Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Törvényileg kötelező elosztani azt  a négy csatornát. 

 Hytas ház = Azok a társas házak ahol optika megy be és varázs ütésre rézzé alakul analóg telefon van ezeken meg 10mbit net  általában.   Matáv hősköri dolog

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 05. 29. at 19:11, btz írta:

Böngészőbe beírod az 192.168.0.1 ip-t.

Belépsz a HGW belépési adataival. (Felhasználónév/Jelszó) az adminisztrációs felületre.

Ott kikeresed, ahol a kért jelszintek adatait mutatja.

Nyomsz egy PrintScreen gombot, majd egy paintot, megszerkezted, elmented.

Majd itt a hozzászólási formban fel tudod tölteni, a hsz-be beilleszteni

 

Szia btz! Bő 3 hete nem tudtam foglalkozni ezzel a problémámmal, de most lett egy kis időm, és közben azért már lett belépési jelszavam is, így ha még van rá időd, szívesen venném a további segítséged.

Megpróbáltam belépni a HGW-be, hogy jelszinteket nézzek rajta (ld. anonymus május 29-es posztját), csak éppen a Firefox nem enged belépni. Azt írja ki, hogy a "Kapcsolat nem biztonságos", mert "A 192.168.0.1 tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be, így a Firefox nem csatlakozott ehhez a weboldalhoz." A 3 db csatolt kép dokumentálja is a helyzetet, a 3-as képen lévő MAC cím (amire szerinte a tanúsítvány jelenleg érvényes) a HGW-re írt MODEM azonosító.

Fogalmam sincs, hogy mit kell tennem, hogy biztonságosnak lássa a kapcsolatot, én nem értek a hálózatok beállításához. Amit anonymus kért tőlem (hogy segíthessen rajtam), azt meg szeretném írni neki, de ahhoz be kellene lépnem a felhasználói felületre, amit a Firefox nem enged. (Még az az ablak sem jelenik meg, amelyikbe a felhasználói nevet  és a jelszót kellene írni.)

Kapcsolat nem titkosított_1.jpg

 

 

Kapcsolat nem titkosított_2.jpg

Kapcsolat nem titkosított_3.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
képméretet akartam növelni, de nem sikerült
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
24 perce, Roli82 írta:

Speciálisra kell kattintani és a kivételekhez hozzáadni vagy a legegyszerűbb ha nem https-en keresztöl nézed hanem ezen

http://192.168.0.1/

Szia Roli82. Megpróbáltam, de a sima http-re csak egy csomó találatot adott a Google, a https-re viszont megint feljött az az ablak, amelyik az előbb csatolt 3 kép közül az első képen is van, ahol a Speciális gomb található. Ha erre kattintok, akkor ez az ablak jön fel, és erőteljesen rám ijeszt. Mit tegyek?

Kapcsolat nem titkosított_4.jpg

Kapcsolat nem titkosított_5.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, Roli82 írta:

Ne a keresőbe írd a címet hanem az url sávba így és enter.

url.PNG

Ijedezni nem kell, csak szimplán nincs frissítve a tanúsítványa :) egyébként biztonsági kivétel megerősítése is kattinthatsz.

 

Kösz Roli82, bent vagyok végre. Csak tudnám, hogy így ez miért nem zavarja a Firefoxot. De fő, hogy beengedett.
Még 1x kösz.

Bent vagyok.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 05. 29. at 18:16, anonymus írta:

192.168.0.1 oldalon jelszintekről egy képet illetve a koax kábelről infot be tudnál rakni ?  Hány és milyen osztók vannak rajta. 

Szia Anonymus! Ma kaptam elegendő segítséget ahhoz, hogy a HGW online felületére történő belépésem sikeres legyen. A - még jelenleg is meglévő, ugyan már jóval ritkábban előforduló képkimerevedések okának kiderítéséhez - kértél tőlem jelszint adatokat, melyeket most már csatolni tudok.

A másik kérdésedre a válasz, a bejövő koax kábelen egy passzív kétfelé osztó van, a koax típusát nem ismerem, egy tömörvezetőjű réz közepe van, F csatlakozóknak való. A TELETRONIK Z2772 osztó  egyik ága viszi a rádióhoz az antennajelet, a másik ága pedig a HGW-re viszi azt, ami még a koaxban van.

Előre is megköszönöm, ha ki tudsz okoskodni valamit a küldött adatokból, és azt meg is osztod velem (velünk).

