Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 2

A távírányító párosításnál írja is, hogy optikai platformon nem használható. A műsorújság alkalmazásnál én tudom párosítani, vissza is igazolja az elfogadását, de értesítést ha beállítok, a tv-n nem jelenik meg értesítés, csak a telefon jelez, felvételt sem lehet beprogramozni. Miért? Nem tudom...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A merevlemez foglaltságát - eléggé macerásan - meg lehet nézni a következő helyen:

Menü->Beállítások->Általános->Rendszerinformációk->A rendszer erőforrásai. Itt százalékosan adja meg a szabad helyet. Sajnos a helyfoglalás nem egyértelmű, mert a tömörítések eltérőek lehetnek a csatornáknál. Nagyon közelítőleg az SD esetében 1-1,5 GB/óra, HD esetében 4-4,5 GB/óra lehet. Amikor megtelik a HDD (azért az nem biztos hogy pont 320 GB-nál, inkább előbb), akkor a legrégebben felvett műsorokat kérdezés nélkül felülírja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, altermanus írta:

Kikérdeztem néhány embert fórumokon, és a Nicktoons SD és HD, és az MTV (33 programhely) is fekete, úgyhogy tuti központi, vagy MRTL hiba lesz a Telekom rendszerén, mert csak ott van hiba, vagy pixelesedés. Plusz a Mindig TV. PR-Telecom simán megy, utóbbin az HD is.
Azért meg nem szólok be az 1414-re, hogy hallgassam a dalaikat, utána meg kijöjjön a szerelő, megállapítva, hogy minden rendben. Volt benne részem, kösz kihagynám.
Felsorolom a városokat ahol megnézték (igen vannak ott ismerőseim):
- Körmend
- Nyíregyháza
- Várpalota
- Szeged
Biztos csak nálam van hiba, nézzék át e rendszereiket.
------------
Mire ezt leírtam, az RTL Klub és a RTL Klub HD jó lett, de a többi nem. Más szolgáltatónál jó.

Egy építkezés során elvágták az optikai kábelt ezért volt adáskimaradás. https://hvg.hu/tudomany/20200426_rtl_klub_adasszunet_technikai_hiba_kabelatvagas?fbclid=IwAR1QWWZUNnjOJ-SnZs9bWPGVgqQSiujlGOEClyios7-h1zLyopNsF3BrcGw

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Amennyiben még nem volt, akkor ajánlott egy sorrendi újraindítás: mindkét STB és a HGW teljes áramtalanítása minimum főkapcsolóval, esetleg táp kihúzással, néhány perc múlva a HGW bekapcsolása, amikor azon minden LED világít, akkor az STB-k visszakapcsolása (ha van felvevős, akkor előbb azt). Ha ez nem szünteti meg a hibát, akkor a 1412-n be kell jelenteni, elmondva hogy a fenti újraindítások már voltak.

Lehet HGW szoftveres gond (inkább valamilyen központi jellegű), valószínűbb az érintett STB szoftveres vagy hardveres (pl. tápegység) hiba.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, simike írta:

Sziasztok !

Tudom 3 vevő jár egy IPTV előfizuhoz, ám nekem 4.-re lenne szükségem.

Van rá valami mód?

Előre is köszi a választ

Fél füllel olyat halottam hogy, 3 boxot fizeted kapsz mégegy modemet és fizetsz egy második tv előfizetést csak nem az egész árát hanem a felét negyedét nem tudom. Szal fizetsz egy 3 boxos teljes havidíjas dolgot meg mellé egy, egy boxos negyed vagy fél havidíjas.

 

Nem tudom ez hogy megy pontosan mi a menete meg hogy mennyire igaz, egy misét megér viszont,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

 

Én a saját hálózatomon STP kábelt használtam, mikor nyáron elvégeztem egy teljeskörű kiépítést. Ezek a kábelek 4 csavart érpárt tartalmaznak, közös fóliaköpennyel, és egy rézharisnya árnyékolással. A végeire olyan szerelhető csatlakozót vásároltam, melyekbe a harisnyát be lehet kötni, és ha azt bedugod a készülékedbe (pl PC ami jó esetben testelve van) akkor pluszban megerősíti az árnyékolást a testeléssel.

