Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Rosszul keres a tv-d. Budapesti fejállomáson nincs se 774 se 782. Ezeket valahogy rosszul lövi be. 778-on és 786-on van, próbálj meg valahogy ezekre hagolni.

Megpróbálok írni majd a Telekomnak erről egy levelet, mert úgy látszik, hogy nem csak 1-2 modell érintett ebben, és most, hogy sokaknak kell áttérni digitálisra, valószínűleg sok lesz a panaszos. Vonalhiba nincs, valami beállítás okozhatja a fejállomáson. Bár az az érdekes, hogy nálad szinte minden csatorna csinálja, nálam meg vannak tökéletesek is. Kb 50-50% arányban. Pl nálam a 170, 426, 442, 450, 778 frekikkel semmi baj, nem dobálja a tv, nem is lassul be tőle. Jelerősség/minőségben nincs eltérés a jó és rossz csatik között.

Arra is gondoltam, hogy túl erős jel miatt túlvezérel, de 3 dB-s csillapítót betéve semmi nem változott. Bejövő jel műszer szerint tv-nél 60-63 dB, nem tudom, hogy ez amúgy lehet-e sok neki, vagy sem.

Rég jártam erre...

Valahogy nincs partiban az alábbival az, amit írtál (778 és 786). Nem értem.

http://www.telekom.hu/static-th/sw/file/Analog_ktv_csatornakiosztas_frekvencia_adatokkal_20150931.pdf

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Telekomtól válaszolták ezt, nem én találtam ki. De nem nekem, hanem egy üzleti partnerüknek.

"Helyi tévék digitalizálásának ütemezésével kapcsolatban továbbra is folynak a belső egyeztetések, türelmüket kérem ebben a témában."  "[...]sajnos az IPTV esetében elértük a maximum kapacitásainkat és továbbra is várólistánk van."

De valaki írta itt egy másik topicban, hogy náluk fent van digitálison a helyi tv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, fgabor87 írta:

Közben megtudtam, hogy nálunk marad a helyi tv analógon, ezek digitalizálását a Telekom fogja elvégezni majd valamikor. IPTV-re meg nem férnek fel, nincs több hely.

Érdekes lesz, hogy akinek IPTV előfizetése van, és majd analógról lekerül a helyi, amennyiben azt nézni szeretné, csak azért az egy csatornáért vásárolnia kell majd DVB-C boxot. :/

Nekem sattv-m van és évek óta a helyi TV miatt van DVB-T rendszerem (csak ez az 1 csati van beállítva). Minden reggel azt nézzük. Semmi nehézséget nem okoz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 hours ago, anonymus said:

Mert mindenre lehet megoldást találni és nem szenvedtél hogy juuuj

1. Nálunk nincs fent a dvb-t platformon a helyi tv.
2. Nincs dvb-t lefedettség a településen.

@Roli82

Bocsi, akkor rosszul emlékeztem. :) Viszont hozzánk T szerint nem fog felkerülni IPTV-re.

Egyelőre marad analógon, ami semmi problémát nem okoz. Csak azért kérdeztem, hogy mivel számoljak alapcsomag levétele után.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Parancsolsz? Szkenneljem be a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság jegyzőkönyvét, ahol ez le van írva?
2 éve küzdünk érte, AH is volt kint mérni 2x, őket is meg lehet kérdezni.

De magad is megnézheted:
http://emirpub-prod.nmhh.hu/pubrendszer-web/tvradiovetel/tvVetelLocationSelect.jhtml

Persze nagymarosit nézd, mert oda kerülhetne fel reálisan. Az meg falu 80%-áról süket. De erről nem nyitok vitát, van róla NMHH és AH jegyzőkönyv is. Meg értelmetlen is, mivel nem valószínű, hogy felkerül dvb-t-re.

Mi sem nézzük sűrűn, de néha azért előkerül 1-2x.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez már ki lett tárgyalva a digitális ktv topicban, hogy t-s információk szerint a kódolatlan marad. Eleve őrültség lenne kiszedni, mivel az iptv 3-ra van korlátozva, ma meg már a háztartásokban ahány helység, annyi tv, mert mindenhol szól háttérzajnak.
De ez úgy is ki fog derülni pár hónap múlva.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, Deino írta:

És? Ahol optikát húznak be frissen ott is csak IPTV van nincs digitális kódolatlan adás... ott is 3 a korlát + a TVGO. Nem értem miről beszélsz igazából :)

Optikás területek annyiban vannak előnyben hogy léteznek olyan ont-k lásd D**i tv. Koax kimenet. Analóg és Dvb-c adást adnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát de ez esetben nem az elvi lehetőség a lényeg, hanem a gyakorlati kivitelezés.
Ha optikánál sem adnak digitális adást - kódoltat, vagy kódolatlant - vagy analógot érthető módon, akkor valószínűleg más helyen sem lesz sokáig.

Attól hogy valahol elérhetővé teszik az IPTV-t, és esetleg meghagyják még a kódolatlan digitális adást egy ideig, még nem azt jelenti hogy örökre megmarad sőt... valószínű csak addig lesz, amíg nem kell az a felesleges kis "terhelés" valami másra.

Érthető is az egész egyébként hiszen a Telekom az IPTV-ben látta a jövőt, ezért is törölte el a Digitális TV értékesítését még annó. Természetes hogy a hálózatkiépítésekkel egyidejűleg az IPTV-t is terjeszik, a Digitális TV-t pedig kódolt és kódolatlan adásként is a jövőben megszüntetik az analóggal együtt, hiszen ha megnézzük egyik sem a Telekom portfóliójának darabja már, mindegyik csak azért van valahol, mert a technikai okok ezt engedik meg - egyelőre - vagy esetleg a kódolatlan digitális adás egy ideig még nem okoz olyan problémát, amiért hirtelen meg kellene szüntetni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pedig nálunk jó néhány házon van t-s sat antenna, amik éven belül lettek felrakva. Azért ez nem biztos, hogy jó politika. Felhívom őket, hogy szeretnék sat-ot, erre azt mondják, hogy nem lehet, mert ott van IPTV, akkor én azt mondom, hogy köszönöm, akkor hívom a másik szolgáltatót. Ez nekik nem jó üzlet. Szóval muszáj hekkelni szegény ügyintézőknek. :D Elfelejtik, hogy satban van jó nagy választék.

Hát azért 100%-os soha nem lesz, mert azokon a helyeken, ahol nincs telekom, ott nyilván lehet majd sat tv-zni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet, ha tisztességes méretű az antenna. De csak azért, mert pont dél felé nyitott a völgy. Mondjuk nekem ott pont a szomszéd 4 hatalmas fenyőfája van. De ha tetőn van az antenna, akkor jó. Volt már korábban hárombetűs direkt, csak annak pici volt az antenna, és nem is volt elég magasan szerintem. De lehet csak szimplán kicsi volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...