Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
3 perce, Roli82 írta:

Én a helyedben bejelenteném meg egyébként is problémád van az IPTV-vel azt meg nem neked kell megoldani, hanem a T-nek.

Tudod ezt egyszer már megtettem, és az eredmény nem lett nyerő. Ezért gondoltam, hogy saját kézbe veszem. (Persze lehet, hogy egy jobb szerelő nem úgy "intézi el" a problémát, mint aki miatt így gondolkozom.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, anonymus írta:

Nem neked kell megoldani a t hatáskörébe eső hibákat. Az hogy jaaj a szerelő nem oldotta meg nem jelent semmit, nem minden nap ugyan az a szerelő van. 

OK, igazad van. Neki fogok még egyszer futni, de ettől függetlenül azért igazán kíváncsi lennék a jelszintekre is (mert szerintem minden problémámra ez adná meg a választ), de ehhez viszont hozzá kellene férnem a HGW-hez, amihez viszont kellene a HGW oldaláról hiányzó címke. (Egyben bízhatok, hogy ha kijön egy szerelő, akkor az is valahogy esetleg bele akarna a HGW online felületébe nézni, és ehhez esetleg tud majd egy csak általa ismert mesterkódot alkalmazni, amitől a HGW hozzáférhetővé válik.

Egyébként nagyon köszönöm, hogy ennyit tudtál foglalkozni velem. By.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, anonymus írta:

Nem neked kell megoldani a t hatáskörébe eső hibákat. Az hogy jaaj a szerelő nem oldotta meg nem jelent semmit, nem minden nap ugyan az a szerelő van. 

A lényeg hogy a hibát addig ne engedd lezárni,  amíg el nem múlik. Kitartás kell hozzá az igaz. De más vezetékére én nem szivesen kötök semmit, a hiányzó adatokat is bejelentjeted nyugodtam meg a szakadozást is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Meg lehetne tudni, hogy műszakilag mi okozta az anonymus által ezen a Fórumon is jelzett  márciusi IPTV kiakadásokatt? Közben ugyanis én is IPTV előfizető lettem, és nálam is vannak jelenleg is néha képakadások. Pletykaszinten azt hallottam, hogy a mindig változó user mennyiséghez képest nem mindig elég a stream sávszélessége. Én nem értek ehhez, ezért kérdezem, hogy ez lehetséges? Ezt úgy kell érteni, hogy van pl. a 2db HD stream és az 1 db SD stream, és ha túl sokan néznek egyszerre SD csatornákat, akkor egyszer csak elérkezik az a határ, aminél az SD kép már minden arról a streamről SD-t néző usernél akadozni kezd? És ha pl. egyedül néznék csak ekkor egy SD csatornát, akkor már biztosan nem merevedne ki nálam a kép?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 perce, anonymus írta:

Központi fennakadások voltak az nap / éjjel, iptv központban. Aznap éjjel kijavításra került, több publikus információ nincs az esetről.

Kereső a barátod!!

És arra nem tudnál válaszolni, amit a sávszélességgel kapcsolatban írtam? Így működik a műszaki háttér? Elvileg előfordulhat, hogy - túl keskenyre biztosított sávszélesség, és túl sok néző esetén - időlegesen megakadhat az IPTV  kép?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Maga az iptv egy össze tett történet. Magasabb prioritással van meg címezve a hálózaton, ez a gyakorlatban az jelenti. Hogy előbb kezd el lassulni az internet sebessége és utána fog kockásodni az iptv ha el fogy a sávszél.  Koax esetén 4 csatorna dedikáltan iptv forgalmat bonyolít csak és kizárólag. Egy időben nincs minden tv adás streamelve a hálózaton a körzetedben, hanem csak amit éppen néz valaki, de azok is úgy hogy ha van benne azonos pl tv2 akkor be csatlakoznak azok az emberek egy stream folyamba és nem mindenkinek dedikált megy. Mind e mellet vannak csoportok ki alakítva a népszerűbb csatornákkal amikre pl gyorsabban meg történik a csatorna váltás. 

Szóval ha ki fogy a sávszél a szegmensből akkr előbb durván el kezd lassulni az internet és ha annak már nincs hova lassulnia utána hal meg az iptv. 

Ahhoz hogy egyedül néz egy csatornát az adott szegmensen ahoz elég nagy mázlistának kell lenned vagy extra népszerűtlen csatornát kell keresned. 

Nálad koax hálózat van nah viszont itt van egy apró csavar a dologban. Koaxon van egy bizonyos codeword arány ez vonali hibákat zajt stb jelöl. Pl nálam történt eset jó példa erre jelszintek tökéletes volt minden tökéletes netezés közben nem tűnt fel semmi de kb minden csatornán ez a codeword mérő 10^-7 en állt. Ezt el hárítottam és meg javult az iptv szolgáltatás. 

