Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • -1

Üdv, egy idősebb előfizetőnek gondolnék felvevős dobozt rendelni, és az érdekelne, hogy a felvevős box mind tudja azt, amit egy jobb asztali DVD felvevő:

Tehát tud:

1. felvenni egy műsort, miközben ugyanazon a tévén nézek mást élőben

2. futó felvétel közben a korábbi felvételek közül lejátszani bármelyiket

3. előre programozni időpontokra több felvételt (akár 5-6 vagy több), és azokat felvenni, miközben mást nézek a tévén

Ezeket mind tudja az iptv-s felvevő? Ha valaki használ ilyet, és tudja a válaszokat, akkor legyen szíves írja meg. A havi +1100 forint nem kevés egy idős embernek, ezért csak akkor kérnénk felvevős boxot, ha a fentieket tudja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Mert a narancs LED kicsit kevésbé erősen világít, mint a zöld, ráadásul a kék meg nem is világít olyankor;).

Bocsi:$

Valamivel lehet kevesebbet fogyaszt, de hibernálni nem tudja magát, mert az időt figyelni kell és a távirányítós bakapcsnál nem is bootol, A remote-ot figyelni kell (az stb sem más csak egy kis számítógép). Egy passzív házban talán fűtésnek is megfelelne :-). Havonta pár száz forintot hozzátesz az áramszámlához. Kérdés hogy meg kell-e felelnie a standby rendeletnek (T szerint nem), de nincs rajta az energiatakarékos eu-s minősítés.

Én kikapcsolom mindig a T által javasolva. Legfeljebb ha bekapcsolásnál kell frissítenie és valami gond támad, akkor kicseréli  T a téglásítottat hamar. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Fegyvert nem, csak az analóg megszűnt, és nincs alternatív szolgáltató a környéken. De én is remélem, hogy ez valami egyszeri dolog volt.

Elég lett volna vajon az újraindítást választani ehhez, hogy megjavuljon? Nem tudom, az más-e, mint a ki-be kapcsolás, vagy gyorsabban lezajlik-e. A fizikai kikapcsolásból elég lassan állt fel. 2-3 perc.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

IP TV-vel több gondom van (és ezek alapján a SAT-tal is)

- első kitárgyalva, nem tudok dolgozni dupla NAT mögött (+ lassító IP TV boxokkal), ami fájó, mert a Telekomnak is dolgozok. EPC3925-tel föképp nem, mázli, hogy legalább már az nincs.

- 3 tv-ből 2-re nem tudok beltérit kötni, egyiknek csak antenna bemenete van, másiknak meg minden bemenete foglalt, és nem fogok rá HDMI elosztókat meg kapcsolókat kötni, plusz itt a belétri sem fér el sehol. Így marad 1 tv, amire köthető, feltéve ha IPTV boxon van scart.. bár gondolom van.

- nem fogom újrakábelezni a lakást (lehet lusta vagyok :D ), wifi meg nem viszi át rendesen, és nem fogok wifi hatótávkiterjesztőket venni

Egy IPTV átállás egyből 1 vagy 2 új tv-vel, egy szobaátrendezéssel, és vagy újrakábelezéssel, vagy 1-2 hatótávkiterjesztővel indulna. Olcsó project. Bizonytalan ideig elhalasztva. :) Még a SAT-ot jobban/könnyebben megoldhatónak látom kevesebb problémával, de az sem rózsás. Sajnos nagyon ráépültünk a hagyományos tv-zésre, így fájó lenne az átállás. Húzom, ameddig lehet, nem tudok mást tenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Mert ha a HGW-re rákötöm a saját routert, és mondjuk DMZ-be teszem, akkor is ott a dupla NAT. Erre akármit állítok be, csak max papíron szépíti a dolgot, eredmény ugyan az.

De röviden összefoglalva mérlegelve a csatornák számát, és az IP TV-re való átállás költségeit, hátrányait, ráfordítandó időt, nem éri még meg nekem. Mindegy hogy oldanám meg, egy plusz 20-30 ezerbe biztos fájna az átállás, annyiért nem éri meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Hát ez az egész dolog még az EPC3925-ből indult. Felépült a kapcsolat, csak 5 percenként bontotta. Akkor fél évembe került, míg tudtak hozni helyette egy másikat.
 Nem tudom a D-Link milyen, denem kockáztatok.

Illetve szerintem így nem tudom a belső routerem dyndns-be regisztrálni. Bár ez csak most jutott eszembe... nem tudom van-e olyan beállítási lehetőség, hogy a saját router a publikus IP-t kapja... ha nincs, akkor nem fog menni a dyndns. Márpedig a saját routert akarom oda regisztrálni bizonyos okok miatt... a HGW-t nem szívesen. Ráadásul egyszer hoz a T egy döntést, hogy valamiért kiveszik a HGW-ből ezt az opciót, és akkor meg vagyok lőve.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Iptv-vel az a baj, hogy kevés a 3 stream, ez csak kis létszámú családnak elég, vagy olyanoknak, akik nem tévéznek sokat, mert olyan családban, ahol 3-4 tv van és este mondjuk mindenki néz valamit (mást), ott a 3 stream nem elég, ha közben még fel is vesznek valami mást.

5 Tv-n lehet pontosabban fogni az IPTV-t előbb írtam, 3-al Boxon 2-ön (ami megfelelő specifikációjú okosTV) meg fogod a TVGO-t. TVGO-ért egyébként fizetned sem kell. Csak ahol TVGO-t használsz, ott kevesebb lesz picit a csatorna mennyisége.

Egyébként meg szerintem bőven elég a 3 box, nekünk csak egy kellene mivel én ha nézek is valamit azt gépről teszem, vagy van okostv-m is, szóval azokon meg megy a TVGO.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...