Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 2
1 órája, kabelnet írta:

Erről jut eszembe, hogy melyik adat alapján mondtad, hogy " Rendben vannak a jelszintjeid. "?
És ezeknek mennyi lenne akkor az értékük, ha ez nem lennének rendben?
Melyik adat mutatja, hogy tényleg elegendő a sávszélesség? És milyen összefüggés van a jelszint és a sávszélesség között?

Ha még ezt a sok kérdésemet is kibírja a vasárnapod, akkor te most nem meccset nézel.
Üdv: fitbee

Letöltési és feltöltési teljesítmény és SNR oszlop adataiból ami csak tájékoztató jellegű hiszen nem műszer.

Sávszélességet az eszköz nem mutat, azt a T illetékesei a rendszerben látják,hogy az adott szegmens menyire van kihasználva persze ezek az adatok nem publikusak.

Abból a 24 letöltési csatornából 4 darabot használ az IPTV jellemzően a 300-400 MHz közötti frekvenciákon, a többit a net használja.

Nem szeretem a focit. :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@kabelnet A 500Mhz-es plc 50-100Mps  közötti adatátvitel biztosít gyakorlatban,valami tesztben olvastam róla (pl http://prohardver.hu/teszt/zyxel_pla5405_powerline_padlogazzal/a_powerline_elonyei_es_arnyoldala.html nár itt 600mhz-es van és 1200mhz-es), Ha csak tv-van a vezeték végén akkor elég, ha számítógép is akkor problémás lehet. A képkimeredés később is jelentkezhet mint az akadás,  pl nálam a gyerek még-1percig is youtube-ozik mitán kikapcsolom a router-t. Ha nem akarsz magad bajlódni vele és megérteni az egészet akkor tényleg a 1412-és ugyanazon hibajegy ujra nyitása az ajánlott. A plc-t bármi megzavarhatja, Villamos eszköz indítása, kikapcsolása (lámpa, hűtő, melegvíz/fűtés szivattyú  stb), 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
5 órája, acel írta:

@kabelnet A 500Mhz-es plc 50-100Mps  közötti adatátvitel biztosít gyakorlatban,valami tesztben olvastam róla (pl http://prohardver.hu/teszt/zyxel_pla5405_powerline_padlogazzal/a_powerline_elonyei_es_arnyoldala.html nár itt 600mhz-es van és 1200mhz-es), Ha csak tv-van a vezeték végén akkor elég, ha számítógép is akkor problémás lehet. A képkimeredés később is jelentkezhet mint az akadás,  pl nálam a gyerek még-1percig is youtube-ozik mitán kikapcsolom a router-t. Ha nem akarsz magad bajlódni vele és megérteni az egészet akkor tényleg a 1412-és ugyanazon hibajegy ujra nyitása az ajánlott. A plc-t bármi megzavarhatja, Villamos eszköz indítása, kikapcsolása (lámpa, hűtő, melegvíz/fűtés szivattyú  stb), 

Szia acel! Nagyon értékes választ adtál a kérdéseimre, köszönöm a segítséged. A linkeden elindulva egész jó kis továbbképzésre volt lehetőségem. Nekünk ugyan csak TV van a PLC végén (tehát minden szép, minden jó állapotnak kellene lenni), de a PLC jele egy - még az 1980-as években épült panelben futó - MM fali vezetéken (alumínium) keresztül jut el a PLC párjához, sőt (egy lakás már csak ilyen) még egy hűtőgép és egy fagyasztó is kapcsolgat az esti vagy kora reggeli működésük közben. (A wifis számítógép az esti tévézéskor már leginkább alszik, bár a routere még ilyenkor is nyomja a vezeték nélküli hálózatot.

" Ha nem akarsz magad bajlódni vele és megérteni az egészet ..." gondolattal kapcsolatban pedig éppen azért vadásztam a Fórumon valakit, aki ebben a témában (is) jártas, mert DE IGEN, szeretném megérteni azt, amit tapasztalok. A 1412-es lehetőséget természetesen ismerem, és anélkül, hogy előítéletes lennék, azért hallottam itt a Fórumon az onnan kapható válaszok szakszerűségét illetően már hideget is és meleget is, ezért mielőtt őket kérdezem, legalább olyan szinten szeretném megérteni a tapasztaltak okát, ami elegendő lehet a majdani válaszuk kiértékeléséhez.
Ismételten köszönöm, hogy ennyire tartalmasat válaszoltál.
kabelnet

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, acel írta:

Mi az "új iptv családi+hd" és az  "iptv családi+hd" csomag között? a címemen az utóbbi van, de csak nem enged átváltani a iptv családi csomagra. 

