Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
4 minutes ago, acel said:

És még a hiba bejelentés is automatikus lenne és magától elkezdődne a kötbér időszaka ;-) ?  

Nem, csupán annyi kellene, hogy kiírják a facebook oldalukra, twitterre, stb. hogy "jelenleg problémák vannak a x. kerület környékén, a megoldáson dolgozunk, a fennakadásért elnézést kérünk", ahogy nagy cégeknél külföldön szokásos. Ennyi elvárható lenne, hogy a userek legalább lássák a közösségi oldalukon, hogy jelzik a hibát, de még erre sem képesek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, tks írta:

Nem, csupán annyi kellene, hogy kiírják a facebook oldalukra, twitterre, stb. hogy "jelenleg problémák vannak a x. kerület környékén, a megoldáson dolgozunk, a fennakadásért elnézést kérünk", ahogy nagy cégeknél külföldön szokásos. Ennyi elvárható lenne, hogy a userek legalább lássák a közösségi oldalukon, hogy jelzik a hibát, de még erre sem képesek.

Vicces akartam lenni, sajnos a T láthatólag úgy gondolja hogy kisebb a kára ha csendben marad. Így talán kevesebb hibabejelentést kell elintezni.  Az üszt bővíteni nem kell a várakozó ügyfél meg majd megunja

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyébként a hiba kapcsán kiderült, amit én nem tudtam, hogy hálózat nélkül a meglevő felvételeket sem játssza le a doboz. Én nem voltam ott, de az érintett családtag azt mondta, hogy élő adás híján le akart játszani egy korábbi felvételt, de hiába nyomott rá, az sem indult el.

Azt gondolnám, hogy a doboz a belső hd-re veszi a felvételeket, vagyis elérhetőek ilyenkor is, de lehet, hogy a kód nem elég robusztus,és akar valamit csatlakozni a központhoz ebben az esetben is, és ha az nem sikerül, akkor az megakasztja a felvételek lejátszását is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 minute ago, anonymus said:

Jól gondolod felvétel lejátszásához is le kéri a meg felelő azonosítót a box. Ha már lejátszás közben vagy akkor az a film végig megy, de másik lejátszás nem kezdeményezhető már.

Mármint milyen azonosítót? Hogy van-e élő előfizetésem arra a dobozra? Azt gondolnám, hogy elég ritkán fordulhat elő, hogy valaki lemondott előfizetéssel korábbi felvételeket nézeget a dobozon, ezért ezt talán túlzás ellenőrizni, ha erről van szó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 perce, anonymus írta:

Jogosultság ellenőrzés ennyi van a háttérben DRM . Bármelyik adok veszek oldalra fel mész találsz eladó iptv dobozokat. Szóval próbálkoznak az emberek azért.

DRM nélkül mi lenne velünk...
Ha nem lenne akkor ellopnák a csatornákon adott több éve dvdn megjelent, egyébként rögzítési  és újra nézési jogosultsággal felvett filmeket. Káosz lenne és gazdasági válság. Meg hiányozna az érzés hogy a fizetős tiszta felhasználókat tovább csicskáztassa a szolgáltató. (ez offtopic volt bocs , tudom a választott technológia nem enged mást. sajnos a gép nem engedi megint....)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, acel írta:

DRM nélkül mi lenne velünk...
Ha nem lenne akkor ellopnák a csatornákon adott több éve dvdn megjelent, egyébként rögzítési  és újra nézési jogosultsággal felvett filmeket. Káosz lenne és gazdasági válság. Meg hiányozna az érzés hogy a fizetős tiszta felhasználókat tovább csicskáztassa a szolgáltató. (ez offtopic volt bocs , tudom a választott technológia nem enged mást. sajnos a gép nem engedi megint....)

DRM nelkul nem lennenek fizetos elofizetok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 minute ago, Attila70 said:

DRM nelkul nem lennenek fizetos elofizetok.

A fent említett eset, hogy a dobozról a már felvett dolgokat offline is le lehessen játszani, nem nagyon érintené az előfizetőket, mert ők általában élő adást néznek. Az nem lenne túl életszerű, hogy a híradót, meg a sportműsorokat, meg xfaktort offline akarnák nézni az emberek az esemény után.  Azzal nincs gond, hogy az élő adásnál ellenőrzik a jogosultságot, de a felvett dolgoknál ez inkább csak a rendes előfizetőket szivatja, akik akkor néznének offline ilyet, mint pl. tegnap, amikor egy nagy területen lehalt az egész hálózat, és nincs élő adás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 minutes ago, anonymus said:

Csavarok rajta :D   ha elő fizetsz HBO -ra fel veszel onnan valamit és le mondod HBO csomagot utána azok a felvételek amit HBO-rol fel vettél el tűnnek. 

