Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

De akkor régebben miért volt több? Régen ott 5 volt és mikor elindultak a felvételek akkor sem volt baj az adással. De most mindig letilt mivel csak 2/0 szerepel. Úgy tudtam hogy nem internet sebesség függő.... de lehet hogy mégis? De hogyan lehet módosítani ezt a számot mivel akkor sem 3?!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, Roli82 írta:

Megfelel? :D

  • Kényelmesebb és gyorsabb navigáció érhető el.
  • A menürendszer látványában fog eltérni,egyszerűbbé és átláthatóbbá válik ( Beállítások menü ikonos megjelenésűvé válik )
  • Funkcióbeli változások nem lesznek!
  • A kereső sávban a műsorok mellett a hozzá tartozó műsorkép is megjelenik.
  • A Videotéka felhasználói felülete is megújul.
  • A használati útmutató is frissül.

Köszönjük szépen.

Más: gondolom a műsorújság szolgáltatója (sajnos) nem fog változni. Elég gyakran van, hogy napokon keresztül más műsor van adásban, mint a műsorújságban. Nem a tartalomszolgáltatón múlik, mert például a Port.hu képes naprakész lenni (lehet hogy nekik hamarabb megsúgják a változást :(). A nem folyamatosan leadott kétrészes filmek sorszámozási hibája is csak itt fordul elő, és hosszú évek óta képtelenek javítani. Az ilyen filmeket csak trükközéssel lehet felvételre beállítani. Egy nemrég vetített négyrészes film volt a csúcs. Abból volt két darab 2/1, és két darab 4/3 :D.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most vettem észre, hogy az egyik tévénken (55” Samsung Smart TV) rossz (pixeles) a képminőség, pedig HDMI kábellel van csatlakoztatva a Tatung beltéri és 1080i-re van állítva a képminőség. Ha 720p-re állítom, akkor még sokkal rosszabb. Annál lejjebb már nem mentem. Maga a menürendszer is pixeles, tehát nem a csatornákkal van a baj. A tv menüje és a beltérin kívüli egyéb lejátszás (USB, DLNA) esetén kristálytiszta a kép, tehát nem azzal van a baj.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: nyuszika7h
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv. nekem is ilyen problémám van , nekem jó a kép csak a box menürendszere akkora lett a HDMI kábel csere óta hogy.. a csatornalita ha bejön szinte csak a fele látszik óriási betükkel.. mit tudok csinálni? mert a kép az szép jo a hang is minden csak a boxnak a menüje lett akkora h hiába állitani akarok nem látok semmit.. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, nyuszika7h írta:

A menüben az Újraindítás opció megoldotta a gondot. Egyébként előtte is 1920x1080 / 50i-ként érzékelte a tv, és a verzió is ugyanez maradt:

Kliens szoftver verzió: 2.4.29715.26063 (RELEASE)
Operációs rendszer / Verzió: WinCE / 5.0.1400
Bootstrap ROM verzió: 2.8027
Set-top-box modell: TATUNG STB-3112

 

Nyiss új témát, itt másról volt szó.

és akkor már nem is lehet válaszolni vagy segiteni??? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 02. at 19:10, acel írta:

Sd adás (nem hd csatornák) nézési távolsága 55colon kb 8-10 méter. fullhd adásé 4-6m énnél közelebbről pixeles.

Ezen az állításon azért kicsit csiszolnék, hátha más is olvassa. Ha ez igaz volna, akkor 42 colosnál nagyobb FHD televiziókat nem lehetne eladni, hiszen egy átlag nappaliban nem tudsz 4 méternél távolabb ülni, a kivetítőknek meg végképpen nem volna semmi értelmük. Arról nem is beszélve, hogy egy 27-es monitort is legalább 2 méterről kéne nézni!?
Maradjunk abban, hogy egy 55 colos megjelenítőnél az 1080 sort kb 2,3 méter távolságból kezded egyáltalán látni és talán úgy 40-50 centiméternél közelebbről lesz pixeles, bár megvallom ilyet én még sosem láttam. Számos esetben használtam 55-ös tvét PC monitorként úgy 1 méterről és egyáltalában nem volt zavaró.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zygy
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megint egy szép megoldás...

Több helyen olvashatatlan a felület... Hiányzó, elrontott vagy csak túl jól eldugott funkciók...

...

A dlna támogatás eltűnt. Az "extrák" menüben volt "képek és zenék" néven. Jól működő médiaszerver elérést biztosított a modem-router -en beállított médiaszerverhez. A funkció HIÁNYZIK!!! Mért kellett ezt elrontani?

...

A navigációs gombokkal meg lehetett nézni előre akár több napra is a műsorokat EPG használata nélkűl is. A funkció az aktuális műsor + 2 műsorig működik + egy gomb az EPG -hez. Ezt mért kellett elrontani?

...

A műsorújság app -al való összerendelés lehetősége a menüből eltüntetve... Az "extrák" menüből az "alkalmazások" közt (sokkal nehezebben) még elérhető. Ezt is el kellett rontani?

...

A felület több helyen olvashatatlan. Kontraszttalan/apró betűk vannak mindenütt... De főlleg az EPG -ben (aminek az alternatíváját gajravágták). Ezt ... miéért kellett elrontanii???

