Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2017. 07. 09. at 9:53, tks írta:

Akkor az más eset, mert itt korábban helyesen csak a legrégebbieket jelölte meg törlésre, most meg már pár naposak mellett is  ott a felkiáltójel. A lemez biztosan nincs ennyire tele, hogy két napos dolgokat is törölnie kelljen.

Mindenesetre nézd meg a Rendszerinformációkban a merevlemez használatot. Amennyiben ott 15% körüli érték lenne (ennyi a szabad terület), akkor jelzi a várható törlést. Nálam jelezte, de valóban csak a legrégebben felvetteknél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 09. 02. at 13:52, OldMike írta:

 Érdemes lenne - ezt nem csak neked mondanám - összeszedni minél többet a zavaró, javítandó dolgokból, akár megoldási (nem programozási) javaslatokkal.

Ilyenek például:

Legyenek még karakteresebbek, kontrasztosabbak a feliratok (nekem igazából a mostani már jó, de másnak nem biztos)

Az előző csatornára visszaváltáskor ne kelljen nyomni az OK gombot, csak akkor, ha a több felkínált csatornából mégsem a közvetlen előzőt választanám.

Lehet folytatni...  :)

Hát engem is van ami zavar, és amit kijavítani is egyszerű lenne. Ha beállítunk felvételre egy műsort, ezt a rendszer jelzi jelzi a műsorújságban is (a felvételre váró listában is, a már felvett műsorok listájában is, ha éppen akkor veszi)  egy "magenta" színű ponttal, vagy - sorozatfelvétel esetén - 3 db "magenta" színű ponttal.
Ez szuper jó. A baj csak az, hogy a műsorújságban a kijelölés színe is ugyanez a "magenta" szín, így aztán ha a műsorújság kérésekor a kijelölés éppen azon a műsoron áll, amelyiken ott a jelölés, hogy az bizony fel is lesz majd egyszer véve, akkor ez nem látszik a kijelölés azonos színe alatt/fölött.
Javaslat: a "magenta"-tól eltérő színnel jelölni azt, ha egy adott műsor felvételre van kijelölve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, anonymus írta:

Piros körökkel jelölik nem magentával..

A felvétel általános jele a piros kör, a Telekom pedig ragaszkodik a magentájához, csak hát ez a két szín nagyon nem szereti egymást :D.

Valamilyen elmosódott narancs paca lesz belőle (lehet hogy 8K-s tévén már élesebb, de olyat még nem láttam). Szerintem ha tennének köré egy fehér kontúrt, akkor minden alapszínen jobban látszana. Ettől még a nemzetközi jelzés jellege nem szenvedne csorbát (talán még a németeknek is tetszene :)).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, OldMike írta:

A felvétel általános jele a piros kör, a Telekom pedig ragaszkodik a magentájához, csak hát ez a két szín nagyon nem szereti egymást :D.

Valamilyen elmosódott narancs paca lesz belőle (lehet hogy 8K-s tévén már élesebb, de olyat még nem láttam). Szerintem ha tennének köré egy fehér kontúrt, akkor minden alapszínen jobban látszana. Ettől még a nemzetközi jelzés jellege nem szenvedne csorbát (talán még a németeknek is tetszene :)).

Szerintem sem az volt a bejegyzésem lényege, hogy a felvételeket piros körrel jelölök, és nem - ahogyan írtam - magentával.
OldMike te láttad meg a lényeget: azt, hogy egymás felett nem látszanak. Egyetértek a javaslatoddal is, tegyenek a piros köré egy komplementer színt (vagy a fehéret), és akkor már látszani fog.
(Azt persze nem tudom, hogy az ezen a felületen megjelenő infók eljutnak-e egy illetékes szem elé, vagy csak - nagy-nagy egyetértésben -  jókat "beszélgetünk"  róla ?)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, anonymus írta:

Ez így van ha a kettőt egymásra teszed piros kör + magenta téglalap akkor lesz egy sámli de lent is van egy piros kör ilyenkor. Képzeld el ezt sárga körrel... volt olyan is.

Szia! Te meg azt képzeld el, hogy a magenta téglalapban lévő piros (felvétel) kör egy pl. ezt keretező vékony fekete körben van, amely fekete ha nincs a kettő együtt, akkor esetleg nem is látszik, de ha egymás felett vannak, akkor a magenta téglalapban látszik egy fekete vékony kör, amelyben egy kisebb átmérőjű piros kör van. Melyik szabvány is sérülne ebben az esetben? (Vagy negligálva lenne talán ezzel e kedvenc magenta szín? Szerintem nem!)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, kabelnet írta:

(Azt persze nem tudom, hogy az ezen a felületen megjelenő infók eljutnak-e egy illetékes szem elé, vagy csak - nagy-nagy egyetértésben -  jókat "beszélgetünk"  róla ?)