Aki az ilyen kalózkodást üzletszerűen csinálja, annak gondolom van állandó HBO előfizetése, nem egyes filmekért fizet elő, aztán mondja le a csomagot minden alkalommal, miután azt a filmet felvette. Szóval ez csak a rendes előfizetőket szivatja, a kalózkodás ellen nem használ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, tks írta:

A fent említett eset, hogy a dobozról a már felvett dolgokat offline is le lehessen játszani, nem nagyon érintené az előfizetőket, mert ők általában élő adást néznek. Az nem lenne túl életszerű, hogy a híradót, meg a sportműsorokat, meg xfaktort offline akarnák nézni az emberek az esemény után.  Azzal nincs gond, hogy az élő adásnál ellenőrzik a jogosultságot, de a felvett dolgoknál ez inkább csak a rendes előfizetőket szivatja, akik akkor néznének offline ilyet, mint pl. tegnap, amikor egy nagy területen lehalt az egész hálózat, és nincs élő adás.

A felvett vagy arhiv visszanezes jogossaganak ellenirzeset szerzoi jogok miatt kell megtenni. Az iptv jelenlegi megoldasa ennek igy tesz eleget. Ezt az ms igy keszitette el, amit te akarsz ahhoz helyi jogosultsag ellenorzes is kellene. Az amugy sem olcso licensz dij megtobb lenne amit gondolom te sem szeretnel allni. A jovo meg, hogy milyen lesz azt majd meglatjuk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 minutes ago, Attila70 said:

A felvett vagy arhiv visszanezes jogossaganak ellenirzeset szerzoi jogok miatt kell megtenni. Az iptv jelenlegi megoldasa ennek igy tesz eleget. Ezt az ms igy keszitette el, amit te akarsz ahhoz helyi jogosultsag ellenorzes is kellene. Az amugy sem olcso licensz dij megtobb lenne amit gondolom te sem szeretnel allni. A jovo meg, hogy milyen lesz azt majd meglatjuk.

Ahogy feljebb is írtam, a kalózokat ez nem állítja meg, csak az átlagembert szivatja, szóval a gyakorlatban értelmetlen az egész, ezt a jogtulajdonosoknak is látniuk kellene.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a Magyar Telekom Nyrt. hálózat korszerűsítést végez az alábbi időpontokban és helyszínen:

  • 2016. június 9-én 00:00 és 06:00 között: Országosan az M4 csatorna nem lesz elérhető

Amennyiben a jelzett időszakokon túl is szolgáltatásunkban üzemszünetet tapasztal, és rendelkezik digitális elosztóval, akkor kérjük szíveskedjen újra indítani készülékét, amelynek segítségével az esetleges hibák megszűnnek. Abban az esetben, ha az észlelt hiba ezután is fennáll, kérjük hívja ügyfélszolgálatunkat a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1412-es telefonszámon!

Az esetleges kényelmetlenségért Ügyfeleink elnézését, egyben szíves megértését kérjük.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, anonymus írta:

Jogosultság ellenőrzés ennyi van a háttérben DRM . Bármelyik adok veszek oldalra fel mész találsz eladó iptv dobozokat. Szóval próbálkoznak az emberek azért.

Szerintem a jogosultság ellenőrzés a műsor felvételekor már megtörténik (sőt, a felvétel nélküli TV nézés sem lehetséges, ha már nem vagyok aktív efi), így a lejátszáskor is elvégzett ismételt ellenőrzés elveszi a felvétel tulajdonosától azt a lehetőséget, hogy a felvételét lejátssza olyankor, amikor egyébként - tételezzük fel, hogy a T hibájából - éppen  nem tud  élő TV adást nézni. A jogszabály időfázis korlátozás nélkül megengedi, hogy - terjesztést kizáró saját célra - bárki felvehessen olyan műsort, amit felvétel nélkül is jogosan meg tudna nézni. És ennek  mikor van értelme? Akkor,  ha azt a felvételt bármikor vissza is nézheti. Már szerintem az is etikátlan korlátozás, hogy az efi időszakban felvett saját "tulajdonú" felvételét az efi státus megszűnését követően már nem tudja többé visszanézni. A felvétel tulajdonosa ekkor már az efi, és már nem a T. Itt most szerintem a DRM félreértéséről és a T szabályozás hibájáról van szó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De a felvétel nem a tied nem a te tulajdonodban lévő eszközön tárolón van. Te jogot veszel arra hogy felvételt csinálj és azt vissza nézd. box cserénél is kuka minden felvétel.  Még mindig kulturáltabb ez a megoldás mint ha szolgáltató telep helyén lévő tárolóra vennél fel. Na akkor .....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, tks írta:

 Az nem lenne túl életszerű, hogy az xfaktort offline akarnák nézni az emberek az esemény után.

Mi nagyon sokszor azért vesszük fel a nézni kívánt műsort, mert realtime időben nem vagyunk még otthon. Tegnap is felvettük a Kismenők döntőjét, mert minden családtag házon kívül volt az adásidőben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 minutes ago, kabelnet said:

Mi nagyon sokszor azért vesszük fel a nézni kívánt műsort, mert realtime időben nem vagyunk még otthon. Tegnap is felvettük a Kismenők döntőjét, mert minden családtag házon kívül volt az adásidőben.

