Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
12 órája, anonymus írta:

Ez egy nagyon szakállas módszer :) Több fw érkezett ami ezeket réseket hivatott befoltozni. Nem kell szuperszervíz ha nincs iptv és csak internet vagy internet és telefon van akkor epc 3925 át szoktuk tenni. Mert ennél eszköznél van rá elvi lehetőség..

Hát azért olyan bonyolult nem lehet ha távoli művelet közben lokálban bejelentkezve megkapod te is a teljes felületet. Nem ezt tanítják a helyes azonosítás és jogosultság ellenőrzésnek. persze házi használatra szánt eszköznél ez nem is követelmény. A firmware korlátozás mindig fából vaskarika lesz

Az iptv ről: A T a mediaroom-ot használ, ami egy kevésbé támogatott és zárt iptv platform,  Eléégé gyér a supportja (ld tv go cliensek) Sajnos a tv-kben nincs megfelelő támogatottsága.

 

.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem lehet már ilyen módon manuálisan átrakni EPC3925-öst. Szerelőt kell megkérni, amikor kihozza, vagy betelefonálni ügyfélszolgálatra, a felületen mindössze 2 gombnyomás. De már nem adnak Cisco modemet, D-Linkeket osztogatnak, abban meg (még) nincs meg ez az opció. Meg van valami Technicolor, de abban sincs. (Megjegyzem a hárombetüs szolgáltató az ügyfél admin felületről is engedi beállítani.)

De bridge üzemmódban nincs IPTV.

Magyarországi szolgáltatókat nem ismerem, mivel nálunk monopol helyzetben van a T, így nem követem, hogy a többi mit enged, és mit nem. De külföldön van rá rengeteg példa, pl Unifi, Singtel, Maxis.

Az egyáltalán nem meglepő, hogy a T olyat használ, aminek gyér a támogatottsága, és zárt. :D A cég minden megoldására jellemző. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tudom, hogy nincs, és nem is nagyon jön új szállítmány. De a Cisco sem valami jó eszköz, a többit meg központból sem tudják bridge-be rakni.

De múltkor mgnyugtatott a telekomos szerelő, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki tiltakozik a HGW-k ellen. Nem tudom erre mi lesz a megoldás. Ahogy azt sem, hogy mi lesz, ha kipurcan a 3212-esem, vagy a telekom megunja ezt a szériát, és jönnek cserélni. Bridge-elt 3925 nélkül be se fogom engedni. :D:D

Amúgy biztos jó az IP TV szolgáltatás, nem vitatom, mi is váltanánk rá, ha nem lenne technikai akadálya beslő hálózat szempontjából. Meg nem lenne ilyen sok gond az internet szolgáltatással.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, anonymus írta:

Xbox live-ot lehet normálisan tolni most forgalomban lévő eszközökkel is.  Két új hgw egyik már végső teszten van másik még váratja magára. Összességében erősebbek nagyobb sávszélt lehet velük adni. 

Akkor ez is egyedi hiba lesz. Óránként 1-4szer megszakad az xbox live.  Xbox jó, a site működik, a minőség jelző a minimumot.  a gép és a szerver  között csak a T van. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha három tv-n néznél valamit mellette maxon menne a legnagyobb csomagal a net (240 amit ki lehetne adni Ciscora, Tc-re, D-linkre) és helyi hálón másolgatnál egyik gépről a másikra adatokat. Akkor mondanám hogy oké lehet kevés a hgw hardvere erre. De így ez egyedi hiba lesz  nálad. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Korrekció
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Fgabor87: két szerződéshez két hgw jár(külön net&tv) , a tripla bónuszt bukod akkor. De ha utólag egyesíted a két szerződést lehet meglesz a tripla is. A külön tányéros tvnel egyszerűbb.  Extender helyett PowerLine jobb. Nem zavar a szomszéd wifije. Már mindenkinek n-es wifije van, így már nem lakótelepen is nagy az ütközés.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
57 perce, anonymus írta:

Ha három tv-n néznél valamit mellette maxon menne a legnagyobb csomagal a net (240 amit ki lehetne adni Ciscora, Tc-re, D-linkre) és helyi hálón másolgatnál egyik gépről a másikra adatokat. Akkor mondanám hogy oké lehet kevés a hgw hardvere erre. De így ez egyedi hiba lesz  nálad. 

