Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

@kerdezo

adsl/vdsl-en levesz az IPTV a sávszélességből ha éppen nézik vagy vesz fel , koax és optikán nem.

Ha lassulást tapasztalsz, így este fele,valószínűleg terhelt a hálózat a környéken.

Az egyik családtag tapasztalta tegnap este, ezért gondolkoztam, hogy mitől lehet. Azt hittem a lakáson belül lassul be, erre nem gondoltam, hogy attól is lehet, hogy este többen tévéznek. Az iptv-nek általában csak az előnyeit szokták hangsúlyozni, de ez elég nagy hátrány, ha csúcsidőben meg lehet érezni, ha sokan használják. Az analóggal ilyen probléma legalább nem volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Idős családtag panaszkodott a felvevős boxra, és amikor elmentem hozzá, láttam, hogy tényleg nem stimmel valami, mert egyes feliratok eltűntek a menüből, nem volt meg a rózsaszín kiválasztó csík, stb.  (Nem kicsit felháborító, hogy külön havidíjat szednek a felvevős dobozért, és közben ilyen minőségű szoftver fut rajta.)

Ki-be kapcsoltam a dobozt, és ez helyrehozta. Ez az ajánlott módja a resetelésnek? Utólag láttam, hogy a menüben van Újraindítás is, az miben különbözik a fizikai ki-be kapcsolástól?

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet, hogy akkor a gyakoribb újraindítás nem ártana. A családtag, aki használja, soha nem kapcsolja ki, csak a távirányító kikapcsológombjával, és talán nem bírja ezt, hogy sokáig nincs újraindítva, és ezért kavarodott meg. Bár nem tudom, az előfizetők többsége hogyan használja, gondolom inkább a kisebbség az, aki este teljesen kikapcsolja a dobozt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az lenne a kérdésem, hogy csomagot váltottam, az új, családi csomaghoz kaptam egy sokszámjegyű kódot és ezt kéne valahova a menürendszerbe vagy a router beállításaihoz beütnöm annak érdekében, hogy az új csomag szerinti csatornákat fogni tudjam.

Tudnátok abban segíteni, hogy pontosan hogyan/hova kéne ezt a kódot bevinnem?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Roli82 írta:

Üdv..  

Milyen TV szolgáltatásról van szó? Kicsit részletesebben írd le kérlek. :) 

Egy csomagváltáshoz nem igazán kell kódot megadni,legalább is én ilyennel még nem találkoztam.

Kabeltévé es Internet szolgaltatasrol van szo, kozponti egyseges/ set top boxos felallasban. A TV szolgaltatas lett cserelve benne alapcsomagrol csaladi csomagra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez egy kicsit zavaros.

Ezt a kódot az ügyfélszolgálat adta? Ha igen akkor nem értem miért adta, mert digitális kábel tv-hez nem kell kód pláne nem csomagváltáshoz, csomagváltáskor automatikusan megnyílnak azok a csatornák amire előfizettél esetleg egy set-top-box ki-be kapcsolás (áramtalanítás) nem ártana ha még nem tetted meg.

Véletlenül nem IPTV ez inkább, sokan keverik a kábel tv-vel?! Mert ahhoz valóban van egy 20 számból álló azonosító,de azt csak létesítéskor - bekötéskor pötyögi be a szerelő, aminek a menüjéhez  később az előfizető nem fér hozzá, csomagváltáshoz meg pláne nem kell kód. :)

Mi a set-top-box típusa? Rá szokták írni. Így könnyebb lenne beazonosítanom.

A másik fura dolog,hogy családi csomag már nincsen,mert le lett zárva, csak családi+hd van,szóval családira nem tudom,hogy sikerült váltani. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerdán kötötték be az IP TV-t. A szerelő bekapcsolta a két készüléket, a kábelmodemet és az IPTV vevőegységet.  Másnaptól  tv bekapcsolása után már sem a HD felbontás nem jelenik meg valamint a képernyő alsó részén vastag fekete csík látható és a kép felső felét nem látni, levágja. Olyannyira, hogy a csatornák jelzése sem látható. A tv 16:9-es arányban ilyen, a többi képarány még borzasztóbb. Segítséget szeretnék kérni a beállítással kapcsolatban, mert eddig nem volt semmi probléma. Sajnos a szerelő semmit sem állított be és mutatott meg a  két készülékkel kapcsolatban.  Arról már nem is beszélve, hogy a wifi-t sem ismeri fel a számítógépem. Az IPTV vevőegységen csak a SIG jel (zölden) világít. Köszönöm a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Várható-e, hogy a Telekom engedélyezze IPTV esetén a saját router használatát? Magyarán adnak egy HGW-t, azt átkapcsolják bridge módba, majd az előfizető a saját routerére kötheti a szolgáltatói beltéri egységeket.

Engem pl ez az egy dolog fog vissza az IPTV-től. És mivel már nagyon kevés csatorna érhető el más módon, egyre zavaróbb a dolog. Viszont a telekomos HGW-k sajnos annyira rugalmatlanok, hogy nem tudom használni azokat a szolgáltatásokat, amikre szükségem lenne. Meg nem is bíznám rá az ő eszközükre a belső hálózatonm működtetését.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
46 perce, Attila70 írta:

Mindent meglehet oldani a Telekomos HGW-kkel.  

Azért ez túlzás. A t-sh gw-k használhatóak alapfokon. Normális hálózathoz, sebességhez, wifihez, NAS hoz, médiacenterhez saját router kell, Saját router nélkül lassúak, és külső routerként és kétségeim vannak a hálózati késleltetés megelelőségéről. Szerintem a wifi-t és belső hálót egyszerre meghajtva gondjai lennének.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
34 perce, fgabor87 írta:

Dupla NAT-ot semmiféleképpen nem szeretnék, így eleve kizárt, hogy egy HGW mögé még egy routert kössek.

Így akkor marad majd valami alternatív megoldás, pl sat tv, bár azzal meg megintcsak más problémák vannak. :(

Veszel egy új internetet,  a mostanit lemondod és egyesíted a szerződéseket. Így lesz hgwd is meg modemed is

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Jelenleg Alap  IPTV  és Netmánia L csomagom van, és szeretnék váltani IPTV Családi +HD / Netmánia XXL csomagra ez lehetséges? 1 éves hűségidővel rendeltem még májusban, ha nem lehetséges akkor úgyis megrendelném az 1 év letelte után, de jó lenne minél előbb váltani :)

 

Köszi a választ :) Üdv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Gondolom ha a mostanit lemondom, akkor jönnek, és elviszik a modemet. Ráadásul le is tiltják a központban, így ha nem is viszik el, akkor sem fog felcsatlakozni.

Új előfizetéshez hoznák a HGW-t, ami jó lenne IPTV-re, de a régit nem tudnám használni.

Sajnos megint kifejezett telekomos problémáról van szó, más szolgáltatók engedik IPTV-nél a saját router használatát. De mint tudjuk, minél nagyobb egy vállalat, annál merevebb. Ami egyébként megérthető. De itt is lehetne már az, mint ami a digitális ktv-nél van: használhatsz saját eszközt, de nincs rá support.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

http://hup.hu/node/113471

Saját szakállra- bár nem Ts tapasztalat, Szóval van rá mód Cisco EPC3925 -nál. Úgy látszik hogy a webes security tényleg nem user alapú csak rejtett linkkel  lehet átkapcsolni az admin felületet  teljes módra, A saját firmware gondolom csak az web admin felületet szabja át.

A szuperszervíz drágáért lehet meg is csinálja. Legalábbis egy éedeklődő telefont megér.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...