Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Az IPTV mindenképpen kábelen fog jönni, viszont az hogy milyen technikai megoldással, az a helyi sajátosságoktól függ. Családi házas térségben a légvezeték a szokásosabb, lakótelepeken inkább a földkábel. Ez azt is meghatározza, hogy a házhoz is el kell-e vezetni, vagy már épületen belül van, és onnan kell leágaztatni.

A lakásba bevitt vezetékre csatlakoztatnak egy modem-útválasztó egységet (HGW-nek, illetve teljes optikai kábelezésnél ONT-nek hívják), ebből megy az UTP (internet vagy LAN) kábel az IPTV-s STB-be, abból pedig HDMI (esetleg SCART a tévékészüléktől függően) kábel a tévébe.

(SAT témához nem tudok hozzászólni)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Újonnan bekötött IPTV-nél mitől lehet, hogy ma reggel hirtelen nem megy? Azt mondja, hogy "nincs ethernet kábel csatlakoztatva". Természetesen nem változott semmi tegnap este óta, Minden ugyanúgy van. Net van, de az iptv doboz nem tud csatlakozni.

Jól gondolom, hogy ez nem kábelprobléma, hiszen nem mozgattunk, variáltunk semmit, hanem elkonfiguráltak valamit a központban? A set top boxot megpróbáltuk ki-be kapcsolni, de az nem segített. Egyéb ötlet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Közben magától megjavult, és eszembe jutott, hogy a családtag, akinél ez előfordult, éjszakára lekapcsolja a kábelmodemet (a hosszabbító kapcsolójával lekapcsol mindent), viszont a set top boxot nem, így tehát reggel, amikor bekapcsolta a tévét, akkor nem volt jel, mert a modem ugye nem volt még bekapcsolva.

Viszont a kérdés az, hogy amikor később bekapcsolta a modemet, és az internet bejött, akkor a set top box miért nem csatlakozott újra, illetve megpróbálta ki és bekapcsolni a set top boxot, de így sem jött vissza a kép, csak órákkal később.

Ilyenkor, ha a modemet lekapcsolják, akkor a set top box kiesik valami szinkronból, ahova nehezen tud visszatalálni, vagy mi ilyenkor a helyzet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

III. kerületben nagyjából hasonló a helyzet, bár nem ennyire tragikus. De tény, hogy elég sokszor "megáll", "kockásodik", "lefagy" az adás. Hosszú percekig semmi. (Szerintem a következő ősrobbanásig nem találna magára... nem várom ki.) Elléptetek, vissza, és ismét jó. Az elvileg 120Mbites net 75-80, de ezen már nem is akadok fenn. Viszont ez a TV-mizéria egyre bosszantóbb. Az IPTV, amire előfizetek, nagyjából 80-85%-os (az "elégedettségi faktor"), a digitális kábel egy rakás *****, igaz, "ajándék". Az internet újabban elég sokszor "bénázik", lelassul, "teker-teker"... 

A telefonos ügyfélszolgálat mindig nagyon segítőkész és udvarias, de ebben ki is merül a problémamegoldás. Már belefásultam abba, hogy 2-3 havonta felhívom őket, és elsírom a bánatom a kockásodó, lefagyó, megálló IPTV miatt... lassan elegem lesz. 

A többi szolgáltató is ugyanilyen? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Bendi64
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Volt már több is... Akkor ők is végig csinálják az újraindítást. Mükszik is egy órát aztán ismét jön a hiba. Utolsó előtti szerelő cserélte a boxot az hosszabb ideig jó volt. A mostani újra blankolta a vezetékvégeket...  de sajnos újra meg megáll. Ez által nálunk hosszabbak a műsorok....:D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv, egy idősebb előfizetőnek gondolnék felvevős dobozt rendelni, és az érdekelne, hogy a felvevős box mind tudja azt, amit egy jobb asztali DVD felvevő:

Tehát tud:

1. felvenni egy műsort, miközben ugyanazon a tévén nézek mást élőben

2. futó felvétel közben a korábbi felvételek közül lejátszani bármelyiket

3. előre programozni időpontokra több felvételt (akár 5-6 vagy több), és azokat felvenni, miközben mást nézek a tévén

Ezeket mind tudja az iptv-s felvevő? Ha valaki használ ilyet, és tudja a válaszokat, akkor legyen szíves írja meg. A havi +1100 forint nem kevés egy idős embernek, ezért csak akkor kérnénk felvevős boxot, ha a fentieket tudja.

Szia!

Az IPTV szolgáltatáshoz adott felvevős box tudja mindazt, amit kérdeztél, de...

Tudni kellene, hogy hány stream (csatorna műsorfolyam) lehetséges egyidejűleg? Általában kettőt adnak, nálam két tévé és két box működik, ez esetben három van. Kettő esetén lehet egy felvétel egy másik műsor nézésével egyidejűleg. Amennyiben nem néz műsort, akkor két egyidejű felvétel is mehet.

Előre programozni általánosságban a műsorújság időtartamáig lehet (azt hiszem 11-12 nap), de sorozatokra sorozatfelvételt is be lehet állítani, ami addig él, amíg a sorozatot adják. Persze másik beállított felvétellel ütközhet, ilyenkor - ha élő műsort is néz - választani kell (jelzi a box) a műsorok közül.