HGW diagnosztika adatok.JPG

HGW Eseménynapló.JPG

HGW_Általános adatok.JPG

HGW_Kapcsolati adatok.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, Roli82 írta:

Rendben vannak a jelszintjeid. :)

De akkor mi a nyavalyának áll meg néha a kép (és a hang)? Nem biztos, de mintha mostanában leginkább a tévézés első perceiben "szeretne" inkább megállni, a STB tévézéshez történő felébresztését követő első pár percben.  Ilyenkor a PLC adatátviteli sebességét jelző középső LED-je is egy rövid pillanatra zöldből piros lesz, ami a PLC speckója szerint kisebb mint 10 MBsec adatátviteli sebességet jelent a normális (zöld) 50 felettihez képest.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
50 perce, Roli82 írta:

Jó kérdés nem tudom, lehet az a PLC lesz a ludasO.o

Már én is gondoltam erre, de a T hirdeti és árusítja, így nem gondolom, hogy a kütyü mégsem lenne elég jó.  Ezzel ugyanis a T - elégtelen szolgáltatás miatt - saját maga alatt vágná a fát.  Az a tény ugyanis, hogy a LED csak rövid időre vált (mos már csak néha) pirosra, kizárja azt, hogy pl. a falban lévő vezeték minősége (alumínium és nem réz) vagy hossza (kb. 10-15m) okozná az átviteli sebesség problémáját, mert akkor folyamatosan lassan menne el a jel az STB-ig.  Inkább valami történhetett a háttérben, mióta először posztoltam a témában erről, mert egyszer csak "megjavult" (95%-osra) a helyzet. Szerintem toltak egy keveset a sávszélességen, és az most a határon "táncol"..
Erről jut eszembe, hogy melyik adat alapján mondtad, hogy " Rendben vannak a jelszintjeid. "?
És ezeknek mennyi lenne akkor az értékük, ha ez nem lennének rendben?
Melyik adat mutatja, hogy tényleg elegendő a sávszélesség? És milyen összefüggés van a jelszint és a sávszélesség között?

Ha még ezt a sok kérdésemet is kibírja a vasárnapod, akkor te most nem meccset nézel.
Üdv: fitbee

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Apropó fél év után múlt csütörtökön volt egy fennakadás a szolgáltatásban, a boxot és a modemet újra kellett indítani, utóbbit kétszer is. Másnál is volt ilyen? Így azt mondgatom, tavaly szeprember óra elég stabilan működik a szolgáltatás, méghozzá ugye nem is optikán vagy koaxon, hanem réz érpáron. Egyedül az Eurosport 2 kivétele a Családi csomagból, amire azt mondhatom, hogy negatív volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 06. 12. at 20:06, anonymus írta:

Az a 10-15m nem lehet sok mert elméletileg ezek 500nm-es épületekre vannak hitelesítve. 

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel aligha találkozol.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Fontos kiemelni hogy a HGW / modem nem műszer, az általa jelzett adatok csak tájékoztató jellegűek.  Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

23 órája, Roli82 írta:

Letöltési és feltöltési teljesítmény és SNR oszlop adataiból ami csak tájékoztató jellegű hiszen nem műszer.

Sávszélességet az eszköz nem mutat, azt a T illetékesei a rendszerben látják,hogy az adott szegmens menyire van kihasználva persze ezek az adatok nem publikusak.

Abból a 24 letöltési csatornából 4 darabot használ az IPTV jellemzően a 300-400 MHz közötti frekvenciákon, a többit a net használja.

Nem szeretem a focit. :)

 

Sziasztok anonymus és Roli82!
Nagyon köszönöm nektek a számszerű információkat, melyek alapján most már egyedül is figyelni tudom a HGW-t, amennyiben a képkimerevedések folytatódnának. Az adataitok alapján azért erősen szűkül a kör afelé, hogy mégis csak a PLC okozhatja a problémát, és nem az elégtelen sávszélesség. /Megjegyzem, amikor üzembe helyezte a T-s szerelő a (PLC-s) rendszert, akkor előtte azért kihangsúlyozta, hogy ő jobban szereti, ha valami "dróttal" van összekötve, mert csak az a biztos./
Szóval nem tudom kik vagytok, de azt igen, hogy nálatok lenne a pont, ha ilyet lehetne a jó válaszért adni. (Más fórumokon van ilyen pontozási lehetőség a megoldásnak elfogadott válaszért.)
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket.
/  U.i.: Roli82-nek a fociról még annyit, hogy én sem. /

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 perce, Attila70 írta:

Plc eseteben ajanlatos, hogy ne elosztoba legyen dugva.