 

Gratulálok, Telekom! Megint olyat alkottatok, amilyet szoktatok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, zygy írta:

Ezen az állításon azért kicsit csiszolnék, hátha más is olvassa. Ha ez igaz volna, akkor 42 colosnál nagyobb FHD televiziókat nem lehetne eladni, hiszen egy átlag nappaliban nem tudsz 4 méternél távolabb ülni, a kivetítőknek meg végképpen nem volna semmi értelmük. Arról nem is beszélve, hogy egy 27-es monitort is legalább 2 méterről kéne nézni!?
Maradjunk abban, hogy egy 55 colos megjelenítőnél az 1080 sort kb 2,3 méter távolságból kezded egyáltalán látni és talán úgy 40-50 centiméternél közelebbről lesz pixeles, bár megvallom ilyet én még sosem láttam. Számos esetben használtam 55-ös tvét PC monitorként úgy 1 méterről és egyáltalában nem volt zavaró.

SD adást irtam,
Angolul http://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship
És igen sd=-80p-s adást 27colos tv-n 2méternél messzebb kell nézni.
Aki sd-t néz és van egy csöpp esze, az nem vesz 32nél nagyobbat kis szobába (40 is elég szörnyű) . Elég sokan vesznek nagytvét, tahát ők vagy nagy helyiségben nézik, bagy nativra kapcsolják  (55col 4kban ez saccra 13colos kép), vagy nem sd-t néznek, vagy  nem tudják minek vesznek ekkora tv-t. A következő képben a vonal alatti területen a tvnézés szenvedés




optimal-viewing-distance-television-grapn 1080

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 órája, Roli82 írta:

@tks

Meg nem mondom milyen volt a régi :D de szerintem nem változott

Dátum szerint / Cím szerint / Új felvétel / Felvételre vár / Sorozat felvétel ezek vannak.

Ami viszont szerintem sokaknak zavaró lesz, hogy egy adott menüpontból nem a megszokott módon kell majd kilépni ( eddig én úgy léptem ki ahogy beléptem tehát menü gombbal ) ezután majd a távirányító piros gombjával lehet kilépni.

A kétféle visszanyilas gomb egyike sem lesz használható erre a célra? Amúgy egy képrészlet az új használati útmutatóból:

IPTV-hasznalati.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 02. at 19:10, acel írta:

. fullhd adásé 4-6m énnél közelebbről pixeles. 
 

Már megbocsáss, tényleg itt új létemre nagyon nem szeretnék a nagy tudós szerepében tetszelegni, de mivel más is olvashatja a fórumot, esetleg félreértheti a bejegyzésedet! Nekem és vélhetőleg még néhány fórumtársamnak a fullhd kifejezés, pont nem az SD-ét jelenti!!!!! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

És a HGW tud róla, hogy van IPTV előfizetésem? Na, az lenne a lényeg, hogy az alap IPTV előfizetéssel olcsóbb lenne a havidíj, viszont én nem használom a telekomos TV-t, szüleim meg nem akarnak beltérit. A Humaxot sem használják, hiába állítottam be nekik úgy egy univerzális távirányítót, hogy rém egyszerű kezelni. Szóval kötnék egy IPTV Alap előfizetést, de közben minden maradna így, és akkor az lenne az ideális, hogyha a HGW engedné magát bridge módba tenni. Vagy ha van IPTV, akkor ez a funkció inaktív?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A modemcsere nem gond, azt tudom. Viszont akkor még jegelem a témát, ha ilyenkor nem lehet bridge módra tenni, akkor állítgatni kell HGW-n is, meg a routeren is, és most sajnos egy szabad fél órám sincs ilyenekre... Meg valószínűleg nem is tudnám úgy beállítani, hogy elérjem kívülről DDNS címmel a routeren lévő VPN szervert.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na igen, de nekem a router a WAN porton lévő IP-t regisztrálja be DDNS-en, szóval itt publikus IPv4 címnek kéne lennie. Ezt csak úgy lehet elérni, ha a HGW nem NAT-olna, szerintem az meg csak Bridge módban érhető el sajnos.

Ha a HGW is tud DDNS-t, akkor megoldható, de most nincs időm/kedvem játszani vele.

12 körül van egy hónap, Kódolatlan családi + NetMánia M, meg valami Hang Hoppá. Nem nagyon szoktam követni, most is csak megnéztem, hogy esetleg nem került-e be a kódolatlanba a közszolgálati csatornák HD változata, mert egyre több szolgáltató teszi be, de sajnos itt még nem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A "műsorújság" gomb megnyomásával megjelennek a "Kedvencek"
Hogyan láthatom egyszer a kedvenceket, egyszer az összes csatornát, mint eddig?
 

Ugye nem butították le ezt is, mint pl. a telefon/műsorújság összerendelést, ahol eddig össze lehetett akkor is rendelni, ha nem egy hálózaton volt a két egység? Mert most már ez is lehetetlen. Eltünt a t-home honlapján lehetséges csatorna beállítás is. MIért?  Összességében az utóbbi évek "fejlesztései RENDRE visszalépések. Lassan a ***** is okosabb, mint az IP-TV, igaz ez háromszor ennyibe kererül!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Volt az több is de akkor meg nagyon sok volt .... 

 

Pip ablak mérete miatt ekkora, legalább is nálam az tölti ki magasságban az infosávot. 

 

Nah mindennel csak probléma van ? Eddig mindenkinek az volt a baja hogy *****i halk a tv most hangosabb lett. Inkább legyen hangosabb amit halkíthatsz mint hogy ne legyen semmi hangerő ugye,?

 

Nincs lehetőség a szoftver verziók közti váltásra. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 23. at 13:33, zoli62 írta:

Funkcióvesztés: nincsenek kategóriák....

Én ezt el sem akartam hinni. Nagyon csúnyán elbaltázták.
Nem is értem, hogy merészelnek havi kb 10000 forint fejében kicseszni velem. Elképesztő.
Ha nem lenne a felvétel funkció, már rég otthagytam volna az egészet és átmennék a sokkal olcsóbb * * * * -hez!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
más szolgáltató említése
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...