Sajnos én még most is tapasztalok egy - a felvételt befolyásoló - hibát, amit a Telekom többszöri bejelentés ellenére sem képes javítani. Vannak kétrészes filmek, amiket nem közvetlenül egymás után, hanem mondjuk két egymást követő napon adnak le. Ezt nem nem lehet egyszerre beállítva felvenni, mert a műsorújságban mindkét rész azonos sorszámmal szerepel :S és emiatt csak az egyik rész marad meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Az IPTV szolgáltatáshoz adott felvevős box tudja mindazt, amit kérdeztél, de...

Tudni kellene, hogy hány stream (csatorna műsorfolyam) lehetséges egyidejűleg? Általában kettőt adnak, nálam két tévé és két box működik, ez esetben három van. Kettő esetén lehet egy felvétel egy másik műsor nézésével egyidejűleg. Amennyiben nem néz műsort, akkor két egyidejű felvétel is mehet.

Itt egy tévéről van szó, tehát 2 stream lenne, ha felvesz valamit, és néz közben mást.

Eddig úgy tudtam, hogy 3 stream-et adnak alapból. Vagy a 2 csak HD-re vonatkozik?

 

Előre programozni általánosságban a műsorújság időtartamáig lehet (azt hiszem 11-12 nap),

Előre programozni csak a műsorújság alapján lehet? Tudom, hogy ez a kényelmesebb, de olyat nem lehet, pl. hogy én kézzel beállítom, hogy az rtl-ről vegyen fel pénteket 16:05-től 17:30-ig? Vagyis kézzel is meg lehet adni kezdési/vég időpontokat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Itt egy tévéről van szó, tehát 2 stream lenne, ha felvesz valamit, és néz közben mást.

Eddig úgy tudtam, hogy 3 stream-et adnak alapból. Vagy a 2 csak HD-re vonatkozik?

 

Előre programozni csak a műsorújság alapján lehet? Tudom, hogy ez a kényelmesebb, de olyat nem lehet, pl. hogy én kézzel beállítom, hogy az rtl-ről vegyen fel pénteket 16:05-től 17:30-ig? Vagyis kézzel is meg lehet adni kezdési/vég időpontokat?

Szia!

A streamek számára nem tudok biztosabbat mondani, mert nekem kezdettől fogva 2 box volt, és Családi+HD előfizetés. Ehhez adták a 2 SD + 1 HD streamet. Egy hónapja sikerült elérnem hogy 2 HD + 1 SD stream legyen. Talán lesz valaki itt a fórumon, aki jobban ismeri a témát, vagy a 1412 marad.

Én még soha nem használtam, de létezik egyedi felvétel beállítási lehetőség, kb. úgy ahogy leírtad. Ehhez a Menüben kell belépni a Felvétel - Új felvétel beállítása menüpontba. Viszont úgy láttam, hogy a csatorna számát kell beírni, tehát azt tudni kell. Egyéni dolog, de nekem egyszerűbb a műsorújság, aminek van saját gombja a távirányítón, tehát a menübe sem kell belépni. A felvétel a kiadott időpont előtt 5 perccel indul, a leállításnál pedig többféle lehetőség van az időeltolásra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IP TV telepítési idejére 5-10 napot mondtak, és valóban 10 napba tellett, hogy telepítsék. Ha a mostani nem felvevős boxom helyett felvevőset kérek, amihez elvben csak annyit kell tenniük, hogy kihozzák az új dobozt, és beállítják, azt hamarabb kihozzák? Vagy erre is várni kell majd újra 5-10 napot?

Van ezzel valakinek tapasztalata?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IP TV telepítési idejére 5-10 napot mondtak, és valóban 10 napba tellett, hogy telepítsék. Ha a mostani nem felvevős boxom helyett felvevőset kérek, amihez elvben csak annyit kell tenniük, hogy kihozzák az új dobozt, és beállítják, azt hamarabb kihozzák? Vagy erre is várni kell majd újra 5-10 napot?

Van ezzel valakinek tapasztalata?

Teljesen változó. Felhívod őket telefonon és legjobb ha mindig az igért legtöbb nappal számolsz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van ám, szereld magad opció is. :)

 

Nem rossz, erről nem tudtam. Azt hittem, szerelőnek kell jönnie, mert amikor kijött telepíteni, akkor valamit konfigurált a dobozon, meg telefonált a központba, hogy aktiválják. Bár ez lehet, hogy a modemhez kellett, nem a set top boxhoz. Valamit a dobozon is csinált, de lehet, hogy csak bekapcsolta, és az aztán magától installálta magát.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nyár óta van ez,gyakorlatban nem tudom mennyire működő képes, nem nagyon van reklámozva, és így nincs is vissza jelzés róla. :)

A kérdés, hogy szokott-e gond lenni, amikor az stb installálja magát, vagy a szerelő is csak annyit csinál, hogy bekapcsolja, és megvárja, amíg végez, nem szokott-e szükség lenni egyéb beavatkozásra.

