Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

Már most kódolatlan a digitális, de a 3/4-e nem működik.

5-ös jelerősség a 100-ból, és 7 bithiba a 10-ből.

De akkor mostantól tudom hibára bejelenteni, Kíváncsi vagyok mit csinálnak vele, mert 1-2 mux jön csak, a többi kuka.

Pl Duna TV 5 másodperc se hang se kép, 1 másodperc kép és hang. jelerősség 100, minden csatornaazonosító össze-vissza ugrál, TV meghülyül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

http://dtvnews.hu/hirek/tovabbi-telepuleseken-valt-digitalis-tevezesre-a-telekom


A cikkben emlegetett médiakonverter - gondolom - ez a bizonyos, "modernebb" Intek C30CX típusú set-top box lehet (bár arra bevallom, nem emlékszem, hogy ez képes-e az RF modulációra, ami az igazán régi tévéknél, ahol a SCART még nem áll rendelkezésre, csak egy antennabemenet ez jelenti az egyetlen "járható utat" a digitális világba). A kezdet kezdetén, ha jól emlékszem, még Globalteq GCR 370 volt a HDMI nélküli, és valamilyen Intek doboz volt a HDMI porttal felszerelt box. Egyébként kicsit vicces, ahogy az olyan funkciókról, mint az EPG vagy a gyerekzár úgy írnak, mintha ezek valamiféle soha nem hallott/látott funkciók lennének, holott azért néhány éve már elmondhatjuk, hogy eléggé "közismertek" a digitális tévének ezen képességei... :smileyhappy:

Az egészen biztos, hogy az idősebb korosztály számára mindenképpen nehézség lesz az átállás, hiszen az analóg rendszernek - amely felett kétségtelenül eljárt az idő - az egyszerűségében rejlett a nagyszerűsége.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Jól gondolod vagy veszel magadnak egyet, nincs ilyen funkciója tudtommal egy rf be menet meg egy kimenet kb mint egy elosztó. Olyan régi tv-vel én már nem számolnék amin se rca se scart se semmi csak fr csati. Jól emlékszel első a Globalteq GCR 370 ami hajlamos volt arra ha szerul volt szintezve a rendszer újra indult, ja és tükörtojás készítésre alkalma hőfokkal bírt. Nos nézd el kell adni valamivel az embereknek dvb-c adást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nagyon jó, mivel már most kódolatlan, de egyik csatorna sem működik.

Van, ami totál fekete, másnak fél percenként 1 másodpercre bejön a képe, aztán annyi.

Felhívtam a hibabejelentőt, de mivel analóg előfizető vagyok, nem jelenthetem be ezt a hibát. Majd mikor már nem lesz analóg, csak digitális, és a szerződés szerint is azon leszünk, akkor jelenthetem be. Ebből az következik, hogy ahelyett, hogy előtte tisztáznánk a dolgot, és kijavítanák, majd az utolsó utáni pillanatban jön a rohangálás, és az első napokban egyáltalán nem lesz tévém.

Nagyszerű.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sajnos, vagy szerencsére a netet nem érinti. Azzal semmi gond.

A DVB-C meg évek óta ilyen, kb 5 éve van meg ez a tv-m, és kezdetektől fogva ilyen.

Emlékszem, hogy az Olimpia idején az M1 HD kódolatlan volt, akkor is tele volt már hibával ez a platform.

 

De régebben egyébként úgy emlékszem, hogy az EPG működött, és a kódolt csatornáknál kiírta, hogy kódolt. Most ezek egyike sem megy. A fekete csatornáknál se kódolt jel, se nincs jel felirat.

 

Lehet, hogy a tv-nek is van némi fogyatékossága szoftveresen, de ennyi biztosan nem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tv számlájára inkább olyanokat lehet fogni hogy karakter hibás az epg stb de ezt egy régió átalítás pl németre megoldja.  Nem akarok találgatni meg reményeket kelteni de hátha ha a neted jól megy akkor iptv is jó lesz. Lakásban amúgy minden rendben van ?  Amúgy is sz*r jelet nem rontja lakáson belül egy sérült kábel osztó stb ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Lakáson belül minden ok. Ami a tv-mhez jön koax, nem a legprofibb, de van egy full réz belső erű, 3x-osan árnyékolt Teletronik koaxom PCT kompressziós csatlakozókka, osztó nélkül (ezen jön a MinDigTV), ha erre átkötöm direktbe a kábeltv-t, akkor egy nagyon picit javul a helyzet, de ugyan úgy nézhetetlen.

IPTV technikailag nem tudom, hogy működik, nap 24 órájában streamelve van-e minden csatorna akkor is, amikor senki nem nézi, de pl hétvégén 2 MBit-nél nincs nagyobb sávszélesség a településen. Ha erre még ráterhel majd az IPTV, akkor az gáz. 2MBit már alapból nem elég neki. De ha napi 24 órában foglalja a hálózatot, most is, akkor nem lesz gond belőle. Talán.

