Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
14 órája, zoli62 írta:

...........Amennyiben nem, akkor felvételek offline nézhetősége nem IPTV, hanem Telekom specifikus.

Hát én attól még nem kerülök kedvezőbb helyzetbe, ha a probléma nem IPTV specifikus, hanem ennél magasabb szinten az. A lényeg ugyanis ettől nem változik, engem előfizetőként a T abbeli jogaimban korlátoz, hogy az általam megfizetett szolgáltatásának keretén belül az általam rögzített műsort akár 5 perccel később, akár 5 nappal később korlátozás nélkül megnézhessem. (De annak sem szabadna úgy lenni, hogy egy hálózati karbantartást követően állítólag - ezt csak hallottam -  többé már nem is elérhető a STB-HDD-n lévő korábban felvett anyag.)

Miután nem akarom kézben tartható adathordozóra kimásolni, nem akarom a jogdíjfizetést megkerülve a felvétel korongos másolatát terjeszteni, csupán csak időben később megnézni, ebből a szempontból a T-nek nem szabadna jogi különbséget tennie aközött, hogy az általam jogosan elérhető TV műsort annak felvétel nélkül realtime nézem, vagy hogy azt  - jogosan felvéve - időben eltolva nézném meg.  Korábbi véleményemet ismétlem, amikor újra azt mondom, hogy ez a jelenlegi szabályozás egy - az előfizetőt hátrányos helyzetbe hozó - jogsértő (jogkorlátozó) szabályozás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, kabelnet írta:

Hát én attól még nem kerülök kedvezőbb helyzetbe, ha a probléma nem IPTV specifikus, hanem ennél magasabb szinten az. A lényeg ugyanis ettől nem változik, engem előfizetőként a T abbeli jogaimban korlátoz, hogy az általam megfizetett szolgáltatásának keretén belül az általam rögzített műsort akár 5 perccel később, akár 5 nappal később korlátozás nélkül megnézhessem. (De annak sem szabadna úgy lenni, hogy egy hálózati karbantartást követően állítólag - ezt csak hallottam -  többé már nem is elérhető a STB-HDD-n lévő korábban felvett anyag.)

Miután nem akarom kézben tartható adathordozóra kimásolni, nem akarom a jogdíjfizetést megkerülve a felvétel korongos másolatát terjeszteni, csupán csak időben később megnézni, ebből a szempontból a T-nek nem szabadna jogi különbséget tennie aközött, hogy az általam jogosan elérhető TV műsort annak felvétel nélkül realtime nézem, vagy hogy azt  - jogosan felvéve - időben eltolva nézném meg.  Korábbi véleményemet ismétlem, amikor újra azt mondom, hogy ez a jelenlegi szabályozás egy - az előfizetőt hátrányos helyzetbe hozó - jogsértő (jogkorlátozó) szabályozás.

Hát az ÁSZF-ben átalában elfogadjuk ezeket a felhasználási feltételeket. A kérdés hogy az ÁSZF jogsértő-e, vagy pedig a T belátja hogy ez ciki.
Máshol ilyemit a verseny szabályozza. Ami nálunk nincs mindenhol. A szolgáltatás cikisége pedig nincs hatással a szolgáltatást  mibenlétét aláíró vezetők jutalmát, emiatt őket nem zavarják az ilyen dolgok. Azzal kell szembesülnünk hogy ezek a mi - vagyis a felhasználók problémái. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, acel írta:

Hát az ÁSZF-ben átalában elfogadjuk ezeket a felhasználási feltételeket. A kérdés hogy az ÁSZF jogsértő-e, vagy pedig a T belátja hogy ez ciki.
Máshol ilyemit a verseny szabályozza. Ami nálunk nincs mindenhol. A szolgáltatás cikisége pedig nincs hatással a szolgáltatást  mibenlétét aláíró vezetők jutalmát, emiatt őket nem zavarják az ilyen dolgok. Azzal kell szembesülnünk hogy ezek a mi - vagyis a felhasználók problémái. 

Sajnos ebben neked maximálisan igazad van. Ha valaki két rossz közül választhat csak, akkor inkább benyeli a kisebbik rosszat, azaz itt pl. azt, hogy korlátozzák a jogait. Azért ne csüggedj, én sem teszem. Ha minden előfizető szó nélkül hajtja a fejét az igába (ÁSZF), akkor biztosan nem fog ez a cikis helyzet soha sem megváltozni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, zoli62 írta:

Az IPTV kényelmi funkcióit se fejlesztik régóta: DVR boxon az élő adásnak másfék óránál több visszatekerési ideje, illetve az összesen az EPG-n csatornaütemezés hiányzik.

Nekem még nincs felvevős boxom, így a visszatekerésről nincs tapasztalatom, de az, ami a korábbi kódolt digitális csomagnál még működött, hogy be lehetett állítani az éppen nézett csatornáról egy másik csatornán később kezdődő műsorra történő automatikus átkapcsolást, az bizony az IPTV-nél nagyon-nagyon hiányzik. Azzal hitegetnek bennünket, hogy ősszel megújul az IPTV, és esetleg ezeket a hiányosságokat is abban már talán eltüntetik.(???) Majd meglátjuk......?!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, kabelnet írta:

Kösz a linket. Hát a cikk a visszatekerésre még csak kitér, de zoli62 EPG csatornaütemezési felvetésére nem igazán ad választ. De hát bizakodjunk! A remény hal meg utoljára.

