Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Köszi, a dobozt majd megnézem. Erre nem gondoltam, hogy ráírják a jelszót.

Azt gondoltam, hogy a 192.168.0.1 alatt eleve jelszó kell, hogy bármit is csináljon a user, de majd megnézem azt is.

Mindenféleképp írj átt minden jelszót, ha resetelni kell akkor pedig minden vissza ál az eredeti jelszóra. Szerintem ez nagy segítség hogy rá van írva. A legtöbb ember papíron amúgy is elhagyja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A leírás szerint a régi dobozt ingyen el lehet vitetni futárral. Ez elég kényelmes.

Időben ugyanannyinak tűnik, mint a szakemberrel beüzemelés, hiszen csak rá kell dugni a kábeleket, és bekapcsolni, viszont jobban lehet tervezni azzal, ha tudom, hogy 3 munkanapon belül kiküldik, mint azzal, hogy 5-10 napon belül jelentkezik majd valamikor a szerelő időpontot egyeztetni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A leírás szerint a régi dobozt ingyen el lehet vitetni futárral. Ez elég kényelmes.

Időben ugyanannyinak tűnik, mint a szakemberrel beüzemelés, hiszen csak rá kell dugni a kábeleket, és bekapcsolni, viszont jobban lehet tervezni azzal, ha tudom, hogy 3 munkanapon belül kiküldik, mint azzal, hogy 5-10 napon belül jelentkezik majd valamikor a szerelő időpontot egyeztetni.

Sajnálom de amelyik szerelő él és mozog Pesten Gpont szerel ,,,, Olyan szinten hogy kolléga eddig napi 2-3 címet kapott most napi 8-10 abból egy kettő tuti átlapolva tehát egyszerre legyél két helyen. Mind ezt azért hogy legyen szabad T kolléga elég.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Van tippetek arra, hogy mi okozhatja, hogy a Cisco EPC 3925 digitális elosztóra kötött 2 set top box közül (melyek kb. azonos távolságra vannak az elosztótól) az egyik box-ra kötött TV jele folyamatos emberemlékezet óta, a másikra kötött TV (és az elődje) esetében is tapasztaltunk akadozást; látszólag megjósolhatatlan gyakorisággal. Hol csak egy-két riccenés, hol 30-60mp-es szünetekkel. Van, hogy hetekig semmi baj, van, hogy egész nap akad.
Sokáig azt hittem, a szolgáltatás a ludas, de amikor láttam, hogy net OK, másik TV OK, telefon OK, akkor gyanús lett a dolog. Ráadásul emlékeim szerint még box is volt cserélve azon a vonalon, amelyik akadozik. :(
Interferencia lehet? Box menüjéből lehet valami használható info-t kinyerni?

Előre is kösz a tippeket!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: csg76
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi!
Nekem is pont ez jutott ma reggel az eszembe, csak nem volt időm melóba menet kicserélni őket.
Az mindenesetre érdekes, hogy amikor lefagy a kép, és csatornát váltok, akkor utána „megjavul” egyből. Ha nem nyúlok a távkapcsolóhoz, akkor pedig sokáig nézhetem a kimeredt képernyőt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyrészt a dobozán fel van tüntetve SSID meg jelszó hozzá

Jártam ma a telepítés helyén, a dobozon volt egy matrica 4 számmal: model number, serial number, u_p_c code, és mac id. Nem láttam SSID-t és jelszót feltüntetve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sikertelen csatlakozást ír.

" Az internethez kapcsolódás sikertelen"

" Az IPTV vevőegység nem tud automatikusan kapcsolódni az internethez. Kérjük ellenőrizze a digitális elosztót és próbálja ismét."

dughatom én bárhogy, de sehogy se sikerül..

Ránézésre a tv-t jól csatlakoztattad. A set-top-boxot kell a "modem" hez csatlakoztatni egy ethernet kábellel. (klipszes négyzet alakú kábel)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sikertelen csatlakozást ír.