 

Simán lehet iptv ilyen hibája koax vonali hibáktól amit internetezés közben nem feltétlen veszel észre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálunk megint fennforgás van felvevős box ügyben ED3 területen (HD adások akadnak, durva beakadás után újraindul), miközben a nem felvevőssel semmi gond. Ez hálózati probléma lehet vagy a box haldoklik? Május 12 környékén is volt ilyen, akkor 2-3 nap alatt helyrejött és rendben működött. A problémás időszakban ilyen volt a jelszint:

 

jelszint.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 órája, anonymus írta:

Maga az iptv egy össze tett történet. Magasabb prioritással van meg címezve a hálózaton, ez a gyakorlatban az jelenti. Hogy előbb kezd el lassulni az internet sebessége és utána fog kockásodni az iptv ha el fogy a sávszél.  Koax esetén 4 csatorna dedikáltan iptv forgalmat bonyolít csak és kizárólag. Egy időben nincs minden tv adás streamelve a hálózaton a körzetedben, hanem csak amit éppen néz valaki, de azok is úgy hogy ha van benne azonos pl tv2 akkor be csatlakoznak azok az emberek egy stream folyamba és nem mindenkinek dedikált megy. Mind e mellet vannak csoportok ki alakítva a népszerűbb csatornákkal amikre pl gyorsabban meg történik a csatorna váltás. 

Szóval ha ki fogy a sávszél a szegmensből akkr előbb durván el kezd lassulni az internet és ha annak már nincs hova lassulnia utána hal meg az iptv. 

Ahhoz hogy egyedül néz egy csatornát az adott szegmensen ahoz elég nagy mázlistának kell lenned vagy extra népszerűtlen csatornát kell keresned. 

Nálad koax hálózat van nah viszont itt van egy apró csavar a dologban. Koaxon van egy bizonyos codeword arány ez vonali hibákat zajt stb jelöl. Pl nálam történt eset jó példa erre jelszintek tökéletes volt minden tökéletes netezés közben nem tűnt fel semmi de kb minden csatornán ez a codeword mérő 10^-7 en állt. Ezt el hárítottam és meg javult az iptv szolgáltatás. 

 

Simán lehet iptv ilyen hibája koax vonali hibáktól amit internetezés közben nem feltétlen veszel észre.

Szuper vagy anonymus, végre kezdem érteni, hogy mi vezet el a háttérben egy képmegálláshoz. A folyamatot persze - amíg nem okosítottál meg - addig nem is tudtam azzal tetten érni, hogy pl. megnézem az upload/download értékeimet, de általában olyankor nem is netezek, amikor IPTV-zek. Most viszont majd meg fogom nézni. (Egyébként pár napja mintha ritkábban állna meg a kép.)

Persze van még bőven, amit nem értek, és persze te mondhatod azt is, hogy egy efi ne is foglalkozzon ezzel, de ha mégis hajlandó lennél  még egy kicsit tovább okosítani, akkor lenne még néhány (lehet, hogy szörnyen buta és laikus) kérdésem:

1. Publikus információ az, hogy a koaxban lévő csatornák hányan vannak, és melyiken mi van?  (Nyilván a 4 db dedikáltan IPTV csatorna mellett kapásból ott még a net, aztán a korábbi digitális televíziózás csatornái is, az analóg TV csatornák, és ott vannak még az analóg szolgáltatott rádiócsatornák is.) Meg lehet találni ezt a hálózati kiosztást  valahol a neten?

2. A 4 db dedikáltan IPTV csatorna az 4 db tévézésre szolgáló stream? (Mert én csak 1xSD+2xHD = 3 db streamet kapok az előfizetésben.)

3. A 4 db dedikáltan IPTV csatornán elvileg minden szolgáltatott Tv csatorna streamelve van állandóan? Vagy erre írtad azt, hogy " Egy időben nincs minden tv adás streamelve a hálózaton a körzetedben, hanem csak amit éppen néz valaki, de azok is úgy, ha van benne azonos (pl tv2), akkor becsatlakoznak azok az emberek egy stream folyamba, és nem mindenkinek dedikált megy." ? Mi alapján dől el, hogy dedikált streamet kapok, vagy becsatlakozóst? Egy TV csatornát hány db efi nézhet egyszerre internet lassulás nélkül?

4. A 4 db dedikált streamen kívül azon a streamen, melyben éppen egy nézettség miatt streamelnek egy adott TV csatornát, ott összesen hány db efi nézheti egyidőben a csatornát internet lassulás, majd kockásodás nélkül?

5. Üzemeltetési gyakorlata-e a T-nek, hogyha egy körzetből több efi panaszkodik arra, hogy lassú az internet és meg-megáll a TV képe, akkor akar-e és tud-e  számukra sávszélességet növelni?

Amire pedig azt válaszoltad, hogy  " Ahhoz hogy egyedül nézz egy csatornát ... ahhoz elég nagy mázlistának kell lenned " azt azért kérdeztem teljesen csak elvileg, hogy ha nem kellene senkivel osztozni a sávszélességen, akkor nem lenne szabad elvileg sem az internetnek lassulni, sem pedig a képnek kockásodni, ugye?