Ha csak ennyi, akkor ezért tényleg felesleges szerelő, és így tényleg sokkal gyorsabb lehet, mint szerelővel, mert nem kell még a szerelő szabad időpontjára is várni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mellékelve van , egy videó is, az alapján úgy látom,hogy be van előre aktiválva, legalább is nem kéri az IPTV azonosítót.

Hát nem mostanában cseréltettem boxot ,amikor szaki kijött akkor annyiból állt,hogy bekapcsolta, kapcsolódott a box a központhoz, a box kérte az IPTV azonosítót, azt bepötyögte a szaki, kijelölte a box azonosítója alapján,hogy ez a felvevős, aztán létesítés, szoftvert letöltötte és kész is.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerelő is pont annyit csinál mint amit te csinálnál szereld magad opciónál. Ha ki jön szerelő és nem sikerül neki annyi előnyben van hogy van másik a kocsiba míg neked nincs lerakatod set top boxbol de nem szokott nagyon ilyen lenni. 

 

Amikor meg nálad voltak akkor azért telefonált hogy ott vagyok nálad ez és az a eszközöket ott hagyom ezt meg azt el viszem stb kérlek rendeljétek hozzá előfizetőhöz meg érkeztem a címre stb stb értelem szerűen ezt nem kell szereld magad opciónál. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A kérdés, hogy szokott-e gond lenni, amikor az stb installálja magát, vagy a szerelő is csak annyit csinál, hogy bekapcsolja, és megvárja, amíg végez, nem szokott-e szükség lenni egyéb beavatkozásra.

Ha csak ennyi, akkor ezért tényleg felesleges szerelő, és így tényleg sokkal gyorsabb lehet, mint szerelővel, mert nem kell még a szerelő szabad időpontjára is várni.

Én úgy emlékszem, hogy amikor hibás - nem felvevős - boxot cserélt a szerelő, akkor valamit ügyködött a mobiltelefonján is. Gondolom akkor aktiválták a boxot az előfizetéshez. Ha erre nem lenne szükség, akkor bármilyen saját box-szal is működhetne elvileg, de nem így van.

Szerintem ha ez van szereld magad formában, akkor adnak valamilyen leírást, amikor átveszed a boxot, talán tartozék egy telefonszám, amit fel kell hívni az aktiváláshoz.

Megjegyzem, amikor az a box meghalt, akkor én nyomogattam összevissza mindenféle gombkombinációkat, és egyszer csak feljött egy ismeretlen Cisco menü, rengeteg információval, de persze én nem tudtam kezdeni vele semmit. A szerelő meg bekapcsolta, nem jött kép, már hajította is kifelé.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Valami rémlik, hogy a set top box dobozáról leolvasott valami számot, de lehet, hogy ezt a telefonba diktálta, nem a dobozba gépelte be.

Az bizonyos, hogy ha a userre bízzák a telepítést, akkor minél kevesebbet kell a userre bízni, hogy ne hibázhasson, és a telepítési leírás szerint teljesen automatikusan megy végbe az egész.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én úgy emlékszem, hogy amikor hibás - nem felvevős - boxot cserélt a szerelő, akkor valamit ügyködött a mobiltelefonján is. Gondolom akkor aktiválták a boxot az előfizetéshez. Ha erre nem lenne szükség, akkor bármilyen saját box-szal is működhetne elvileg, de nem így van.

Szerintem ha ez van szereld magad formában, akkor adnak valamilyen leírást, amikor átveszed a boxot, talán tartozék egy telefonszám, amit fel kell hívni az aktiváláshoz.

Megjegyzem, amikor az a box meghalt, akkor én nyomogattam összevissza mindenféle gombkombinációkat, és egyszer csak feljött egy ismeretlen Cisco menü, rengeteg információval, de persze én nem tudtam kezdeni vele semmit. A szerelő meg bekapcsolta, nem jött kép, már hajította is kifelé.

Nem kell telefonszám hidd el ki van ez találva hogy ne lehessen csalni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem ha ez van szereld magad formában, akkor adnak valamilyen leírást, amikor átveszed a boxot, talán tartozék egy telefonszám, amit fel kell hívni az aktiváláshoz.

A Roli82 által adott linken ott van PDF-ben a szerelési útmutató, amit megkap az ügyfél, és ami leírja a telepítés menetét:  http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/segitunk/set-top-box-csere

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amikor a szerelő bekötötte, akkor említette, hogy wifi routernek is használható, de aztán nem beszéltünk többet erről, én pedig elfelejtettem megkérdezni, hogy mi a router neve, illetve ami fontosabb, hogy mi a jelszava. Gondolom nem jelszó nélkül megy, hogy bárki ráakaszkodhasson, és wifin netezzen az én költségemre.

Szóval az ip tv modemet lehetne használni laptoppal, mobillal netezésre is? Ha igen, akkor honnan lehet megtudni, hogy milyen paraméterekkel lehet elérni?

(Jelenleg nem vagyok ott, ahol telepítve van, azért kérdezem, hogy ha ott leszek, akkor kipróbálhassam az alapján, amit mondtok.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...