Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok, nem akarok nagyon telekomos emberkét várni szóval hátha tt is megoldható a problémám. Telekom iptv, sima, nem vinyós. kb 10 15méter utp meg a másik szobában lévő routerbe,onnan a saját routerembe és igy tovább. Néha gondol egyet az iptv, és nézés közben megáll. ha átkapcsoljuk és vissza akkor megy tovább,de ma már más a játék, mert tegnap este óta nagyon gyakran, bosszantóan gyakran megáll,hibát ir ki néha,van hogy átkapcsoljuk másik adóra és vissza de az sem segít. Ma kb 4-szer kapcsoltam ki és be mindent e miatt, de megint visszajött a hiba. Van hogy hetekig hónapokig nyugi van, aztán gondol egyet és megint. Szerintetek mi lehet a gond? A net működik, a telefon működik, az iptv meg úgy ahogy,néha befagy ritkán.

Downstream Channels    
     
   
  Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.7 dBmV 37.5 dB
Channel 2: 0.4 dBmV 37.5 dB
Channel 3: 0.7 dBmV 37.5 dB
Channel 4: -0.2 dBmV 37.3 dB
Channel 5: 1.6 dBmV 38.6 dB
Channel 6: 2.4 dBmV 39.0 dB
Channel 7: 2.8 dBmV 39.4 dB
Channel 8: 3.2 dBmV 39.4 dB
   
Upstream Channels    
     
   
  Power Level:
Channel 1: 44.2 dBmV
Channel 2: 44.5 dBmV
Channel 3: 43.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tibi
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

de az iptv box egyből a  Cisco EPC3925 routerbe megy amit a telekomtól kaptam.a box és a  Cisco EPC3925  között van 1 szoba és kb 15 méter utp cat5e vagy cat6e kábel. A  Cisco EPC3925 ből megy tovább egy netkábel egy saját routerbe, és a saját routerbe van bedugva egy nas,egy másik utp és  wifit is szórja. Kb így néz ki a történet. (így gondolom az igmp kérdés is felejtős lett) Most megint nemrég megállt, újraindítottam, a -0.2 változott kb -0.1 re nagyjából más nem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos pont emiatt kell azt mondanom, hogy a Telekom (akármennyire ez az üzleti érdeke) elhamarkodja a nagy IPTV-re átterelést. Bizonyosan sok az olyan felhasználó, akitől nem jogos elvárás hogy többféle - eléggé megbízhatatlan működésű - számítástechnikai eszköz kezelésében, összehangolásában legyen jártas.

A minimum az lenne, hogy az ilyen hibákról maguk az eszközök küldjenek hibajelentést a központba, amit ott a rendszer - lehetőleg automatikusan - javítana. Ez persze csak álom, mert ehhez példul az is kellene, hogy a HGW ténylegesen vezérelje az STB-t, és azt ne kelljen manuálisan (áramtalanítással) újraindítani. Meg biztosan sok egyéb más dolog is.

Mindez igazából nem Neked szól, csak itt az élő példa arra, amin már régóta bosszankodom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

engem inkább az akasztott ki, hogyha a Telekom nem küldi meg időben a számlát nekem, én vagyok köteles szólni különben + pénzt számolnak fel,ha jól értettem.

Ergo én szóljak nekik hogy 1. vagy dolgozzatok,2 vagy nézzétek hogy az automatikus számlázó rendszer jól működik e, vagy dob e vissza hibát,ha egyáltalán van benne ilyen loggolás. bár ha lenne nem nekem kéne szólni ha nem kapom meg időben.Néhány dolog érdekesen működik itt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Rengeteg bejegyzést, kérdést- választ elolvastam, de még mindig nem tiszta, hogy egyes csatornák miért üvöltenek, mások miért halkak ? Ráadásul egyes csatornáknál a boxon nem lehet a hangerőt csökkenteni, csak a Tv-n. A boxon lenyomom a gombot 1-ig, és semmi nem történik, csak a tv hangerővel lehet szabályozni. Másik csatornára váltva fordított a gond.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha az IPTV használatakor bekapcsolom a vibrációs edzőgépemet, leáll a TV és csak akkor indul újra magától, ha kikapcsolom az edzőgépet.

Mivel nagyon szeretnék edzés közben tévézni, az a kérdésem, hogy hogyan lehet a frekvenciazavart megszűntetni?

Az edzőgép egy teljesen más konnektorban van bedugva. Lehet, hogy a Telekom kábel nincs leárnyékolva? Illetve, ha igen, mit lehet

utólag csinálni? Vagy valami szűrő kell?  Van valami ötletetek a megoldásra? Előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
35 perce, acel írta:

Hét szerintem itt senki sem tudja hogy segíteni fog-e, és elég drága hogy ne vetessük meg találomra.

