Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
54 perce, anonymus írta:

Apa, elkezdődött! A szürke részben van a csemege. Hamarosan...

Próbálom megérteni de nehezen megy.

Ha jól értem a tvgo egyesül az IPTV-vel Szókarozás tv néven de teljes visszanézhető csatornakínálattal , 
Néhány támogatott telefonon és tableten nézhető lesz, de PC-n semmi a mostani tvgo sem, buta tv és set top box- hősugárzó kombó kell hozzá (esetleg az dlna-val nézhető pcn), 
De lehet nem figyeltem valamire. Igy ez nem igazán előre....
3.1-es értékeléső appok 10000-letöltéssel androidon.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Dunakeszin lakom, jelenleg 2 db digitális set top boxot használok, de kellene egy harmadik is. Mivel úgy látom már csak IPTV van, át kellene állnom rá.

Viszont sok felől "túl sok jót" nem hallottam az IPTV-ről. Érdemes átállnom, vagy inkább maradjak a réginél? A környéken van tapasztalat ez ügyben?

Köszönöm!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet, és hogyan szüntethetem meg azt a jelenséget, hogy a set top boxra felvett műsor egyik napról a másikra elkezdett ugrálni, kb 3-4 percenként 5-6 másodpercet ugrik.

A filmet másfél éve vettük fel, be van állítva, hogy törlésig őrizze...

Volt olyan, hogy megtelt a tárhely (időközben jöttünk rá, hogy 100db felvétel lehet a határ), akkor sötétséget rögzített, minden előzetes figyelmeztetés nélkül, kisebb bosszúságot okozva, de azóta jobban odafigyelünk.

Töröltünk pár filmet, újraindítottuk, így kicsit összerendezte a dolgokat.

Lehet, hogy emiatt hagy ki a régebbi felvételeknél? A lányom kedvenc filmje, és már nem adják, moziklubban sincs.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
prediktív szövegszerkesztő javítása
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
On 5/5/2016 at 10:17 PM, anonymus said:

- Új iptv központ  (erről kerültek ki pletykák képek stb)

- Meg kell beszélni a mostani boxok lelki világával hogy új szoftvert fogadja vagy cserélni kell a boxot. 

- Ha új box akkor meg kell rendelni tesztelni kell stb stb.

- Forgalomban lévő hgw lelki világának meg kel mondani hogy te meg eszed az iptv cserét 

És ezt még lehetne sorolni

Az egy az egyben átvétel alatt azt értettem, hogy hgw-t, iptv dobozt meg mindent egyben lecserélnének, és akkor helyileg nem nagyon kellene fejleszteni semmit. Ez tűnne az egyszerűbbnek, bár lehet, hogy olcsóbb a fejlesztők munkáját fizetni (ha nem húzódik el), mint minden dobozt lecserélni az ügyfeleknél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na ja STB csere. De előtte: "Húzza ki, índítsa újra, dugja át, kapcsolja ki-be, nyomjon egy reset-et, frissítjük a firmware-t" duma jön. Gondolom IP-tvd van. Mivel a Telekom igazából kivezette a DKTV-t, marad ez a "mocsok". Persze a T-nek nem kóser, hogy a felhasználók többsége akinek okos tv-je van STB nélkül rögzítse, visszatekerje, bármikor lejátsza a DKTV-s adást, ami mivel külső HDD-re rögzíthető, hiba nélkül bármikor elérhető. Sajnállak... Marad az STB csere vagy a süket duma az üf-tól...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, prisz írta:

Na ja STB csere. De előtte: "Húzza ki, índítsa újra, dugja át, kapcsolja ki-be, nyomjon egy reset-et, frissítjük a firmware-t" duma jön. Gondolom IP-tvd van. Mivel a Telekom igazából kivezette a DKTV-t, marad ez a "mocsok". Persze a T-nek nem kóser, hogy a felhasználók többsége akinek okos tv-je van STB nélkül rögzítse, visszatekerje, bármikor lejátsza a DKTV-s adást, ami mivel külső HDD-re rögzíthető, hiba nélkül bármikor elérhető. Sajnállak... Marad az STB csere vagy a süket duma az üf-tól...

Nem kötelező szerződni, van Sat tv is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na ja. Igazad van. Létezik Sat tv is a T-től. Persze STB-vel, párosítva a kártya, nehogy már valaki kihasználja az okos tv adta lehetőségeket. Ha pedig valami probléma van ezzel is, akkor jön a süket duma "Húzza ki, índítsa újra, dugja át, kapcsolja ki-be, nyomjon egy reset-et, frissítjük a firmware-t"....

