon. És ott is olyan lesz, hogyha akarsz +1 TV-re adást, bérelsz boxot, vagy veszel kártyát, ami szintúgy lóvé. (azaz hiába van TV-d kártya is kell ott bele, ha kódolt az adás)

Ha te ennyire tudod, hogy mi fog történni 2020-ig, akkor lottózzál, totózzál, tipp-mixeljél stb. szorgalmasan!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -3

szeritem digitális kábeltv tőkéletes képje van hangja pedig 27 csatorna egyforma  kiváloan adja telekom 1 kábel  1 kábelen 3-4 tv  lehet nézni és jo      erekelene továb fejleszteni telekomnak  hogy lehesen HD  nézni  digitális kábelel   mert telekomnak nem kelene szerelőket hivni iptv miat    sporolna telekom  és lehetőséget kel előfisztőnek  adni  telekomnak digitális kábeltv előviszetni   és ne kényzeritség telekom hogy iptvre térjen át  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -4

Nem a DVB-C a megoldás a kialakult probléma megoldására, hanem az analóg szolgáltatás visszaállítása.

A legtöbb háztartásban 2-3 TV készüléket is használnak, amelyből legfeljeb csak az egyik számít olyan kiemelt készüléknek, ahol esetleg érdekel valakit a HD megléte. A többi TV készüléket csak ún. háttér tévézésre használnak a konyhában, műhelyben, számítógép stb. mellett. Ezeken a másodlagos készülékeken a kutyát sem érdekli a HD megléte, hiszen csak a munka mellett fél füllel, fél szemmel kísérik figyelemmel az adásokat és csak egy esetleges érdekesebb hír, jelenet esetén figyelnek oda jobban a TV-re.

Ezeken a háttér készülékeken ugyan miért ne futhatnának tovább az analóg csatornák?

Tehát ha a T-Home nem akar csődbe jutni, akkor vissza kellene állítani az analóg csatornák szolgáltatását. Még nem késő észbe kapni!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -4

Mivel ezt a honlapot, ezt a fórum oldalt a Telekom üzemelteti, a felhasználók 99,9 %-a is ottani dolgozó, ezért teljesen lényegtelen a negatív visszajelzések száma, hiszen a hozzászólók csupán az állásaikat, a kenyerüket védik a T-Home vállalhatatlan *****ségeinek a támogatásával.

Az igazság ezzel szemben az, hogy a fogyasztókat abszolúte nem érdeklik a T-Home ügyfélidegen lépései, ők a lábukkal szavaznak a set top box maffia zaklatására válaszolva.

Amikor a szolgáltatási területemen a T-Home gyakorlatilag megszüntette a szolgáltatást (az addigi huszonvalahány csatorna helyett egyik napról a másikra csak 4 közszolgálati csatornát - ebből egy csak gyermekm egy másik csak sport - meg talán 2 városi csatornát - ezek napközben jórészt csak reklámadók - kezdett el "adni" akkor azonnal bementem a 4 betűs konkures céghez, ahol már annyi felháborodott ügyfél várakozott, hogy az utcán állt a sor vége (néha arra járva még most is ezt látom).

Hosszas várakozás után egy ügyintézőhöz jutva megígérte, hogy legkésőbb 2 héten belül bekötnek. Ennek immár 4 hete, de a szerelőknek annyi munkájuk van, hogy egyszerűen nem győzik a munkát, még mindig nem jutottak el hozzám.

Ha ez az ügyfélvesztés és bevételkiesés a T-Home-ot nem érdekli, akkor meg is érdemlik, hogy csődbe menjenek és kénytelenek legyenek hazahúzni, mint a vadlibák. Legalább eggyel kevesebb multicég fogja szívni a vérünket!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -4

Több mint öt héten át tudta fenntartani a T-Home a Kékes TV-k technikai színvonalát 2015-ben, mert ma végre visszatérhettem a XXI. századba. Ugyanis ma a kevesebb karakterű konkurens cég szerelői bekötötték a háztartásomban a szolgáltatást, így ismét tudok TV-t nézni, ismét élvezni a televíziózás XXI. században már megszokott színvonalát.

Már nagyon ideje volt, mert már nagyon ki akartam szabadulni a kádárista időkre emlékeztető korlátozott csatorna hozzáférés állapotából, amibe a T-Home taszított 5 héttel ezelőtt.

Az örönöm azért mégsem egészen teljes, mert hiába vittem be boldogan egy Telekom irodába a T-Home IPTV-s ócskavasait, jelezve az azonnali lemondási szándékomat, az ügyintéző széles vigyorral az arcán közölte, hogy az éppen futó hűségidő még nem járt le, annak a végét még mindenképpen ki kell várnom, egyébként horribilis nagyságú kötbéreket kell fizetnem.