Most megtalaltam, 150msec ping és 500kBsec feltóltéskellene folyamatosan. Az előbb 1000ms ping volt telefonon. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, fgabor87 írta:

Mert ha a HGW-re rákötöm a saját routert, és mondjuk DMZ-be teszem, akkor is ott a dupla NAT. Erre akármit állítok be, csak max papíron szépíti a dolgot, eredmény ugyan az.

De röviden összefoglalva mérlegelve a csatornák számát, és az IP TV-re való átállás költségeit, hátrányait, ráfordítandó időt, nem éri még meg nekem. Mindegy hogy oldanám meg, egy plusz 20-30 ezerbe biztos fájna az átállás, annyiért nem éri meg.

A dupla NAT a késleltetés miatt rossz? Vagy nem épül fel vele a kapcsolat?
Én ugy képzeltem el hogy a t routeren dinamikus NAT van, a belső routeren beállitod hogy a  megfelelő portokra beérkező csomagokat mind a célgépre küldje (port forwarding), nehézkes megtalálni a portokat , de elkerülhető vele a dupla  dinamikus ip cim elfedés.

Ilyet merpsze még nem csináltam.

14 órája, anonymus írta:

Meg lehet mindent oldani csak akarni kell... És nem jaaj fuuj hgw

Nem jaaj fuuj kellene hanem tanács a megvalósításhoz. Nem mindenki hálózati expert.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok !

Két szintes házba költöztünk , az alsó szintről jön fel egy Tv/internet kábel a set-top-box-hoz .A set-top-box nincs ellátva wifi-vel ezért külön wi-fi modemet vettem . Ha a lentről jövő kábelt a Set-top-boxba dugom van Tv adás , ha a wifit switch ként használva megosztom a nettet és onnan dugok egy kábelt a set-top-boxba akkor nincs tv adás . 

Miért áll fent a probléma ?

Hogyan tudnám megoldani ?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Hunor írta:

Sziasztok !

Két szintes házba költöztünk , az alsó szintről jön fel egy Tv/internet kábel a set-top-box-hoz .A set-top-box nincs ellátva wifi-vel ezért külön wi-fi modemet vettem . Ha a lentről jövő kábelt a Set-top-boxba dugom van Tv adás , ha a wifit switch ként használva megosztom a nettet és onnan dugok egy kábelt a set-top-boxba akkor nincs tv adás . 

Miért áll fent a probléma ?

Hogyan tudnám megoldani ?

 

Szia!

A leírásod alapján IPTV előfizetésed van. Ez esetben a HGW-t (a Telekom digitális útválasztónak szokta emlegetni) és a set-top-boxot közvetlenül kell összekapcsolni egy UTP kábellel. Lehetséges ugyan a megosztás is egy switch-csel (vagy switch-ként használt routerrel) is, de csak abban az esetben lesz tv adás is, ha ez az eszköz tudja az IGMP Snooping funkciót, ami szükséges az IPTV rendszer működéséhez. Eszközt nem tudok ajánlani, de olyan wifi-képes routert kell keresned, ami a specifikációja szerint biztosan tudja ezt a funkciót, vagy a wifi továbbvitelére kell más módot (léteznek ilyenek) alkalmazni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Másik megoldás a powerline ami a 220v-os  adaptert használni.  Vagy úgy kérni a telepítést hogy minden a tv szobájában legyen.  Ezt megtakaritotta a szerelő szerinte.  Van olyan hely ha jól emlékszem ahol a powerline adaptert is a telekom adta 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
46 perce, Deino írta:

1080i nem p.