Na jól megbombáztalak kérdésekkel. Remélem nem éltem vissza nagyon a helyzettel. Kicsit tudom, hogy igen, de a Fórumra azért írok, mert onnan a T az efiknek szakmai válaszokat ígért.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

1. Itt meg találod hogy nagy vonalakban hol vannak a digitális kábel tv csatornák. Itt meg találod a Központi fejállomás által el látott területeken lévő digitális kódolatlan tv csatornákat.  Ez Budapestet és vonzáskörzetét jelenti.   Itt pedig a Déli országrész listája.  Analóg csatornák listáját talán Ászf-ben meg találod. De szinte mindegyik Telekomos koaxos részen ilyen 4-5 analóg tv csatorna van talán. Analóg rádió csatornákat passzolom. Videnates körzetekben lehet hogy van még analóg tv, erről most így nem tudok nyilatkozni. Ott más tervek szerint mennek a változások.

2.  Nem ezt jelenti hanem azt hogy koaxos internetnél docsiss csatornák vannak bekapcsolva a hálózaton. Ezeket úgy kell elképzelni mint egy tv csatorna csak ezeken nem tv adás megy hanem internet vagy iptv.  Minden docsis csatornának meg van a maximális terhelhetősége pl 1 letöltős docssis csatorna kb 50 mbit letöltési sávszélt ad. 4 darab ilyen docsis csatorna van össze fogva amin iptv közlekedik.   Ez az jelenti hogy iptv re van x mbit sávszél  minden efi kap 2sd + 1 hd stream et vagy fordítva.  Telekom koax hálózaton maximálisan átlagban 24 ilyen dociss csatorna letöltésre felfele meg 2-3-4-5

3. Nincs állandóan minden csatorna , csak az adott szegmenseben amit néznek. Erre írtam igen! Attól függ hogy az a tv csatornát amit te most nézel a környékeden nézi e más is. Ez a kérdés úgy helyesebb hogy hány tv-n mehet egyszerre iptv adás internet lassulás nélkül.  Ezen kár  gondolkozni mert pontos számot max T tudna mondani. 

4. 4 db docsis csatorna nem stream

5.  Ez egy nagyon jó és össze tett kérdés :)  Tegyük fel hogy a te településeden elszórtan 1-2 ember panaszkodik  erre a hibára. Akkor ezek nagy eséllyel egyedi hibáknak lesznek rögzítve.  Alacsony prioritás szerint mivel iptv 24-48 hibaelhárításra kitűzött idő.   Ha vissza térően többen egyre többen panaszkodtok így nő a hiba prioritása is. Igen  tud sávszélt emelni ha elfogy a kraft a szegmensben vannak erre spéci grafikonok. Amikor szükséges ki írják rá a "karbantartást"   ezek hajnali 2 -- dél közt szokott lenni ilyen bővítés. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
27 perce, anonymus írta:

1. Itt meg találod hogy nagy vonalakban hol vannak a ............

Nagyon köszönöm a nem könnyen emészthető válaszodat. Abban igazad van, hogy arra a kérdésemre - ami egyébként az én kiinduló problémám volt - hogy mekkora egyidejűség esetén kezd kockásodni a kép, arra nyilván nem várhatok senkitől egzakt választ. A bekövetkezés okának a tendenciájára viszont az információid  választ adtak. Én eleve is ezért kérdeztem ezt meg, mert úgy gondolkodok, hogy a volt Vidanetesek egyre nagyobb tábora - ki gyorsabban, ki lassabban - megadja magát a T-nek, és emiatt a körzetemben  egyre növekszik az IPTV-sek száma, ami miatt a folyamat a kritikus egyidejűség (kockásodás) bekövetkezte felé halad. Még az is lehet, hogy a korábbi levelemben jelzett "mintha már ritkábban állna meg a kép" tapasztalatunk hátterében is az áll, hogy esetleg nem én voltam az egyetlen, aki emiatt panaszkodott, így esetleg közben sávszélességet növelt a T, és - bár így lenne - ezzel meg is szüntette a problémánkat.

Még egyszer nagyon köszönöm, hogy mélyebben is hajlandó voltál belemenni a tájékoztatásomba.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy sorrendi újraindítást kellene megpróbálni

Első lépésben áramtalanítani az összes szolgáltatáshoz tartozó eszközt, majd a következő sorrendben visszakapcsolni: digitális elosztót  (megvárni hogy teljesen felépüljön a kapcsolat), ezt követően pedig az IPTV boxokat egyesével és ne egyszerre.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van valami hely, ahol lehet tudni a kurrens, több usert érintő hibákról? Egy családtagnál hirtelen minden elment, iptv, net, digitális tv egyszerre. Mivel az iptv és a digitális külön dróton jön, ezért gondolom valami központi gikszer lehet, mert ezek függetlenek egymástól (a digitális tv nem a hgw-n át jön). Van olyan oldal, ahol az akut központi problémák fel vannak sorolva, hogy lehessen tudni, hogy be kell-e jelenteni a hibát, vagy már dolgoznak rajta?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...