Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 2

Legelőször egy hármasosztón keresztül az analóg jel volt osztva (TV-nként egy kábelen a sattal, multiplexerekkel). Ezután egy kis átalakítással egy DVB-T vevő és egy scart-rf modulátor lett az osztó elé szerelve, mert több volt a crt tv. Most már a DVB-T vevő kikerült mert mindegyik TV-t lecseréltem. Na nem kp-san, hanem ebben is a Telekom által kínált lehetőségeket igénybe véve.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 hours ago, anonymus said:

Mert mindenre lehet megoldást találni és nem szenvedtél hogy juuuj

1. Nálunk nincs fent a dvb-t platformon a helyi tv.
2. Nincs dvb-t lefedettség a településen.

@Roli82

Bocsi, akkor rosszul emlékeztem. :) Viszont hozzánk T szerint nem fog felkerülni IPTV-re.

Egyelőre marad analógon, ami semmi problémát nem okoz. Csak azért kérdeztem, hogy mivel számoljak alapcsomag levétele után.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Parancsolsz? Szkenneljem be a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság jegyzőkönyvét, ahol ez le van írva?
2 éve küzdünk érte, AH is volt kint mérni 2x, őket is meg lehet kérdezni.

De magad is megnézheted:
http://emirpub-prod.nmhh.hu/pubrendszer-web/tvradiovetel/tvVetelLocationSelect.jhtml

Persze nagymarosit nézd, mert oda kerülhetne fel reálisan. Az meg falu 80%-áról süket. De erről nem nyitok vitát, van róla NMHH és AH jegyzőkönyv is. Meg értelmetlen is, mivel nem valószínű, hogy felkerül dvb-t-re.

Mi sem nézzük sűrűn, de néha azért előkerül 1-2x.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt az aktuális havi számlán olvastam.

Mûszaki okok miatt 2016. április 30-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke, Hódmezõvásárhely és környéke, Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó
településeken, s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A technológiaváltásra 2016. március 1-jétõl április 30-ig kerül sor, s a digitális kábeltelevízió
szolgáltatásról ezen idõtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi elõfizetési díját. Az érintett elõfizetõket közvetlenül is értesítjük a változásról. (2/D, 3/D, 5/D (értékesíthetõ és lezárt) Mellékletek).

 

Lassan felesleges lesz vitatkozni a digitális tv-ről is, mivel azt is megszüntetik. Marad az IPTV.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Ha megszűnik a kódolt digitális, akkor át kell rendezni a kódolatlant. Mivel most van olyan multiplex, ahol csak 1-2 kódolatlan van. Ha figyelembe vesszük, hogy nincs HD adás, akkor 3-4 multiplexen elfér a kódolatlan digitális, azaz max 4*8 MHz kell csak, a többi mehet netre, és iptv-re, szerintem elfér simán.
(szerintem 3 is elég)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez már ki lett tárgyalva a digitális ktv topicban, hogy t-s információk szerint a kódolatlan marad. Eleve őrültség lenne kiszedni, mivel az iptv 3-ra van korlátozva, ma meg már a háztartásokban ahány helység, annyi tv, mert mindenhol szól háttérzajnak.
De ez úgy is ki fog derülni pár hónap múlva.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
14 perce, fgabor87 írta:

Ez már ki lett tárgyalva a digitális ktv topicban, hogy t-s információk szerint a kódolatlan marad. Eleve őrültség lenne kiszedni, mivel az iptv 3-ra van korlátozva, ma meg már a háztartásokban ahány helység, annyi tv, mert mindenhol szól háttérzajnak.
De ez úgy is ki fog derülni pár hónap múlva.

És? Ahol optikát húznak be frissen ott is csak IPTV van nincs digitális kódolatlan adás... ott is 3 a korlát + a TVGO. Nem értem miről beszélsz igazából :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, Deino írta:

És? Ahol optikát húznak be frissen ott is csak IPTV van nincs digitális kódolatlan adás... ott is 3 a korlát + a TVGO. Nem értem miről beszélsz igazából :)

Optikás területek annyiban vannak előnyben hogy léteznek olyan ont-k lásd D**i tv. Koax kimenet. Analóg és Dvb-c adást adnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát de ez esetben nem az elvi lehetőség a lényeg, hanem a gyakorlati kivitelezés.
Ha optikánál sem adnak digitális adást - kódoltat, vagy kódolatlant - vagy analógot érthető módon, akkor valószínűleg más helyen sem lesz sokáig.

Attól hogy valahol elérhetővé teszik az IPTV-t, és esetleg meghagyják még a kódolatlan digitális adást egy ideig, még nem azt jelenti hogy örökre megmarad sőt... valószínű csak addig lesz, amíg nem kell az a felesleges kis "terhelés" valami másra.

Érthető is az egész egyébként hiszen a Telekom az IPTV-ben látta a jövőt, ezért is törölte el a Digitális TV értékesítését még annó. Természetes hogy a hálózatkiépítésekkel egyidejűleg az IPTV-t is terjeszik, a Digitális TV-t pedig kódolt és kódolatlan adásként is a jövőben megszüntetik az analóggal együtt, hiszen ha megnézzük egyik sem a Telekom portfóliójának darabja már, mindegyik csak azért van valahol, mert a technikai okok ezt engedik meg - egyelőre - vagy esetleg a kódolatlan digitális adás egy ideig még nem okoz olyan problémát, amiért hirtelen meg kellene szüntetni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...