50m-en már kezd ajánlatossá vállni ennek a használata. Az SFTP-t azért nem ajánlom, mert jóval merevebb, és nehezebb ezáltal kezelhető formában felhasználni.

Az STP kábel minimum Cat5e kategóriájú, és ha a végek jól vannak szerelve, akkor akár 1000Mbit/s adatátvitelre is képes. Otthoni hálózatra több, mint elég!  :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha tévére rátolod a füles, próbáltad a hangerőt feljebb venni?

Mert én láttam már olyat, hogy ha fülest rátoltam a tévére, akkor a hangerőt automatikusan nullára tette, milyen új kimeneti hangforrásknt értelmezte a tv (a saját hangszórója helyett).

 

Másik, ha nem iptv-t nézel, hanem valami más műsort (video/dvd/epn drive forrás, ha elérhető), ott van esetleg hang?

 

Több típusú iptv box van kiadva, de emlékeim szerint egyiken sincsen direkt kicsi vagy nagy jack csatlakozó.

Tesztelgethetsz átalakítós megoldást is, de sztem e nélkül is kellene mennie.

 

TV milyen? újfajta led/lcd/plazma/projektoros, vagy vmi régi hagyományos?

IPTV box milyen kábellel van rátolva?

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerbusz 

 

Meglepett hogy bekerült ez a funkció elméletileg mkv-t is meg kéne egyen, feliratokat tekintve  én úgy tudom elképzelni hogy azonos név esetén hozzá csatolja talán vagy ilyesmi. A többinek meg próbálok utána kérdezni hátha.

 

Na választ is kaptam türelem a bekerült funkció teszt fázis még, nagyobb változásokat hoz magával hamarosan. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A menüben az Újraindítás opció megoldotta a gondot. Egyébként előtte is 1920x1080 / 50i-ként érzékelte a tv, és a verzió is ugyanez maradt:

Kliens szoftver verzió: 2.4.29715.26063 (RELEASE)
Operációs rendszer / Verzió: WinCE / 5.0.1400
Bootstrap ROM verzió: 2.8027
Set-top-box modell: TATUNG STB-3112

 

3 órája, Lacikaaa írta:

Üdv. nekem is ilyen problémám van , nekem jó a kép csak a box menürendszere akkora lett a HDMI kábel csere óta hogy.. a csatornalita ha bejön szinte csak a fele látszik óriási betükkel.. mit tudok csinálni? mert a kép az szép jo a hang is minden csak a boxnak a menüje lett akkora h hiába állitani akarok nem látok semmit.. :(

Nyiss új témát, itt másról volt szó.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: nyuszika7h
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 5
20 perce, anyoca69 írta:

Mitől van az, hogy napok óta nincs EPG a három beltérinkből kettőn? Áramtalanítottunk, kikapcsoltuk, több ötletem nincs.

Szia! Leírnád milyen beltériről van szó,és milyen platform. Sat, dktv,iptv?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ApaFia
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 5

Üdv!

Én úgy tudom, hogy Powerline esetén az adaptereket is fizetősen biztosítja a Telekom, így szerintem logikus, hogy ezt a szűrőt is az ügyfélnek kell beszereznie, ingyenesen nem biztosítja a Telekom

Adsl esetén egészen más szűrőket szerelnek be, ott a csengetési feszültséget szűrik le a modem elöl. Még az ősidőkben azt sem, sőt a modemet sem biztosította ingyen a szolgáltató. Később jöttek csak ilyen opciók, hogy olcsón vagy egy forintért lehetett megvenni a szettet, aminek a része volt egy ilyen szűrő is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...