" Az internethez kapcsolódás sikertelen"

" Az IPTV vevőegység nem tud automatikusan kapcsolódni az internethez. Kérjük ellenőrizze a digitális elosztót és próbálja ismét."

dughatom én bárhogy, de sehogy se sikerül..

Szerintem célszerű lenne a 1412-őt felhívni. Ha sikerül összejönni - nem könnyű - akkor ők látják, hogy a HGW (digitális elosztó) rendben van-e. Általában javasolnak egy STB és HGW áramtalanítást és újraindítást. Először mindenképpen a HGW-t kell elindítani, és feltétlenül meg kell várni, amig teljesen felépíti magát. Ez pár percet biztosan igénybe vesz, és csak ezután lehet az STB-t indítani. Persze lehet olyan hiba is, amit ez nem old meg.

Mindenesetre jó lenne tudni néhány dolgot:

Van-e PC (laptop) a HGW-re kötve, és azon van-e internet elérés?

Milyen vezetéken jön az internet a HGW-hez? Egyes rendszereknél nem mindegy, hogy melyik LAN portba van dugva az STB-hez menő kábel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van ám, szereld magad opció is. :)

 

Az ügyintéző nem hallott erről, azt mondta, ilyen nincs. A főnökét is megkérdezte, az is ezt mondta. Aztán elkezdte regisztrálni a felvevős box rendelését, és a rendszer mutatta neki a szereld magad opciót.

Szóval az ügyintézők sem nagyon ismerik, de a doboz megjött 2 napon belül, és valóban csak bekapcsolni kellett, mindent bekonfigurált automatikusan, ami eltartott egy ideig, de utána egyből működött.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IP tv set top box kikapcsolása hogyan befolyásolja a felvételeket? Nem a fizikai kikapcsoló gombra gondolok, hanem a távirányítón levő kikapcsoló gombra, amitől készenléti (?) állapotba megy. Ha ilyenkor fut egy felvétel, akkor az leáll? Vagy továbbmegy?

Illetve ha van beállítva mondjuk éjszakára felvétel, és a távirányítóval kikapcsolom a dobozt, az éjszaki felvétel ettől függetlenül megtörténik?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IP tv set top box kikapcsolása hogyan befolyásolja a felvételeket? Nem a fizikai kikapcsoló gombra gondolok, hanem a távirányítón levő kikapcsoló gombra, amitől készenléti (?) állapotba megy. Ha ilyenkor fut egy felvétel, akkor az leáll? Vagy továbbmegy?

Illetve ha van beállítva mondjuk éjszakára felvétel, és a távirányítóval kikapcsolom a dobozt, az éjszaki felvétel ettől függetlenül megtörténik?

Csak egy adalék: volt egy váratlan rövid áramszünetünk mialatt ment a beállított felvétel. A beállított filmet két részletben vette fel (áramszünet kezdetéig és a végétől), ugyanazon a néven jelentek meg a listában, csak az időtartam volt más. Nem tudom hány perc maradt ki, látszólag nem sok. Gondolom ilyenkor is bootolnia kell a HGW-nek, és ezután indul az STB.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csak egy adalék: volt egy váratlan rövid áramszünetünk mialatt ment a beállított felvétel. A beállított filmet két részletben vette fel (áramszünet kezdetéig és a végétől), ugyanazon a néven jelentek meg a listában, csak az időtartam volt más. Nem tudom hány perc maradt ki, látszólag nem sok. Gondolom ilyenkor is bootolnia kell a HGW-nek, és ezután indul az STB.

Az áramszünet olyan, mint a fizikai ki-be kapcsolás. Viszont van olyan, amikor az elején a karika zöld vagy piros, amit a távirányítón levő ki-be kapcsolóval lehet kapcsolni. Ez érdekelne, hogy ez milyen különbséget jelent. Ha azzal kapcsolom ki, akkor úgy emlékszem nincs jel a képernyőn, de akkor mi van a beállított felvételekkel?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...