Ugrás a tartalomhoz
  • 2

NAT type


AlcohollicA Hun

Kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy egyik napról a másikra a router beállításoknál a NAT type Opnen-ről átváltott Moderetre.

Próbáltam visszaállítani Openre, de nem sikerült. Úgy hallottam ezt nem is fogom tudni állítani, mert alapból ilyen a szolgáltatás a központból.

Erről esetleg valaki tud valamit?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Zsolt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

13 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia Zsolt!

Milyen hálózaton veszed igénybe a szolgáltatást? ads/vdsl/koax/optika?

Ha adsl/vdsl akkor lehet natolva lettél, kérheted a nat@telekom.hu email címen a publikus IP címed vissza állítását, az email tartalmazza az MT azonosítódat is.

Ha mégsem erről lenne szó akkor a többi SUP biztos segíteni fog! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az a probléma nekem még nincs az 1000 Megas netem, majd csak pár hónap múlva jár le a hűségidőm a régire, ami adsl 1/20-as internet.

De mondom egyik napról a másikra ez lett és bármit próbálok nem megy.

Köszönöm a segítséget/gyors válaszokat holnap, akkor ezekkel is megpróbálkozom! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv @AlcohollicA Hun

Milyen routert használsz? Készíts egy képernyőmentést a látottakról. Nyiss meg egy dos parancssort (cmd) és írd be, hogy tracert bix.hu és írd be ide a listát amit kiírt (vagy ezt is képernyömentés formájában rakd be). Okoz ez amúgy bármi problémát nálad programok használata során?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv: btz

"Készíts egy képernyőmentést a látottakról. Nyiss meg egy dos parancssort (cmd) és írd be, hogy tracert bix.hu és írd be ide a listát amit kiírt (vagy ezt is képernyömentés formájában rakd be)."

Most lehet hülyének nézel, de nem tudom hogyan kell hirtelen DOS parancsot behozni, de azt hiszem esc hosszan kell nyomnom. :)

Ennek mi értelem lenne különben?

Port Forward ja hát lehet ott van a gond. Ki kell azt is próbálnom hátha ott a gond.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, aki írt nekem!

Sikerült tegnap Open-re tenni a NAT-ot Xbox-on.

Portokat valószínű rosszul írtam be, az volt a gond. Természetesen routert, modemet újraindítottam hozzá, és sikeres volt a próbálkozás.

Remélem nem fog későbbiekben elállítódni, mert akkor megint küzdhetek vele... :)

Üdv: Zsolt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@btz

Ezt írja ki különben. :)

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva

C:\Users\Zsolt>tracert bix.hu

Tracing route to bix.hu [193.239.149.210]
over a maximum of 30 hops:

  1     *     2012 ms     2 ms  unknown [192.168.1.1]
  2    26 ms    24 ms    24 ms  lo1.bsr0-ferenc.net.telekom.hu [145.236.238.163]
  3    26 ms    26 ms    26 ms  81.183.3.144
  4    26 ms    25 ms    26 ms  81.183.3.145
  5     *        *       26 ms  81.183.2.165
  6    26 ms    25 ms    25 ms  deninet.iszt.hu [217.113.61.234]
  7    38 ms    33 ms    24 ms  bix.hu [193.239.149.210]

Trace complete.

C:\Users\Zsolt>

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@AlcohollicA Hun ahogy @anonymus is írta. Ahhoz kellett volna, hogy megállapítható legyen, hogy van e szolgáltatói NAT. (Ezzel ugyanis megállapítható, hogy van e NAT, annélkül, hogy be kéne lépni a HGW/ONT felületére). De ezesetben már felesleges, mert azzal, hogy sikerült portot nyintni portforwardel, is kiderült, hogy nincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...