Csodálkoztam mert korábban én semmiféle hűségidős szerződést sem írtam alá, de az ügyintézp "megnyugtatott", hogy ez számukra egyáltalán nem jelent akadályt, hiszen ezt a hűségidős meghosszabbítást az én "érdekemben" ők rendszeresen megteszik (cserében kb. 1000 Ft-os óriási "kedvezményben részesülők havonta).

A lényeg, hogy a T-Home jóvoltából még kb. 3 hónap van az éppen futó hűségidőből, amely alatt nem mondhatom fel a szerződést, továbbra is súlyos ezreseket fizetnem kell a semmiért.

Még arra sem voltak hajlandóak, hogy egy átvételi jegyzönyv ellenében otthagyhassam az IPTV-s ócskavasakat, mondván azok eltűnhetnek közben (ezek szerint lopnak is a Telekom irodákban?), a megszűntetéskor pedig majd nem tudják bevételezni, amiért újabb büntetésekre számíthatnék.

Ezek után kénytelen voltam ezeket az IPTV-s set top box ócskavasakat hazavinnem és a szekrény mélyére bevágva, türelmetlenül kivárni a hűségidő végét.

A T-Home-nak ez a fogyasztóidegen üzleti eljrása szintén megérne egy bejelentést a fogyasztóvédelmi hatóságnál és ennek eredményeként egy súlyos büntetést, amire egyáltalán nem biztos, hogy még nem kerítek sort.

Röviden összefoglalva a lényeget, az ügyfél kétszeris nagyon megbánja, hogy bármikor is kapcsolatba került a T-Home-mal. Egyszer, amikor "szolgáltatnak" suámára, másodszor akkor amikor már nem is szolgáltatnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -5

Egy biztos, hogy ahol a T-Home kezdi lekapcsolni az analóg szolgáltatást, az ügyfelek hanyatt-homlok menekülnek át a 4 betűs konkurens szolgáltató céghez, akik már nem is győzik az új ügyfeleket bekötni, bekapcsolni a rendszerükbe.

Nem tudom, hogy mikor látja be végre a T-Home, hogy ezzel a ***** set top box *****ság miatti piac és ügyfélveszteséggel menyi üzleti kárt okoznak maguknak és mikor kezdik meg végre ismét az ügyfleket megfelelő színvonalon kiszolgálni. Ha nem cselekszenek, akkor előbb-utóbb véglegesen lehúzhatják a rolót és húzhatnak haza "melegebb" égtájakra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -5

Senki sem meri bevallani, hogy ez az egész HD átállás dolog ilyen módon történő megvalósítása mekkora fiaskó a T-Homenál. Egyenlőre csak szakmailag, de hamarosan üzletileg is bebizonyosodik, hiszen az ügyfelek tömegesen mondják fel a szerződéseiket a T-Home-nál és mennek át a 4 betűs szolgáltatóhoz, ahol kevésbé csesztetik őket a set top box maffia termékeivel. Egy ekkora mértékű ügyfél-, piac-, és profitvesztést még egy német háttérrel működő cég sem képes elviselni és kénytelen lesz kivonulni a magyar piacról.

Az embereket ugyanis egyáltalán nem érdekli ez az egész HD dolog, meg hogy MPEG-2, vagy MPEG-4, ez az egész csak a set top box maffia céljait szolgálja senki másét.

Az emberek használni akarják a jól működő és kiváló elektronikai eszközeiket és nem akarják elfogadni azt, hogy ezeket egy felesleges kiegészítő készülékkel (set top box) visszabutítanak egy 40 évvel korábbi technikai színvonalra.

Ha a T-Home ennyire ***** üzletpolitikát folytat, akkor egy pillanatnyilag sem sajnálom, ha végül csődbe jutnak és kénytelenek lesznek eltakarodni ebből az országból.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -5

Rossz hírem van a sok lelkes "tudós" fórumtárs számára, ugyanis az ügyfelek tömeges elpártolása miatt ebben az évben elmarad az évvégi bónusz kifizetés, sőt nagyfokú elbocsátásokra is lehet számítani a T-Home-nál. Ezek után sok "tudós" tagtársnak megszűnik a T-Home-os munkahelye, alvállalkozói szerződése és kénytelenek lesznek átmenni valamelyik kevesebb betűs konkurens szolgáltató céghez dolgozni.

Ott viszont már kénytelenek lesznek alkalmazkodni a munkaadójuk által elvárt követelményekhez, azaz immár kevésbé lehet agitálni az analóg módon továbbított kábeltévés csatornák ellen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...