Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
2 órája, asanci23 írta:

Tisztelettel kézdezném, a legutóbbi szoftverfrissítés óta a CISCO ISB2201MT stb-nél miért csökkent le a hangerő igen jelentősen? Az előző beállításokhoz képest (12-es hangerő) most 22-es állásban van ugyanakkora hangerő. A másik, 2001-s, régebbi stb nem változott a hangerő.

 

 

15 órája, Roli82 írta:

@acel

A 2.4.29715.23059 verziónál a hanggal voltak problémák állítólag, a 2.4.29715.23060 verzióban reszeltek egy kicsit rajta.

A 2001 már megkapta a fixet.

Ezek szerint hang kódolásban lehet némi "javítás" a  2.4.29715.23059ben

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, asanci23 írta:
18 perce, tks írta:

Lehet tudni, hogy ez mikorra várható? Volt már erről valahol említés, hogy dolgoznak ezen, vagy csak feltételezed, hogy át fognak majd állni erre?

Csak sejtésem, a mediaroomot nem látom fejlődni, 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ericsson_Mediaroom
Jobban mondva  teljesen átalakulni látszik.
Sok évig még el lehet ezzel a telekom. De pl a tvgo-t is gátolja, mivel csak egy már nem megbízható böngésző plugin támogatja. A samsung tgov appot visszavonták.  A stb-t se lehet újat üzembe helyezni szerintem de nem találom pontos törvényt az energiatakarékos stbk. üzembehelyezéséről .  Ráadásul a Cisco is át dobta az stb-ket a technicolornak.

Most találtam:
http://www.rethinkresearch.biz/articles/deutsche-telekom-t-entertain-falls-to-huawei-partner-pressure/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 3/17/2016, 9:30:23, Roli82 írta:

Új szolgáltatást ne keress, az nincs. Apró jelentéktelen változás van csak, kíváncsi vagyok észreveszed -e. :D

Kisebb javításokkal szokott foglalkozni a T. ;)

Kérek egy változtatások listáját, talán kapok 2.3-nál adtak. Aztán be rakom ide.  :D

Belenézve a menübe a térhatású hang tűnik újnak, (dts? akinek szervíz menüje van az meg tudja mondani)

Ez magyarázza a halk hangot is, akinél hal érdemes ellenőrizni hogy sztereó módban van-e a stb.

Nekem a színek is élénkebnek tűnnek (hdmi fekete szint javitás?)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

tisztelt szolgáltató mértnem lehet iptv ről digitális kábeltvre  mert jób képje hangja it 27 adásvan egyforma hangminőség és hangereje lene hasznos telekom részére átkelene álni digitális kábeltvre szolgáltató részére  mert iptv szetbox nem kelene  használni  sok energiát meglehet sporolni őszes szetbox iptvén ami kivan hejeszve       iptv szetbox  nagyon meleg  és sok energiát fogyaszt  sokáig mükődik  kőszőnetel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IPTV-nél, ha már van, odafigyelhetnének a hálózatkapacitsára, vagy mire, mert szokott olyan lenni, hogy megakad a kép egy pillanatra és megnyekken a hang egy pillanatra. Nem állandóan van, csak időnként, amiből arra tippelek, hogy ha sokan nézik egyszerre, akkor nem bírja a hálózat, és ezért vannak akadások. Ha már az iptv a főcsapás, akkor ilyennek nem szabadna előfordulnia.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözletem!

IPTV családi csomagot (+internet+telefon) fizetünk elő, 1 boxunk van. Budapest  II/a kerületben lakunk.

A lakásban van egy lcd tv, amihez közvetlenül kapcsolódik a box és van két másik "sima" tv. (Grundig és Funai, 5-10 évesek lehetnek)

Kb. 2 hét óta nem lehet fogni ezeken a tévéken analóg adásként csak az M1-2-Duna és Tv2 adásokat......