Ezert használtam az offline szót, hogy hálózat nélkül nézed, mondjuk a hálózati dugót kihúzva a dobozból. A később megnézés természetes, de az offline megnézés nem tipikus használat, ez csak akkor fordul elő, ha lerohad a hálózat, mint tegnap. Ezért azt nyugodtan lehetne engedni, hogy nézze a felvételeket hálózat nélkül, mert olyan ritkán fordul elő, és akkor is a szolgáltató hibájából.

Az meg megint nem életszerű, hogy az emberek a netről használt ip tv dobozokat vesznek, hogy az azokra korábban felvett filmeket ingyen megnézzék offline. Ezért nem kell megvenni a dobozt, egyszerűbb letölteni a filmet a netről, ha nagyon akarja.

Szóval online kapcsolattal nyugodtan mehet a jogosultságellenőrzés, de az offline olyan ritkán fordul elő, hogy ott nem kellene erőltetni, különösen, hogy a kalózokat ez semmiben sem akadályozza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, anonymus írta:

De a felvétel nem a tied nem a te tulajdonodban lévő eszközön tárolón van. Te jogot veszel arra hogy felvételt csinálj és azt vissza nézd. box cserénél is kuka minden felvétel.  Még mindig kulturáltabb ez a megoldás mint ha szolgáltató telep helyén lévő tárolóra vennél fel. Na akkor .....

Amit írtam, hogy " Már szerintem az is etikátlan korlátozás, hogy az efi időszakban felvett saját "tulajdonú" felvételét az efi az efi státus megszűnését követően már nem tudja többé visszanézni." azt kénytelen az efi elfogadni, még ha etikátlannak is tartja, viszont a megvett nézési jog az azt kellene jelentse, hogy aki ezt a jogot megvette, azt nem korlátozhatják a nézési jogának gyakorlásában. Az nem érv, hanem *****ság, hogy pl. box cserénél (meg ahogyan hallom több más szituációnál is, pl. újraindítást követően is)  kuka minden felvétel. Azzal nem indokolhatsz szerintem egy rossz szabályozást, hogy ez a szabályozás lehetne még rosszabb is.  Attól, hogy nem az én tulajdonomban lévő tárolómon van a teljes jogú felvételem, attól még a tároló jogos használója vagyok, vagyis korlátozás nélküli jogom kellene legyen a felvétel megnézésére mindaddig, míg a tárolónak jogos használója vagyok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ráadásul ha felveszem videóra akkor offline is mehet. A kódolatlan dvb-c is felvehető,  szerintem máshol is lejatszhatóan.  Az se lepne meg ha a tvgo is felvehető könnyen.  De mindez felesleges mert a filmek 90 százaléka legálisan letölthető. Hála az artisjus adónak. Tehát a drm csak az ***** vezetőknek kell akik teljesen digitális analfabéták és nem zavarja őket a felhasználó szivatasa   

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  •  
2 órája, kabelnet írta:

Szerintem a jogosultság ellenőrzés a műsor felvételekor már megtörténik (sőt, a felvétel nélküli TV nézés sem lehetséges, ha már nem vagyok aktív efi), így a lejátszáskor is elvégzett ismételt ellenőrzés elveszi a felvétel tulajdonosától azt a lehetőséget, hogy a felvételét lejátssza olyankor, amikor egyébként - tételezzük fel, hogy a T hibájából - éppen  nem tud  élő TV adást nézni. A jogszabály időfázis korlátozás nélkül megengedi, hogy - terjesztést kizáró saját célra - bárki felvehessen olyan műsort, amit felvétel nélkül is jogosan meg tudna nézni. És ennek  mikor van értelme? Akkor,  ha azt a felvételt bármikor vissza is nézheti. Már szerintem az is etikátlan korlátozás, hogy az efi időszakban felvett saját "tulajdonú" felvételét az efi státus megszűnését követően már nem tudja többé visszanézni. A felvétel tulajdonosa ekkor már az efi, és már nem a T. Itt most szerintem a DRM félreértéséről és a T szabályozás hibájáról van szó.

Mivel nem vagyok jogasz igy nem mondom azt, hogy en vagy te mondod helyesen, persze te lehet, hogy az vagy nemtudom.

Ami viszont biztos, hogy masolatot csak a megvasarolt alkotasrol keszithetsz. Magyarorszagon a letoltes nem  buntetendo, de a feltoltes igen. Az ilyen felvetel nem vagyok biztos, hogy a fentieknek megfelel-e. Mint mondtam nem vagyok jogasz.

A licensz amirol irtam az az iptv platformra vonatkozik es nem az adott csatornara. A felvetel visszanezese pedig ettol fugg. Ez igy van, ezt teszi lehetove.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...