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Másik cég is akad nem csak a T. Pattanj már le erről a huzigálásról pls. Rengeteg esetben ennyi a megoldás amikor le ül az efi tv-t nézni nincs adás. Ki kapcsolja be kapcsolja és van tv jééé de előtte fel hívta már a 1412-t.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, anonymus írta:

Másik cég is akad nem csak a T. Pattanj mát le erről a huzigálásról pls. Rengeteg esetben ennyi a megoldás amikor le ül az efi tv-t nézni nincs adás. Ki kapcsolja be kapcsolja és van tv jééé de előtte fel hívta már a 1412-t.

Tökéletesen igazad van és én kérek elnézést. Valóban, 2016-ban ez tényleg teljesen természetes, hogy a T-s IPTV-s user huzigálja és kapcsolgassa a HGW-t amikor éppen nem működik. Érdekes a szüleimnek T-s digitális kábel van (sajna más szolgáltató nincs koax-on) a kártya a tv-ben egy "strong modullal" és hibátlanul működik minden. A TV-n simán megy a rögzítés, az időzítés a visszatekerés és minden egyéb funkció. Egyszerűen ép ésszel fel nem tudom fogni, hogy koax-on miért akarják kivezetni a hiba mentesen működő DVBC-t. Technikailag persze T-s részről érthető mert kevesebb szolgáltatás, több sávszál az IP-seknek, ami még több bevételi lehetőség az IP-tv egyéb funkciói révén, de az "efi"-ket erről senki nem kérdezte. Boritékolnám az IPTV vs DKTV végeredményt. Persze ez mehet, ideig-óráig, amíg sajnos sok előfizetőnek ez az egyetlen alternatíva, de nagyon remélem hiába a se..nyalás az unios pénzekért, hiába az ezen a pénzeken végzett "nagy kegyes" fejlesztés, idővel a konkurencia is sok helyen megjelenik, ami ezeken a területeken akár a "T" végét is jelenti...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mert derogál ki húzni a konnektorból és ezzel akár megoldani a gondot ? Hát én kérek elnézést de ha nincs tv-adás, fel hívom a 1412-őt annyi esélyt adok már a sztorinak hogy ki húzom a konnektorból  amit ki kel.  Hogy mért ? Háát nem is tudom hátha nem kell meg várni míg ki ér a szerelő és lehet 2 perc múlva úgyan úgy nézhetem amit néztem. Ha már van rá esély mért ne próbáljam ki ? Értem már így haza hogy hmm net van tv nincs meg ált az adás. Jó 1412 első mondat ki húztad mondom nem oké húzd ki. Ki húztam be dugtam jééé volt adás. Nincs mit rajta fel fogni ez üzlet így megy máshol ki szedték az analógot hasonló sírás volt miatta. Tudod vannak még aduászok a cégcsoport zsebében, lásd iptv cikk-    

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
32 perce, anonymus írta:

Mert derogál ki húzni a konnektorból és ezzel akár megoldani a gondot ? Hát én kérek elnézést de ha nincs tv-adás, fel hívom a 1412-őt annyi esélyt adok már a sztorinak hogy ki húzom a konnektorból  amit ki kel.  Hogy mért ? Háát nem is tudom hátha nem kell meg várni míg ki ér a szerelő és lehet 2 perc múlva úgyan úgy nézhetem amit néztem. Ha már van rá esély mért ne próbáljam ki ? Értem már így haza hogy hmm net van tv nincs meg ált az adás. Jó 1412 első mondat ki húztad mondom nem oké húzd ki. Ki húztam be dugtam jééé volt adás. Nincs mit rajta fel fogni ez üzlet így megy máshol ki szedték az analógot hasonló sírás volt miatta. Tudod vannak még aduászok a cégcsoport zsebében, lásd iptv cikk-    

Hát nem is tudom sírjak, vagy nevessek. A huzigálásra inkább nem írok semmit... A cikket már napokkal ezelőtt olvastam, erősen reklámszagú és tele van a magyarországi előfizető szokásokat figyelmen kívül hagyó tök felesleges szolgáltatásokkal. A 7 napos visszanézés jó ötlet, de gondolom ezt sem ingyen adják, kb. 0 előfizetője lesz. A minőséggel pedig már réges-régen elkéstek. Sajnos nem magával a T-vel van itt gond, hanem a managemant-el. Megint egy teljesen más közép európai felhasználói szokásra próbálják ráerőltetni a németet. Az, hogy a magyar fiatalok vevők a technológiára, semmit nem jelent ha nem fognak fizetni érte, hanem "levadásszák" a "nyersanyagot" ingyen máshonnan. Akár tetszik, akár nem ez az ország még hosszú évtizedekig nem lesz nyugat európa. Ezt egy cég vagy felismeri és ehhez mérten alakítja ki a szolgáltatásait, vagy ha nem, idővel a konkurencia terjeszkedésével "lehúzhatja a redőnyt."