Nem a stb-tv felkonvertált jel érdekel, hanem hogy a stb-be milyen stream jön be, hiába konvertálja azt 1080.ra az stb ha a forrás 720, ttól az csak rosszabb lesz. A tv-ben szerintem jobb konvertáló van mint a stb-be. úgyhogy lehet jobb a képe 720p-n mint 1080i-on haa forrás 720p.

És a nézési távolság is ettől függ nem a stb-jelétől

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
26 perce, Roli82 írta:

1920X1080i

A bitráta az körülbelül

HD 9 mega

HDR 2.7

VoD 3.2

SD 2.3

Hát itt nehezen jön ki a 9m 1920-ra

https://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC

Ha jól tippelem a cis2001 H264 level4.et tud, H264-nél   9m maximum nagyin gyér profilhoz való. 720-hez isfőleg 12-13gbs -es adásokat látok. 

Eléggé lehangolónak túnik. (kár volt utána nézni)

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szóval 1080p-n a telekom videochat minőséget ad. gyanús volt ez mert színekben, sebességben jobbnak tünik a dvb-c adás mint az iptv ugyanazon felbontásban.

Ha jól olvasom eszerint a ******tv 27mbs-el adja ugyanazt az m1-et amit telekomnál 9mbs-el nézhetek. Elég nagy különbségnem tűnik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
Más szolgáltató terméke
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2015. december 30., Attila70 írta:

1080p-t sehol nem látsz. Néha műholdon van az is csak feed esetében.

******tv 1 teljes mux sávszéle 23 - 24Mbps pl: A mux 22,39Mbps és ebben van 3 db HD, 1sd és 4 rádió adó. 

Akkor értem, de mire elég a 9 Mbps? a h264 kódolással szerint 720×480@30.0 -ra iptv minőségben,  

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
Más szolgáltató terméke
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Roli: 9mbps az az adás bitrate-je vagy a használt sávszélesség? Kezdek osszezavarodni lehet mégis fullhd jön? . Ezért lenne jó egy pontos technikai leírás hogy mit is fizetek. Ami biztos hogy m1 HD jobb mindig-el, az sd  jobb a tv dvb-c vevővel. 

Xdsl jelenleg nem érdekel.  A különböző minőség csak technikai probléma.  Gondolom máshol már megoldottak. Xdsl drágább így is azért ne dögöljön a szomszéd docis tehene mert nekik rossz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Roli: akkor ez pont youtube HD minőség (https://support.google.com/youtube/answer/2853702?hl=en) , szóval nem tudom mire elég. mindenesetre a h.264 ajánlás alatt van.

"

PTV SD és DVB-C SD össze hasonlítva az IPTV a nyerő nálam egy LG 42LB650V nézve.

"

Nekem Samsung UA32C500, és 2-3m-ről nézve. 42-vel sd-zni kell egy kisebb tornaterem .-). Szóval a dekóderek eltérőek és a beállításai is sokat számítanak. Lehet hogy  csak a hdmi fekete szint rossz nálam, de azt nem tudom hogyan lehet állitani a stb-n. vagy a tv-n.

 

Az általad berakott nézett csatornán  kb 8megabit/s volt az adatátvitel :-) a képernyő adatai szerint.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok BUÉK Mindenkinek
egy pár hete merült fel a következő probléma.
Az adás 5 mp-ként egy pilantra megáll majd folytatódik szaggat. Van hogy elmegy a hang és csak akkor jön vissza ha elkapcsoljuk másik adásra majd vissza.
3 boxunk van 2 scart csatlakozóval megy tv-be 3. hdmi-vel  Mindegyiknél szaggat. Ha  felveszünk valamit az is ugyanúgy akad.
Nincs kihúzva semmi minden kábel megnéztem.Cisco 3925 router van.próbáltam resetelni 15 mp ig .
Igaz nem a  tv hez csatlakozik de hátha van köze hozzá hogy a laptopokon, tableteken a net hol van, hol nincs .Míg az én asztali gépem ami kábellel megy tökéletes majdnem mindig.
Van e valami ötlet valakinek? Vagy esetleg szervizt kéne hívni? És ott csak a szuper szervíz van ?

Köszönettel Dávid
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...