Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1
9 minutes ago, acel said:

Éjszakára kapcsold ki az stb-t, fizikailag, akkor csak bekapocsoláskor frissít, és az áramszámlád is javul, Pl a cis2001 stb-n nincs standby mód, folyamatosan működik a box,  vagy 10-20wattot eszik folyamatosan,   T szerint ez nem is stb hanem valami más.

Nem nálam van, hanem idősebb usernél, és nem akarom, hogy valami probléma legyen vele, ha ki-be kapcsolja, pl. nem tud csatlakozni valami miatt bekapcsoláskor, és akkor nem tud mit kezdeni vele.

Ezért nem mondtam neki, hogy kapcsolgassa ki éjjelre, így talán kisebb a hibalehetőség.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
15 minutes ago, Roli82 said:

Most már megmutathatom az új skin egy részletét. :)

Csak a menürész fog változni, vagy a felvétek oldala is?

Nálunk egy idős családtag használja, aki csak a felvételek oldalt használja (dátum szerinti lista, felvételre vár, stb.), ezért érdekelne, hogy ott is lesz-e változás, vagy ott ugyanaz marad az oldal szerkezete?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, Roli82 írta:

Megnem mondom milyen volt a régi :D de szerintem nem változott

Dátum szerint / Cím szerint / Új felvétel / Felvételre vár / Sorozat felvétel ezek vannak.

Ami viszont szerintem sokaknak zavaró lesz, hogy egy adott menüpontból nem a megszokott módon kell majd kilépni ( eddig én úgy léptem ki ahogy beléptem tehát menü gombbal ) ezután majd a távirányító piros gombjával lehet kilépni.

Ugye ilyenkor a termék felelős egy fejre koppintást kap minden átkozódó ügyfél esetén? De legalább egy folyamatszervező, felhasználói felület  tervező tanfolyamot....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 perce, Roli82 írta:

De lehet...

Mindig a  menü gombbal léptem ki mert egyszerűbb és kézre állóbb volt, nekem nem ilyen távirányító van az IPTV-hez, hanem a régi eredeti nagy hosszú piszok zavaró...

Szerintem jó az "öreg" a háznál. A hosszún több funkciógomb van. Az újon pld. nem látom a lejátszásnál hasznos léptető gombot, csak a gyorstekerést. Persze a hosszú gyakran kétkezes (vagy váltásos) használatot igényel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Bocs azt hittem az SD távolságot kritizáltad, és igazad van a 3-4 métertől jobb   a fullhd mint a 720p, es 2m az a határ 55colon amikor már 4k kell az éles képhez. Persze a tv adások nagy része még sd.

47 perce, zygy írta:

Már megbocsáss, tényleg itt új létemre nagyon nem szeretnék a nagy tudós szerepében tetszelegni, de mivel más is olvashatja a fórumot, esetleg félreértheti a bejegyzésedet! Nekem és vélhetőleg még néhány fórumtársamnak a fullhd kifejezés, pont nem az SD-ét jelenti!!!!! 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nekem sem tetszik.

Túl sötét és apró betűk. EPG -t kényelmetlen lett olvasni. Az EPG-ben kiválasztott címet a csodálatos magenta szín miatt szintén nem kényelmes olvasni.

Jobbra nyíllal csak 3 műsor látható, utána kötelező az EPG. Miért?? Miért nem lehet tovább lapozni?

Jobbra nyíllal a képek majdnem minden csatornán hiányoznak vagy hiányosak. Vicc,hogy ez az egyik főbb változás és nem is működik.

Az egyik tatung box befagyott frissítés alatt.Csak a 4x ki-be kapcsolós módszer hozta helyre.

Összeségében az egész új EPG felület egy 82cm 16:9 CRT televízión a megszokott távolságból olvashatatlan. 

Gondolom egyik fejlesztőnek és/vagy tesztelőnek sem volt ilyen régebbi készüléke. (igen, nekünk van még egy ilyenünk is, a mai hiper modern lapos tv-k mellett)

 

Kedves Telekom! Szerintem fussatok neki még egyszer!!!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: gombilaci
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, anonymus írta:

Kérlek ne vonj le azonnal elhamarkodott következeteseket, sok ember sok eszközön tesztelte az új szoftvert. De hogy mi kerül ki az előfizetőkhöz. Az egy ilyen nagyvállalati folyamat során sokkal több dolgon áll vagy bukik. 