Amit az itteni informátorok sejtetni engednek az az hogy az entertain tv szakít a microsoft/ericsson Mediaroom platfommal, és valami újra cserélik ki, részletek nélkül, A mediaroomra évek óta semmilyen fejlesztés nincs, ezért nincs smartv tvgo app,  ezért panaszkodik  az explorer a lejárt plugin miatt, ezét kell az online DRM ellenőrzés offline lejátszáshoz, ezért nincs rá fejlesztés. Ezért nem lehet a mostani STB-ket lecserélni (pedig nem lehetne őket szerintem forgalmazni se STBként se hálózati eszköznént).
Ha ténlyeg új platfom jön akkor........ bármi lehet ......+-

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 minute ago, acel said:

Amit az itteni informátorok sejtetni engednek az az hogy az entertain tv szakít a microsoft/ericsson Mediaroom platfommal, és valami újra cserélik ki, részletek nélkül, A mediaroomra évek óta semmilyen fejlesztés nincs, ezért nincs smartv tvgo app,  ezért panaszkodik  az explorer a lejárt plugin miatt, ezét kell az online DRM ellenőrzés offline lejátszáshoz, ezért nincs rá fejlesztés. Ezért nem lehet a mostani STB-ket lecserélni (pedig nem lehetne őket szerintem forgalmazni se STBként se hálózati eszköznént).
Ha ténlyeg új platfom jön akkor........ bármi lehet ......+-

Na de egy Telekom hogy engedhet ilyet meg magának? Mármint a tulajdonos Deutsche Telekomra gondolok, ami azért egy elég nagy cég, és az eddigi években gondolom ott szintén ez a felület ment, ha most fejlesztenek. Odakint sincs komolyabb verseny a szolgáltatók között, és ez a felhasználói felület elment a német piacon is, ott is elég volt ennyi?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, tks írta:

Na de egy Telekom hogy engedhet ilyet meg magának? Mármint a tulajdonos Deutsche Telekomra gondolok, ami azért egy elég nagy cég, és az eddigi években gondolom ott szintén ez a felület ment, ha most fejlesztenek. Odakint sincs komolyabb verseny a szolgáltatók között, és ez a felhasználói felület elment a német piacon is, ott is elég volt ennyi?

Dt már egy ideje nem az a iptv van ami nálunk legalább is sok DT-s ilyen videó van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 minute ago, anonymus said:

Nincs semmi velük kell nem kell meg kapják.

Remélhetőleg azért választható lesz a régieknek is, illetve valószínűleg a telekom is szeretné majd, hogy minél többen térjenek át, hogy egységesebb legyen a rendszer. Bár a mostani iptv felületet elnézve, az lenne a meglepő, ha valaki nem akarna ennél jobbat. Ilyen inkább csak az lesz, aki alapszinten használja, csak csatornaváltásra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, tks írta:

Remélhetőleg azért választható lesz a régieknek is, illetve valószínűleg a telekom is szeretné majd, hogy minél többen térjenek át, hogy egységesebb legyen a rendszer. Bár a mostani iptv felületet elnézve, az lenne a meglepő, ha valaki nem akarna ennél jobbat. Ilyen inkább csak az lesz, aki alapszinten használja, csak csatornaváltásra.

Nem hiszem hogy a T bele akarna  menni megint egy párhuzamos szolgáltatás bevezetésébe.  Kicsit nem megtérülő beruházás lenne még egy iptv központot üzemeltetni, persze lehet havi díjat is emelni. De sokaknak a mostani havi díj is sok és drága. Olyat tudok el képzelni hogy el kezdik bevezetni és bizonyos ideig üzemel mind két rendszer. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, kabelnet írta:

Kösz a linket. Hát a cikk a visszatekerésre még csak kitér, de zoli62 EPG csatornaütemezési felvetésére nem igazán ad választ. De hát bizakodjunk! A remény hal meg utoljára.

Én is kábelről jöttem át és IPTV-n hiányolom az ott régóta meglevő ehhez hasonló egyszerű funkciókat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mind a kettőnek ki van tűzve a teljes ki kapcsolása + egyik se értékesíthető.  Ezek mellé nem véletlen akar szabadulni talán év végére meg szüntetni az összes hytas házat. Analóg és digitális ktv is ilyen volt amúgy jött mellé iptv. Nálunk már nincs analóg tv meg digitális is fogyatkozik. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 órája, anonymus írta:

Mind a kettőnek ki van tűzve a teljes ki kapcsolása + egyik se értékesíthető.  Ezek mellé nem véletlen akar szabadulni talán év végére meg szüntetni az összes hytas házat. Analóg és digitális ktv is ilyen volt amúgy jött mellé iptv. Nálunk már nincs analóg tv meg digitális is fogyatkozik. 

Szia Anonymus! Te a fenti idézetet ugye nem zoli62-nek írtad? Mert ha mégis , akkor úgy kell ezt érteni, hogy az új IPTV-ben "ki van tűzve" a felvétel visszatekerés lehetőségének a "teljes kikapcsolása"? És ugyanígy meg akarnák szüntetni az egyik legnépszerűbb ex digitális tévézési szolgáltatást is (a majd félóra múlva, egy másik csatornán kezdődő várt műsorra történő automatikus csatornaváltást)? Szerintem nem erről írtál, de nem találom a válaszodban, hogy kinek mikor írt kérdésére válaszoltál ezzel a tartalommal. (Pl. a "hytas ház"-ról azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák, és zoli62 kérdésében nem is véltem felfedezni olyat, amire ez a "hytas ház" válasz lehetne.)
Jobb lenne azt hallani tőled, hogy a zoli62-es által (és általam is) hiányolt IPTV szolgáltatások az új IPTV-ben már benne lesznek.

Egyébként ha a "nálunk" a T-t jelenti, akkor még van analőg TV lehetőség is a T-nél is, amennyiben a nézhető 4 db csatornát (M1, M2, M4, Duna) tévézési lehetőségnek lehet nevezni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...