Kérdésem az lenne: hová tűnt a többi adás (RTL, Viasat3, Cool..stb.) amit eddig lehetett nézni?

Megtisztelő válaszukat várja:

László

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözletem!

Felfogtam, hogy IPTV mellé nem jár semmiféle ingyenes kiegészítő box, ezért most azt kérdezném, hogy amennyiben vásárolok egy kb. 10 m-es SCART Tv vevő hosszabbítót pl. Conradtól ( http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=993808 ), akkor azzal megoldható-e, hogy kábelesen összekössem a T-s set-top-boxot egy másik tv-vel is? Természetesen tudomásul veszem, hogy amire a set-top-box van beállítva, az jön be a 10 m-re lévő tv-n is.

Köszönettel venném a segítséget, mert a válaszig nem ruházok be semmit.

Köszönettel:

László

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, László62 írta:

Üdvözletem!

Felfogtam, hogy IPTV mellé nem jár semmiféle ingyenes kiegészítő box, ezért most azt kérdezném, hogy amennyiben vásárolok egy kb. 10 m-es SCART Tv vevő hosszabbítót pl. Conradtól ( http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=993808 ), akkor azzal megoldható-e, hogy kábelesen összekössem a T-s set-top-boxot egy másik tv-vel is? Természetesen tudomásul veszem, hogy amire a set-top-box van beállítva, az jön be a 10 m-re lévő tv-n is.

Köszönettel venném a segítséget, mert a válaszig nem ruházok be semmit.

Köszönettel:

László

Ebben az esetben ha ez működik is, akkor is csak úgy, hogy egy box két TV-re vetití a képet, vagyis amikor bekapcsolod mondjuk az RTL-t, akkor a másikon is csak az RTL nézhető. Ha ott átkapcsolsz, akkor a másikon is átmegy a kép, hiszen az utasítást a boxnak adod, így eleve a másik TV-nél nem is tudnád váltani a csatornát, csak kint, ott ahol a box van.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, László62 írta:

Üdvözletem!

Felfogtam, hogy IPTV mellé nem jár semmiféle ingyenes kiegészítő box, ezért most azt kérdezném, hogy amennyiben vásárolok egy kb. 10 m-es SCART Tv vevő hosszabbítót pl. Conradtól ( http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=993808 ), akkor azzal megoldható-e, hogy kábelesen összekössem a T-s set-top-boxot egy másik tv-vel is? Természetesen tudomásul veszem, hogy amire a set-top-box van beállítva, az jön be a 10 m-re lévő tv-n is.

Köszönettel venném a segítséget, mert a válaszig nem ruházok be semmit.

Köszönettel:

László

 

 

Ha jól emlékszem a cis2001 vagy scart (sd) a vágy hdmi (hd)  jelet ad ki. Egyszerre mindkettőt nem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sok fajta van, tudás nem kell hozzá. Személy szerint én általában megbeszélem, hogy ha nem jó vegyék vissza.
 Mondjuk a mai világban már hivatalosan is meg lehet csinálni csak netes boltban kell venni, mert neki 14 napon belül indok nélkül is vissza kell venniük és vissza fizetni az árát. 

pl:

http://www.ostelsat.hu/vezeteknelkuli_jelatlovo_szett_av_ir_2_4ghz_t-1_signal_-_kiarusitas_R94115.htm

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Vidanet digitális (és analóg) szolgáltatás megszűnése miatt IPTV-re váltottam. A Vidanetes koaxkábelben voltak rádiócsatornák is, melyekkel - a bejövő koax kábel szétágaztatása és az erősítőmbe dugaszolása után -  tudtam rendesen rádiózni, ugyanis a lakásomban. nincs elég erős antennajel ahhoz, hogy egy szobaantennával megfelelő minőségű rádióvételt kapjak. (Faraday kalitka).