Az a baj ,hogy elgurult a gyógyszerem ,amikor megláttam! Jelenleg a szüleim( akik már nem huszonévesek,hanem idős szemüvegesek), használják a CRT tv-t. Érthető okoból eddig sem volt legjobb olvasni az epg-t. Ezt vitték el még rosszabb irányba!!!!

 

Őszintén szólva , engem nem érdekel hogy ,hogyan működik egy ilyen vállalatnál a frissítési/tesztelési folyamat és hogy ki az a nagyfőnök aki ezt kiengedte.

Engem az érdekel ,hogy szó nélkül ide toltak egy szoftvert , ami engem, mint előfizetőt hátrányosan érint és kényelmetlenné teszi a 4000ft +1100ft+870ft+870ft -ért vásárolt televíziózásunkat. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: gombilaci
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 órája, Roli82 írta:

De lehet...

Mindig a  menü gombbal léptem ki mert egyszerűbb és kézre állóbb volt, nekem nem ilyen távirányító van az IPTV-hez, hanem a régi eredeti nagy hosszú piszok zavaró ennyi év után, hogy másképpen kell kilépni...

Én kapásból az új távirányítóra se vagyok hajlandó váltani :D Úgy kukáztunk 2 db-ot csak nekem, mert a amit a T adott az már kuka sajnos és újat tudnak csak adni. Gombok meg hogy máshogy működnek rajta vagy sehogy az meg :S 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, acel írta:

Erre utal az is hogy a kézikönyv is most készül, :-( Mintha kapott volna a T egy uj menüt teljesen más forrásból és azt lenyomták a vallalati strukturán és a felhasználók torkán, vélemény kérdezés és a felmerült hobák kijavítása nélkül. Látatlanban egy kis esélyt adok neki hogy biztonsági frissités is van benne, amit mihamarabb ki kellett adni.

Hm... Szerintem sem (teljesen) saját a menü... Úgy néz ki ez is, mint ahogy pl. a modemek rendszerét szokták "létrehozni"... Meg sok mást is... Aztán csodálkozunk mi, felhasználók, hogy valami nem klappol...

...

16 órája, gombilaci írta:

Nekem sem tetszik.

Túl sötét és apró betűk. EPG -t kényelmetlen lett olvasni. Az EPG-ben kiválasztott címet a csodálatos magenta szín miatt szintén nem kényelmes olvasni.

Jobbra nyíllal csak 3 műsor látható, utána kötelező az EPG. Miért?? Miért nem lehet tovább lapozni?

Jobbra nyíllal a képek majdnem minden csatornán hiányoznak vagy hiányosak. Vicc,hogy ez az egyik főbb változás és nem is működik.

Az egyik tatung box befagyott frissítés alatt.Csak a 4x ki-be kapcsolós módszer hozta helyre.

Összeségében az egész új EPG felület egy 82cm 16:9 CRT televízión a megszokott távolságból olvashatatlan. 

Gondolom egyik fejlesztőnek és/vagy tesztelőnek sem volt ilyen régebbi készüléke. (igen, nekünk van még egy ilyenünk is, a mai hiper modern lapos tv-k mellett)

 

Kedves Telekom! Szerintem fussatok neki még egyszer!!!

Teljesen egyetértek! Én is szemüveges vagyok, nem az egyetlen a családban.

Az eddigi EPG betüstílus sem volt CRT TV -n a legjobb, de az új "megoldás" csak rontott rajta... Eddig is volt az a táv, amin túl nem tudtam jól olvasni (még full hd tv -n is...), de most szinte a képernyőre kell feküdnöm, hogy olvasni tudjam. Ennek leginkább a betütípus az oka (néhol pl az "N" betű egyik szára véknyabb...), de a színválasztás (sok helyen túlságosan a háttérrel azonos szűrke, máshol a gyönyörű magenta háttér teszi lehetetlenné az olvasást) sem a legjobb.

...

Megj.: Azt hiszem, azt ígérték, hogy nem lesz funkcióbeli változás. Mi lett a médiaszerver elérés támogatással? Az teljesen eltűnt. Ezt szándékosan így akarták, vagy csak (Telekom szokás szerint) megfeledkeztek rólla (vagy a kapott rendszerben nem volt meg ez a funkció)?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is nehezen olvasható!

Nem értem, hogy mért nem gondolnak az idősebb korosztályra és ha már változtatnak, akkor inkább jobb legyen és ne rosszabb mint amilyenre most sikerült.

Remélem hamarosan kijavítják, hogy még szegény 81 éves anyám is el tudja majd olvasni a szöveget (most csak tippelget, és morgolódik)!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, anonymus írta:

Addig vagy boldog ember amíg nem látsz Tatungot élőben...  Amúgy nálam pont hogy javult a hang az új szoftverrel.