Kösz Attila70 a gondolatot, amit saját tapasztalattal meg is tudok erősíteni. Először ugyanis a bejárati ajtó feletti beépített szekrényben elhelyezett HGW-t, saját routert és a PLC-t egy konnektorsávról tápláltam meg, mely konnektorsáv közvetlenül a lakásbetápot adó biztosírótábláról ágazott le. A PLC így megtáplálva csak a 10-50 Mbps közötti sebességet jelentő narancssárga színig jutott max el. Csak akkor lett kvázi állandóan zöld a LED (50 Mbps feletti sebesség), amikor csináltam még egy leágazást a betáp tábláról, és a PLC-t külön arra tettem. Úgy látszik, hogy az "aktív" villásdugóknak (HGW és router tápegységdugóknak) van induktív terük, ami bezavar a PLC működésébe.
De amit írtál, az bizony úgy van, köszönöm.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 06. 12. at 18:16, Roli82 írta:

Jó kérdés nem tudom, lehet az a PLC lesz a ludasO.o

 

Ekkor: 2016. 06. 12. at 20:06, anonymus írta:

Az a 10-15m nem lehet sok mert elméletileg ezek 500nm-es épületekre vannak hitelesítve. 

 

Szia Roli82 és anonymus! A segítségetek alapján 13-a óta egy kicsit alaposabban figyelgetem a két PLC-nket, és - azonkívül, hogy minden nap másként viselkedik egy kicsit - egy-két dolog azért már megcsípte a szememet. Tudnátok nekem még abban is segíteni, hogy elirányítotok egy olyan személyhez (az lenne a legjobb, ha ti is ilyenek lennétek), aki a PLC belső működését, az IPTV duplex jelfolyamnak a PLC kapcsolattartási sebességére gyakorolt hatását ismeri?

Azt szeretném ettől a gurutól megtudni, hogy - a vezeték minőségén és a vezeték hosszán kívül - még mitől függ az, hogy (az elvileg max. 500 Mbps-os kapcsolattartási sebességre képes 2 db PLC egység adatátviteli sebessége éppen mekkora?
- Lehet az pl. hogy az IPTV jelfolyam lelassult sebessége lelassítja a PLC adattovábbítási sebességét is?
- Vagy pl. miért lassul le kritikusan a PLC kapcsolattartás sebessége, ha más fogyasztók által is használt konnektorsávba dugom (saját külön konnektor helyett) a PLC tagokat?

Ahogyan ugyanis azt korábban már írtam, a DHP-508AV típusú 2 db PLC-nk az adatátviteli szakasz mindkét végén egyformán azt jelzi, hogy nálunk ez a kapcsolattartási sebesség bizony  erősen és rendszeresen tud ingadozni. A STB felébresztésekor ugyan azonnal van kép a TV-n, de a kezdeti 5-10 percben a PLC LED-ek rendszeresen piros színbe váltanak (ilyenkor állítólag az adatátviteli sebesség 10Mbps alatt van) , ugyanakkor a TV képe nem dermed ki, illetve ha mégis, akkor az nem rendelhető hozzá egyértelműen ehhez az eseményhez. Néha olyan hosszú is tud lenni ez a piros állapot (10-15 sec.), hogy ha ez a státusz tényleg veszélyeztetné a folyamatos képernyőfrissítést, akkor a képnek már régen meg kellene állnia. Máskor meg megáll a kép totál zöld jelzésnél is (ilyenkor állítólag az adatátviteli sebesség 50Mbps fölött van).
Szóval jó lenne, ha valaki érteni ezt, és velem meg is osztaná.
Ha ugyanis a fentieket elfogadjuk, akkor nem a PLC használata okozza az időnkénti kimerevedéseket.
Tulajdonképpen ti tudjátok, hogy az IPTV elvileg hány Mbps-os letöltési irányú adatátviteli sávban képes képernyőt frissíteni, illetve egyáltalán működni? A HGW adatfelületén is csak a 2 db feltöltési frekvenciát találtam meg (30-40 MHz között), de hogy ez mekkora Mbps-et jelent, azt ebből nem tudom.

Utóirat: Egyébként pénteken este a HGW-t, STB-ot is újra kellett indítani, mert betöltési hibát jelzett a rendszer a TV képernyőn, mely kijelzésből nem is tudtam kilépni. (Újraindítva már minden ment a megszokottak szerint.)

 

PLC LED-ek.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Elvileg holnap jönnek bekötni az IPTV-t,a SAT-tv helyett.

Azt szeretném kérdezni hogy a bekötési helyek a kábeleknek ugyan úgy megfelel,mármint most a padláson van "szétosztva" szobánként egy kábel jön le beltérinként.most pl ha a modemet a középső helységbe rakják,akkor onnan ágazik szét a többi beltérihez,vagy a főkábel ahogy bejön a padláson ott ugyan lesz mint most csak gondolom új kábelekkel hogy mindenhova egy-egy kábel megy le?csak azért kérdem mert akkor el kell pakoljak stb meg nem szeretném ha nagyon törnének-zúznának.Egyféle modem létezik?vagy ha több féle van mitől függ hogy melyiket kapom én ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Iptv esetén koax kábel helyett utp kábel megy a "modemtől" a set top boxokig. Abban az esetben ha nem rendeltél plusz pénzért alternatív vezetékezési lehetőségek közül. Ez változó mind koaxon rézen és optikán kb 3-4 féle eszköz van. Ez attól függ hogy mit kapsz hogy mi van éppen polcon.  Báár koaxon már minden új internet és telefon vagy iptv efi Sagemcom eszközt kap.   