Az IPTV-vel viszont - jóllehet az IPTV csomag is tartalmaz rádióvételi lehetőséget - nem tudom, hogyan tudnám a Telekom által biztosított rádiócsatornákat úgy kinyerni az IPTV-ből, hogy bekapcsolt TV nélkül, a STB-ról (vagy direkt a modemtől?) közvetlenül vezetek egy analóg rádió-antennajelet az ONKYO_TX_8211 erősítőmhöz. (meglévő STB: Cisco STB_ISB2001, meglévő Modem: Sagemcom F@ST3686AC).

Az erősítőm bemeneti lehetőségei: RCA be és kimenetek: 1 x CD player (input), 2 x Tape deck (Line-In és Line-Out , 1 x Phono (input), és

antenna vezeték csatlakoztatással 1 x AM bemenet, 1 x FM bemenet (75 Ohm), illetve 1 x FM bemenet (300 Ohm), valamint

egy koax bemeneti csatlakozó.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2014. 11. 29., MirrMurr írta:

Én csak olvastam ilyen eszközökről, és azt írták hogy igazán csak akkor biztos a működése, ha a két konnektor azonos áramkörön van. Fontos még az elektromos hálózat, valamint a konnektor csatlakozások jó állapota is.

Én is 230 Volton küldöm a jelet a lakás 2. számú TV-jének. Nekem a Telekom ehhez eladott egy pár PLC-t. ( D-Link DHP-P509AV Power Line Communication). Először nekem sem ment zavartalanul, de egy T-s szerelő tanácsára ketté szedtem az egy konnektorsávról ellátott eszközöket úgy, hogy az aktív villás dugóként kialakított  modem tápegység, meg router tápegység ne legyen a PLC közelében, ne szórja az elektromágneses teret (zavart) a PLC -re, és így egy csapásra helyreállt a rend, azóta a PLC LED-jei állandóan már csak zölden jeleznek (átviteli sebesség nagyobb mint 50 Mbps) a korábbi narancssárga vagy piros (kisebb mint 10 Mbps) helyett.

Csinálj te is önálló - azonos fázison lévő - konnektorokat a PLC-nek, és akkor remélhetően már kifogástalanul tudnak működni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ne szépítsük a dolgot  édesanyám is rá lett kényszerítve a IP-tv bekötésére. Holnap lesz egy hónapja ennek. Azóta egyetlen egy nap sem telt el úgy,hogy minimum 6-10 alkalommal ne "fagyott" volna le a tv adás hosszabb (2-3 óra!!!!) és rövidebb időre. Ugyan ekkor a telefon is használhatatlan. Többször jelentettük, többször megnézték de gyakorlatilag semmit nem csináltak. Felháborító,mert a mai napon  mindösszesen kb 4 óra hosszat volt tv adás és telefon. A z idős embereknek a tv a kapcsolat a külvilággal,és egyben az egyetlen szórakozásuk.  Nem értem a telefont miért kellet babrálni? Ma egész nap majd a frász tört ki mert nem értem el telefonon ! Édesanyám 70 éves a telefon létszükséglet egy idős embernek. Nem tudni mikor kell segítséget kérnie pl. Ha már okosan kitalálják,hogy egyik napról a másikra csak ilyen formában foghatók az adók akkor törekedjenek a hibátlan tökéletes szolgáltatásra ! Most ezért a kritikán aluli minőségért fizessen?  Az a kifogás sem érdekel,hogy a 16.kerületben van ez a jelenség. Akkor is a szolgáltató a hibás nem az előfizető. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

IPTV -nk van a hozzá való modemmel és a tvhez szükséges telekomtól kapott boxal. A másik tévé alkalmas fogni a modemről a boxot nem igénylő csatornákat, / Nem tudom ezt minek kell nevezni analog vagy analóg digitális?  /

nincs is itt sem semmi gondom, de nem tudom ilyenkor milyen csatorna kiosztást kell nézni.

A kérdésem az, hogy Családi csomag lévén mi az amit csak boxal és mi az amit box nélkül tudok nézni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...