Úgy vettem észre - bár lehet szerencsés véletlen is - hogy a Telekom FB oldalára írt észrevételekre szoktak reagálni, és valószínűleg jelzik is illetékes részlegeknek. Aztán hogy ott mit tesznek - vagy nem - már más lapra tartozik. Mostanában ugyan nem jártam az oldalon, csak akkoriban, amikor az olvashatatlanság volt a téma. Akkor olyan erejű volt a lázongás, hogy muszáj volt lépniük. Valószínűleg a felvétel funkciót használók nincsenek túl sokan, azok nagy része is beletörődik a "látványba".

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, OldMike írta:

Úgy vettem észre - bár lehet szerencsés véletlen is - hogy a Telekom FB oldalára írt észrevételekre szoktak reagálni, és valószínűleg jelzik is illetékes részlegeknek. Aztán hogy ott mit tesznek - vagy nem - már más lapra tartozik. Mostanában ugyan nem jártam az oldalon, csak akkoriban, amikor az olvashatatlanság volt a téma. Akkor olyan erejű volt a lázongás, hogy muszáj volt lépniük. Valószínűleg a felvétel funkciót használók nincsenek túl sokan, azok nagy része is beletörődik a "látványba".

Mi mást lehetne tenni, ha nem az számít, hogy igazunk van, hanem az , hogy kevesen vagyunk. (Ja és persze fizetünk is külön azért, hogy ebbe beletörődhessünk!)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 perce, kabelnet írta:

Szia! Te meg azt képzeld el, hogy a magenta téglalapban lévő piros (felvétel) kör egy pl. ezt keretező vékony fekete körben van, amely fekete ha nincs a kettő együtt, akkor esetleg nem is látszik, de ha egymás felett vannak, akkor a magenta téglalapban látszik egy fekete vékony kör, amelyben egy kisebb átmérőjű piros kör van. Melyik szabvány is sérülne ebben az esetben? (Vagy negligálva lenne talán ezzel e kedvenc magenta szín? Szerintem nem!)

Kösz kihagyom...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, OldMike írta:

Úgy vettem észre - bár lehet szerencsés véletlen is - hogy a Telekom FB oldalára írt észrevételekre szoktak reagálni, és valószínűleg jelzik is illetékes részlegeknek. Aztán hogy ott mit tesznek - vagy nem - már más lapra tartozik. Mostanában ugyan nem jártam az oldalon, csak akkoriban, amikor az olvashatatlanság volt a téma. Akkor olyan erejű volt a lázongás, hogy muszáj volt lépniük. Valószínűleg a felvétel funkciót használók nincsenek túl sokan, azok nagy része is beletörődik a "látványba".

Minden honnan eljut az info a T-hez, Sagem hgw is eljut a T-hez azt pedig Facen meg se említik. Itt inkább az a lényeges hogy az adott csoport mennyire partner. Mekkora keret van az adott fejlesztésre. Illetve mikor lesz következő update.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
32 minutes ago, OldMike said:

Valószínűleg a felvétel funkciót használók nincsenek túl sokan

Vajon tényleg ez a helyzet? Nehezen tudom elképzelni, hogy mindenki csak azt nézi, ami éppen megy, mást nem akar nézni, ami közben máshol megy ugyanabban az időben, illetve nem vesz fel olyat, ami éjjel van, vagy olyankor, amikor nincs otthon.

Azt gondolnám, hogy sokan használják a felvétel funkciót, nem tudom, van-e erről statisztika.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem aki az IPTV-t választotta (esetleg nem is volt más lehetősége), és rá tudja szánni a pénzt (vagy valóban ingyen megkapja), annak kár kihagyni a felvétel lehetőségét. Én mindenesetre nem bántam meg, hogy kezdettől fogva használom.

Ez a szerencsétlen színkombináció is inkább egy feleslegesen bosszantó kényelmetlenség, hiszen van azért mód ellenőrizni, hogy valóban beállítottam-e a felvételt. Azért mégiscsak jó lenne, ha javítanák valamikor.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, tks írta:

Ez is zavaró, de azt pl. fontosabb lenne javítani, hogy amikor a rendszerinfókban azt írja, hogy 15% a lemezhasználat, akkor ne tegyen ki sárga felkiáltójeleket egyes felvételek mellé, hogy hamarosan törlődnek.