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

(Most látom, milyen szépen átfogalmazta a prediktív a címet..., bocs.) 

Köszönöm a tippeket, a kihúz-bedug-kikapcs-reset-újraindít témakörön túlvagyunk, sajnos megerősítettétek a gyanúmat, hogy kuka. Ez már a második set-top-boxunk, az előzőnél is a gyerek összes felvett meséje ment a süllyesztőbe, nagy érvágás volt ez.... Azért megpróbáljuk mégegyszer, meg aztán az ügyfélszolgálatot is, hátha van valami ötletük a felvételek megmentésére. Félek, nem lesz. :(

Köszi még egyszer a segítő kommenteket! Szép estét mindenkinek!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, anonymus írta:

Egy be nem vezetett szolgáltatást aminek nem ismered a részleteit szapulni le írni előre, szép teljesítmény.

Valóban, de az irányt már látjuk és a felhasználói szokásokkal is tisztában vagyunk. Még egyszer mondom, a T-nek csak az az egyetlen szerencséje, hogy a technológiailag hátrányos területeken ők nyerték meg az uniós fejlesztési forrásokat (hogy mi módon azt hagyjuk), rájuk maradt a vacak rezes volt matáv terület és konkurencia nélkül egyed uralmuk van. Ha ez talán a jövőben megváltozik, akkor valóban reálisan láthatjuk a magyar előfizetői statisztikát. Mert szerintem felesleges arról beszélni, hogy ahol a konkurencia megjelent mennyire teljesítenek jól...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, Dorka írta:

(Most látom, milyen szépen átfogalmazta a prediktív a címet..., bocs.) 

Köszönöm a tippeket, a kihúz-bedug-kikapcs-reset-újraindít témakörön túlvagyunk, sajnos megerősítettétek a gyanúmat, hogy kuka. Ez már a második set-top-boxunk, az előzőnél is a gyerek összes felvett meséje ment a süllyesztőbe, nagy érvágás volt ez.... Azért megpróbáljuk mégegyszer, meg aztán az ügyfélszolgálatot is, hátha van valami ötletük a felvételek megmentésére. Félek, nem lesz. :(

Köszi még egyszer a segítő kommenteket! Szép estét mindenkinek!

Ha be kapcsolás közben látsz 3 darab szürke kört a tv képernyőjén. Akkor amikor meg látod ki kéne kapcsolni a hátsó billenő kapcsolóval ezt 4x kell meg tenni akkor le húzza a frissítést hátha...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Péntek este nálunk is beadta a kulcsot az STB (CIS5230). Ezt még akkor kaptuk, amikor coax-on elindult az IPTV szolgáltatás, szóval jó sokáig bírta. Először csak megakadt az adás, aztán már kikapcsolni sem lehetett, csak a billenőkapcsolóval. Az egyik újraindítás után össze-vissza villogott a kijelzője és utána a HDD tartalma is elszállt... Most az újraindítás fázistól nem lép tovább. Milyen típusú box-okat adnak most?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azért azt se felejtsük el, hogy a hálózatkiépítés országos szinten, meg a 4G kiépítés nem egy kis vagyont emészt fel...

Az hogy teszt szinten mikor indul el, az mellékes igazából, mert lehet valamit tesztelni 2-3 hónapig, fél évig, 1 évig 2 évig stb.  Vagyis az hogy folynak-e majd a tesztek, meg hogy mikor, azt nem tagadom hogy elég hamar megtörténhet, de hogy ebből idénre lenne-e valami az szinte teljességgel kizárt itthon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy ismerősnél (én még nem láttam a saját szememmel) T-s IPTV bekötésnél az egyik UTP kábelt elvágták, és kettéosztották oly módon, hogy négy ér megy egyik irányba, négy a másikba. Ez nem tűnik szabvány megoldásnak. Mi ennek az oka, és hol, mire használja az ilyen fajta UTP kábel elosztást a T?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt tudom, hogy vannak ilyen elosztók, bár azt nem tudtam, hogy ezek 4-4 eret visznek csak tovább.
De tény, hogy vannak erre a célra osztók, ahogy te is említed, amihez nincs szükség a kábel kettébontására, aminek picit gányolás hatása van szerintem. Legalábbis ha én meglátnám, hogy ilyet csinál a szerelő, megkérdezném, hogy mi a célja, aztán megköszönném, és majd én befejezem felkiáltással el is engedném. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...