Azért bíztam benne, hogy valaki ismeri ezt, tapasztalatból. A leírása alapján működhetne. De kidobni való pénzem nincs. Mindenesetre azóta is működik problémamentesen az edzőgép és a TV együtt. Csak az a nagy kábeldob zavar, nem is tiszta, hiszen kültéri és régi. De ha más nincs, ok. A lényeg, hogy működik.Köszi, hogy válaszoltál.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 31.1.2017 at 17:17, OldMike írta:

Csináltál-e a Telekom biblia szerinti sorrendi újraindítást? STB áramtalanítás, HGW áramtalanítás, néhány perc után a HGW visszakapcsolása, amikor a 3925 első négy LED-je folyamatosan világít (ekkor mondjuk PC-n már van internet kapcsolat) az STB visszakapcsolása. Ez sokszor megoldja a gondot.

Szerintem a jelszintek jók, az SNR talán kicsit alacsony, de nem valószínű hogy gondot okozna.

Én minden héten rebootolom a  Cisco eszközt. Ha nem teszem meg akkor az internet sebessége 2.800 helyett csak 1.750 vagy az alatt csordogál ....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IPTV-s net routerének az admin neve/jelszava ugyanaz, mint a wifi név/jelszó? Egy idősebb családtagnál kellene valamit csinálnom majd, akinél telekom van, és arra emlékszem, hogy a wifi jelszó az aljára van írva, de külön router jelszóra nem emlékszem ott, amivel a 192.168.0.1-re be lehet lépni, ezért a kérdés, hogy a kettő ugyanaz-e.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 minutes ago, anonymus said:

Egyes típusoknál a hasán van a matricán, vagy a dobozon.  De milyen típus vagy milyen közeg ? Optika réz koax ?

Azt hiszem, réz. A doboz alján van egy matrica, onnan néztem le a wifi jelszót, amikor ott jártam legutóbb, de nem rémlik, hogy külön router jelszót is láttam volna. Ezek szerint mindenképpen rá van írva a dobozra valahol? Majd megnézem az oldalát, vagy a hátát, hátha van egy másik matrica is rajta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 minutes ago, anonymus said:

Ha meg nem ilyen akkor admin password vagy admin admin vagy üres admin nah lényeg hogy ezeket cserélgesd. Ha meg újracsomagolt akkor jellemzően dobozon van a igazság. 

Nem ilyen, mint a képen, mert fekszik, de majd körbenézem, csak rajta van valahol, illetve kipróbálom az admin/admin-t.

Az egészre csak azért van szükség, mert ha nem nyúlnak a nethez egy ideig, akkor bontja a kapcsolatot, és persze újracsatlakozik, ha kell, de a bontás miatt az állapotjelzések problémásak skype-ban, mert nem elérhetőnek mutatja a másik user-t, amikor pedig az. Ezt akarom megnézni, hogy be van-e állítva a routerben valahol valami inaktivitási idő, ami miatt eldobja a kapcsolatot, ha nem használják a gépet egy ideig. Az kellene, hogy csatlakozva maradjon mindig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az lenne a kérdésem, hogy a mostani analóg kivonási hullám alá eső településeken mikor lesz IPTV alatt a helyi v. regionális TV adása(i)?
Sokan anno 2-3-4 éve jobb minőség meg kedvezőbb ár miatt választottak Tripla csomagot. Analóg bemeneten hagyták a helyi adást. De most napokon belül nem lesz ez a lehetőség.

Persze menne ha venne mindenki egy DVB-C boxot, de ez megint + forrás + távirányító, stb. stb.....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves Fórumozók!

Boldog lennék ha valaki hozzáértő tanácsot adna az alábbi problémám megoldásához...

Több éve annak, hogy egy internetes külföldi mozicsatorna előfizetője vagyok. Lejárt az idő és hosszabbítottam újabb évre, miközben IPTV-re is váltottam. Azóta hiába lépek fel a mozicsatornára (ahová a jelszavammal beenged) és választok filmet (bármelyiket) az okos tévém( LgWEBOS gyártmány) a kiválasztott filmet csak puffereli, de nem játsza le. Ugyanez a számítógépen lejátszható. A filmek közül a tévém a felszabdalt 20-50 perces fájlokat puffereli, viszont a DVD egész filmeket lejátsza. A filmszolgáltató felé reklamáltam, akik szerint náluk nincs hiba, csak az én rendszeremben lehetséges. A tévém automatikusan frissit, tehát nem tévé probléma. A családban másik okos tévé is van, az ugyanúgy nem játszik le, sőt vidéki kollégám a saját okos tévéjén (szintén telekomos) interneten át ugyancsak nem tudja lejátszani. Jó, mondhatja valaki, hogy a számitógépen nyissam meg és HDMIkábelen át játszam le a tévén. Ez megoldás, de akkor minek a tévés internet? Egyébként olyan filmeket amelyeket egy éve megnéztem ugyenezen a tévén, ugyanezen szolgáltatónál, most szintén nem játsza le. Erre lépjen valaki okosat...

Üdv bagyorgy

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

Arra tudna esetleg valaki választ adni, hogy miért halkult el megint az összes csatorna IPTV-n?

Jó pár éve lehalkult az összes, jóval magasabbra kell venni a tv hangerejét ahhoz, hogy ugyanúgy halljuk a TV-t mint régebben.

Aztán pár hete "helyreállt" teljesen jó volt, a baj az hogy csak egy hétig maximum.

Valakinek van esetleg valami hátér infója?

Köszönöm előre is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...