Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1
10 perce, OldMike írta:

 

Helló @anonymus

Elképzelhető olyan, hogy ha az STB-re nincs semmilyen kimeneti kábel csatlakoztatva akkor nem is lehet bekapcsolni? Én még nem próbáltam ilyet (azt hiszem nem is szeretném kipróbálni, egy erősítőt sem illik bekapcsolni, ha nincsenek hangfalak rákötve, bár talán védik ez ellen).

Szia

Nem nagyon izgatja fel magát rajta a box ugyan úgy bekapcsol és kiadja a képet. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
22 perce, anonymus írta:

Szia

Nem nagyon izgatja fel magát rajta a box ugyan úgy bekapcsol és kiadja a képet. 

Ez esetben Supertech1960-nak ki kellene próbálni a box - tévé közvetlen összekötést, hogy kiderüljön nincs-e a box-szal valami gond.

@Supertech1960

A boxon milyen LED-ek világítanak? Esetleg a bekapcsológombbal (a boxon) szintén nem lehet képet csiholni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, OldMike írta:

Ez esetben Supertech1960-nak ki kellene próbálni a box - tévé közvetlen összekötést, hogy kiderüljön nincs-e a box-szal valami gond.

@Supertech1960

A boxon milyen LED-ek világítanak? Esetleg a bekapcsológombbal (a boxon) szintén nem lehet képet csiholni?

Vaagy teszt jelleggel HDMI--Erösítő---TV bekötés mellet össze kötni a Boxot és a TV-t scart-al és figyelni mit csinál a box. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
20 órája, Supertech1960 írta:

Ha valakit érdekel, megoldódott a problémám. Kiderült, hogy olyan csatlakozóba dugtam a HDMI kábelt, amely támogatja a 4K felbontást. Átdugtam egy sima HDMI aljzatba és tökéletesen működik! Mindenkinek köszönöm a segítségét!

 

Nos akkor mégiscsak a házimoziban volt az ütközés, csak nem úgy ahogy gondoltuk.

Túl jó házimozit vettél :D.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Csináltál-e a Telekom biblia szerinti sorrendi újraindítást? STB áramtalanítás, HGW áramtalanítás, néhány perc után a HGW visszakapcsolása, amikor a 3925 első négy LED-je folyamatosan világít (ekkor mondjuk PC-n már van internet kapcsolat) az STB visszakapcsolása. Ez sokszor megoldja a gondot.

Szerintem a jelszintek jók, az SNR talán kicsit alacsony, de nem valószínű hogy gondot okozna.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia!

Köszi a gyors választ. A TV leállása azt jelenti, hogy lefagy a kép és a hang, egyszerűen megáll a kép, hang.

Most több konnektort is kipróbáltam, mindenütt ugyanaz van. Megáll a kép és a hang, majd aktualizálva tovább folytatódik, ha

lekapcsolom az edzőgépet. Csak az edzőgépet tudom máshova dugni, a TV-t nem.

A HGV vagy ONT nem mond nekem semmit. A TV internete egy Dlink adapteren, ami  konnektorba van dugva, áramon jön, tehát

nincs közvetlenül a routerbe kötve.

Tudsz ezzel az infóval valamit kezdeni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 minutes ago, anonymus said:

Konkrétan rézen az egyik leggyakoribb eszköznél, az eszköz hasán van egy ilyen elrendezésű matrica.

Képkivágás.PNG

 

Akkor lehet, hogy mégsem réz. Mintha nem ilyen lett volna a matrica. Ha simán rajta lett volna, hogy username, akkor nem merült volna fel bennem a kérdés, mert ebből a képből elég egyértelmű, hogy mi az admin név/jelszó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, anonymus írta:

Számomra nagyobb méreg az hogy ha van egy sorozat azonos címmel mert ismétlés akkor is felveszi

Tulajdonképpen egy sorozatfelvétel beállítást az "idők végezetéig" megőrzi, hacsak a menü sorozatfelvételek pontjában ki nem törlöd. Ha ugyanaz a csatorna néhány év elteltével újra leadja, akkor szolgaian fel is veszi, ha nem törölted ki.

Másik érdekesség: bizonyos sorozatokat nem tekint sorozatnak. Például van a ShowderKlub külön műsora, az Édes hármasban. Itt egy adást egy  napon belül leadnak háromszor is. Ha beállítod a sorozatfelvételt, akkor ezeket felveszi (ugyanazt háromszor), de következő - az ebbe a sorozatba tartozó - újabb műsort már nem. Gondolom ez is a műsorújság szoftver sara, mert nem ad megfelelő sorozatinformációt.

Egyéb IPTV kérdés: Dolgoznak még a "fiúk" a HDMI hang rendbetételén? Nekem igazából nem sürgős, mert a visszasírt 62-es verzióval tökéletes, de néhány tíz (vagy) százezren azért szívnak rendesen.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Érdekes módon ez a téma az év elején jött elő többeknél. Akkor az derült ki, hogy csináltak egy frissítést a cisco STB-k szoftverén, ekkor lett a szoftver verzió utolsó két száma 62, egyúttal erősebb lett a hang. Bizonyos tévéknél (hírek szerint inkább a Samsungoknál) ez teljes hangkimaradást okozott, ezért nagyon rövid időn belül jött egy 63 végű verzió, ami visszaállította a korábbi gyengébb hangerőt, viszont minden tévével működött.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 04. 25. at 19:01, Brunnentaler írta:

Köszi teljesen egybevág az eset. Akkor ezek szerint sok változásra nem lehet számítani... :-(

Némi Telekomos FB-s levelezés után kiderült, hogy saját felelősségre, egyedileg kérhetem hogy tegyék vissza az STB-re a 62 végű szoftvert. Mivel nálam az teljesen jól működött, kértem is, és nem egészen két nap alatt visszatették. Így azóta egész jó a hang, szeretném ha így maradna a 63 végűt leváltó - talán végleges, jó hangerejű - verzióig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Gondolom a kábeltévés 27 csatorna az IPTV mellé "jutányos áron" kapott műsor, ami csak SD csatornákat tartalmaz. Az IPTV esetében is az összes SD csatorna azonos (esetleg nem igazán hangosan) hangerővel szól. A gond az, hogy a HD csatornák hangerejét nem tudják ezzel szinkronba hozni. Az már csak ráadás, hogy a HD csatornák vagy nem szólnak (a 0 hangerőn), vagy pedig szabályozhatatlanul a teljes hangerőn (1-25 hangerőn).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...