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felénk az úgynevezett HFC tipusú net lett kiépítve,magyarul a főkábelek az utcán stb optika,viszont ami a házba bejön az koax..szóval majd kiderül holnap.igen pár ismerősömmel beszéltem ők is sagemcom-ot kaptak de elég rossz a wifi-jel rajta,meg a 120as net napközbe 20-30al megy csak este tudja a 120at..olvasgattam és irták hogy ciscoval is adják és az a jobb.ha jól értem ahogy mondod tehát ahol lesz a modem onnan ágazik majd szét a net?az tök jó mert akkor lehet fúrkodni mert a kábelcsatornában nem hinném hogy elfér 3 beltérinek a kábel :) *****aa

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor esélyes nálad is a Sagem, mondjuk vicces mert a Sagenek erősebb a wifije dual band ac stb stb. Sagem mellet nincs meg a 120mbit egész nap akkor durván félre para métereztek valamit a központban. Eddig Sagem mellet ment minden hol rendesen a 120. Szerelőt kérdezd meg lehet még a felregisztrálás előtt variálni kicsit. Igen jól érted, modemtől megy minden fele utp kábel.  Alternatív vezetékezési lehetőségek ha nagyon nem megy a létesítés.

 

Eszközök

Cable Vision EOC-IN:

  • egy összegben: 4 440 Ft
  • Telekom TV előfizetőknek 3 havi kamatmentes részletre (THM 0%): 1 480 Ft

Technicolor TG234 WiFi Bridge:

  • egy összegben: 16 900 Ft
  • Telekom TV előfizetőknek 10 havi kamatmentes részletre (THM 0%): 1 690 Ft

D-Link DHP-P509:

  • egy összegben: 11 900 Ft
  • Telekom TV előfizetőknek 10 havi kamatmentes részletre (THM 0%): 1 190 Ft

De jó sima igmp képes router/switch is

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, Barni írta:

Felénk az úgynevezett HFC tipusú net lett kiépítve,magyarul a főkábelek az utcán stb optika,viszont ami a házba bejön az koax..szóval majd kiderül holnap.igen pár ismerősömmel beszéltem ők is sagemcom-ot kaptak de elég rossz a wifi-jel rajta,meg a 120as net napközbe 20-30al megy csak este tudja a 120at..olvasgattam és irták hogy ciscoval is adják és az a jobb.ha jól értem ahogy mondod tehát ahol lesz a modem onnan ágazik majd szét a net?az tök jó mert akkor lehet fúrkodni mert a kábelcsatornában nem hinném hogy elfér 3 beltérinek a kábelbeltérine

13 órája, Barni írta:

Felénk az úgynevezett HFC tipusú net lett kiépítve,magyarul a főkábelek az utcán stb optika,viszont ami a házba bejön az koax..szóval majd kiderül holnap.igen pár ismerősömmel beszéltem ők is sagemcom-ot kaptak de elég rossz a wifi-jel rajta,meg a 120as net napközbe 20-30al megy csak este tudja a 120at..olvasgattam és irták hogy ciscoval is adják és az a jobb.ha jól értem ahogy mondod tehát ahol lesz a modem onnan ágazik majd szét a net?az tök jó mert akkor lehet fúrkodni mert a kábelcsatornában nem hinném hogy elfér 3 beltérinek a kábel :) *****aaIngyene dvb-c csatornák

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, Barni írta:

Felénk az úgynevezett HFC tipusú net lett kiépítve,magyarul a főkábelek az utcán stb optika,viszont ami a házba bejön az koax..szóval majd kiderül holnap.igen pár ismerősömmel beszéltem ők is sagemcom-ot kaptak de elég rossz a wifi-jel rajta,meg a 120as net napközbe 20-30al megy csak este tudja a 120at..olvasgattam és irták hogy ciscoval is adják és az a jobb.ha jól értem ahogy mondod tehát ahol lesz a modem onnan ágazik majd szét a net?az tök jó mert akkor lehet fúrkodni mert a kábelcsatornában nem hinném hogy elfér 3 beltérinek a kábel :) *****aa

Eléggé problémás ez az editor. 

Ha ingyenes dvb-c csatornákat kapsz  akkor azokat átviheted a régi kábeleken. Ha a kábel és az elősztó megfelelő minőségűek.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...