Nekem a riogatás csak akkor kezdődött, amikor már nagyon felgyűltek a felvételeim, és tényleg egyre többet vettem fel, mint amennyit meg is néztem, majd utána le is töröltem.  Az persze igaz, hogy ez a riogatás már valahol 15-20 %-nál beindul, amely figyelmeztetési határ talán túl korai, de ha a között lehet választani, hogy figyelmeztetés nélkül törli ki a halálra ítélt felvételt, vagy pedig figyelmeztet előtte, akkor inkább figyelmeztessen. Végül is a box nem egy archiváló eszköz, hanem csak egy átmeneti puffer, hogy ne real time kelljen tévézni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 minutes ago, kabelnet said:

 Az persze igaz, hogy ez a riogatás már valahol 15-20 %-nál beindul, amely figyelmeztetési határ talán túl korai, de ha a között lehet választani, hogy figyelmeztetés nélkül törli ki a halálra ítélt felvételt, vagy pedig figyelmeztet előtte, akkor inkább figyelmeztessen.

Ez egy hiba, ha akkor figyelmeztet, amikor 15% a foglaltság. Figyelmeztessen akkor, ha 85%.  A felvételek száma ebből a szempontból irreleváns, ha van bőven szabad hely, akkor ne töröljön semmit, és ne is figyelmeztessen, mert nincs mire.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, tks írta:

Ez egy hiba, ha akkor figyelmeztet, amikor 15% a foglaltság. Figyelmeztessen akkor, ha 85%.  A felvételek száma ebből a szempontból irreleváns, ha van bőven szabad hely, akkor ne töröljön semmit, és ne is figyelmeztessen, mert nincs mire.

Igazad van, valamire nem jól emlékezhetek, ugyanis most megnéztem a boxot, és a "Merevlemez használat" éppen 87%-on áll, még sincs egyetlen sárga köröm sem. Ez az érték durván 970 perces felvett anyag miatt ennyi. (7 db kb. 1 órás műsor és 12 db Eperke, egyenként kb. 40-40 perc)
Mintha egyszer itt a Fórumon (?) azt olvastam volna, hogy ez a "Merevlemez használat"  adat nem is a foglaltsági %, hanem éppen a szabad hely %-osan. Tudom, hogy akkor meg ez az elnevezés nem jó, de a mostani 87 % is ezt erősíti.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
34 minutes ago, kabelnet said:

Mintha egyszer itt a Fórumon (?) azt olvastam volna, hogy ez a "Merevlemez használat"  adat nem is a foglaltsági %, hanem éppen a szabad hely %-osan.

Ez megmagyarázná a figyelmeztetést, ha tényleg így van, de ez akkor nagyon félrevezető elnevezés, amit javítani kellene.

Van itt valaki, akinek van telekomos kapcsolata, és meg tudja erősíteni, hogy a Merevlemez használat % a megmaradt szabad helyet jelenti, és nem a foglalt helyet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
39 perce, tks írta:

Ez megmagyarázná a figyelmeztetést, ha tényleg így van, de ez akkor nagyon félrevezető elnevezés, amit javítani kellene.

Van itt valaki, akinek van telekomos kapcsolata, és meg tudja erősíteni, hogy a Merevlemez használat % a megmaradt szabad helyet jelenti, és nem a foglalt helyet?

Kíváncsi lennék az ismerősöd válaszára, mert ami tény: a merevlemez használatom 87%-on áll, még sincs egyetlen sárga köröm sem.
Tedd meg kérlek, hogy posztolod az infót.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, anonymus írta:

Megnéztem hány % utána töröltem pár dolgot és nagyobb lett a szám.

Tulajdonképpen az tényleg spanyol viasz, hogyan lehet kideríteni, hogy mit mutat. Ami a történetben fura, hogy miért "Merevlemez használat" a neve, ha nem a használat mértékét jelzi, hanem a nem foglalt rész %-át?
"Merevlemez használat" helyett miért nem "Merevlemez szabad hely"?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, OldMike írta:

Nevessetek ki, de megpróbáltam találgatni. Szerintem fordítói hiba:

Utilisation azt jelenti használat, felhasználás

Utility azt jelenti használhatóság, hasznosság

Ezeket keverték össze >:(

Lejterjakab? Hát igen, nem szakfordító volt! Így a Goggle fordító is le tudta volna fordítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...