Anno mikor elkezdték a migrálást / portfólió cserét ilyen nevet adtak neki. Lényegiben egy és ugyan az mint az "Új" szó nélküli.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
37 perce, Roli82 írta:

Szerintem csak azon múlik, hogy be pipálja e- hogy fizetős legyen vagy sem.

IPTV mellet megy a kódolatlan digitális kábel tv is, ha alkalmas DVB-C vételre a TV-d akkor csak annyi a teendő ,hogy lekeresed a digitális csatornákat.

Köszi a választ, a másik szobában az lcd tv eléggé régi de még kitűnő képe van, sajna csak DVB-T-t tud kezelni, megrendeltem a második sima boxot, igazad volt a 870 ft havi díj mellett nincs semmi más költség .:)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szevasztok,

E héten szerdán megrendeltem és tegnap már telepítve is lett ( két napon belül ) a sima nem felvevős  tatung stb-3112 box, a box kicsi nem igen melegszik, a távirányítója dizájnos jól működik. A box normál állapotban 9w-ot vesz fel, stand-by-ba meg 6.2w-ot. Valóban ezzel a boxal is nézhetem-törölhetem a felvevős boxal felvett műsorokat, vagy akár be is állíthatok újabb felvételeket. Vagyis minden ok.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ohej
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Jelszintekről tegyél be ide egy képet, hiba naplót is berakhatod. Naplóba mindig van valami, de a nagy része nem hiba még akkor sem ha annak van írva pl ilyenek:

Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4

Ez nem hiba üzenet, mindössze arról tájékoztat, hogy a hálózat IPv4 only módban működik. Később, amennyiben bevezetik DOCSIS-on is az IPv6-on, ennek a paraméternek a változása fogja jelezni, hogy az eszköz IPv6 módban működik.

A DOCSIS modemek és HGW-k képesek csak IPv4, csak IPv6 illetve IPv4/IPv6 mixed módú működésre is.

A másik visszatérő jelenség ez:

DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;

Szintén nem hiba, pusztán egy nem kötelező DHCP paramétert nem, vagy nem megfelelő formátumban küld a DHCP szerver a kábelmodemnek, ami ezt szóváteszi.

A harmadik hasonló naplóbejegyzés ez:

Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17

Szintén nem hiba, pusztán figyelmeztetés, bizonyos az adott eszközhöz tartozó nem kötelező paraméterek hiányoznak a konfig fájlból.

By dchard

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Feltöltési csatornák állapota
Csatorna Állapot Hozzáférés típusa Azonosító Szimbólum ráta Frekvencia Teljesítmény
1 Beállítva ATDMA 4 5120 Ksym/sec 53400000 Hz 50.5 dBmV
2 Beállítva ATDMA 1 5120 Ksym/sec 34200000 Hz 50.0 dBmV
3 Beállítva ATDMA 2 5120 Ksym/sec 40600000 Hz 50.5 dBmV
4 Beállítva ATDMA 3 5120 Ksym/sec 47000000 Hz 49.6 dBmV
5 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
6 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
7 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
8 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
43 perce, Deino írta:

DVB-C ről nekem is megvan a véleményem, és nem pozitív, jelenleg is ilyen TV-m van, és hát remélem hogy nem sokáig. IPTV-hez hasonlítván nekem olyan érzésem van hogy ez a technológia *****.

Lehet jó dvb-c adást is adni, de ami nagy ellenérv vele szemben hogy statikusan adott mbit -nyi sávszélt 0-24 megeszik. Megfér az 500mbit internet és dvb-c is egymás mellet. De ezek mellé még iptv meg analóg ktv stb stb nem jó buli. 

Épp most, zoli62 írta:

Ezeket én ma már az alap szolgáltatások közé sorolom.

Lehet de ez nem volt része a T dvb-c szolgáltatásának, és ezektől egy ugrás csak már az iptv. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...