Akkor nem fogok vágyni rá :D. Nálam a hang azért halkult, mert én nem az úgynevezett 63 végű szoftverről váltottam, hanem visszatettem a 62 végűt, ahol lényegesen erősebb volt. Ez az új valahol a kettő között lehet hangerőben, de legalább be lehet lőni viszonylag egyenletesre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Először is egyet tudok érteni az előttem megjelent összes negatív kritikával. Naív vagyok, mondjuk nem tudom kik ezek a "Népszerű" "TV és Internetguru" "Megmondóemberek", tegyük fel, hogy nem kapnak fizetést azért, hogy az elégedetlen felhasználókat lecsillapítsák.

Annyit megerősítek, hogy nekünk is van még 1 régebbi képcsöves TV-nk és az új menü ott még inkább katasztrófa.

Ami talán eddig nem hangzott el, és engem leginkább idegesítenek  (az előttem szólókon kívül):

Mikor mondjuk keresel egy jó műsort, kapcsolgatod a csatornákat és sokkal rövidebb ideig jelennek meg. El se tudod olvasni a megjelenő infókat, olyan rövid. kb. 6 mp. Ja, és még kevesebb infó is van. Pl. egy sorozatnál nem látni, hogy hányadik rész, és a főszereplőkből is kevesebb látszik. És én még nem vagyok öreg !!! Mi van az öregekkel, kicsit lassabb emberekkel??? Nem hiszem, hogy a német öregek olyan k**va gyorsak, kivéve, ha busszal jönnek :)

Azt azért feltételezem, hogy a következő műsorok képeit előbb-utóbb feltöltik, azt gondolom ezért is változtattak, de talán korai volt élesíteni.

Még nem mélyedtem nagyon bele, de most ennyi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Bandi001

"Naív vagyok, mondjuk nem tudom kik ezek a "Népszerű" "TV és Internetguru" "Megmondóemberek", tegyük fel, hogy nem kapnak fizetést azért, hogy az elégedetlen felhasználókat lecsillapítsák. "

Ha a Superuser rangúakra gondoltál (bővebben itt), akkor:

Ugyan olyan előfizetők vagyunk mint ti azzal a különbséggel, hogy:

- hamarabb hozzáférhetünk szoftverekhez és hardverekhez (pl HGW) több hónapos / éves  tesztelés céljából...

(az már egy másik történet, hogy hiába jeleztünk sok problémát az új felülettel kapcsolatban, süket fülekre találtunk sokszor, de voltak amiket meghallgattak és javítottak, a kezdeti állapot ennél sokkal rosszabb volt)

- fizetés nem jár érte.

" Azt azért feltételezem, hogy a következő műsorok képeit előbb-utóbb feltöltik, azt gondolom ezért is változtattak, de talán korai volt élesíteni. "

Képfeltöltés erről nincs infó, de szerintem csatorna függő, hogy van -e vagy nincs, ad vagy nem ad a csatorna a műsoraihoz képet!

"Annyit megerősítek, hogy nekünk is van még 1 régebbi képcsöves TV-nk és az új menü ott még inkább katasztrófa. "

Bár lapos Tv-m van de pl apró betűket csak az extra menüpontban tapasztalok (jelezve lett nem javították), illetve az infó sáv egy részénél (jelezve lett nem javították) , a többi olyan mint a régi szoftverrel volt.

"Mikor mondjuk keresel egy jó műsort, kapcsolgatod a csatornákat és sokkal rövidebb ideig jelennek meg. El se tudod olvasni a megjelenő infókat, olyan rövid. kb. 6 mp. Ja, és még kevesebb infó is van. Pl. egy sorozatnál nem látni, hogy hányadik rész, és a főszereplőkből is kevesebb látszik. És én még nem vagyok öreg !!! Mi van az öregekkel, kicsit lassabb emberekkel??? Nem hiszem, hogy a német öregek olyan k**va gyorsak, kivéve, ha busszal jönnek"

Infó gombra kattints! :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Igazából hód mind1 mert ddns a te külső publikus ip címed szólítja meg azon meg a vpn szervered lóg. Annyit kell max csinálni hogy portokat kell nyitogatni.  Vagy dmz-be tenni a saját routered ip címét, vagy egyiken ki kapcsolni a dhcp szervert. 

 

+ Nem tudom mire mennyit fizetsz most de alap telefon + net sztem olcsóbb mint az alap tv + net

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...