De egyelőre még húzom a szám, márcsak azért is, mert vinni kéne a tv-hez az utp kábelt, viszont koax mellett már nem fogok elférni vele. Koax meg kell, mert azt írták, a helyi tv marad analógon. És azt meg nézzük. Majd meglátjuk mi lesz, most úgy állunk, hogy DVB-C-re állnák csak át első körben. Feltéve, ha működik.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Iptv kb úgy működik hogy de nézel valamit az egy stream ha valaki közelben oda kapcsol akkor be kapcsolódik abba a stream folyamba. Minden csatorna váltást egy d szerver nek nevezett vas kezel ha tőle függ hogy milyen gyorsan történik meg a váltás. Ezek mellet vannak csoportok még pl a népszerű csatornákra hamarabb történik meg csatorna váltás mint pl egy alig nézet csatornára. Maga iptv folyam prioritásban internet felett van, szóval ha interned alól el fogy sávszél iptv még akkor is megy egy jó darabig.  0-24 ben nincs mind a nem tudom hány csatorna a hálózaton mindig csak azok amiket éppen néz valaki azon a részen. Össze beszél a településetek hogy mindenki nézze iptv-n a tv2-öt akkor egy darab pár megás stream lesz csak kint míg analóg ktv és dvb-c esetén 0-24  ben kint van minden adás. Szerintem működni fog, én esélyesnek látom helyi tv bekerülését is idővel iptvre.

Ha koaxot meg akarod minden áron tartani akkor több lehetősed is attól függ milyen mély a tárcád power line 230 as hálózaton meg át a jel, sima wifi, vagy ruckus.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a gyorstalpalót, így már értem. Valahogy én is így képzeltem el az IPTV működést, mert így logikus.

Nem is azon aggódok, hogy IPTV beakad, hanem hogy a nettel mi lesz, mikor már most is alig csordogál, és tudom, hogy baromi kevés IPTV előfizető van a faluban jelenleg.

 

Igen, vannak megoldások, meglátjuk mi lesz. Meg a tapasztalatokat is. Aztán majd döntünk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kis település, nem költenek sokat fejlesztésre, mert nem hozza vissza a befektetett tőkét. Le úgysem mondja senki, és ezt ők is nagyon jól tudják, ugyanis nincs másik szolgáltató.

Ennél többre nem számíthatunk.

Pár éve azt mondták, hogy át kéne építeni az egészet, mert teljesen rossz a hálózat felépítése. Abból annyi lett, hogy az erősítők le lettek cserélve, ami némileg javított a helyzeten, de a rosszul megtervezett és megépített hálózat hibáit nem fogják kiküszöbölni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 5

2, Mûszaki okok miatt 2015. október 31-én megszüntetjük egyes analog díjcsomagjainkat, s ezzel a változással összefüggésben új technológián biztosítjuk a továbbiakban a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A módosítás a következõ szolgáltatási területek és programcsomagok elõfizetõit érinti:

 

Központi fejállomásról ellátott területek (kivéve: Csépa, Perkáta, Siófok, Szelevény, Tiszakürt,Tiszasas, Tiszaug)- Családi csomag;

Békéscsaba és környéke, Hódmezõvásárhely és környéke, Szeged és környéke - Alap csomag,

Mindszent - Start csomag.

 

A technológiaváltásra 2015. augusztus 1.-tõl október 31.-ig kerül sor, így az analog kábeltelevízió szolgáltatásról ezen idõtartamalatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra.
A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi elõfizetési díját.

Az érintett elõfizetõket közvetlenül értesítjük a változásról. (ÁSZF Törzsrész 2.3.3., 3.1., 3.3., 4.3., 5.2., 7.1.1.3. pont, 2, 3, 5/A, 6/C
Melléklet)

 

3, Megszüntetjük az analog kábeltelevízió szolgáltatás értékesítését.A meglévõ– a 2. pontban nem érintett - elõfizetõk részére a továbbiakban is biztosítjuk a szolgáltatás igénybevételét. (ÁSZF Törzsrész 3.1. pont, 2, 3, 5/A, 6/C Melléklet.)

 

Forrás: Aktuális számla

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezek szerint marad az alapcsomag analógon (nálunk legalábbis).

Már csak az nem derül ki belőle, hogy mikorra várható az átállás, mert az augusztus 1 és október 31 elég tág intervallum.

Nem derül ki belőle, hogy lehet-e a szolgáltatótól igényelni STB-ot, bérlés, vásárlás mennyibe kerül. Lehet-e használni sajátot, van-e bármi feltétel ilyenkor. Milyen beltériket ajánlanak saját vásárlásra.

Szóval én még így is hiányosnak érzem a tájékoztatást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

 

Van ott még érdekesség

pl

1) A jelátalakítót 2015. júliusától díjmentesen, futárral küldjük ki a számlázási címedre. A kiszállítás pontos időpontjával kapcsolatban a Magyar Posta munkatársa fogja veled felvenni a kapcsolatot. A média konvertert szakember segítsége nélkül, csak a TV készülékedhez kell csatlakoztatni a csomagolásban található útmutató alapján.

2) Jelátalakító rendelési igényedet augusztustól a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1412-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon adhatod le vagy üzleteinkben, weboldalunkon megvásárolhatod.

 

Azt írja Júliusától díjmentesen kiküldik a jelátalakítót,de a következő sorban már arról regél,hogy Augusztusban lehet megrendelni a jelátalakítót! :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...